Welcome, Guest
Username: Password: Remember me
  • Page:
  • 1
  • 2

TOPIC: ING επένδυση "Dianond 160"

ING επένδυση "Dianond 160" 05 Feb 2012 14:40 #1

Κύριοι (και κυρίες), καλή σας μέρα.
Το "tsig.gr" μέχρι τώρα με έχει βοηθήσει τα μέγιστα. Με έχει συμβουλέψει σε προθεσμιακές καταθέσεις, κι έχω καταφέρει να πάρω το μεγαλύτερο δυνατό τόκο, και από κάποιες προθεσμιακές, και από απλούς λογαριασμούς καταθέσεων.
Στο προκείμενο, θα ήθελα τη βοήθεια αν όχι του κυρίου "tsig" συγκεκριμένα, τουλάχιστον από όποιον φίλο ή επισκέπτη έχει υπ' όψιν του το "ING 160 diamond" επενδυτικό πρόγραμμα. Υποτίθεται ότι εγγυάται 160% απόδοση σε ένα δεκαετές πρόγραμμα.
Δεν μπορώ να επισυνάψω το .pdf που μου έστειλαν (υπ' όψιν ότι έχω μία ασφάλεια ζωής στην εν λόγω εταιρεία, γι αυτό και η ενημέρωση από αυτούς), γι αυτό φόρτωσα το .pdf εδώ: hotfile.com/dl/145328780/6417123/ING_160_Diamond.pdf.html

Ευχαριστώ εκ των προτέρων
Last Edit: 05 Feb 2012 14:56 by Άρης (rommanos).
The administrator has disabled public write access.

Απ: ING επένδυση "Dianond 160" 05 Feb 2012 17:46 #2

  • rating
  • rating's Avatar
Πολύ σημαντικό για κάθε χρεώγραφο ή άλλο άυλο επενδυτικό προιόν είναι το rating του εκδότη.
www.ing.com/Our-Company/Investor-relations/Ratings.htm
Εγώ για κάτι μακροπρόθεσμο και αφού θα επιθυμούσα εξασφάλιση του κεφαλαίου μου θα προτιμούσα εκδότη με υψηλότερο rating.
Και συγκεκριμένα από ΑΑ και πάνω.
en.wikipedia.org/wiki/Credit_rating
The administrator has disabled public write access.

Απ: ING επένδυση "Dianond 160" 05 Feb 2012 23:00 #3

  • ΚΥΡΙΑΚΟΣ
  • ΚΥΡΙΑΚΟΣ's Avatar
ΕΓΩ ΤΑ ΦΟΒΑΜΑΙ ΑΥΤΑ ΤΑ ΜΑΚΡΟΧΡΟΝΙΑ ΠΡΟΙΟΝΤΑ.ΘΥΜΑΜΕ ΤΟ ΠΑΝΘΕΟΝ, ΚΑΙ ΤΟ G.MAC.ΔΥΟ ΠΡΟΙΝΤΑ ΤΗΣ ΙΔΙΑΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΠΡΙΝ 10 ΧΡΟΝΙΑ...ΜΕ ΑΠΟΔΟΣΕΙΣ,ΝΕ ,ΜΕ,ΜΕ... ΟΥΤΕ ΤΟ 20% ΔΕΝ ΠΗΡΑ ΚΑΙ ΜΕ ΠΟΛΥ ΤΑΛΑΙΠΟΡΕΙΑ.ΣΚΕΨΟΥ ΠΟΛΥ ΠΡΙΝ ΔΕΣΜΕΥΣΕΙΣ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΣΟΥ ΓΙΑ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ. ΕΞΑΛΟΥ ΤΟ 6% ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΤΟ ΣΠΟΥΔΑΙΟ ΓΙΑ 10 ΧΡΟΝΙΑ ΜΕΤΑ.ΔΕΣ ΤΙ ΕΚΑΝΕΣ ΜΕ100000 ΔΡΑΧΜΕΣ ΠΡΙΝ 10 ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ ΜΕ 3000 ΕΥΡΩ ΤΩΡΑ.10 ΧΡΟΝΙΑ ΜΕΤΑ.ΚΑΛΗ ΤΥΧΗ
The administrator has disabled public write access.

Απ: ING επένδυση "Dianond 160" 05 Feb 2012 23:42 #4

  • cool
  • cool's Avatar
Κυριάκο, τι σημαίνει "με πολύ ταλαιπωρία" που γράφεις;
The administrator has disabled public write access.

