Welcome, Guest
Username: Password: Remember me

TOPIC: Αμοιβαία Κεφάλαια Διαχείρισης Διαθεσίμων & εξασφάλιση χρημάτων

Απ: Αμοιβαία Κεφάλαια Διαχείρισης Διαθεσίμων & εξασφάλιση χρημάτων 07 Jan 2012 01:34 #37

  • Ανώνυμος
  • Ανώνυμος's Avatar
ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΤΟ DOUBLE CLICK EUROBANK? NA TA ΡΕΥΣΤΟΠΟΙΗΣΩ Η ΝΑ ΤΑ ΚΡΑΤΗΣΩ ΟΠΩΣ ΕΙΝΑΙ
:( :( :(
ΘΑ ΤΡΕΛΑΝΟΥΝ ΟΛΟΝ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΠΙΑ.ΤΙ ΚΑΙΡΟΙ ΤΙ ΗΘΗ
The administrator has disabled public write access.

Απ: Αμοιβαία Κεφάλαια Διαχείρισης Διαθεσίμων & εξασφάλιση χρημάτων 07 Jan 2012 18:27 #38

  • investor
  • investor's Avatar
Λοιπόν καλά κάνουν οι τραπεζίτες και εκμεταλλεύονται τον κόσμο...ΑΠ ότι διαβάζω εδώ μέσα,η πλειοψηφία είναι πρόβατα(συμπαθέστατο ζωάκια δε νομίζω να παρεξηγηθεί κανείς) και αποφασίζουν για κόπους μια ζωής απο φήμες...

Λοιπόν,ακούστε τώρα.Όλοι σας θα τα χάσετε τα λεφτά σας.Και ξέρετε κάτι????Δε θα είναι επειδή θα χρεωκοπήσει η χώρα(έχουν χρεοκοπήσει πολλές φορές μεγαλύτερες δυνάμεις απο την Ελλάδα),αλλά επειδή είστε πρόβατα των τραπεζιτών και σας αρέσει ο τζόγος...

Κινείστε χωρίς να έχετε ΙΔΕΑ περί τίνος πρόκειται,γεμάτοι απο πανικό και το πιθανότερο αποτέλεσμα απο τις "ασφαλείς επενδύσεις" που κάνετε σε "ασφαλή" νομίσματα του εξωτερικού,είναι να τα χάσετε όλα και να μείνετε στο δρόμο...
Σας τα μαζεύουν οι τραπεζίτες χωρίς επιτόκιο, ποντάρουν σε πράγματα που δεν είναι της παρούσης να αναλύσω και εσείς κοιμάστε και δίνετε και το κορμί σας για την υποθετική "ασφάλεια"...

Goldman Sachs rules the world,coz there are people like you!!Keep gambling...

Μήνυμα απο ένα φίλο μου πολύ "μέσα" στα πράγματα,στο εξωτερικό....
The administrator has disabled public write access.

Απ: Αμοιβαία Κεφάλαια Διαχείρισης Διαθεσίμων & εξασφάλιση χρημάτων 07 Jan 2012 18:44 #39

  • zemperis
  • zemperis's Avatar
  • OFFLINE
  • Gold Boarder
  • Posts: 182
  • Thank you received: 27
  • Karma: 0 (-2)
και ειχα μια φαγουρα απο το πρωι (στα φρυδια), ελεγα καποιος δεν θα βρεθει να μας ανοιξει τα ματια εμας τα προβατα !!!!!!!!!!!!
The administrator has disabled public write access.

Απ: Αμοιβαία Κεφάλαια Διαχείρισης Διαθεσίμων & εξασφάλιση χρημάτων 07 Jan 2012 23:38 #40

  • aadaa
  • aadaa's Avatar
  • OFFLINE
  • Senior Boarder
  • Posts: 41
  • Thank you received: 4
  • Karma: 0
investor wrote:
Λοιπόν καλά κάνουν οι τραπεζίτες και εκμεταλλεύονται τον κόσμο...ΑΠ ότι διαβάζω εδώ μέσα,η πλειοψηφία είναι πρόβατα(συμπαθέστατο ζωάκια δε νομίζω να παρεξηγηθεί κανείς) και αποφασίζουν για κόπους μια ζωής απο φήμες...

Λοιπόν,ακούστε τώρα.Όλοι σας θα τα χάσετε τα λεφτά σας.Και ξέρετε κάτι????Δε θα είναι επειδή θα χρεωκοπήσει η χώρα(έχουν χρεοκοπήσει πολλές φορές μεγαλύτερες δυνάμεις απο την Ελλάδα),αλλά επειδή είστε πρόβατα των τραπεζιτών και σας αρέσει ο τζόγος...

