Welcome, Guest
Username: Password: Remember me

TOPIC: Αμοιβαία Κεφάλαια Ξένων Εταιρειών

Αμοιβαία Κεφάλαια Ξένων Εταιρειών 26 Mar 2015 14:07 #46

Βασικά,σκεφτόμουν κ το Μετοχικό ΗΠΑ που είναι κατα 65% σε δολλάρια,αλλα την τελευταία στιγμή κόλωσα.Επειδή έχει τρελλή απόδοση φοβήθηκα την απότομη πτώση.Άλλωστε οι εταιρίες της Αμερικής έχουν κατα καιρούς σκαμπανεβάσματα...
Λεφτά, στην πραγματικότητα, εχει κάποιος όταν τα έχει όλα δίπλα του.Έξω απο τις τράπεζες.
The administrator has disabled public write access.

Αμοιβαία Κεφάλαια Ξένων Εταιρειών 26 Mar 2015 15:47 #47

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos) wrote:
ΚΩΣΤΑΣ (dreamboxer) wrote:
Billythekid (biotech13) wrote:
Από τα χαρτιά που υπογράψατε βρε παιδιά μπορείτε να το δείτε.
Αν έχουν το όνομά σας και συνδέουν το προϊόν με τραπεζικό λογαριασμό στο όνομά σας,τότε ο τίτλος είναι ονομαστικός.
Αν το αμοιβαίο που αγοράσατε ΔΕΝ γράφει πουθενά στα χαρτιά που υπογράψατε το όνομά σας και τα στοιχεία του λογαριασμού σας,τότε ο τίτλος δεν είναι ονομαστικός και έχετε απλά αγοράσει ένα αμοιβαίο από τον "κουβά" της τράπεζας.
ΚΑΛΗΜΕΡΑ
σε ένα καταστημα της Πειραιως που έιχα μια ενημερωση μου ειπαν οτι...
τα μεριδια του αμοιβαιου κεφαλαιου δεν θα ειναι ονομαστικα αλλα στο όνομα της τραπεζας.......(δεν ηξερε λεπτομερειες εγω του εδωσα ερωτησεις και μου απαντησε την επομενη ημερα) αλλα μου ειπε οτι και αυτος που αγορασε απο την Πειραιως ειχε καποιο χαρτι που φαινοταν τα μεριδια στο ονομα του.....κατι τετοιο θα εχω και εγω...???
ΤΙ ακριβως βρε παιδια πρεπει να διευκρινησω...???
Έκανα σήμερα το "Πειραιώς Μέγας" τρίμηνης διάρκειας.Έβαλα το ελάχιστο ποσό συμμετοχής κ το ποσοστό είναι 85-15.Η προθεσμιακή εχει 3% επιτόκιο.Δεν έχω ξαναπάρει αμοιβαία κ το έκανα για την εμπειρία.Αργότερα,αν πάει καλά θ'αγοράσω αμοιβαία απο άλλον εκδότη κ θεματοφύλακα κ όχι την Πειραιώς.Τώρα, το ποσό συμμετοχής είναι πολύ μικρό κ δεν ρισκάρω πολύ.Επένδυσα σε δυο αμοιβαία.Το Πειραιώς Μεικτό Διεθνές κ το Πειραιώς Διεθνές Funds of Funds Μεικτό.Απο την αρχή του έτους έχουν αποδόσεις 8-9% κ δεν βλέπω σύντομη πτώση τους.Έχουν μηδενική προμήθεια εισόδου-εξόδου κ εξαγοράς,μετά το έτος.Αλλιώς,1,25% ποινή πρόωρης εξαγοράς.Δεν είναι ονομαστικά,παρα είναι απο τον κουβά της τράπεζας.Είπαμε,το ποσόν είναι της μικρό κ δεν έχω απαιτήσεις.Απο αύριο θα τρέχουν όλα αυτά.Για να δούμε..
όταν αναφερεις δεν ειναι ονομαστικα, το χαρτι της αγοράς δεν αναφερει πουθενα το ονομα σου...????...τι γραφει το χαρτι σου..???
The administrator has disabled public write access.

