Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2
  • 3

ΘΕΜΑ: Τραπεζα Κυπρου εμπροθεσμη καταθεση VS λογαριασμος υπο προειδοποιηση...

Τραπεζα Κυπρου εμπροθεσμη καταθεση VS λογαριασμος υπο προειδοποιηση... 18 Ιαν 2011 23:33 #1

  • XXX
  • Το Άβαταρ του/της XXX
Καλησπερα σε ολους τους φιλους....Οσοι φιλοι διατηρουν καποια χρηματα τους στη τραπεζα Κυπρου στην Κυπρο προφανως εχουν προχωρησει και στο ανοιγμα λογαριασμου προθεσμιας ή λογαριασμου υπο προειδοποιηση....Πριν καποιο καιρο ειχα κανει καποια μελετη αλλα δε καταφερα να καταλαβω σε περιπτωση προωρης ρευστοποιησης κοινως να κανω σπασιμο της προθεσμιακης πριν τη ληξη της πως υπολογιζεται η ποινη και ποσο χανω απ το κεφαλαιο μου...Ανθρωποι ειμαστε φιλοι μου και η τραπεζα που ειναι και σε αλλη χωρα οφειλει να μας ενημερωσει επακριβως και με διαφανεια για το ποιο ειδος καταθεσης εχει τη μικροτερη ποινη σε περιπτωση προωρης ρευστοποιησης....Εγω εχω προθεσμιακη 3μηνη σε ευρω...Και με παροτρυνε ο υπαλληλος να βαλω προθεσμιακη λεγωντας οτι παρολο που εχω το δικαιωμα στον υπο προειδοποιηση να καταθετω οποτε θελω και να κανω καποιες περιορισμενες αναληψεις, εχει και μεγαλυτερη ποινη σε περιπτωση που χρειαστω ολο το ποσο πρν τη ληξη...ο υπο προειδοποιηση εχει ελαφρως πιο καλο επιτοκιο...Για τριμηνη προθεσμιακη τι επιτοκιο λαμβανετε?
Συγγνωμη αν σας κουρασα ομως νομζω οσους τα εχουμε στη Κυπρο μας αφορα....Ποτε δε ξερετε αν χρειαστειτε σε καποια αναγκη τα χρηματα...μη μας παρουν το κεφαλι...:S
ΧΧΧ
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: Τραπεζα Κυπρου εμπροθεσμη καταθεση VS λογαριασμος υπο προειδοποιηση... 18 Ιαν 2011 23:51 #2

  • manolis002
  • Το Άβαταρ του/της manolis002
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 354
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 55
  • Κάρμα: 2
XXX έγραψε:
Καλησπερα σε ολους τους φιλους....Οσοι φιλοι διατηρουν καποια χρηματα τους στη τραπεζα Κυπρου στην Κυπρο προφανως εχουν προχωρησει και στο ανοιγμα λογαριασμου προθεσμιας ή λογαριασμου υπο προειδοποιηση....Πριν καποιο καιρο ειχα κανει καποια μελετη αλλα δε καταφερα να καταλαβω σε περιπτωση προωρης ρευστοποιησης κοινως να κανω σπασιμο της προθεσμιακης πριν τη ληξη της πως υπολογιζεται η ποινη και ποσο χανω απ το κεφαλαιο μου...Ανθρωποι ειμαστε φιλοι μου και η τραπεζα που ειναι και σε αλλη χωρα οφειλει να μας ενημερωσει επακριβως και με διαφανεια για το ποιο ειδος καταθεσης εχει τη μικροτερη ποινη σε περιπτωση προωρης ρευστοποιησης....Εγω εχω προθεσμιακη 3μηνη σε ευρω...Και με παροτρυνε ο υπαλληλος να βαλω προθεσμιακη λεγωντας οτι παρολο που εχω το δικαιωμα στον υπο προειδοποιηση να καταθετω οποτε θελω και να κανω καποιες περιορισμενες αναληψεις, εχει και μεγαλυτερη ποινη σε περιπτωση που χρειαστω ολο το ποσο πρν τη ληξη...ο υπο προειδοποιηση εχει ελαφρως πιο καλο επιτοκιο...Για τριμηνη προθεσμιακη τι επιτοκιο λαμβανετε?
Συγγνωμη αν σας κουρασα ομως νομζω οσους τα εχουμε στη Κυπρο μας αφορα....Ποτε δε ξερετε αν χρειαστειτε σε καποια αναγκη τα χρηματα...μη μας παρουν το κεφαλι...:S
ΧΧΧ

