Welcome, Guest
Username: Password: Remember me
Διαδικασία ανοίγματος λογαριασμού στο εξωτερικό, επιτόκια, κριτικές. Επιτόκια Βουλγαρίας
  • Page:
  • 1

TOPIC: ΠΡΟΘΕΣΜΙΑΚΗ ΣΤΗΝ ALPHA BANK ΒΟΥΛΓΑΡΙΑΣ,6% ΕΠΙΤΟΚΙΟ.ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΑΠΟΨΗ ΣΑΣ ?

ΠΡΟΘΕΣΜΙΑΚΗ ΣΤΗΝ ALPHA BANK ΒΟΥΛΓΑΡΙΑΣ,6% ΕΠΙΤΟΚΙΟ.ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΑΠΟΨΗ ΣΑΣ ? 09 Dec 2011 15:37 #1

  • darko
  • darko's Avatar
  • OFFLINE
  • Fresh Boarder
  • Posts: 13
  • Karma: 0
Καλησπερα σας,

σκεφτομαι να δημιουργησω εναν καταθετικο λογαριασμο στην ALPHA BANK ΒΟΥΛΓΑΡΙΑΣ και να κανω μια προθεσμιακη καταθεση σε ευρω.γυρω στα 30.000 ευρω.

εχεις κανεις σας καποια αντιστοιχη εμπειρια?

πιστευετε πως αποτελει μια καλη (προληπτικη) κινηση σε περιπτωση που τα πραγματα εξελιχθουν ασχημα ?

Θα εκτιμουσα τις αποψεις σας.

φιλικα
DARKO.
The administrator has disabled public write access.

Απ: ΠΡΟΘΕΣΜΙΑΚΗ ΣΤΗΝ ALPHA BANK ΒΟΥΛΓΑΡΙΑΣ,6% ΕΠΙΤΟΚΙΟ.ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΑΠΟΨΗ ΣΑΣ ? 12 Dec 2011 02:06 #2

  • Ανώνυμος
  • Ανώνυμος's Avatar
ΕΓΩ ΕΧΩ ΕΔΩ Κ ΧΡΟΝΙΑ.ΟΙ ΤΟΚΟΙ ΗΤΑΝΕ ΤΟ 2008 ΜΕ 2009 Κ 12%.ΜΕΧΡΙ ΣΗΜΕΡΑ ΟΛΑ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΟΠΟΤΕ ΘΕΣ ΣΟΥ ΣΤΕΛΝΟΥΝ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ Η ΟΠΟΥ ΖΗΤΗΣΕΙΣ ΕΣΥ.ΕΙΝΑΙ ΕΓΓΥΗΜΕΝΑ ΜΕΧΡΙ 100000 ΕΥΡΩ.ΤΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ?ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΑ ΑΡΧΗ ΕΑΝ Κ ΕΦΟΣΟΝ ΣΥΜΒΗ ΚΑΤΙ ΚΑΚΟ ΕΔΩ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ.ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΣΒΑΣΙΜΗ ΟΔΙΚΩΣ Κ Ο ΔΡΟΜΟΣ ΑΠΟ ΑΘΗΝΑ ΜΕΧΡΙ ΣΥΝΟΡΑ 6 7 ΩΡΕΣ ΝΟΝ ΣΤΟΠ.ΕΠΙΣΗΣ ΚΑΤΙ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΟΝ ΒΟΥΛΓΑΡΟ ΥΠΟΥΡΓΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ ΕΑΝ ΤΟ ΕΥΡΩ ΧΑΘΕΙ ΤΟ ΛΕΒΑ ΘΑ ΠΑΡΑΜΕΙΝΗ ΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟ ΜΕ ΤΟ ΝΟΜΙΣΜΑ ΤΗΣ ΓΕΡΜΑΝΙΑΣ ΣΕ ΣΤΑΘΕΡΗ ΙΣΟΤΙΜΙΑ. ΣΟΥ ΒΓΑΖΟΥΝΕ Κ DEBIT CARD VISA H AMERICAN EXPRES Κ ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ ΑΠΟ ΤΙΣ ΚΑΤΑΘΕΣΕΙΣ ΣΟΥ.ΑΝΟΙΞΕ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ ULTIMA SE ΕΥΡΩ Η ΛΕΒΑ Κ ΜΕ ΑΝΟΙΧΤΑ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΕΧΕΙΣ ΓΥΡΩ ΣΤΟ 4,5% ΕΠΙΤΟΚΙΟ. ΜΠΕΣ ΣΤΟ SITE TΗΣ ΑLPHA BANK BG K ΔΕΣ ΟΤΙ ΘΕΣ ΣΤΑ ΑΓΓΛΙΚΑ.
ΚΑΛΗ ΤΥΧΗ ΟΤΙ Κ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ
The administrator has disabled public write access.

