Welcome, Guest
Username: Password: Remember me
Γνώμες, κριτικές και εμπειρίες για τράπεζες ή τραπεζικά προϊόντα.

TOPIC: ALPHA ΝΤΑΒΑΤΖΙΛΙΚΙ!!!

ALPHA ΝΤΑΒΑΤΖΙΛΙΚΙ!!! 01 Dec 2016 14:18 #1

  • takis (ptasos1)
  • takis (ptasos1)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Junior Boarder
  • Posts: 37
  • Thank you received: 4
  • Karma: 1
Καλημέρα και καλό μήνα.

Ρε πάνε καλά εκεί στο μπου@@@ακι τους στην Alpha? Άνοιξα λογαριασμό μισθοδοσίας παρακαλώ και μαζί πήρα και την καρτα για αναλήψεις απο τα ΑΤΜ. και στον πρώτο μήνα πληρωμής τσαακ βλέπω -10ευρω συνδρομή κάρτας!!!!!

Που να τους γ###σω να τα βάλουν στον κ@@ο τους οι παλιο νταβατζήδες.. Δηλ στην Πειραιως είναι κορόιδα οι ανθρωποι που
δέκα χρόνια και εχω λογαριασμους καρτες παρε δωσε, δε μου πηραν ποτε ουτε σεντ...Οχι ότι μπορεί να γίνει κάτι τωρα, προφανώς και το έχω υπογράψει..Ηθελα να τα πω να ξεσπάσω
The administrator has disabled public write access.

ALPHA ΝΤΑΒΑΤΖΙΛΙΚΙ!!! 01 Dec 2016 14:41 #2

εσυ φταις που δεν εισαι ενημερωμενος ! Μαλλον σου εδωσαν την μαυρη την ΑΜΕΧ που εχει ετήσια συνδρομή 10€ αντί να πάρεις VISA ή Μastercard

Τα λεει αναλυτικα στην σελιδα τους ποιες εχουν συνδρομη και ποιες οχι

www.alphabankcards.gr/Default.aspx?tabid=137
The administrator has disabled public write access.

ALPHA ΝΤΑΒΑΤΖΙΛΙΚΙ!!! 01 Dec 2016 15:19 #3

  • takis (ptasos1)
  • takis (ptasos1)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Junior Boarder
  • Posts: 37
  • Thank you received: 4
  • Karma: 1
Σαφώς και φταίω εγώ δεν το συζητώ. Ανέκαθεν απέφευγα τιε συναλλαγές νε την Alpha , γι αυτό...
10ε.. ετήσια συνδρομή φιλέ....και για ποιον λόγο...
The administrator has disabled public write access.

ALPHA ΝΤΑΒΑΤΖΙΛΙΚΙ!!! 01 Dec 2016 15:27 #4

με την AMEX συλλεγεις παντως και ποντους και μπορεις και εξαργυρώνεις.
The administrator has disabled public write access.

ALPHA ΝΤΑΒΑΤΖΙΛΙΚΙ!!! 01 Dec 2016 16:05 #5

  • batista
  • batista's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 7139
  • Thank you received: 2173
  • Karma: -23 (4)
takis (ptasos1) wrote:
Καλημέρα και καλό μήνα.

Ρε πάνε καλά εκεί στο μπου@@@ακι τους στην Alpha? Άνοιξα λογαριασμό μισθοδοσίας παρακαλώ και μαζί πήρα και την καρτα για αναλήψεις απο τα ΑΤΜ. και στον πρώτο μήνα πληρωμής τσαακ βλέπω -10ευρω συνδρομή κάρτας!!!!!

