Welcome, Guest
Username: Password: Remember me
Προτάσεις βελτίωσης, αναφορά προβλημάτων - σφαλμάτων ιστοσελίδας, προτάσεις προσθήκης κατηγοριών στην συζήτηση, ερωτήσεις χρήσης

TOPIC: Κανόνες συζητήσεων

Κανόνες συζητήσεων 12 Sep 2017 22:58 #73

Φίλε Νέε και Ωραίε, δεν τα λες και πολύ όμορφα και θα σε μαλώσω.
Κατά πρώτον σεβασμός στους συνομιλητές, σωστά;
Δεύτερον νομίζω ότι κάποιος λάθος κάνεις. Δεν έχει μπαναριστεί ο φίλος μας και δεν θυμάμαι να έχει δηλώσει όσα προσπαθείς να του επισυνάψεις.
Και τρίτον και τελευταίο δεν μας νοιάζει τι δουλειά κάνει ο συνομιλητής μας, τι κόμμα ψηφίζει, αν είναι όμορφος σαν του λόγου σου ή όχι, πόσο χρονών είναι (όχι δεν θα βρεις μωρά εδώ), πόσα χρήματα βγάζει, ποιό είναι το αγαπημένου του χρώμα κ.λπ.
Μας ενδιαφέρει αν έχει να πει κάτι που το στηρίζει με λογική και επιχειρήματα.
Γνῶθι σαὐτόν
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: miou (ΜΑΝΘΟΣ), batista

Κανόνες συζητήσεων 13 Sep 2017 09:28 #74

  • batista
  • batista's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 7139
  • Thank you received: 2173
  • Karma: -23 (4)
Ο Τσιγκούνης (T$ig) wrote:
Και τρίτον και τελευταίο δεν μας νοιάζει τι δουλειά κάνει ο συνομιλητής μας, τι κόμμα ψηφίζει, αν είναι όμορφος σαν του λόγου σου ή όχι, πόσο χρονών είναι (όχι δεν θα βρεις μωρά εδώ), πόσα χρήματα βγάζει, ποιό είναι το αγαπημένου του χρώμα κ.λπ.
Μας ενδιαφέρει αν έχει να πει κάτι που το στηρίζει με λογική και επιχειρήματα.

Λες φίλε T$ig, να συνετιστεί, εκτός από τον, άρτι ... αφιχθέντα, συγκεκριμένο και τίποτα ... άλλοι, κατ' επάγγελμα ... ταμπελο-κολλητές (όλων των ... φύλων :whistle: );;;;
Μπααααα.... Είναι εξαιρετικά δύσκολο, έως αδύνατο να αντικαταστήσεις την ... ταμπέλα με κάποιο επιχείρημα (όταν αυτό ξεκάθαρα δεν υπάρχει).
Ενώ με την εύκολη, εκτός τόπου, χρόνου και γραφομένων ... ταμπέλα και πετάς την λάσπη στον ανεμιστήρα (και όποιος ... κολλήσει ... κόλλησε) και βγάζεις και το ... άχτι σου ρε παιδί μου....
Μέτρον άριστον
The administrator has disabled public write access.

Κανόνες συζητήσεων 19 Sep 2017 12:25 #75

Ας προσπαθήσουμε όλοι να γράφουμε κόσμια κ να μην προσβάλλουμε ούτε τους συμφορουμίτες, ούτε να βγάζουμε ταξικό μίσος.

Σήμερα έχω ρεπό κ με έχετε τρελλανει στις αναφορές μηνυμάτων ;)
Λεφτά, στην πραγματικότητα, εχει κάποιος όταν τα έχει όλα δίπλα του.Έξω απο τις τράπεζες.
The administrator has disabled public write access.

Κανόνες συζητήσεων 19 Sep 2017 12:34 #76

  • soto51
  • soto51's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 7024
  • Thank you received: 2270
  • Karma: 200 (94)
ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos) wrote:
Σήμερα έχω ρεπό

Ρεπό από τα καθήκοντα του moderator?
Δεν υπάρχει αυτό που λες.
ΜΑΚΡΥΑ ΑΠ' ΤΙΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ.
The administrator has disabled public write access.