Απ: ΠΡΟΘΕΣΜΙΑΚΗ ΣΤΗΝ ALPHA BANK ΒΟΥΛΓΑΡΙΑΣ,6% ΕΠΙΤΟΚΙΟ.ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΑΠΟΨΗ ΣΑΣ ? 12 Dec 2011 18:04 #3

  • Ανώνυμος
  • Ανώνυμος's Avatar
ΑΝΟΙΞΕ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ ULTIMA SE ΕΥΡΩ Η ΛΕΒΑ Κ ΜΕ ΑΝΟΙΧΤΑ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΕΧΕΙΣ ΓΥΡΩ ΣΤΟ 4,5% ΕΠΙΤΟΚΙΟ

Διαβάζοντας για τον παραπάνω λογαριασμό δες τι λέει στη ιστοσελίδα της ALPHA:

Amounts are guaranteed up to 100 000 EUR according to the Greek legislation.

link

Οπότε μήπως ο λογαριασμός είναι μεν στην Βουλγαρία αλλά τα χρήματα πιστώνονται σε λογαριασμό στην Ελλάδα; Δεν το ξέρω και προσπαθώ να καταλάβω τι παίζει
The administrator has disabled public write access.

Απ: ΠΡΟΘΕΣΜΙΑΚΗ ΣΤΗΝ ALPHA BANK ΒΟΥΛΓΑΡΙΑΣ,6% ΕΠΙΤΟΚΙΟ.ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΑΠΟΨΗ ΣΑΣ ? 12 Dec 2011 19:47 #4

  • ΣΤΑΜΑΤΗΣ
  • ΣΤΑΜΑΤΗΣ's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 2231
  • Thank you received: 1096
  • Karma: 97 (23)
Καλησπέρα, έχω ξαναγράψει για τις καταθέσεις στην αλφα βουλγαρίας οτι δεν ισχυει το βουλγαρικό ταμειο εγγυοδοσίας γιατι δεν εχει παρει αδεια υπάρχουσας τράπεζας εκει αλλα λειτουργει σαν υποκατάστημα της ελληνικής άρα σε θεματα επίλυσης διαφορών εμπλέκεται το ελληνικο ΤΕΚΕ. Ειναι σαν να τα εχετε Ελλάδα.
The administrator has disabled public write access.

Απ: ΠΡΟΘΕΣΜΙΑΚΗ ΣΤΗΝ ALPHA BANK ΒΟΥΛΓΑΡΙΑΣ,6% ΕΠΙΤΟΚΙΟ.ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΑΠΟΨΗ ΣΑΣ ? 13 Dec 2011 01:42 #5

  • KYΡΙΑΚΟΣ
  • KYΡΙΑΚΟΣ's Avatar
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΤΣΙ ΦΙΛΕ ΣΤΑΜΑΤΗ.ΟΙ ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΣΤΗΝ ΒΟΥΛΓΑΡΙΑ ΚΑΤΕΧΟΥΝ ΤΟ 35% ΤΗΣ ΑΓΟΡΑΣ ΕΚΕΙ Κ ΕΧΟΥΝ ΤΗΝ ΣΤΗΡΙΞΗ Κ ΤΗΣ ΒΟΥΛΓΑΡΙΚΗΣ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗΣ ΜΕ ΕΓΓΥΗΣΕΙΣ ΤΗΣ ΟΧΙ ΛΟΓΩ ΤΕΚΕ ΑΛΛΑ ΓΙΑΤΙ Κ Η ΠΑΡΑΜΙΚΡΗ ΥΠΟΝΙΑ ΚΑΤΑΡΕΥΣΗΣ ΕΣΤΩ Κ ΜΙΑΣ ΘΑ ΕΦΕΡΝΕ ΠΟΛΛΑ Κ ΑΜΕΣΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΤΗΝ ΒΟΥΛΓΑΡΙΑ.ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΟ ΑΓΓΛΟΦΩΝΟ SITE SOFIA ECHO ΠΟΥ ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΜΙΛΙΣΕ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ.ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΘΟΛΟΥ ΤΟ ΙΔΙΟ ΜΕ ΤΟ ΝΑ ΕΧΗΣ ΣΤΗΝ ΑΛΦΑ ΒΟΥΛΓΑΡΙΑΣ Κ ΣΤΗΝ ΑΛΦΑ ΕΛΛΑΔΟΣ.ΤΩΡΑ ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΗΝ ΧΩΡΑ ΣΟΥ ΛΕΩ ΟΤΙ ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΑΝΑΒΑΘΜΗΣΤΙΚΕ .
The administrator has disabled public write access.

