Welcome, Guest
Username: Password: Remember me
Χρηματιστήριο, αμοιβαία κεφάλαια, ομόλογα, έντοκα γραμμάτια, χρυσές λίρες, ακίνητα

TOPIC: ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΞΟΙΚΟΝΟΜΗΣΗ ΚΑΤ ΟΙΚΟΝ 2014

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΞΟΙΚΟΝΟΜΗΣΗ ΚΑΤ ΟΙΚΟΝ 2014 06 Jun 2014 04:50 #10

  • soto51
  • soto51's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 7024
  • Thank you received: 2270
  • Karma: 200 (94)
George wrote:
Αυτό που κατάλαβα με μια πολύ πρόχειρη ματιά στο site, μάλλον πρόκειται για ομάδα Ελ. Επαγγελματιών . Πιθανόν πρώην ασφαλιστές, σύμβουλοι, διαμεσολαβητές κλπ, που συνεργάζονται μεταξύ τους για να προσδώσουν υπεραξία δικτύου προς τους προμηθευτές και πελάτες. Πώς να το πουν, πώς να το πουν, το είπαν «Όμιλο»

(Αύριο θα πάω να κατοχυρώσω το όνομα ¨Openmind “ γιατί μου αρέσει! ;-)

Ο καθένας ότι μπορεί κάνει

Μακάρι ο χρόνος του πολίτη /καταναλωτή, να αξίζει περισσότερο για να μπορεί να πληρώνει τα καπέλα για τις υπηρεσίες αυτές.

ΥΓ1. Αλήθεια τι φορολογικό ΚΑΔ έχει αυτή η δουλειά ?

ΥΓ2. Έλα ρε soto51 που θες και κεφάλαιο! χαχαχαχα. Εδώ δεν έχουμε ούτε καταστατικό !

Χα-χα!
Όχι ρε φίλε, τι να "θέλω" εγώ!
Μήπως πρόκειται να με κάνουν πελάτη?

Μου άρεσε όμως αυτό που έγραψες: "ο χρόνος του πολίτη να αξίζει για να μπορεί να πληρώνει τα καπέλα για τις υπηρεσίες αυτές".
Πολύ φιλοσοφημένο.

Πάντως κάτι τέτοιες ιστορίες μου θυμίζουν όλους αυτούς με τις κάρτες υγείας.
(Οι οποίοι είναι χειρότεροι btw: Εισπράττουν συνδρομές απ' τους απελπισμένους, για να προσφέρουν τον αέρα τους!)

Κατά τα λοιπά, ο καινούριος Θεοχάρης θα ανορθώσει τη χώρα!
ΜΑΚΡΥΑ ΑΠ' ΤΙΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ.
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: maria (mb361)

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΞΟΙΚΟΝΟΜΗΣΗ ΚΑΤ ΟΙΚΟΝ 2014 09 Feb 2015 18:39 #11

Όποιος ενδιαφέρεται πραγματικά να μάθει και όχι απλά να γκρινιάζει μπορεί να ρωτήσει τα κεντρικά της μονάδας Στεγαστικής Πίστης της Eurobank για την Openmind.-
Openmind Group Ltd
The administrator has disabled public write access.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΞΟΙΚΟΝΟΜΗΣΗ ΚΑΤ ΟΙΚΟΝ 2014 11 Feb 2015 15:26 #12

  • starmaker
  • starmaker's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 476
  • Thank you received: 190
  • Karma: 21 (2)
Openmind Group (OPENMIND) wrote:
Όποιος ενδιαφέρεται πραγματικά να μάθει και όχι απλά να γκρινιάζει μπορεί να ρωτήσει τα κεντρικά της μονάδας Στεγαστικής Πίστης της Eurobank για την Openmind.-


