Welcome, Guest
Username: Password: Remember me

TOPIC: Τραπεζα Κυπρου εμπροθεσμη καταθεση VS λογαριασμος υπο προειδοποιηση...

Τραπεζα Κυπρου εμπροθεσμη καταθεση VS λογαριασμος υπο προειδοποιηση... 18 Jan 2011 23:33 #1

  • XXX
  • XXX's Avatar
Καλησπερα σε ολους τους φιλους....Οσοι φιλοι διατηρουν καποια χρηματα τους στη τραπεζα Κυπρου στην Κυπρο προφανως εχουν προχωρησει και στο ανοιγμα λογαριασμου προθεσμιας ή λογαριασμου υπο προειδοποιηση....Πριν καποιο καιρο ειχα κανει καποια μελετη αλλα δε καταφερα να καταλαβω σε περιπτωση προωρης ρευστοποιησης κοινως να κανω σπασιμο της προθεσμιακης πριν τη ληξη της πως υπολογιζεται η ποινη και ποσο χανω απ το κεφαλαιο μου...Ανθρωποι ειμαστε φιλοι μου και η τραπεζα που ειναι και σε αλλη χωρα οφειλει να μας ενημερωσει επακριβως και με διαφανεια για το ποιο ειδος καταθεσης εχει τη μικροτερη ποινη σε περιπτωση προωρης ρευστοποιησης....Εγω εχω προθεσμιακη 3μηνη σε ευρω...Και με παροτρυνε ο υπαλληλος να βαλω προθεσμιακη λεγωντας οτι παρολο που εχω το δικαιωμα στον υπο προειδοποιηση να καταθετω οποτε θελω και να κανω καποιες περιορισμενες αναληψεις, εχει και μεγαλυτερη ποινη σε περιπτωση που χρειαστω ολο το ποσο πρν τη ληξη...ο υπο προειδοποιηση εχει ελαφρως πιο καλο επιτοκιο...Για τριμηνη προθεσμιακη τι επιτοκιο λαμβανετε?
Συγγνωμη αν σας κουρασα ομως νομζω οσους τα εχουμε στη Κυπρο μας αφορα....Ποτε δε ξερετε αν χρειαστειτε σε καποια αναγκη τα χρηματα...μη μας παρουν το κεφαλι...:S
ΧΧΧ
The administrator has disabled public write access.

Απ: Τραπεζα Κυπρου εμπροθεσμη καταθεση VS λογαριασμος υπο προειδοποιηση... 18 Jan 2011 23:51 #2

  • manolis002
  • manolis002's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 354
  • Thank you received: 55
  • Karma: 2
XXX wrote:
Καλησπερα σε ολους τους φιλους....Οσοι φιλοι διατηρουν καποια χρηματα τους στη τραπεζα Κυπρου στην Κυπρο προφανως εχουν προχωρησει και στο ανοιγμα λογαριασμου προθεσμιας ή λογαριασμου υπο προειδοποιηση....Πριν καποιο καιρο ειχα κανει καποια μελετη αλλα δε καταφερα να καταλαβω σε περιπτωση προωρης ρευστοποιησης κοινως να κανω σπασιμο της προθεσμιακης πριν τη ληξη της πως υπολογιζεται η ποινη και ποσο χανω απ το κεφαλαιο μου...Ανθρωποι ειμαστε φιλοι μου και η τραπεζα που ειναι και σε αλλη χωρα οφειλει να μας ενημερωσει επακριβως και με διαφανεια για το ποιο ειδος καταθεσης εχει τη μικροτερη ποινη σε περιπτωση προωρης ρευστοποιησης....Εγω εχω προθεσμιακη 3μηνη σε ευρω...Και με παροτρυνε ο υπαλληλος να βαλω προθεσμιακη λεγωντας οτι παρολο που εχω το δικαιωμα στον υπο προειδοποιηση να καταθετω οποτε θελω και να κανω καποιες περιορισμενες αναληψεις, εχει και μεγαλυτερη ποινη σε περιπτωση που χρειαστω ολο το ποσο πρν τη ληξη...ο υπο προειδοποιηση εχει ελαφρως πιο καλο επιτοκιο...Για τριμηνη προθεσμιακη τι επιτοκιο λαμβανετε?
Συγγνωμη αν σας κουρασα ομως νομζω οσους τα εχουμε στη Κυπρο μας αφορα....Ποτε δε ξερετε αν χρειαστειτε σε καποια αναγκη τα χρηματα...μη μας παρουν το κεφαλι...:S
ΧΧΧ