Κινείστε χωρίς να έχετε ΙΔΕΑ περί τίνος πρόκειται,γεμάτοι απο πανικό και το πιθανότερο αποτέλεσμα απο τις "ασφαλείς επενδύσεις" που κάνετε σε "ασφαλή" νομίσματα του εξωτερικού,είναι να τα χάσετε όλα και να μείνετε στο δρόμο...
Σας τα μαζεύουν οι τραπεζίτες χωρίς επιτόκιο, ποντάρουν σε πράγματα που δεν είναι της παρούσης να αναλύσω και εσείς κοιμάστε και δίνετε και το κορμί σας για την υποθετική "ασφάλεια"...

Goldman Sachs rules the world,coz there are people like you!!Keep gambling...

Μήνυμα απο ένα φίλο μου πολύ "μέσα" στα πράγματα,στο εξωτερικό....

φιλε Investor συμφωνώ στη βασική σου θέση
μαζεύουν τα χρήματα με μηδενικά επιτόκια ,παραπλανούν εντεχνος τον κοσμο και επενδύουν τα δικά σου χρήματα τσάμπα για δικό τους όφελος.
αν διαβασεις το μηνυμα μου και θες δώσε μερικες παραπάνω διευκρινήσεις στα του φίλου σου απο <<μεσα>>
και αν δεν θες εδω μπορω να σου δωσω mail.
The administrator has disabled public write access.

Απ: Αμοιβαία Κεφάλαια Διαχείρισης Διαθεσίμων & εξασφάλιση χρημάτων 07 Jan 2012 23:58 #41

  • Ανώνυμος
  • Ανώνυμος's Avatar
investor wrote:
Λοιπόν καλά κάνουν οι τραπεζίτες και εκμεταλλεύονται τον κόσμο...ΑΠ ότι διαβάζω εδώ μέσα,η πλειοψηφία είναι πρόβατα(συμπαθέστατο ζωάκια δε νομίζω να παρεξηγηθεί κανείς) και αποφασίζουν για κόπους μια ζωής απο φήμες...

Λοιπόν,ακούστε τώρα.Όλοι σας θα τα χάσετε τα λεφτά σας.Και ξέρετε κάτι????Δε θα είναι επειδή θα χρεωκοπήσει η χώρα(έχουν χρεοκοπήσει πολλές φορές μεγαλύτερες δυνάμεις απο την Ελλάδα),αλλά επειδή είστε πρόβατα των τραπεζιτών και σας αρέσει ο τζόγος...

Κινείστε χωρίς να έχετε ΙΔΕΑ περί τίνος πρόκειται,γεμάτοι απο πανικό και το πιθανότερο αποτέλεσμα απο τις "ασφαλείς επενδύσεις" που κάνετε σε "ασφαλή" νομίσματα του εξωτερικού,είναι να τα χάσετε όλα και να μείνετε στο δρόμο...
Σας τα μαζεύουν οι τραπεζίτες χωρίς επιτόκιο, ποντάρουν σε πράγματα που δεν είναι της παρούσης να αναλύσω και εσείς κοιμάστε και δίνετε και το κορμί σας για την υποθετική "ασφάλεια"...

Goldman Sachs rules the world,coz there are people like you!!Keep gambling...

Μήνυμα απο ένα φίλο μου πολύ "μέσα" στα πράγματα,στο εξωτερικό....


Ευτυχως που μας το ειπες για να ξερουμε τι θα κανουμε απο εδω και εμπρος.
Σ ευχαριστουμε πολυ, μας εδειξες το δρομο, και εμεις μεχρι τωρα νομιζαμε οτι οι τραπεζιτες ηταν φιλοι μας, αλλα τωρα ξεκαθαρισε το τοπιο..
Εγω παντως εχω στην Goldman 100 χιλιαδες και πιστεψε με το μονο που φοβαμαι ειναι την γαμ**** Πειραιως..
Αν ειχα παρει τα ιδια αμοιβαια κεφαλαια ακομα και απο την Πειραιως Βουλγαριας 8α κοιμομουν ησυχος και 8α ροχαλιζα ευτυχισμενος...
Πες μας και κατι για το τελος.. Ο φιλος σου ειναι τοσο εξυπνος οσο και εσυ?
Η του ριχνεις στα αυτια???
The administrator has disabled public write access.