Τι επιτόκιο σου δίνουν?
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: Τραπεζα Κυπρου εμπροθεσμη καταθεση VS λογαριασμος υπο προειδοποιηση... 19 Ιαν 2011 20:42 #3

  • xxx
  • Το Άβαταρ του/της xxx
3,35% 3μηνης διαρκειας....ο 6μηνος υπο προειδοποιηση εχει 3,5%....Τι εχετε εσεις?
ΧΧΧ
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: Τραπεζα Κυπρου εμπροθεσμη καταθεση VS λογαριασμος υπο προειδοποιηση... 20 Ιαν 2011 01:12 #4

  • nikolakis (gallosn)
  • Το Άβαταρ του/της nikolakis (gallosn)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Junior Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 37
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 7
  • Κάρμα: 0
6 μηνο 3,9% μεικτό
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: Τραπεζα Κυπρου εμπροθεσμη καταθεση VS λογαριασμος υπο προειδοποιηση... 20 Ιαν 2011 09:42 #5

  • manolis002
  • Το Άβαταρ του/της manolis002
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 354
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 55
  • Κάρμα: 2
nikolakis έγραψε:
6 μηνο 3,9% μεικτό


Αυτό το επιτόκιο σου το δίνουν από την τράπεζα Κύπρου στην Κύπρο??
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: Τραπεζα Κυπρου εμπροθεσμη καταθεση VS λογαριασμος υπο προειδοποιηση... 20 Ιαν 2011 11:00 #6

  • kostasgl
  • Το Άβαταρ του/της kostasgl
Εγώ όταν ρώτησα, σε ελληνικό υποκατάστημα, μου είπαν για εξάμηνο 3,5% μεικτό ανεξαρτήτως ποσού. Εκτός αν ο φίλος διαπραγματεύτηκε με κατάστημα στην Κύπρο και κατάφερε να πετύχει καλύτερο ποσοστό.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: Τραπεζα Κυπρου εμπροθεσμη καταθεση VS λογαριασμος υπο προειδοποιηση... 20 Ιαν 2011 11:54 #7

  • manolis002
  • Το Άβαταρ του/της manolis002
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 354
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 55
  • Κάρμα: 2
xxx έγραψε:
3,35% 3μηνης διαρκειας....ο 6μηνος υπο προειδοποιηση εχει 3,5%....Τι εχετε εσεις?
ΧΧΧ

Φίλε xxx
Καθυστέρησα να σου απαντήσω, γιατί ήθελα να σιγουρέψω το επιτόκιο της ανανέωσης.
Μόλις τώρα τα έκλεισα με 3,7% [ΤΚ => Κ]
Τελευταία διόρθωση: 20 Ιαν 2011 12:05 από manolis002.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: Τραπεζα Κυπρου εμπροθεσμη καταθεση VS λογαριασμος υπο προειδοποιηση... 20 Ιαν 2011 12:07 #8

  • manolis002
  • Το Άβαταρ του/της manolis002
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 354
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 55
  • Κάρμα: 2
Φίλε nikolakis
Θα ήθελα μια απάντηση για το 3,9%
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: Τραπεζα Κυπρου εμπροθεσμη καταθεση VS λογαριασμος υπο προειδοποιηση... 20 Ιαν 2011 13:34 #9

  • nikolakis (gallosn)
  • Το Άβαταρ του/της nikolakis (gallosn)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Junior Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 37
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 7
  • Κάρμα: 0
Περιοχη Λεμεσου / Πενταδρομος στην κύπρο, προτείνετε εσείς υποκαταστήματα για τα χρήματα σας και όχι το αντίστροφο!
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": manolis002
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2
  • 3
Συντονιστές: ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.126 δευτερόλεπτα