Welcome, Guest
Username: Password: Remember me
Γνώμες, κριτικές και εμπειρίες για τράπεζες ή τραπεζικά προϊόντα.
  • Page:
  • 1

TOPIC: AMK PROBANK

AMK PROBANK 23 Oct 2012 13:25 #1

  • 2505
  • 2505's Avatar
  • OFFLINE
  • Junior Boarder
  • Posts: 24
  • Karma: 0
Αξιζει η συμμετοχη στην αύξηση ΜΚ της εν λογω τραπεζας όπως μου λενε οι υπαλληλοι της η υπαρχει καμια παγίδα απο πισω???
The administrator has disabled public write access.

AMK PROBANK 23 Oct 2012 13:37 #2

  • Άγιον Πνεύμα
  • Άγιον Πνεύμα's Avatar
2505 wrote:
συμμετοχη στην αύξηση ΜΚ της εν λογω τραπεζας όπως μου λενε οι υπαλληλοι της

Αφελής είσαι, έτσι?
The administrator has disabled public write access.

AMK PROBANK 23 Oct 2012 17:01 #3

  • Ανώνυμος
  • Ανώνυμος's Avatar
ΔΗΛΑΔΗ????
The administrator has disabled public write access.

AMK PROBANK 23 Oct 2012 20:48 #4

  • Ανώνυμος
  • Ανώνυμος's Avatar
Aφελής ή υπάλληλος της τράπεζας που αγωνιά για τη δουλειά του....
The administrator has disabled public write access.

AMK PROBANK 27 Oct 2012 21:14 #5

  • Paul Stewart
  • Paul  Stewart's Avatar
  • OFFLINE
  • Senior Boarder
  • Posts: 54
  • Thank you received: 12
  • Karma: 2 (3)
Καλησπέρα 2505,

Για το θέμα που ρωτάς μπορείς να ανατρέξεις στο Θέμα με τίτλο "ΜΕΤΑΤΡΕΨΙΜΟ ΟΜΟΛΟΓΙΑΚΟ ΔΑΝΕΙΟ της PROBANK", που ήδη έχει δημιουργήσει ο φίλος της ιστοσελίδας Δημήτρης. Εκεί θα βρείς αξιόλογες απαντήσεις τόσο από τον Tsig, όσο και από άλλους διαδικτυακούς φίλους, οι οποίες με βρίσκουν και μένα απόλυτα σύμφωνο.

Κατά την γνώμη μου όμως, θα μπορούσες να συνάψεις με την συγκεκριμένη τράπεζα κάποια βραχυπρόθεσμη προθεσμιακή κατάθεση (μηνός ή τριμήνου), καθόσον θεωρώ ότι προσφέρει ακόμα ανταγωνιστικά επιτόκια, ίσως τα καλύτερα της αγοράς αυτή την στιγμή.

Φιλικά,
Paul Stewart.
The administrator has disabled public write access.

AMK + ΠΡΟΘΕΣΜΙΑΚΗ PROBANK 08 Nov 2012 11:56 #6

  • ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
  • ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ's Avatar
Χτες σε υποκατάστημα της probank μου έδωσαν επιτόκιο 5,5% για εξάμηνο ή για έτος σε 56000 ευρώ και 6% για το ίδιο ποσό ΕΦΟΣΟΝ συμμετάσχω με το ποσό των 3000 ευρώ στην ΑΜΚ της τράπεζας ( οπότε το 6% θα είναι για τα υπόλοιπα 53000 ευρώ ). Ποιά έίναι η γνώμη σας, αξίζει η συμμετοχή στην ΑΜΚ ; η τιμή διάθεσης της μετοχής είναι 0,80 με ονομαστική αξία 0,60 με προοπτική να εισαχθεί στο χρηματιστήριο το 2013 ( βέβαια γνωρίζω την αινιγματική καθυστέρηση εισαγωγής της εν λόγω τράπεζας στο ΧΑ και επίσης ότι η ΑΜΚ της έχει πολλά προβλήματα στο να καλυφθεί : έπρεπε να είχε λήξει απ' ότι ξέρω από τον φεβρουάριο του 2013 )
Επίσης μου ανέφεραν ότι όλα αυτά γίνονται για να μείνει ανεξάρτητη η τράπεζα δεδομένω ότι αν μπει στο ΤΧΣ υπάρχει ο κίνδυνος να κλείσει και να απορροφηθεί από άλλη τράπεζα όπως έγινε με την Αγροτική. Στην περίπτωση αυτή τι γίνεται με τους μετόχους; χάνουν τα λεφτά τους ή ανταλλάσουν τις μετοχές τους με μετοχές της τράπεζας που τους απορρόφησε; (π.χ. τι έγινε με τους μετόχους της αγροτικής , αντάλλαξαν τις μετοχές τους με μετοχές της Πειραιώς ;;)
The administrator has disabled public write access.

AMK + ΠΡΟΘΕΣΜΙΑΚΗ PROBANK 08 Nov 2012 14:57 #7

  • crt
  • crt's Avatar
  • OFFLINE
  • Expert Boarder
  • Posts: 155
  • Thank you received: 11
  • Karma: 0 (-7)
Οι της Αγροτικής τα έχασαν τα χρήματά τους πάντως...
The administrator has disabled public write access.

AMK PROBANK 15 Jan 2013 02:51 #8

  • mitsaras
  • mitsaras's Avatar
  • OFFLINE
  • Junior Boarder
  • Posts: 39
  • Thank you received: 4
  • Karma: 0 (2)
Εχει κανεις να προσθεσει κατι νεοτερο για την ΑΜΚ στην Probank;; Θα μπει στο ΧΑΑ ή θα γινει τπτ και θα μεινει απ εξω;;
The administrator has disabled public write access.
  • Page:
  • 1
Time to create page: 0.077 seconds