Αμοιβαία Κεφάλαια Ξένων Εταιρειών 26 Mar 2015 18:18 #48

ΚΩΣΤΑΣ (dreamboxer) wrote:
ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos) wrote:
ΚΩΣΤΑΣ (dreamboxer) wrote:
Billythekid (biotech13) wrote:
Από τα χαρτιά που υπογράψατε βρε παιδιά μπορείτε να το δείτε.
Αν έχουν το όνομά σας και συνδέουν το προϊόν με τραπεζικό λογαριασμό στο όνομά σας,τότε ο τίτλος είναι ονομαστικός.
Αν το αμοιβαίο που αγοράσατε ΔΕΝ γράφει πουθενά στα χαρτιά που υπογράψατε το όνομά σας και τα στοιχεία του λογαριασμού σας,τότε ο τίτλος δεν είναι ονομαστικός και έχετε απλά αγοράσει ένα αμοιβαίο από τον "κουβά" της τράπεζας.
ΚΑΛΗΜΕΡΑ
σε ένα καταστημα της Πειραιως που έιχα μια ενημερωση μου ειπαν οτι...
τα μεριδια του αμοιβαιου κεφαλαιου δεν θα ειναι ονομαστικα αλλα στο όνομα της τραπεζας.......(δεν ηξερε λεπτομερειες εγω του εδωσα ερωτησεις και μου απαντησε την επομενη ημερα) αλλα μου ειπε οτι και αυτος που αγορασε απο την Πειραιως ειχε καποιο χαρτι που φαινοταν τα μεριδια στο ονομα του.....κατι τετοιο θα εχω και εγω...???
ΤΙ ακριβως βρε παιδια πρεπει να διευκρινησω...???
Έκανα σήμερα το "Πειραιώς Μέγας" τρίμηνης διάρκειας.Έβαλα το ελάχιστο ποσό συμμετοχής κ το ποσοστό είναι 85-15.Η προθεσμιακή εχει 3% επιτόκιο.Δεν έχω ξαναπάρει αμοιβαία κ το έκανα για την εμπειρία.Αργότερα,αν πάει καλά θ'αγοράσω αμοιβαία απο άλλον εκδότη κ θεματοφύλακα κ όχι την Πειραιώς.Τώρα, το ποσό συμμετοχής είναι πολύ μικρό κ δεν ρισκάρω πολύ.Επένδυσα σε δυο αμοιβαία.Το Πειραιώς Μεικτό Διεθνές κ το Πειραιώς Διεθνές Funds of Funds Μεικτό.Απο την αρχή του έτους έχουν αποδόσεις 8-9% κ δεν βλέπω σύντομη πτώση τους.Έχουν μηδενική προμήθεια εισόδου-εξόδου κ εξαγοράς,μετά το έτος.Αλλιώς,1,25% ποινή πρόωρης εξαγοράς.Δεν είναι ονομαστικά,παρα είναι απο τον κουβά της τράπεζας.Είπαμε,το ποσόν είναι της μικρό κ δεν έχω απαιτήσεις.Απο αύριο θα τρέχουν όλα αυτά.Για να δούμε..
όταν αναφερεις δεν ειναι ονομαστικα, το χαρτι της αγοράς δεν αναφερει πουθενα το ονομα σου...????...τι γραφει το χαρτι σου..???
Τα χαρτιά θα τα παραλάβω αύριο.Στο όνομά μου θα είναι,απλά δεν θα ξέρω ΑΚΡΙΒΩΣ το τι ποσοστό είναι επενδυμένο και πού κ δεν ξέρω αν θα είναι στο όνομά μου όλα τα μερίδια.Δεν το ρώτησα.Άλλωστε δεν έχει κ μεγάλη σημασία,αφου θεματοφύλακας είναι η Πειραιώς κ άρα υπάρχει μεγάλος κίνδυνος.Είπαμε,ρισκάρω αρκετά ένα μικρό ποσό...
Λεφτά, στην πραγματικότητα, εχει κάποιος όταν τα έχει όλα δίπλα του.Έξω απο τις τράπεζες.
Last Edit: 26 Mar 2015 18:19 by ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos).
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: ΚΩΣΤΑΣ (dreamboxer)