Που να τους γ###σω να τα βάλουν στον κ@@ο τους οι παλιο νταβατζήδες.. Δηλ στην Πειραιως είναι κορόιδα οι ανθρωποι που
δέκα χρόνια και εχω λογαριασμους καρτες παρε δωσε, δε μου πηραν ποτε ουτε σεντ...Οχι ότι μπορεί να γίνει κάτι τωρα, προφανώς και το έχω υπογράψει..Ηθελα να τα πω να ξεσπάσω

Από την στιγμή που για μια (ουσιαστικά) cash-card, χρεώνουν συνδρομή (ασχέτως αν συμμετέχει σε οποιοδήποτε πρόγραμμα bonus) θα έπρεπε να ενημερώνουν και προφορικά τον πελάτη κατά την διαδικασία. Αν έχεις την όρεξη και λίγο χρόνο, πήγαινε και διαμαρτυρήσου στο κατάστημα για αυτή την "αμέλεια", ζήτα ακύρωσή της, επιστροφή των χρημάτων σου (ή το λιγότερο του ποσού που αντιστοιχεί στους υπολειπόμενους μήνες) και έκδοση απλής cash-card (αυτό προφανώς θα το κάνεις ούτως ή άλλως).
Μέτρον άριστον
The administrator has disabled public write access.

ALPHA ΝΤΑΒΑΤΖΙΛΙΚΙ!!! 01 Dec 2016 17:18 #6

  • TEV
  • TEV's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 1401
  • Thank you received: 330
  • Karma: 41
Κάποιος εδώ μέσα το φωνάζει πολύ καιρό:

Μακριά από τις τράπεζες.
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: soto51

ALPHA ΝΤΑΒΑΤΖΙΛΙΚΙ!!! 01 Dec 2016 22:25 #7

  • sonik
  • sonik's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 1313
  • Thank you received: 310
  • Karma: 1
παιδια οι τραπεζες ειναι πολυ πονηρες. σκαρφιζονται πολλα κολπα και εξαπατουν κυριως ηλικιωμενους που δεν μπορουν να καταλαβουν τα περι τραπεζικων συναλλαγων.

το πρωτο πραγμα που θα πρεπει να ρωτατε οταν πατε για εκδοση καρτα ειτε αφορα νεα,ειτε ανανεωση επειδη καταργειται η παλια ειτε οτιδηποτε αλλο ειναι να ΡΩΤΑΤΕ αν εχει συνδρομη ΚΑΙ να ΕΠΙΜΕΝΕΤΕ ΞΑΝΑΡΩΤΩΝΤΑΣ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΧΡΕΩΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΡΤΑ.

δεν ειναι δυνατον καποιος να παρακολουθει καθημερινα τις τραπεζικες αλλαγες και οτι νεο προιον εκδιδουν.γι΄αυτο ρωτατε τα αυτονοητα.και αν δεν απαντουν ευθεως να επιμενετε μεχρι να γινετε ενοχλητικοι.

αν βαλουν φορο στις αναληψεις δεν αποκλειεται καποια στιγμη να μετακυλισουν το φορο αυτο και στις απλες καρτες.
The administrator has disabled public write access.

ALPHA ΝΤΑΒΑΤΖΙΛΙΚΙ!!! 02 Dec 2016 16:29 #8

  • ermakos
  • ermakos's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 789
  • Thank you received: 180
  • Karma: 12 (1)
Απλά οταν μια κάρτα εχει συνδρομή, πρέπει να τους λές να την αποχρεώσουν γιατί αλλοιώς θα τη διακόψεις. Ειναι πρακτική των τελευταίων ετών. Εχω 2 κάρτες alpha και ειναι χωρίς συνδρομή για πάντα. Η μια ειναι πιστωτική και η άλλη amex αλλά δεν ειναι οι bonus. Έχουν άλλους πόντους και δίνουν επιταγή σουπερμάρκετ.
The administrator has disabled public write access.

ALPHA ΝΤΑΒΑΤΖΙΛΙΚΙ!!! 14 Dec 2016 20:37 #9

  • mixalis (furbygr)
  • mixalis (furbygr)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Expert Boarder
  • Posts: 103
  • Thank you received: 24
  • Karma: 5
45 ευρω για συστατικη επιστολη πως σας φαινεται?
The administrator has disabled public write access.
Time to create page: 0.073 seconds