Welcome, Guest
Username: Password: Remember me
Διαδικασία ανοίγματος λογαριασμού στο εξωτερικό, επιτόκια, φορολογία τόκων καταθέσεων εξωτερικού, επαναπατρισμός.
  • Page:
  • 1

TOPIC: Λογ/σμος Lloyds

Λογ/σμος Lloyds 04 Feb 2016 22:50 #1

  • argy450f
  • argy450f's Avatar
  • OFFLINE
  • Junior Boarder
  • Posts: 29
  • Thank you received: 1
  • Karma: 0
Καλησπέρα,

μπορεί καποιος να με βοηθησει στο εξης προγλημα που εχω. Εχω επικοινωνια με Lloyds για ανοιγμα λογ/σμου θελουν ομως για αποδεικτικο δνσης ΔΕΚΟ ή statement πρωτοτυπο απο την τραπεζα μου. Δεκο δεν εχω στο ονομα μου, η τραπεζα μου ομως επειδη εχω ταμιευτηριου λεει οτι δεν στελνει statement επειδη εχω βιβλιαριο. Σαν τελευταια λυση μου η Lloyds μου ειπε να παω σε δικηγορο να επιβεβαιωσει τα στοιχεια μου κ δνση και οτι με ξερει. Ο δικηγορος μου δισταζει φοβαται. Κατι αλλο στην Lloyds δεν κανει.

καποιος που ανοιξε LLoyds ή αντιμετωπισε το ιδιο προβλημα; εχετε κανα γνωστο δικηγορο που να σας εξυπηρετησε;
The administrator has disabled public write access.

Λογ/σμος Lloyds 05 Feb 2016 00:18 #2

  • Filoxrimatos
  • Filoxrimatos's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 882
  • Thank you received: 294
  • Karma: 18 (-1)
argy450f wrote:
Καλησπέρα,

μπορεί καποιος να με βοηθησει στο εξης προγλημα που εχω. Εχω επικοινωνια με Lloyds για ανοιγμα λογ/σμου θελουν ομως για αποδεικτικο δνσης ΔΕΚΟ ή statement πρωτοτυπο απο την τραπεζα μου. Δεκο δεν εχω στο ονομα μου, η τραπεζα μου ομως επειδη εχω ταμιευτηριου λεει οτι δεν στελνει statement επειδη εχω βιβλιαριο. Σαν τελευταια λυση μου η Lloyds μου ειπε να παω σε δικηγορο να επιβεβαιωσει τα στοιχεια μου κ δνση και οτι με ξερει. Ο δικηγορος μου δισταζει φοβαται. Κατι αλλο στην Lloyds δεν κανει.

καποιος που ανοιξε LLoyds ή αντιμετωπισε το ιδιο προβλημα; εχετε κανα γνωστο δικηγορο που να σας εξυπηρετησε;

Ποια τράπεζα δεν στέλνει statement ; Η Alpha, η Eurobank κι η Πειραιώς μου στέλνουν κάθε τρίμηνο κι ας έχω βιβλιάριο. Μόνο η Αττικής δεν μου στέλνει. Υπέβαλλε γραπτό αίτημα και θα σου βγάλουν (έστω και με κάποια χρέωση).
Κινητό δεν έχεις ; Ακόμη και καρτοκινητό να έχεις σου βγάζουν βεβαίωση ότι σου ανήκει και αναφέρεται κι η διεύθυνση.
Κι ο δικηγόρος τι φοβάται ; Ψέμματα θα πει ;
Last Edit: 05 Feb 2016 00:20 by Filoxrimatos.
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: argy450f