Απ: Αμοιβαία Κεφάλαια Διαχείρισης Διαθεσίμων & εξασφάλιση χρημάτων 08 Jan 2012 00:09 #42

  • magnet
  • magnet's Avatar
Έτσι για να σιγοντάρω τον investor, να πω τη δική μου εμπειρία από τα διαχειρίσεως διαθεσίμων....

Πριν όμως να ρωτήσω κάτι, θα με πληρώνατε εμένα για να σας βρίσκω το "καλύτερο" επιτόκιο της αγοράς; H απάντηση, αν δεν είστε άπειροι, θα είναι ένα μεγάλο ΟΧΙ. Και είναι ένα μεγάλο ΟΧΙ, γιατί τη δουλειά μπορείτε να τη κάνετε μόνοι σας και χωρίς να πάρω εγώ την προμήθεια μου.....τότε η ερώτηση είναι γιατί δέχονται κάποιοι να χρεώνονται....το bonus του πωλητή - retailer, το κόστος της "επαγγελματικής διαχείρiσης" και τέλος την προμήθεια εισόδου και εξόδου από αυτά τα αμοιβαία....χωρίς παρεξήγηση πρέπει να είναι όντως πρόβατα....πρόβατο ήμουν και εγώ στο παρελθόν, που δεν είδα προκοπή ποτέ από αμοιβαίο διαθεσίμων...είναι ένα ωραίο κόλπο για να μαζεύουν τσάμπα χρήμα και όταν το overnight [διατραπεζικό] δούλευε να θησαυρίζουν......οι τράπεζες....
The administrator has disabled public write access.

Απ: Αμοιβαία Κεφάλαια Διαχείρισης Διαθεσίμων & εξασφάλιση χρημάτων 08 Jan 2012 00:15 #43

  • magnet
  • magnet's Avatar
Ανώνυμος wrote:
investor wrote:
Λοιπόν καλά κάνουν οι τραπεζίτες και εκμεταλλεύονται τον κόσμο...ΑΠ ότι διαβάζω εδώ μέσα,η πλειοψηφία είναι πρόβατα(συμπαθέστατο ζωάκια δε νομίζω να παρεξηγηθεί κανείς) και αποφασίζουν για κόπους μια ζωής απο φήμες...

Λοιπόν,ακούστε τώρα.Όλοι σας θα τα χάσετε τα λεφτά σας.Και ξέρετε κάτι????Δε θα είναι επειδή θα χρεωκοπήσει η χώρα(έχουν χρεοκοπήσει πολλές φορές μεγαλύτερες δυνάμεις απο την Ελλάδα),αλλά επειδή είστε πρόβατα των τραπεζιτών και σας αρέσει ο τζόγος...

Κινείστε χωρίς να έχετε ΙΔΕΑ περί τίνος πρόκειται,γεμάτοι απο πανικό και το πιθανότερο αποτέλεσμα απο τις "ασφαλείς επενδύσεις" που κάνετε σε "ασφαλή" νομίσματα του εξωτερικού,είναι να τα χάσετε όλα και να μείνετε στο δρόμο...
Σας τα μαζεύουν οι τραπεζίτες χωρίς επιτόκιο, ποντάρουν σε πράγματα που δεν είναι της παρούσης να αναλύσω και εσείς κοιμάστε και δίνετε και το κορμί σας για την υποθετική "ασφάλεια"...

Goldman Sachs rules the world,coz there are people like you!!Keep gambling...

Μήνυμα απο ένα φίλο μου πολύ "μέσα" στα πράγματα,στο εξωτερικό....


Ευτυχως που μας το ειπες για να ξερουμε τι θα κανουμε απο εδω και εμπρος.
Σ ευχαριστουμε πολυ, μας εδειξες το δρομο, και εμεις μεχρι τωρα νομιζαμε οτι οι τραπεζιτες ηταν φιλοι μας, αλλα τωρα ξεκαθαρισε το τοπιο..
Εγω παντως εχω στην Goldman 100 χιλιαδες και πιστεψε με το μονο που φοβαμαι ειναι την γαμ**** Πειραιως..
Αν ειχα παρει τα ιδια αμοιβαια κεφαλαια ακομα και απο την Πειραιως Βουλγαριας 8α κοιμομουν ησυχος και 8α ροχαλιζα ευτυχισμενος...
Πες μας και κατι για το τελος.. Ο φιλος σου ειναι τοσο εξυπνος οσο και εσυ?
Η του ριχνεις στα αυτια???

Aνώνυμε, ο τρόπος του investor δεν ήταν ευγενικός, αλλά αλήθειες ειπώθηκαν για τα αμοιβαία διαχείρισης......σε αυτά αναφέρθηκα και εγώ και όχι σε μετοχικά.......αλλά και για τα μετοχικά πολλά μπορούν να ειπωθούν για τη διαχείριση και για την "αντίδρασή" τους στα πάνω και στα κάτω της αγοράς....
The administrator has disabled public write access.