Τι επιτόκιο σου δίνουν?
The administrator has disabled public write access.

Απ: Τραπεζα Κυπρου εμπροθεσμη καταθεση VS λογαριασμος υπο προειδοποιηση... 19 Jan 2011 20:42 #3

  • xxx
  • xxx's Avatar
3,35% 3μηνης διαρκειας....ο 6μηνος υπο προειδοποιηση εχει 3,5%....Τι εχετε εσεις?
ΧΧΧ
The administrator has disabled public write access.

Απ: Τραπεζα Κυπρου εμπροθεσμη καταθεση VS λογαριασμος υπο προειδοποιηση... 20 Jan 2011 01:12 #4

6 μηνο 3,9% μεικτό
The administrator has disabled public write access.

Απ: Τραπεζα Κυπρου εμπροθεσμη καταθεση VS λογαριασμος υπο προειδοποιηση... 20 Jan 2011 09:42 #5

  • manolis002
  • manolis002's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 354
  • Thank you received: 55
  • Karma: 2
nikolakis wrote:
6 μηνο 3,9% μεικτό


Αυτό το επιτόκιο σου το δίνουν από την τράπεζα Κύπρου στην Κύπρο??
The administrator has disabled public write access.

Απ: Τραπεζα Κυπρου εμπροθεσμη καταθεση VS λογαριασμος υπο προειδοποιηση... 20 Jan 2011 11:00 #6

  • kostasgl
  • kostasgl's Avatar
Εγώ όταν ρώτησα, σε ελληνικό υποκατάστημα, μου είπαν για εξάμηνο 3,5% μεικτό ανεξαρτήτως ποσού. Εκτός αν ο φίλος διαπραγματεύτηκε με κατάστημα στην Κύπρο και κατάφερε να πετύχει καλύτερο ποσοστό.
The administrator has disabled public write access.

Απ: Τραπεζα Κυπρου εμπροθεσμη καταθεση VS λογαριασμος υπο προειδοποιηση... 20 Jan 2011 11:54 #7

  • manolis002
  • manolis002's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 354
  • Thank you received: 55
  • Karma: 2
xxx wrote:
3,35% 3μηνης διαρκειας....ο 6μηνος υπο προειδοποιηση εχει 3,5%....Τι εχετε εσεις?
ΧΧΧ

Φίλε xxx
Καθυστέρησα να σου απαντήσω, γιατί ήθελα να σιγουρέψω το επιτόκιο της ανανέωσης.
Μόλις τώρα τα έκλεισα με 3,7% [ΤΚ => Κ]
Last Edit: 20 Jan 2011 12:05 by manolis002.
The administrator has disabled public write access.

Απ: Τραπεζα Κυπρου εμπροθεσμη καταθεση VS λογαριασμος υπο προειδοποιηση... 20 Jan 2011 12:07 #8

  • manolis002
  • manolis002's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 354
  • Thank you received: 55
  • Karma: 2
Φίλε nikolakis
Θα ήθελα μια απάντηση για το 3,9%
The administrator has disabled public write access.

Απ: Τραπεζα Κυπρου εμπροθεσμη καταθεση VS λογαριασμος υπο προειδοποιηση... 20 Jan 2011 13:34 #9

Περιοχη Λεμεσου / Πενταδρομος στην κύπρο, προτείνετε εσείς υποκαταστήματα για τα χρήματα σας και όχι το αντίστροφο!
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: manolis002
Time to create page: 0.065 seconds