Επισης οποιος ενδιαφερεται να μαθει ας παρει το ΥΠΕΚΑ να του πει οτι παρα τις αμετρητες διαβεβαιωσεις οτι το εξοικονομηση κατοικον συνεχιζεται στην πραγματικοτητα εχει παγωσει και οσοι εχουν φτιαξει τα κουφωματα ειναι στον αερα (οσο για τους υπολοιπους μην πω καλυτερα). Εχω φιλο που ειναι ετσι εδω και 1.5 χρονο περιπου και μαλλον θα τα πληρωσει στο τελος ο ιδιος. Επομενως στην παρουσα φαση μαλλον δανειζετε αντι να επιδοτειτε τα κουφωματα. Επισης οι περισσοτεροι επαγγελματιες οταν ακουν εξοικονομηση ειτε δεν το δεχονται ειτε φορτωνουν χοντρο καπελο.
Last Edit: 12 Feb 2015 12:24 by starmaker.
The administrator has disabled public write access.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΞΟΙΚΟΝΟΜΗΣΗ ΚΑΤ ΟΙΚΟΝ 2014 12 Feb 2015 13:13 #13

starmaker wrote:
Openmind Group (OPENMIND) wrote:
Όποιος ενδιαφέρεται πραγματικά να μάθει και όχι απλά να γκρινιάζει μπορεί να ρωτήσει τα κεντρικά της μονάδας Στεγαστικής Πίστης της Eurobank για την Openmind.-


Επισης οποιος ενδιαφερεται να μαθει ας παρει το ΥΠΕΚΑ να του πει οτι παρα τις αμετρητες διαβεβαιωσεις οτι το εξοικονομηση κατοικον συνεχιζεται στην πραγματικοτητα εχει παγωσει και οσοι εχουν φτιαξει τα κουφωματα ειναι στον αερα (οσο για τους υπολοιπους μην πω καλυτερα). Εχω φιλο που ειναι ετσι εδω και 1.5 χρονο περιπου και μαλλον θα τα πληρωσει στο τελος ο ιδιος. Επομενως στην παρουσα φαση μαλλον δανειζετε αντι να επιδοτειτε τα κουφωματα. Επισης οι περισσοτεροι επαγγελματιες οταν ακουν εξοικονομηση ειτε δεν το δεχονται ειτε φορτωνουν χοντρο καπελο.

Εντάξει τώρα μην τα ισοπεδώνουμε και όλα....εγώ πληρώθηκα μεσα σε 1 χρόνο. Αρχές καλοκαιριού τα πήρα τα λεφτά..
The administrator has disabled public write access.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΞΟΙΚΟΝΟΜΗΣΗ ΚΑΤ ΟΙΚΟΝ 2014 12 Feb 2015 14:47 #14

  • tsarkalakos
  • tsarkalakos's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 700
  • Thank you received: 52
  • Karma: 12
Θέλω να βάλω κουφώματα αλουμουνίου τι παίζει με αυτό το πρόγραμμα ισχύει και για φέτος; και τι όφελος θα έχω;
Εξεπλήρωσα τις στρατιωτικές μου υποχρεώσεις εις την Ελληνική Χωροφυλακή υπηρετήσας επί πενταετία με το βαθμό του Ενωμοτάρχου και απεστρατεύθην με το βαθμό του...
The administrator has disabled public write access.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΞΟΙΚΟΝΟΜΗΣΗ ΚΑΤ ΟΙΚΟΝ 2014 12 Feb 2015 14:55 #15

Το πρόγραμμα προς το παρόν τελεί υπό Αναστολή παραλαβής νέων αιτήσεων.
Περιμένουμε τις επόμενες ημέρες από την νέα κυβέρνηση την ΚΥΑ με την έναρξη του νέου κύκλου του προγράμματος από το ΕΣΠΑ 2014-2020. Θα ενημερωθείτε σχετικά με ανακοίνωση.

Μπορείτε λεπτομέρειες προς το παρόν να δείτε στο www.open-mind.gr/parousiasi/index.html
Openmind Group Ltd
The administrator has disabled public write access.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΞΟΙΚΟΝΟΜΗΣΗ ΚΑΤ ΟΙΚΟΝ 2014 12 Feb 2015 15:18 #16

  • starmaker
  • starmaker's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 476
  • Thank you received: 190
  • Karma: 21 (2)
george (georgebest) wrote:
starmaker wrote:
Openmind Group (OPENMIND) wrote:
Όποιος ενδιαφέρεται πραγματικά να μάθει και όχι απλά να γκρινιάζει μπορεί να ρωτήσει τα κεντρικά της μονάδας Στεγαστικής Πίστης της Eurobank για την Openmind.-