Αμοιβαία Κεφάλαια Ξένων Εταιρειών 26 Mar 2015 18:27 #49

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos) wrote:
ΚΩΣΤΑΣ (dreamboxer) wrote:
ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos) wrote:
ΚΩΣΤΑΣ (dreamboxer) wrote:
Billythekid (biotech13) wrote:
Από τα χαρτιά που υπογράψατε βρε παιδιά μπορείτε να το δείτε.
Αν έχουν το όνομά σας και συνδέουν το προϊόν με τραπεζικό λογαριασμό στο όνομά σας,τότε ο τίτλος είναι ονομαστικός.
Αν το αμοιβαίο που αγοράσατε ΔΕΝ γράφει πουθενά στα χαρτιά που υπογράψατε το όνομά σας και τα στοιχεία του λογαριασμού σας,τότε ο τίτλος δεν είναι ονομαστικός και έχετε απλά αγοράσει ένα αμοιβαίο από τον "κουβά" της τράπεζας.
ΚΑΛΗΜΕΡΑ
σε ένα καταστημα της Πειραιως που έιχα μια ενημερωση μου ειπαν οτι...
τα μεριδια του αμοιβαιου κεφαλαιου δεν θα ειναι ονομαστικα αλλα στο όνομα της τραπεζας.......(δεν ηξερε λεπτομερειες εγω του εδωσα ερωτησεις και μου απαντησε την επομενη ημερα) αλλα μου ειπε οτι και αυτος που αγορασε απο την Πειραιως ειχε καποιο χαρτι που φαινοταν τα μεριδια στο ονομα του.....κατι τετοιο θα εχω και εγω...???
ΤΙ ακριβως βρε παιδια πρεπει να διευκρινησω...???
Έκανα σήμερα το "Πειραιώς Μέγας" τρίμηνης διάρκειας.Έβαλα το ελάχιστο ποσό συμμετοχής κ το ποσοστό είναι 85-15.Η προθεσμιακή εχει 3% επιτόκιο.Δεν έχω ξαναπάρει αμοιβαία κ το έκανα για την εμπειρία.Αργότερα,αν πάει καλά θ'αγοράσω αμοιβαία απο άλλον εκδότη κ θεματοφύλακα κ όχι την Πειραιώς.Τώρα, το ποσό συμμετοχής είναι πολύ μικρό κ δεν ρισκάρω πολύ.Επένδυσα σε δυο αμοιβαία.Το Πειραιώς Μεικτό Διεθνές κ το Πειραιώς Διεθνές Funds of Funds Μεικτό.Απο την αρχή του έτους έχουν αποδόσεις 8-9% κ δεν βλέπω σύντομη πτώση τους.Έχουν μηδενική προμήθεια εισόδου-εξόδου κ εξαγοράς,μετά το έτος.Αλλιώς,1,25% ποινή πρόωρης εξαγοράς.Δεν είναι ονομαστικά,παρα είναι απο τον κουβά της τράπεζας.Είπαμε,το ποσόν είναι της μικρό κ δεν έχω απαιτήσεις.Απο αύριο θα τρέχουν όλα αυτά.Για να δούμε..
όταν αναφερεις δεν ειναι ονομαστικα, το χαρτι της αγοράς δεν αναφερει πουθενα το ονομα σου...????...τι γραφει το χαρτι σου..???
Τα χαρτιά θα τα παραλάβω αύριο.Στο όνομά μου θα είναι,απλά δεν θα ξέρω ΑΚΡΙΒΩΣ το τι ποσοστό είναι επενδυμένο και πού κ δεν ξέρω αν θα είναι στο όνομά μου όλα τα μερίδια.Δεν το ρώτησα.Άλλωστε δεν έχει κ μεγάλη σημασία,αφου θεματοφύλακας είναι η Πειραιώς κ άρα υπάρχει μεγάλος κίνδυνος.Είπαμε,ρισκάρω αρκετά ένα μικρό ποσό...
ΟΚ εάν τα παραλαβεις αυριο, ενημερωσε σε παρακαλω τι ακριβως γραφουν...θα ρωτησω και εγω αυριο σε αλλο καταστημα τι γινεται...
The administrator has disabled public write access.