Απ: Αμοιβαία Κεφάλαια Διαχείρισης Διαθεσίμων & εξασφάλιση χρημάτων 08 Jan 2012 02:43 #44

  • investor
  • investor's Avatar
Δε χρειάζεται να δώσεις διεύθυνση,για τον απλούστατο λόγο ότι μιλάμε πολύ σπάνια
Ο συγκεκριμένος έχει δουλέψει σε πολλές χρηματιστηριακές εταιρίες και ασχολείται με αυτά τα πράγματα κάθε μέρα.

Καθώς μου μιλούσε με τεχνικούς όρους(που ούτε κ εγώ μπορούσα να τους καταλάβω όλους και δη στα αγγλικά,μου έλεγε ότι η αγορά μπορεί να αλλάξει τόσο γρήγορα που δε μπορούμε να το φανταστούμε.

Χαρακτηριστικά μου έλεγε ότι πλέον η οικονομία είναι καζίνο και αύριο ούτε οι dealers δε ξέρουν αν θα απολυθούν απο τη διοίκηση.Το μόνο σίγουρο μου λέει είναι ότι πολύ κόσμος τζογάρει σε δήθεν ασφαλή ιδρύματα και δεν καταλαβαίνει ότι όχι μόνο δεν κερδίζει τιποτα(βλ.επιτόκια) αλλά δίνει κ τα λεφτά του χωρίς εγγυήσεις...

Για μικροκαταθέτες όπως η πλειοψηφία(100Κ),όλα αυτά τα κεφάλαια περιέχουν περισσότερο ρίσκο απο το να τα έχετε σε μια ελληνική τράπεζα με καλό επιτόκιο όπως τώρα.
Αυτά.Όσο για τους εξυπνάκηδες ένα θα πώ...Να ευχόσαστε να μη γίνει κανα μπαμ,γιατί οι πρώτοι που θα τα χάσετε στα σίγουρα είστε εσείς!!!Υπογραφή

ps.Τροφή για σκέψη:
Εάν είδατε τί γίνεται στη Γερμανία με την "φημισμένη" Deutsche Bank,θα καταλάβετε γιατί μιλάω...
H Lehman Brothers που προκάλεσε το μπαμ το 2008 ήταν η 4η μεγαλύτερη τράπεζα στις ΗΠΑ πίσω απο Sachs,Stanley και Lynch.....
΅
Οι υπόλοιποι συνεχίστε να κοιμάστε....
The administrator has disabled public write access.

Απ: Αμοιβαία Κεφάλαια Διαχείρισης Διαθεσίμων & εξασφάλιση χρημάτων 10 Jan 2012 20:28 #45

  • makper
  • makper's Avatar
  • OFFLINE
  • Banned
  • Posts: 1747
  • Thank you received: 202
  • Karma: -8 (-195)
--ps.Τροφή για σκέψη:
Εάν είδατε τί γίνεται στη Γερμανία με την "φημισμένη" Deutsche Bank,θα καταλάβετε γιατί μιλάω...
H Lehman Brothers που προκάλεσε το μπαμ το 2008 ήταν η 4η μεγαλύτερη τράπεζα στις ΗΠΑ πίσω απο Sachs,Stanley και Lynch.....


Τι συμβαίνει βρε investor με την DB; Τι ακριβώς; Λεπτομέρειες, όχι μισόλογα. Εγώ λέω πως έχουν αγχωθεί πολύ οι τραπεζικοί παπαγάλοι επειδή βλέπουν ΒΡΟΧΗ τα εμβάσματα να αναχωρούν καθημερινά για Γερμανία. Κάτι πάντως θα ξέρουν αυτοί που τα στέλνουν.

Άνοιξε μας τα μάτια εσύ. Πές του φίλου σου να μας πει τι να κάνουμε τα λεφτά μας. Μασούρι; Καταθέσεις προθεσμιακές στην eurobank ή κάποια από τα κ.. αμοιβαία με -90% απόδοση που κυκλοφορούν στην Ελλάδα. Έλα μην ντρέπεσαι. Πες μερικά να μάθουμε κι εμείς. :laugh:
Αν δεν το έχετε καταλάβει ακόμα, η σελίδα αυτή διαβάζει τα προσωπικά σας μυνήματα.
Last Edit: 10 Jan 2012 20:31 by makper.
The administrator has disabled public write access.
Time to create page: 0.068 seconds