Επισης οποιος ενδιαφερεται να μαθει ας παρει το ΥΠΕΚΑ να του πει οτι παρα τις αμετρητες διαβεβαιωσεις οτι το εξοικονομηση κατοικον συνεχιζεται στην πραγματικοτητα εχει παγωσει και οσοι εχουν φτιαξει τα κουφωματα ειναι στον αερα (οσο για τους υπολοιπους μην πω καλυτερα). Εχω φιλο που ειναι ετσι εδω και 1.5 χρονο περιπου και μαλλον θα τα πληρωσει στο τελος ο ιδιος. Επομενως στην παρουσα φαση μαλλον δανειζετε αντι να επιδοτειτε τα κουφωματα. Επισης οι περισσοτεροι επαγγελματιες οταν ακουν εξοικονομηση ειτε δεν το δεχονται ειτε φορτωνουν χοντρο καπελο.

Εντάξει τώρα μην τα ισοπεδώνουμε και όλα....εγώ πληρώθηκα μεσα σε 1 χρόνο. Αρχές καλοκαιριού τα πήρα τα λεφτά..

Για ποιο ετος μιλας; Εγω μιλαω για 2014 με 2015. Εδω οι περισσοτετες αιτησεις εχουν κολλησει εδω και 1 χρονο τουλαχιστον. Δεν μιλαω για εκτιμηση αλλα για στατιστικη. Να σου θυμησω απο πότε έχει να βγει καταλογος εγκρισης για κουφωματα; Aλλα ασε θα σου πω τον τελευταιο τελευταιο καταλογο για αντλιες θερμοτητες που βγηκε τον Φεβρουαριο του 2014 (σκεφτειτε ποσους μηνες πριν ειχαν κανει αιτηση). Επομενως εχεις δικιο τα ισοπεδωνω με το να λεω μονο 1.5 χρονο. Τελος αγαπητε συμφορουμιτη μιλαμε για Αττικη.


exoikonomisi.ypeka.gr/

exoikonomisi.ypeka.gr/Default.aspx?tabid=655


Σε καθε περιπτωση ο openmind να μας πει αν υπαρχει καποια ενημερωση για ποτε θα αποπληρωθουν αυτα που εκκρεμουν για να αρχισουν νεες αιτησεις. Υπαρχει καποιος χρονικος οριζοντας; Και τι γινεται με ολες αυτες τις χιλιαδες αιτησεις που εχουν εγκριθει απο την τραπεζα αλλα δεν εχει γινει καμια εργασια και δεν πηραν προκαταβολη και περιμενουν την τελικη εγκριση του υπεκα για να αρχισουν τις εργασιες.
Last Edit: 12 Feb 2015 15:23 by starmaker.
The administrator has disabled public write access.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΞΟΙΚΟΝΟΜΗΣΗ ΚΑΤ ΟΙΚΟΝ 2014 12 Feb 2015 15:49 #17

Έως τις 15 Ιανουαρίου έχουν αποπληρωθεί όλες οι αιτήσεις που εκκρεμούσαν και δεν είχαν κάποια έλλειψη δικαιολογητικού είτε στις τράπεζες είτε στο ΕΤΕΑΝ. Το ΕΤΕΑΝ πίστωσε από τον Δεκέμβριο 2014 στις συνεργαζόμενες τράπεζες κεφάλαια που επαρκούν για αποπληρωμή όλων των ενεργών αιτήσεων σε υλοποίηση είτε για προκαταβολές είτε για ολοκλήρωση

Όσον αφορά ειδικά για τους πελάτες του προγράμματος της Openmind η μόνη πληρωμή που περιμένουν από το πρόγραμμα προς αυτούς αφορά την αμοιβή του μηχανικού για την έκδοση του Α και Β ΠΕΑ, διότι οι προμηθευτές δεν έχουν καμία οικονομική συναλλαγή με τον πελάτη (πληρώνονται απευθείας από το πρόγραμμα)

Κανένας πελάτης της Openmind δεν υπάρχει σήμερα που δεν έχει πληρωθεί !