Απ: ING επένδυση "Dianond 160" 06 Feb 2012 22:38 #5

  • ΚΥΡΙΑΚΟΣ
  • ΚΥΡΙΑΚΟΣ's Avatar
Οτι ειθελα να τα παρω και ειχα εγκλωβιστει για χρονια και οτι με απετρεπαν καθε φορα με τις χιλιαδες προφασεις.Και στο τελος περιμενα να γινει εκαθαριση γιατι επεσαν εξω.Μετα καταλαβα οτι αυτοι που μου τα πουλαγαν ,ημουν και στο private banking,Επαιρναν προμηθεια για καθε συμετοχη.Εγω.Αλλοι μπορει να ηταν πιο τυχεροι με αλλα προιοντα...
The administrator has disabled public write access.

Απ: ING επένδυση "Dianond 160" 06 Feb 2012 22:51 #6

  • cool
  • cool's Avatar
OK, ευχαριστώ. Μάλλον αναφέρεσαι στην ING Bank που, πλέον, απ'ότι γνωρίζω, δεν δραστηριοποιείται στην Ελλάδα.
The administrator has disabled public write access.

Απ: ING επένδυση "Dianond 160" 08 Feb 2012 16:22 #7

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις, τελικά προτίμησα να τα κλείσω για 6 μήνες στην FBBank με 6,3% μικτό επιτόκιο.

Νά'μαστε όλοι καλά!
Last Edit: 08 Feb 2012 16:24 by Άρης (rommanos).
The administrator has disabled public write access.

Re: Απ: ING επένδυση "Dianond 160" 10 Feb 2012 04:10 #8

  • Anonymous
  • Anonymous's Avatar
ΞΕΚΑΘΑΡΙΣΕ ΑΝ ΑΝΑΦΕΡΕΣΑΙ ΣΤΗΝ ING BANK ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕ Ο ΦΙΛΟΣ .
ΑΠΟ ΟΤΙ ΓΝΩΡΙΖΩ ΕΙΝΑΙ Αμοιβαίο ΜΕ ΕΔΡΑ ΛΟΥΞΕΜΒΟΥΡΓΟ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΚΑΤΑΘΕΣΗ ΣΕ 5 ΤΡΑΠΕΖΕΣ ΜΕ ΑΑ ΚΑΙ Ο ΤΟΚΟΣ ΕΠΕΝΔΥΕΤΑΙ ΣΕ ΠΑΡΑΓΩΓΑ (ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΤΟ 60% ΣΤΑ 10 ΧΡΟΝΙΑ ) ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΛΕΙΣΤΟ ΕΞΑΓΟΡΑΖΕΤΕ ΜΕ ΤΗΝ ΤΙΜΗ ΜΕΡΙΔΙΟΥ ΑΛΑ ΕΧΕΙ ΕΓΓΗΥΣΗ ΚΕΦΑΛΑΙΟΥ ΣΤΗ ΛΗΞΗ .
δες παρομοια προηγουμενα www.naftemporiki.gr/markets/funds_mfc.as...RL%3A+www%2Eing%2Egr
The administrator has disabled public write access.

Re: ING επένδυση "Dianond 160" 11 Feb 2012 17:45 #9

  • Μαριαλένα
  • Μαριαλένα's Avatar
Αγαπητέ Αρη,
το ING160 SILVER δεν εγγυαται το 160% του κεφαλαιου με την ληξη.
Εγγυαται την 100% αξια του κεφαλαιου με την ληξη σε ΕΥΡΩ ανεξαρτητα απο το αν η χωρα μας θα παραμεινει στο ευρω.
Αν καταρευσει γενικα το ευρω αυτοματα γυρναει σε νομισμα Λουξεμβουργου.Ειναι αφορολογητο και μπορει να αποδοσει εως και 60% του
κεφαλαιου.Αν το εξαργυρωσεις πριν την ληξη λειτουργει σαν αμοιβαιο κεφαλαιο κατι που μπορει να εχει πολυ μεγαλυτερα κερδη αλλα δεν εγγυαται το κεφαλαιο.
Το σημαντικο ειναι οτι εχεις τα χρηματα σου σε ευρω οτι και να συμβει,και οτι η αγοραστικη αξια των χρηματων σου θα μεινει σταθερη και πιθανοτατα θα αυξηθει αν τελικα βγουμε απο το ευρω.
Θα σε συμβουλευα να επικοινωνησεις με τον ασφαλιστη σου και μαλιστα συντομα διοτι αυτο το προγραμμα θα ειναι σε ισχυ μονο για πεντε εβδομαδες. Αν δεν εχεις ασφαλιστη δικο σου ,που σιγουρα εχεις ,μπορεις να επικοινωνησεις μαζι μου ξανα μεσω του site(ειμαι ασφαλιστρια της ING) και να σου δωσω περισσοτερες πληροφοριες.
The administrator has disabled public write access.
  • Page:
  • 1
  • 2
Time to create page: 0.073 seconds