Αμοιβαία Κεφάλαια Ξένων Εταιρειών 26 Mar 2015 18:55 #50

Κώστα,θα τα παραλάμβανα σήμερα τα χαρτιά,αλλα άνοιξα την προθεσμιακή σε άλλο κατάστημα απο αυτό που είχα ανοίξει αρχικά τον λογαριασμό μου κ τα χαρτιά πηγαινοέρχονται απο το ένα υποκατάστημα στο άλλο!Μπήκα στη winbank,είδα το "Μέγας",είδα οτι έχω δυο αμοιβαια,είδα τα λεφτά που έχω επενδύσει,αλλα δεν είδα αναλυτικά τι μερίδια έχω.Μου είπαν οτι παίρνει 4-5 μέρες να φανούν στο σύστημα.Θα σ'ενημερώσω όταν έχω νέα.Εσύ,τι θα κάνεις;Τι σκέφτεσαι;
Λεφτά, στην πραγματικότητα, εχει κάποιος όταν τα έχει όλα δίπλα του.Έξω απο τις τράπεζες.
Last Edit: 26 Mar 2015 18:56 by ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos).
The administrator has disabled public write access.

Αμοιβαία Κεφάλαια Ξένων Εταιρειών 26 Mar 2015 19:14 #51

θα ρτήσω και σε αλλο καταστημα της πειραιως εαν θα ειναι γραμενο καπου το ονομα μου......θελω να αγορασω μεριδια αμοιβαίου κεφαλαίου Διαχείρισης Διαθεσίμων της BLACKROCK (BGF Euro Reserve Fund A2 EUR)....
The administrator has disabled public write access.

Αμοιβαία Κεφάλαια Ξένων Εταιρειών 26 Mar 2015 20:17 #52

  • GSAKKI
  • GSAKKI's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 456
  • Thank you received: 162
  • Karma: 32
μην το αργεις πολυ...
The administrator has disabled public write access.

Αμοιβαία Κεφάλαια Ξένων Εταιρειών 26 Mar 2015 20:24 #53

  • DIMITRIS100
  • DIMITRIS100's Avatar
  • OFFLINE
  • Fresh Boarder
  • Posts: 3
  • Thank you received: 4
  • Karma: 0
Στην πειραιως οι τιτλοι δεν ειναι ονομαστικοι . Αγοράζονται απο bgf σε όνομα της Πειραιώς και η Πειραιώς κρατάει αρχείο με τα ονόματα των δικαιούχων.
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: ΚΩΣΤΑΣ (dreamboxer)

Re:Απ: Αμοιβαία Κεφάλαια Ξένων Εταιρειών 26 Mar 2015 20:24 #54

dreamboxer wrote:
θα ρτήσω και σε αλλο καταστημα της πειραιως εαν θα ειναι γραμενο καπου το ονομα μου......θελω να αγορασω μεριδια αμοιβαίου κεφαλαίου Διαχείρισης Διαθεσίμων της BLACKROCK (BGF Euro Reserve Fund A2 EUR)....
Μην το ψάχνεις. Δεν είναι ονομάστηκα..
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: ΚΩΣΤΑΣ (dreamboxer)
Time to create page: 0.078 seconds