Welcome, Guest
Username: Password: Remember me
Γνώμες, κριτικές και εμπειρίες για τράπεζες ή τραπεζικά προϊόντα.

TOPIC: χρεωστικοί τόκοι σε προθεσμιακή: συνηθίζεται?

Απ: χρεωστικοί τόκοι σε προθεσμιακή: συνηθίζεται? 08 Mar 2011 22:21 #37

  • gibson
  • gibson's Avatar
  • OFFLINE
  • Junior Boarder
  • Posts: 38
  • Thank you received: 1
  • Karma: 0 (-1)
Δυστυχώς,φίλε μου,μένω Αθήνα.Ρώτησα στα κεντρικά,σε υποκαταστήματα της Καλλιθέας και της Γλυφάδας και μου είπαν το ίδιο.Δεν μπορώ να καταλάβω,άλλα ισχύουν στη Θεσσαλονίκη και άλλα στην Αθήνα.Σε ευχαριστώ πάντως και αν δε σου κάνει κόπο,πες μου τις εντυπώσεις σου από τη συγκεκριμένη τράπεζα.Δεν έχω συνεργαστεί στο παρελθόν και για να λέω την αλήθεια με <<φοβίζει>>.
The administrator has disabled public write access.

Απ: χρεωστικοί τόκοι σε προθεσμιακή: συνηθίζεται? 09 Mar 2011 20:58 #38

ΝΑ ΜΗ ΣΕ ΦΟΒΙΖΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΦΙΛΕ gibson ΚΑΘΟΤΙ ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΕΧΩ ΒΑΡΕΘΕΙ ΤΗΝ ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΤΩΝ ΕΘΝΚΗ,ΑΛΦΑ.ΕΥΡΩΒΑΝΚ,ΠΕΙΡΑΙΩΣ ΚΑΙ ΑΛΛΩΝ "ΜΕΓΑΛΩΝ" ΝΑ ΣΟΥ ΔΙΝΟΥΝ ΕΞΕΦΤΕΛΙΣΤΙΚΑ ΜΙΚΡΑ ΕΠΙΤΟΚΙΑ ΠΡΟΘΕΣΜΙΑΣ ΝΑ ΣΟΥ ΣΥΜΠΕΡΙΦΕΡΟΝΤΑΙ ΣΑΝ ΣΕ ΠΡΟΒΑΤΟ ΣΕ ΑΓΕΛΗ ΚΑΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΔΙΑΣΠΕΙΡΩΝΤΑΣ ΤΟ ΦΟΒΟ ΟΤΙ "ΚΟΙΤΑ ΠΡΟΣΕΞΕ ΤΙΣ ΜΙΚΡΕΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΧΑΣΕΙΣ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΣΟΥ".ΤΡΕΧΟΥΝ ΛΟΙΠΟΝ ΤΑ ΓΕΡΟΝΤΑΚΙΑ ΜΕ ΤΗ ΣΥΝΤΑΞΗ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΚΑΘΕ ΕΙΔΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΤΗΣ ΔΙΠΛΑΝΗΣ ΠΟΡΤΑΣ ΝΑ "ΣΩΣΟΥΝ" ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΤΟΥΣ ΚΡΑΤΩΝΤΑΣ ΤΑ ΣΕ "ΑΣΦΑΛΕΙΣ" ΤΡΑΠΕΖΕΣ.
ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΟΠΩΣ ΗΔΗ ΤΟ ΕΧΩ ΠΡΟΑΝΑΦΕΡΕΙ ΣΕ ΑΛΛΟ TOPIC ΟΣΟ ΠΙΟ ΜΕΓΑΛΗ ΤΡΑΠΕΖΑ ΕΙΣΑΙ ΤΟΣΟ ΠΙΟ ΕΚΤΕΘΕΙΜΕΝΗ ΣΕ ΟΜΟΛΟΓΑ ΕΙΣΑΙ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΙΟ ΜΕΓΑΛΑ ΚΟΣΤΗ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ ΕΧΕΙΣ ,ΑΡΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΞΕΖΟΥΜΙΣΕΙΣ ΚΑΤΙΤΙΣ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΤΟΝ ΚΑΤΑΘΕΤΗ Ή ΚΑΙ ΤΟΝ ΔΑΝΕΙΟΛΗΠΤΗ.
ΜΙΚΡΕΣ,ΣΥΝΕΤΑΙΡΙΣΤΙΚΕΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΠΟΛΥΜΕΤΟΧΙΚΕΣ ΑΠΡΟΣΩΠΕΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ.
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: gibson

