Welcome, Guest
Username: Password: Remember me
Χρηματιστήριο, αμοιβαία κεφάλαια, ομόλογα, έντοκα γραμμάτια, χρυσές λίρες, ακίνητα

TOPIC: ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΞΟΙΚΟΝΟΜΗΣΗ ΚΑΤ ΟΙΚΟΝ 2014

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΞΟΙΚΟΝΟΜΗΣΗ ΚΑΤ ΟΙΚΟΝ 2014 14 Feb 2015 14:52 #19

  • starmaker
  • starmaker's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 476
  • Thank you received: 190
  • Karma: 21 (2)
george (georgebest) wrote:
starmaker wrote:
george (georgebest) wrote:
starmaker wrote:
Openmind Group (OPENMIND) wrote:
Όποιος ενδιαφέρεται πραγματικά να μάθει και όχι απλά να γκρινιάζει μπορεί να ρωτήσει τα κεντρικά της μονάδας Στεγαστικής Πίστης της Eurobank για την Openmind.-


Επισης οποιος ενδιαφερεται να μαθει ας παρει το ΥΠΕΚΑ να του πει οτι παρα τις αμετρητες διαβεβαιωσεις οτι το εξοικονομηση κατοικον συνεχιζεται στην πραγματικοτητα εχει παγωσει και οσοι εχουν φτιαξει τα κουφωματα ειναι στον αερα (οσο για τους υπολοιπους μην πω καλυτερα). Εχω φιλο που ειναι ετσι εδω και 1.5 χρονο περιπου και μαλλον θα τα πληρωσει στο τελος ο ιδιος. Επομενως στην παρουσα φαση μαλλον δανειζετε αντι να επιδοτειτε τα κουφωματα. Επισης οι περισσοτεροι επαγγελματιες οταν ακουν εξοικονομηση ειτε δεν το δεχονται ειτε φορτωνουν χοντρο καπελο.

Εντάξει τώρα μην τα ισοπεδώνουμε και όλα....εγώ πληρώθηκα μεσα σε 1 χρόνο. Αρχές καλοκαιριού τα πήρα τα λεφτά..

Για ποιο ετος μιλας; Εγω μιλαω για 2014 με 2015. Εδω οι περισσοτετες αιτησεις εχουν κολλησει εδω και 1 χρονο τουλαχιστον. Δεν μιλαω για εκτιμηση αλλα για στατιστικη. Να σου θυμησω απο πότε έχει να βγει καταλογος εγκρισης για κουφωματα; Aλλα ασε θα σου πω τον τελευταιο τελευταιο καταλογο για αντλιες θερμοτητες που βγηκε τον Φεβρουαριο του 2014 (σκεφτειτε ποσους μηνες πριν ειχαν κανει αιτηση). Επομενως εχεις δικιο τα ισοπεδωνω με το να λεω μονο 1.5 χρονο. Τελος αγαπητε συμφορουμιτη μιλαμε για Αττικη.


exoikonomisi.ypeka.gr/

exoikonomisi.ypeka.gr/Default.aspx?tabid=655


Σε καθε περιπτωση ο openmind να μας πει αν υπαρχει καποια ενημερωση για ποτε θα αποπληρωθουν αυτα που εκκρεμουν για να αρχισουν νεες αιτησεις. Υπαρχει καποιος χρονικος οριζοντας; Και τι γινεται με ολες αυτες τις χιλιαδες αιτησεις που εχουν εγκριθει απο την τραπεζα αλλα δεν εχει γινει καμια εργασια και δεν πηραν προκαταβολη και περιμενουν την τελικη εγκριση του υπεκα για να αρχισουν τις εργασιες.

Όταν μιλάς για 1,5 χρόνο αναμονής παραπέμπεις αυτόματα στο έτος 2013 (και όχι 2014-15). Εγώ έκανα την αίτηση το 13 και τα πήρα το 14. Μιλαω για Μακεδονία και όχι για Αττική.


Καταρχην να θεσουμε το ζητημα σε μια αντικειμενικη βαση (και να εδω υπάρχει αντικειμενικοτητα). Τις τελευταιες μέρες είχα μια λασκα και πηρα τηλέφωνο το ΥΠΕΚΑ να ρωτησω από ποτε εχει παγωσει το προγραμμα για Αττικη και ο υπάλληλος μου ειπε ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ. Επειδη ο καθενας μπορει να με επιβεβαιωσει ή να με διαψευσει, ας παρει στο 210-6241840 Ώρες λειτουργίας: Δευτέρα με Παρασκευή 8:00πμ - 16:00μμ. exoikonomisi.ypeka.gr/Default.aspx?TabID=688

Τωρα αναφορικα για το 2013, ναι υπάρχουν άτομα και συγκεκριμενα ενας φιλος μου που τραβιεται απο τοτε. Πάντως επειδη υπαρχουν σκοπιμότητες (εννοειται δεν λεω εσενα George ή του απλους χρήστες του Tsig) καλό είναι να επικοινωνει με το ΥΠΕΚΑ και να ρωταει αν ειναι ενεργο το προγραμμα στην περριφερεια του και οχι να ακουει φουμαρα και υποσχεσεις. Παντως σε γενικες γραμμες η το εξοικονομηση κατοικον οπως εχει πραγματευτει απο τραπεζες και κυβερνησεις ειναι ενα προγραμμα που εχει φεσωσει πολλους προμηθευτες ενω οσοι πολιτες το εχουν υλοποιησει εχουν απηυδήσει απο την γραφειοκρατια. Και εννοειται οτι συμφερει μονο αν εισαι στο 70% γιατι στις αλλες κατηφοριες σου κοβει περαν το ΦΠΑ ο προμηθευτης και πλεον σου ερχεται φθηνοτερα απο οτι να τα εβαζες μεσω προγραμματος. Δεν θα ασχοληθω αλλο με το θεμα καθοτι δεν με αφορα προσωπικα, απλα θεωρω οτι ο κοσμος πρεπει να ενημερωνεται σωστα.........για αυτο και παλι τηλεφωνο στο ΥΠΕΚΑ. Τελος παντως ευχομαι να βγουν κονδυλια για το νεο προγραμμα και με λιγοτερη γραφειοκρατια αλλα για την ωρα επικρατει μπαχαλο και χαος στο εν λογω προγραμμα, κατι που θα σου που απο μηχανικοι ως και αλουμιναδες.
The administrator has disabled public write access.
Time to create page: 0.045 seconds