Λογ/σμος Lloyds 05 Feb 2016 01:30 #3

  • ermakos
  • ermakos's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 789
  • Thank you received: 180
  • Karma: 12 (1)
Καταρχήν το εκκαθαριστικό σημείωμε της εφορίας έχει τη δ/νσή σου και είναι το πλέον έγκυρο δημόσιο έγγραφο. Το μεταφράζεις αν θέλουν και στο μεταφραστικό τμήμα του υπουργείου και τελείωσες. Αν δε θές να δείξεις τα στοιχεία του εκκαθαριστικού, αφήνεις μόνο την αρχική γραμμή. Απο εκεί και πέρα, ζητάς μια συστατική επιστολή απο τη τράπεζά σου, που να αναφέρει και τη δ/νση κατοικίας σου! Τέλος για να βεβαιώσεις το τόπο κατοικίας, μπορείς να κάνεις μια υπεύθυνη δήλωση στο ΚΕΠ και να τη σφραγίσουν και να τη μεταφράσεις. Ο δικηγόρος, δε μπορεί να βεβαιώσει δ/νση κατοικίας, μπορεί να βγάλει συστατική επιστολή όμως που να αναφέρει και δ/νση κατοικίας (την οποία θα δεί σε κάποιο έγγραφο, πχ εκκαθαριστικό).
Last Edit: 05 Feb 2016 01:34 by ermakos.
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: argy450f

Λογ/σμος Lloyds 05 Feb 2016 01:38 #4

  • argy450f
  • argy450f's Avatar
  • OFFLINE
  • Junior Boarder
  • Posts: 29
  • Thank you received: 1
  • Karma: 0
Alpha εχω και δεν μου εστειλε ποτε κανενα statement. Ευχαριστώ για τις απαντησεις τους τα εχω στειλει ολα και εκκαθαριστικο και βεβαιωση με πισω επισυναψη τις συναλλαγες δεν τους κανουν.
The administrator has disabled public write access.

Λογ/σμος Lloyds 05 Feb 2016 02:02 #5

  • ermakos
  • ermakos's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 789
  • Thank you received: 180
  • Karma: 12 (1)
Δηλαδή θέλουν οπωσδήποτε βεβαίωση απο ενα δικηγόρο...? Αν όντως το εκκαθαριστικό σου λέει τη σωστή δ/νση, τότε τί φοβάται ο δικηγόρος? Ζητάνε κάτι συγκεκριμένο να γράψεις?
The administrator has disabled public write access.

Λογ/σμος Lloyds 05 Feb 2016 02:07 #6

  • George (geo821)
  • George (geo821)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 963
  • Thank you received: 190
  • Karma: 19
Ebanking δεν εχεις να κατεβασεις ενα online statenent? Ανοιξε εναν λογαριασμο στη number26 (15 λεπτα θα σου παρει) και χρησιμοποιησε το online τους statement που εχει και τη διευθυνση σου. Ελπιζω να τους κανει το online statement!!! Με ποια lloyds μιλας??
The administrator has disabled public write access.

Λογ/σμος Lloyds 05 Feb 2016 02:36 #7

  • argy450f
  • argy450f's Avatar
  • OFFLINE
  • Junior Boarder
  • Posts: 29
  • Thank you received: 1
  • Karma: 0
Ολα τα θελουν να ειναι πρωτοτυπα να εχουν ερθει ταχυδρομικως anyway σας ευχαριστω για τις απαντησεις.
The administrator has disabled public write access.

Λογ/σμος Lloyds 05 Feb 2016 02:40 #8

  • George (geo821)
  • George (geo821)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 963
  • Thank you received: 190
  • Karma: 19
argy450f wrote:
Ολα τα θελουν να ειναι πρωτοτυπα να εχουν ερθει ταχυδρομικως anyway σας ευχαριστω για τις απαντησεις.

Σε ποια εποχη ζουνε? Πλεον και το estatement πρωτοτυπο θεωρειται. Δεν εχω ξανασυναντησει τοσο δυστροπες απαιτησεις. Ουτε στις ελληνικες τραπεζες που ειναι 20 χρονια πισω του κοσμου.......
The administrator has disabled public write access.

Λογ/σμος Lloyds 05 Feb 2016 02:49 #9

  • George (geo821)
  • George (geo821)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 963
  • Thank you received: 190
  • Karma: 19
Πηγαινε σε εναν συμβολαιογραφο να σου κανει ενα notary certificate (αυτο δεν παιζει να μην ειναι αποδεκτο!!!!) . Απλα θα το πληρωσεις. Δεν ξερω κοστος.
The administrator has disabled public write access.
  • Page:
  • 1
Time to create page: 0.061 seconds