Απ: χρεωστικοί τόκοι σε προθεσμιακή: συνηθίζεται? 13 Mar 2011 14:05 #39

  • takis
  • takis's Avatar
Ανώνυμος wrote:
Επειδή ενδιαφέρομαι για κατάθεση προθεσμίας στην Fbbank,και συγκεκριμένα στο plus bonus,επικοινώνησα μαζί τους και μου είπαν ότι η τραπεζική επιταγή θα αρχίζει να τοκίζεται από την επόμενη μέρα της κατάθεσης.Σε ερώτησή μου,ότι αυτό δε γίνεται σε καμιά τράπεζα, μου απάντησαν,ότι έτσι το έκαναν παλιά αλλά τώρα το έχουν αλλάξει.Στην Proton το κάνουν αυθημερόν.Επίσης δε σου δίνουν βιβλιάριο ταμιευτηρίου,παραμόνο μια καρτούλα με τον αριθμό λογαριασμού και σου στέλνουν στο σπίτι την κίνηση του λογαριασμού.

Eμενα φιλε δε μου εδωσαν ουτε καρτουλα. Γνωριζω τον αριθμο μόνο γιατι ειναι γραμμενος στο ροζ αποκομμα της καταθεσης. Να ζητησω λες αυτη τη καρτουλα οταν ξαναπαω?
Καθε πότε θα μου στελνουν στο σπιτι τη κινηση του λογαριασμου? Μεχρι στιγμης παντως δεν εχω λαβει ουτε το pin της καρτας(αν και πριν μια βδομαδα με ειδοποιησαν τηλεφωνικα οτι ειναι ετοιμη να παω να παρω τη καρτα μου εντος μηνος...)

Σε τρεχουμενο λογ/σμο μπορει καποιος ιδιωτης να σου κανει καταθεση?

Και μια ερωτηση προς mods, εχω ξεχασει το κωδικο μου, εβαλα τη κλειδα που στειλατε μεσω email αλλα ειναι λεει ακυρη...
The administrator has disabled public write access.

Απ: χρεωστικοί τόκοι σε προθεσμιακή: συνηθίζεται? 13 Mar 2011 18:18 #40

  • gibson
  • gibson's Avatar
  • OFFLINE
  • Junior Boarder
  • Posts: 38
  • Thank you received: 1
  • Karma: 0 (-1)
Τελικά έκανα το πρόγραμμα plus bonus και μου έδωσαν,χωρίς να ζητήσω,από μόνοι τους βιβλιάριο ταμιευτηρίου.Συγκεκριμένα στο υποκατάστημα της Fbbank στην Γλυφάδα.Έχω κάνει αίτηση και για cash card,αλλά είναι πολύ νωρίς ακόμα για να έχω νέα.
The administrator has disabled public write access.

Απ: χρεωστικοί τόκοι σε προθεσμιακή: συνηθίζεται? 13 Mar 2011 20:41 #41

  • takis
  • takis's Avatar
Tωρα τη λενε "χρεωστικη καρτα".
Ωστε εσενα σου εκαναν λογ/σμο ταμιευτηριου. Εμενα τρεχουμενο...
The administrator has disabled public write access.

Απ: χρεωστικοί τόκοι σε προθεσμιακή: συνηθίζεται? 14 Mar 2011 09:54 #42

takis wrote:
Και μια ερωτηση προς mods, εχω ξεχασει το κωδικο μου, εβαλα τη κλειδα που στειλατε μεσω email αλλα ειναι λεει ακυρη...
Δοκίμασα το σύστημα ανάκτησης και λειτουργεί κανονικά. Ένα σφάλμα που γίνεται στην οθόνη ανάκτησης (Επιβεβαίωση Λογαριασμού) είναι το να βάλουμε το email ενώ θέλει το όνομα χρήστη (στην περίπτωσή σου takoulis). Αν συνεχίζεται το πρόβλημα, σε παρακαλώ ξαναστείλε μήνυμα ή μέσω της επιλογής επικοινωνία καθώς είναι εκτός θέματος συζήτησης
Γνῶθι σαὐτόν
The administrator has disabled public write access.
Time to create page: 0.054 seconds