Απ: ΠΡΟΘΕΣΜΙΑΚΗ ΣΤΗΝ ALPHA BANK ΒΟΥΛΓΑΡΙΑΣ,6% ΕΠΙΤΟΚΙΟ.ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΑΠΟΨΗ ΣΑΣ ? 13 Dec 2011 10:25 #6

  • yes
  • yes's Avatar
KYΡΙΑΚΟΣ wrote:
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΤΣΙ ΦΙΛΕ ΣΤΑΜΑΤΗ.ΟΙ ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΣΤΗΝ ΒΟΥΛΓΑΡΙΑ ΚΑΤΕΧΟΥΝ ΤΟ 35% ΤΗΣ ΑΓΟΡΑΣ ΕΚΕΙ Κ ΕΧΟΥΝ ΤΗΝ ΣΤΗΡΙΞΗ Κ ΤΗΣ ΒΟΥΛΓΑΡΙΚΗΣ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗΣ ΜΕ ΕΓΓΥΗΣΕΙΣ ΤΗΣ ΟΧΙ ΛΟΓΩ ΤΕΚΕ ΑΛΛΑ ΓΙΑΤΙ Κ Η ΠΑΡΑΜΙΚΡΗ ΥΠΟΝΙΑ ΚΑΤΑΡΕΥΣΗΣ ΕΣΤΩ Κ ΜΙΑΣ ΘΑ ΕΦΕΡΝΕ ΠΟΛΛΑ Κ ΑΜΕΣΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΤΗΝ ΒΟΥΛΓΑΡΙΑ.ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΟ ΑΓΓΛΟΦΩΝΟ SITE SOFIA ECHO ΠΟΥ ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΜΙΛΙΣΕ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ.ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΘΟΛΟΥ ΤΟ ΙΔΙΟ ΜΕ ΤΟ ΝΑ ΕΧΗΣ ΣΤΗΝ ΑΛΦΑ ΒΟΥΛΓΑΡΙΑΣ Κ ΣΤΗΝ ΑΛΦΑ ΕΛΛΑΔΟΣ.ΤΩΡΑ ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΗΝ ΧΩΡΑ ΣΟΥ ΛΕΩ ΟΤΙ ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΑΝΑΒΑΘΜΗΣΤΙΚΕ .


poli sostos
The administrator has disabled public write access.

Απ: ΠΡΟΘΕΣΜΙΑΚΗ ΣΤΗΝ ALPHA BANK ΒΟΥΛΓΑΡΙΑΣ,6% ΕΠΙΤΟΚΙΟ.ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΑΠΟΨΗ ΣΑΣ ? 13 Dec 2011 17:22 #7

  • darko
  • darko's Avatar
  • OFFLINE
  • Fresh Boarder
  • Posts: 13
  • Karma: 0
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΣΑΣ.
The administrator has disabled public write access.

Απ: ΠΡΟΘΕΣΜΙΑΚΗ ΣΤΗΝ ALPHA BANK ΒΟΥΛΓΑΡΙΑΣ,6% ΕΠΙΤΟΚΙΟ.ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΑΠΟΨΗ ΣΑΣ ? 14 Dec 2011 03:03 #8

  • ΣΤΑΜΑΤΗΣ
  • ΣΤΑΜΑΤΗΣ's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 2231
  • Thank you received: 1096
  • Karma: 97 (23)
Φίλε Κυριάκο έχω γράψει πολλές φορές σε άλλη ποστ για τις Βουλγαρικές τράπεζες . Μιας και μενω και εργαζομαι εκει 10 χρονια τώρα. Μετά εαν ειχες διαβασει θα ειχες δει συγκεκριμένα για την αλφα και οχι για όλες . Λοιπον ξαναγραφω χωρις να εχω απαιτηση να εχεις διαβασει τι εγραψα και στο λεω με στοιχεια η αλφα βουλγαριας δεν καλυπτεται απο το βουλγαρικο ταμειο εγγυοδοσιας αλλα απο το ελληνικο μκιας και δεν κατεχει βουλγαρικη αδεια εργασιας αλλα δουλευει ως υτποκαταστημα της ελληνικης. Το αναφερει και η ιδια αλλωστε. Τωρα για το συνολο της οικονομιας ο fitch εχει εκτιμηση πλεον σε stable απο buy λογω της γενικης αβεβαιοτητας στην ευρωπη. Τελος εχω υποστηριξει και εγω οτι εαν καποιος λογω εγγυτητας θελει να παει καπου τα χρηματα του ας τα παει βουλγαρια μιας και η κατασταση της οικονομιας ειναι καλη και το τραπεζικο συστημα ειναι πλεον σταθερο. Κανεις μα κανεις δεν μπορει να αποκλησει το domino effect με οτι συνεπαγεται αυτο. Και παλι χωρις να εχω απαιτηση να εχεις δει τι εχω γραψει εχω γραψει πανω απο 60 posτ για αυτα τα θεματα .
The administrator has disabled public write access.

Απ: ΠΡΟΘΕΣΜΙΑΚΗ ΣΤΗΝ ALPHA BANK ΒΟΥΛΓΑΡΙΑΣ,6% ΕΠΙΤΟΚΙΟ.ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΑΠΟΨΗ ΣΑΣ ? 20 Dec 2011 01:24 #9

  • tsoy
  • tsoy's Avatar
Ευχαριστώ...
The administrator has disabled public write access.
  • Page:
  • 1
Time to create page: 0.069 seconds