Welcome, Guest
Username: Password: Remember me
Γνώμες, κριτικές και εμπειρίες για τράπεζες ή τραπεζικά προϊόντα.

TOPIC: Γνώμη για FBB

Γνώμη για FBB 29 Mar 2012 23:12 #1

καλησπερα!παιδια η γνωμη σας για την fbb bank?βγαζει πολυ καλα επιτοκια κ μεγαλομετοχος ειναι η οικογενεια ρεστη.εχει ακουστει κατι κακο?παει καλα?η νεα της προθεσμιακη 6μηνη με μεσο ορο 6,5% για 30000 ειναι δελεαστικη.
The administrator has disabled public write access.

Απ: Γνώμη για FBB 01 Apr 2012 05:33 #2

  • ΚΟΣΜΑΣ
  • ΚΟΣΜΑΣ's Avatar
Χρονια τωρα δεν ειχα κανενα προβλημα.Προσφατα εκανα αναληψη μετα απο τηλ που την παρηγκειλα και την επομενη μερα τα πηρα χωρις κανενα προβλημα.Αρκετα χρηματα σε ρευστο.Με επιταγη οποτε θες.Καλα επιτοκια,καλη και γρηγορη εξυπηρετηση.Σαν private banking.Oσο γιατην καρτα της σηκωνεις απο ολες χωρις χρεωσηΤωρα θα τα ξαναπαω για να θεωρηθουν νεα και να παρω το 6,5% το 6μηνο και τα χρηματα ελευθερα καθε 2 μηνες.Περνανε τοσο γρηγορα....
The administrator has disabled public write access.

Απ: Γνώμη για FBB 02 Apr 2012 00:21 #3

  • Eπισκεπτης
  • Eπισκεπτης's Avatar
ΚΟΣΜΑΣ wrote:
Τωρα θα τα ξαναπαω για να θεωρηθουν νεα και να παρω το 6,5% το 6μηνο και τα χρηματα ελευθερα καθε 2 μηνες.Περνανε τοσο γρηγορα....

Για εξηγησε μου, πως ακριβως? θα τα ξαναπας μετα απο πόσο καιρο? Γιατι εγω που πηγα να κανω ανανεωση μου ειπαν με πολυ χαμηλοτερο επιτοκιο λογω του οτι δεν ειναι πλεον "νεο κεφαλαιο... :huh:
The administrator has disabled public write access.

Απ: Γνώμη για FBB 02 Apr 2012 03:35 #4

  • Ανώνυμος
  • Ανώνυμος's Avatar
ΣΕ 3 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ
The administrator has disabled public write access.

Απ: Γνώμη για FBB 02 Apr 2012 03:46 #5

  • Ανώνυμος
  • Ανώνυμος's Avatar
εγω ρε παιδια που ειμαι ναξο κ δεν εχουν καταστημα εδω πως μπορω να εξυπηρετηθω?αθηνα ανεβαινω οχι συχνα.εχω χωρο στη ναξο να ερθουν να ανοιξουν καταστημα,τους εστειλα email,δε μου απαντησαν.
The administrator has disabled public write access.

Απ: Γνώμη για FBB 02 Apr 2012 11:34 #6

  • Επισκεπτης
  • Επισκεπτης's Avatar
Ανώνυμος wrote:
ΣΕ 3 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ

Ωστε σε 3 βδομαδες, λενε, τα δεχονται ως "νεο κεφαλαιο"?

Oμως 3 βδομαδες αν τα εχεις αμανατι θα χασεις καμποσα ευρα.
The administrator has disabled public write access.

Απ: Γνώμη για FBB 02 Apr 2012 12:08 #7

Ναι σιγά τώρα. Εγώ είχα 10.000 ευρώ στην FBB, τα αφαίρεσα και πήγα την άλλη μέρα με επιταγή από άλλη τράπεζα με 30.000, πήρα το πρόγραμμα για νέα χρήματα και δεν είπαν κιχ, προ 4 μήνου. Ακόμα και την άλλη μέρα αν πας με επιταγή άλλης τράπεζας δεν μιλάν καθόλου.

