Welcome, Guest
Username: Password: Remember me
Γνώμες, κριτικές και εμπειρίες για τράπεζες ή τραπεζικά προϊόντα.

TOPIC: Γνώμη για FBB

Απ: Γνώμη για FBB 02 Apr 2012 19:43 #19

  • makis
  • makis's Avatar
  • OFFLINE
  • Senior Boarder
  • Posts: 45
  • Thank you received: 7
  • Karma: 0 (2)
Εμένα η Kedr μου έδωσε το ίδιο επιτόκιο για παλιά χρήματα. Το μόνο πρόβλημα είναι η μεγάλη ποινή προεξόφλησης.
The administrator has disabled public write access.

Απ: Γνώμη για FBB 03 Apr 2012 01:12 #20

  • Ανώνυμος
  • Ανώνυμος's Avatar
Αλέξανδρος wrote:
Να ρωτησω και εγώ ? FBB έναντι KEDR ως ποιο αξιόπιστη ή για κάποιο άλλο λόγο ?
Για τον λογο οτι αυτες οι δυο εχουν το μεγαλυτερο επιτοκιο :laugh:

Θεμα αξιοπιστιας προφανως δεν υπαρχει για καμμια τραπεζα, αφου (για την ωρα) καμμια δεν εχει κλαταρει :P
Πλην βεβαιως των γνωστων τεσσαρων συν/κων.
The administrator has disabled public write access.

Γνώμη για FBB 21 Feb 2013 03:36 #21

  • apo1979
  • apo1979's Avatar
  • OFFLINE
  • Fresh Boarder
  • Posts: 19
  • Karma: 0
κανένα νεότερο σε σχέση με την αξιοπιστία της fbb?
The administrator has disabled public write access.

Γνώμη για FBB 21 Feb 2013 14:14 #22

Δεν νομίζω να εχει καποιο ιδιαιτερο πρόβλημα η τράπεζα αντιθετως πιστευω οτι ειναι αρκετά ευρωστη σε σχεση με αλλες.

Παντος τα επιτοκια οντως πέφτουν.

Ειχα πάρει το 6μηνιαίο Mega Profit με 6,5% τον Μαιο του 2012, αυτό έληξε τον Οκτώβριο 2012 και ανανέωσα με ένα 12μηνο με 5,3% αλλά βλέπω ότι ούτε αυτό είναι πια διαθέσιμο.

Πλέον δίνουν 5% (First Profit) για 6μηνο και μαλιστα με 20.000 ελάχιστο κεφάλαιο.
The administrator has disabled public write access.

Γνώμη για FBB 23 Feb 2013 15:55 #23

  • ansel
  • ansel's Avatar
  • OFFLINE
  • Senior Boarder
  • Posts: 57
  • Thank you received: 13
  • Karma: 0 (4)
Χωρίς να αποτελεί πρόβλημα για τις καταθέσεις
κυκλοφορεί ευρέως ανάμεσα στους υπαλλήλους της
ότι η τράπεζα θα εξαγοραστεί
Αυτό νομίζω θα είναι πρόβλημα για τις θέσεις εργασίας
και φυσικά για τα επιτόκια
The administrator has disabled public write access.

Γνώμη για FBB 05 Apr 2013 18:27 #24

  • aaatoel
  • aaatoel's Avatar
  • OFFLINE
  • Expert Boarder
  • Posts: 86
  • Thank you received: 8
  • Karma: -1 (1)
Ρίξτε μια ματιά εδώ: www.banksnews.gr/portal/home-page/124-top-story/16885
lbad-bankr--proton--

Το θέμα καταλήγει ως εξής:

"Σε συνάρτηση με τα παραπάνω, να αναφέρουμε ότι μεγάλο ενδιαφέρον παρουσιάζουν και οι πληροφορίες, σύμφωνα με τις οποίες σε μια περίπτωση μικρής τράπεζας (το όνομα δε θα το αναφέρουμε) έχουν εντοπιστεί σημεία και τέρατα, με μεγάλες πιθανότητες σύντομα να υπάρξει και η παρέμβαση της δικαιοσύνης.

Είναι χαρακτηριστικό ότι κάποιοι φθάνουν στο σημείο να μιλάνε για μια νέα Proton Bank, με πλήθος «θαλασσοδανείων» στον επιχειρηματία και βασικό μέτοχο της τράπεζας."