Τώρα, όσον αφορά τις αιτήσεις που εκκρεμούν για έκδοση ΝΕΑΣ Απόφασης Υπαγωγής από το ΕΤΕΑΝ (περίπου 30.000) περιμένουμε εναγωνίως από την νέα κυβέρνηση την έκδοση ΚΥΑ για την ένταξη τους στον 2ο κύκλο του προγράμματος που ήδη έχει πάρει το πράσινο φως από το Eurogroup Δεκεμβρίου 2014.
Openmind Group Ltd
Last Edit: 12 Feb 2015 16:04 by Openmind Group (OPENMIND).
The administrator has disabled public write access.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΞΟΙΚΟΝΟΜΗΣΗ ΚΑΤ ΟΙΚΟΝ 2014 13 Feb 2015 12:30 #18

starmaker wrote:
george (georgebest) wrote:
starmaker wrote:
Openmind Group (OPENMIND) wrote:
Όποιος ενδιαφέρεται πραγματικά να μάθει και όχι απλά να γκρινιάζει μπορεί να ρωτήσει τα κεντρικά της μονάδας Στεγαστικής Πίστης της Eurobank για την Openmind.-


Επισης οποιος ενδιαφερεται να μαθει ας παρει το ΥΠΕΚΑ να του πει οτι παρα τις αμετρητες διαβεβαιωσεις οτι το εξοικονομηση κατοικον συνεχιζεται στην πραγματικοτητα εχει παγωσει και οσοι εχουν φτιαξει τα κουφωματα ειναι στον αερα (οσο για τους υπολοιπους μην πω καλυτερα). Εχω φιλο που ειναι ετσι εδω και 1.5 χρονο περιπου και μαλλον θα τα πληρωσει στο τελος ο ιδιος. Επομενως στην παρουσα φαση μαλλον δανειζετε αντι να επιδοτειτε τα κουφωματα. Επισης οι περισσοτεροι επαγγελματιες οταν ακουν εξοικονομηση ειτε δεν το δεχονται ειτε φορτωνουν χοντρο καπελο.

Εντάξει τώρα μην τα ισοπεδώνουμε και όλα....εγώ πληρώθηκα μεσα σε 1 χρόνο. Αρχές καλοκαιριού τα πήρα τα λεφτά..

Για ποιο ετος μιλας; Εγω μιλαω για 2014 με 2015. Εδω οι περισσοτετες αιτησεις εχουν κολλησει εδω και 1 χρονο τουλαχιστον. Δεν μιλαω για εκτιμηση αλλα για στατιστικη. Να σου θυμησω απο πότε έχει να βγει καταλογος εγκρισης για κουφωματα; Aλλα ασε θα σου πω τον τελευταιο τελευταιο καταλογο για αντλιες θερμοτητες που βγηκε τον Φεβρουαριο του 2014 (σκεφτειτε ποσους μηνες πριν ειχαν κανει αιτηση). Επομενως εχεις δικιο τα ισοπεδωνω με το να λεω μονο 1.5 χρονο. Τελος αγαπητε συμφορουμιτη μιλαμε για Αττικη.


exoikonomisi.ypeka.gr/

exoikonomisi.ypeka.gr/Default.aspx?tabid=655


Σε καθε περιπτωση ο openmind να μας πει αν υπαρχει καποια ενημερωση για ποτε θα αποπληρωθουν αυτα που εκκρεμουν για να αρχισουν νεες αιτησεις. Υπαρχει καποιος χρονικος οριζοντας; Και τι γινεται με ολες αυτες τις χιλιαδες αιτησεις που εχουν εγκριθει απο την τραπεζα αλλα δεν εχει γινει καμια εργασια και δεν πηραν προκαταβολη και περιμενουν την τελικη εγκριση του υπεκα για να αρχισουν τις εργασιες.

Όταν μιλάς για 1,5 χρόνο αναμονής παραπέμπεις αυτόματα στο έτος 2013 (και όχι 2014-15). Εγώ έκανα την αίτηση το 13 και τα πήρα το 14. Μιλαω για Μακεδονία και όχι για Αττική.
The administrator has disabled public write access.
Time to create page: 0.072 seconds