Αυτά που λέτε για καινούργια χρήματα, μου είχαν πει και ψαρωτικά στο παρελθόν, και έπειτα όταν τους είπα ότι θα πάω αλλού, μου είπαν ελάτε αύριο με επιταγή άλλης τράπεζας. Τότε βέβαια όμως τα πήγα τελικά αλλού, αφού είχε καλύτερο επιτόκιο η Πρότον. Βέβαια τη φάση δεν νομίζω να την θυμούνται είχε γίνει προ τριετίας. Τότε βαριόμουν να τα πάω αλλού (μάζευε χαρτιά εφορίας ξανά, λογαριασμούς) και ενώ ήξερα ότι θα πάρω λίγο λιγότερο επιτόκιο έλεγα να τα αφήσω εκεί. Τους είπα έχει καλύτερο επιτόκιο η Πρότον, αλλά επειδή βαριέμαι την ταλαιπωρία και είμαι ευχαριστημένος από την συνεργασία, δώστε μου το επιτόκιο που διαφημίζετε και ας είναι λίγο λιγότερο. Μου λένε με στόμφο ότι αυτό αφορά νέα χρήματα και εσείς δεν είστε. Μου πρόσφεραν εξαιρετικά λιγότερο επιτόκιο, το μισό! Αντί να πουν ευχαριστώ μου έβγαλε γλώσσα το υπαλληλάκι. Μετά τα πήρα και την άλλη μέρα με πήραν τηλέφωνο να τα φέρω με επιταγή άλλης τράπεζας. Όμως το ποτάμι δεν γύριζε πίσω, τους λέω αφού σας το ζήτησα γιατί δεν το λέγατε από την αρχή; Οπότε άντε γεια

Να ξέρετε πάντως ότι πρέπει να λέτε: θα τα πάω σε όποια τράπεζα μου δίνει μεγαλύτερο επιτόκιο. Αν τους πείτε με βολεύετε,, έχετε καλή συνεργασία, είμαστε φίλοι, σας εκτιμώ, θα σας εκμεταλλευτούν. Τα μεγαλύτερα επιτόκια τα δίνουν όταν ξέρουν ότι δεν έχεις αναστολές να φύγεις
Last Edit: 02 Apr 2012 12:11 by Ψαχνόμενος (ant).
The administrator has disabled public write access.

Απ: Γνώμη για FBB 02 Apr 2012 12:14 #8

  • Ανώνυμος
  • Ανώνυμος's Avatar
ΠΗΓΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΟ ΠΡΟΘΕΣΜΙΑΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ FLEXI PLUS ΚΑΙ Ο ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ ΜΟΥ ΕΘΕΣΕ ΩΣ ΠΡΟΑΠΑΙΤΟΥΜΕΝΟ, ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ ΣΤΗΝ INTERAMERIKAN 99 Ή 24 ΕΥΡΩ!ΟΤΑΝ ΜΕΤΑ ΤΟ ΕΨΑΞΑ ΜΟΥ ΕΛΕΓΑΝ ΠΩΣ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΤΕΤΟΙΑ.ΑΝΤΙ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ ΤΗΝ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΤΑΘΕΤΙΚΟ ΠΡΟΙΟΝ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΓΙΑ ΑΣΦΑΛΕΙΕΣ ΖΩΗΣ,ΑΕΡΟΔΙΑΚΟΜΙΔΕΣ ΛΕΣ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΑΣΦΑΛΙΣΤΗΣ.ΕΚΑΝΑ ΜΕΤΑ 2 ΜΕΡΕΣ ΑΙΤΗΣΗ ΥΠΑΝΑΧΩΡΗΣΗΣ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΠΕΣΤΡΕΨΑΝ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΤΟΥ ΑΣΦΑΛΙΣΤΙΚΟΥ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ.
The administrator has disabled public write access.

Απ: Γνώμη για FBB 02 Apr 2012 12:16 #9

Μην κάνετε καμιά βλακεία και περιμένετε τρεις μήνες, αποκλείεται να σας δημιουργήσουν πρόβλημα. Το σύστημα με την επιταγή άλλης τράπεζας το έχουν κάνει στην FBB άλλοι τρεις πριν από μένα και το είχαν αναφέρει στο φόρουμ εδώ
The administrator has disabled public write access.
Time to create page: 0.167 seconds