Υποθέτω πως μιλάει ευθέως για την FBB, σωστά;
The administrator has disabled public write access.

Γνώμη για FBB 05 Apr 2013 19:04 #25

και η ΤτΕ τι κάνει τόσο καιρό; Τα ίδια με την proton θα γίνουν...ότι δεν δάνειζε την τράπεζα δήθεν η ΤτΕ και δόθηκε πολιτική εντολή....αν φάνε τα χρήματα των καταθετών...βλέπω της φυλάκης τα σίδερα για υπεύθυνους...
The administrator has disabled public write access.

Απ: Γνώμη για FBB 10 Apr 2013 16:41 #26

Ανώνυμος wrote:
Ανώνυμος wrote:
ΠΗΓΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΟ ΠΡΟΘΕΣΜΙΑΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ FLEXI PLUS ΚΑΙ Ο ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ ΜΟΥ ΕΘΕΣΕ ΩΣ ΠΡΟΑΠΑΙΤΟΥΜΕΝΟ, ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ ΣΤΗΝ INTERAMERIKAN 99 Ή 24 ΕΥΡΩ!ΟΤΑΝ ΜΕΤΑ ΤΟ ΕΨΑΞΑ ΜΟΥ ΕΛΕΓΑΝ ΠΩΣ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΤΕΤΟΙΑ.ΑΝΤΙ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ ΤΗΝ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΤΑΘΕΤΙΚΟ ΠΡΟΙΟΝ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΓΙΑ ΑΣΦΑΛΕΙΕΣ ΖΩΗΣ,ΑΕΡΟΔΙΑΚΟΜΙΔΕΣ ΛΕΣ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΑΣΦΑΛΙΣΤΗΣ.ΕΚΑΝΑ ΜΕΤΑ 2 ΜΕΡΕΣ ΑΙΤΗΣΗ ΥΠΑΝΑΧΩΡΗΣΗΣ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΠΕΣΤΡΕΨΑΝ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΤΟΥ ΑΣΦΑΛΙΣΤΙΚΟΥ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ.

Aσφαλεια στην Ιντεραμερικαν?? καλο κι αυτο :laugh:
Ολοι οσοι εχουμε κανει εκει ασφαλιση εχουnε κουρευτει. Πανω απο τα μισα λεφτα εχουν χαθει και φοβουνται μηπως τα χασουμε και ολα..

Καλησπέρα, πήγα και έκανα και εγώ το προθεσμιακό πρόγραμμα flexi plus (20.000 για 6 μήνες) ο υπάλληλος μου πάσαρε το προαπαιτούμενο "συνταξιοδοτικό" πρόγραμμα και καλά όπως μου είπε, εγώ βλέποντας τα χαρτιά μου φαίνεται σαν ασφάλεια. χρέωσαν το λογαριασμό 2000 euro ενώ μου είπαν πως πρέπει να το κρατήσω τουλάχιστο 4 χρόνια. Ψάχνοντας στο site τις τράπεζας γράφει πως κάθε χρόνο θα πρέπει να με χρεώνουν 2000 και στο τέλος του προγράμματος μετα απο 9 χρόνια όπως βλέπω στα χαρτιά θα έχει κάποια απόδοση.
Σε ερώτηση μου πως αν θα με χρεώνουν κάθε χρόνο μου ανέφεραν πως μπορώ να βάζω από 0 έως όσα θέλω.

Επειδή κάτι μου μυρίζει χρειάζομαι την βοήθεια όποιου γνωρίζει περισσότερα, επίσης μέχρι πόσο καιρό μπορώ να κάνω υπαναχώρηση και ποια είναι η διαδικασία.

Μπορώ η οχι να αναφέρω το ονομα ττης τράπεζας στο forum?
The administrator has disabled public write access.

Απ: Γνώμη για FBB 10 Apr 2013 17:44 #27

Fotis wrote:
Μπορώ η οχι να αναφέρω το ονομα ττης τράπεζας στο forum?
Φυσικά, αρκεί τα στοιχεία που αναφέρουμε να είναι αληθινά
Γνῶθι σαὐτόν
The administrator has disabled public write access.
Time to create page: 0.170 seconds