Κανόνες συζητήσεων 19 Sep 2017 12:38 #77

Δυστυχώς Παναγιώτη, εξ' αρχής είχες την επιλογή να περιορίσεις τον ψυχασθενή. Δεν το έκανες και πλέον πρέπει να μιλήσουμε στη γλώσσα που καταλαβαίνει για να μας αντιληφθεί...
The administrator has disabled public write access.

Κανόνες συζητήσεων 19 Sep 2017 12:43 #78

  • batista
  • batista's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 7139
  • Thank you received: 2173
  • Karma: -23 (4)
ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos) wrote:
Ας προσπαθήσουμε όλοι να γράφουμε κόσμια κ να μην προσβάλλουμε ούτε τους συμφορουμίτες, ούτε να βγάζουμε ταξικό μίσος.

Σήμερα έχω ρεπό κ με έχετε τρελλανει στις αναφορές μηνυμάτων ;)

Έχεις αναλάβει πλέον ευθύνες. Τα ρεπό ... κομμένα :laugh:

Όσο για το πρώτο, απλά νομίζω ότι όσο η απάντηση στις προσβολές άλλων (προσώπων και όχι απόψεων) αντιμετωπίζεται (όταν αντιμετωπίζεται) απλά με ... editing, το πρόβλημα θα συνεχίζεται κα το administration ... overhead θα αυξάνει.
Τέλος, η έκφραση "ταξικού μίσους" πάει χέρι-χέρι και με όλα τα προαναφερόμενα (προσβολές σε συμφορουμίτες, αλλεργία σε κάθε διαφορετική άποψη κ.λπ.).
Μέτρον άριστον
The administrator has disabled public write access.

Κανόνες συζητήσεων 19 Sep 2017 12:45 #79

  • batista
  • batista's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 7139
  • Thank you received: 2173
  • Karma: -23 (4)
Γιώργος (ANTI) wrote:
Δυστυχώς Παναγιώτη, εξ' αρχής είχες την επιλογή να περιορίσεις τον ψυχασθενή. Δεν το έκανες και πλέον πρέπει να μιλήσουμε στη γλώσσα που καταλαβαίνει για να μας αντιληφθεί...

Τι άλλο χρειάζεται επιτέλους προκειμένου να καταλάβουν οι διαχειριστές/συντονιστές, ότι κάποιοι δεν καταλαβαίνουν, πέρα από πολλά άλλα, και τους στοιχειώδεις κανόνες οποιουδήποτε διαλόγου;;;;;; :woohoo:
Μέτρον άριστον
The administrator has disabled public write access.

Κανόνες συζητήσεων 19 Sep 2017 15:57 #80

soto51 wrote:
Ρεπό από τα καθήκοντα του moderator?

Έχω μία μέρα ρεπό από την εργασία μου.
Λεφτά, στην πραγματικότητα, εχει κάποιος όταν τα έχει όλα δίπλα του.Έξω απο τις τράπεζες.
The administrator has disabled public write access.

Κανόνες συζητήσεων 19 Sep 2017 16:02 #81

Γιώργος (ANTI) wrote:
Δυστυχώς Παναγιώτη, εξ' αρχής είχες την επιλογή να περιορίσεις τον ψυχασθενή. Δεν το έκανες και πλέον πρέπει να μιλήσουμε στη γλώσσα που καταλαβαίνει για να μας αντιληφθεί...

Προσπαθώ να είμαι δίκαιος με όλους.
Δεν γνωρίζω κάποιον προσωπικά εδώ μέσα.
Έχω σβήσει κ έχω διορθώσει μηνύματα του batista κ άλλων.
Με σένα, πρώτη φορά σήμερα ασχολήθηκα για αυτόν τον σκοπό.
Άρα, δεν μπορείς να πεις ότι υποστηρίζω κάποιον.
Με τον batista διαφωνώ σε πολλά απ'οσα γράφει.
Δεν είναι όμως σωστό να αποκλείσουμε κανέναν από την συζήτηση.
Όποιος όμως νομίζει πως θίγεται από αναρτήσεις συμφορουμιτών, ας κάνει αναφορά για να λυθεί το θέμα.
Λεφτά, στην πραγματικότητα, εχει κάποιος όταν τα έχει όλα δίπλα του.Έξω απο τις τράπεζες.
Last Edit: 19 Sep 2017 16:14 by ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos).
The administrator has disabled public write access.
Time to create page: 0.065 seconds