Welcome, Guest
Username: Password: Remember me
Διαδικασίες ανάληψης - κατάθεσης (π.χ. τραπεζικές επιταγές, valeur, "νέα κεφάλαια"), θέματα εφορίας (π.χ. πόθεν έσχες), κόστος εμβασμάτων, όροι προθεσμιακής, διευκρίνηση τραπεζικών ορών, τρόποι υπολογισμού επιτοκίων.

TOPIC: Έκδοση κάρτας αναλήψεως atm

Έκδοση κάρτας αναλήψεως atm 07 Sep 2016 15:22 #1

  • tsarkalakos
  • tsarkalakos's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 700
  • Thank you received: 52
  • Karma: 12
καλημερα επειδη μου εχει χαλασει το πλαστικο που εχει η καρτα αναληψης atm αμα παω στην τραπεζα θα μου δωσουν καινουργια? επισης καλο θα ηταν να πω οτι την εχασα η οτι μου εχει χαλασει? Επίσης θα ήθελα να βγάλω καρτα αναληψεως και σε εναν αλλον λογαριασμο που ειμαι συνδικαιουχος θα μπορω να βγαλω?

τι δικαιολογητικα ζητανε τελικα?


ευχαριστω εκ των προτερων
Εξεπλήρωσα τις στρατιωτικές μου υποχρεώσεις εις την Ελληνική Χωροφυλακή υπηρετήσας επί πενταετία με το βαθμό του Ενωμοτάρχου και απεστρατεύθην με το βαθμό του...
Last Edit: 07 Sep 2016 15:23 by tsarkalakos.
The administrator has disabled public write access.

Έκδοση κάρτας αναλήψεως atm 07 Sep 2016 16:09 #2

  • soto51
  • soto51's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 7024
  • Thank you received: 2270
  • Karma: 200 (94)
tsarkalakos wrote:
καλημερα επειδη μου εχει χαλασει το πλαστικο που εχει η καρτα αναληψης atm αμα παω στην τραπεζα θα μου δωσουν καινουργια? επισης καλο θα ηταν να πω οτι την εχασα η οτι μου εχει χαλασει? Επίσης θα ήθελα να βγάλω καρτα αναληψεως και σε εναν αλλον λογαριασμο που ειμαι συνδικαιουχος θα μπορω να βγαλω?

τι δικαιολογητικα ζητανε τελικα?

Μπορείς να ζητήσεις αντικατάσταση κάρτας λόγω απώλειας ή φθοράς. Θα έλεγα να προτιμήσεις την απώλεια. Ούτως ή άλλως θα την ακυρώσουν και δεν θα δουλεύει. Αν τη βάλεις σε ΑΤΜ, θα στην κρατήσει μέσα.

Για την άλλη ερώτηση:
Κάθε ΑΤΟΜΟ (πελάτης της τράπεζας) μπορεί να έχει ΜΟΝΟ ΜΙΑ κάρτα, όσους λογαριασμούς κι αν έχει. Όλοι οι λογαριασμοί του "κρεμιώνται" κάτω από αυτή την κάρτα.
Θα σου πουν λοιπόν να σου "κρεμάσουν" στην ίδια κάρτα και τον άλλο σου λογαριασμό.

Ο άλλος συνδικαιούχος έχει κάρτα? Αν όχι, αυτός μπορεί να βγάλει. Και αν αυτός είναι μόνο τυπικός συνδιακαιούχος, την κρατάς εσύ να κάνεις τη δουλειά σου επί 2.
ΜΑΚΡΥΑ ΑΠ' ΤΙΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ.
The administrator has disabled public write access.

Έκδοση κάρτας αναλήψεως atm 07 Sep 2016 16:11 #3

  • Newbie
  • Newbie's Avatar
  • OFFLINE
  • Expert Boarder
  • Posts: 99
  • Thank you received: 8
  • Karma: -4
Δεν θυμάμαι να υπάρχει κάποια χρέωση αν χάσεις την κάρτα αναλήψεων ή φθαρεί. Συνήθως η νέα κάρτα έρχεται ταχυδρομικά (με συστημένη επιστολή) και το pin σε διαφορετικό γράμμα (εκτός και αν μπορείς να κρατήσεις το παλιό PIN).
Καλό είναι να τηλεφωνήσεις στο helpdesk της τράπεζας σου για οδηγίες.

Εάν ο λογαριασμός που είσαι συνδικαιούχος είναι στην ίδια τράπεζα με ήδη υπάρχοντα λογαριασμό σου τότε θα ζητήσεις να συνδεθεί στην κάρτα αναλήψεων που ήδη διαθέτεις, αλλιώς κάνεις αίτηση για νέα κάρτα (δικαιούσαι και ας μην είσαι 1ο όνομα στον κοινό λογαριασμό).

Ελπίζω να βοήθησα.
Last Edit: 07 Sep 2016 16:12 by Newbie.
The administrator has disabled public write access.

Έκδοση κάρτας αναλήψεως atm 07 Sep 2016 16:14 #4

  • tsarkalakos
  • tsarkalakos's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 700
  • Thank you received: 52
  • Karma: 12
καλησπερα παιδια,δοκιμασα την καρτα και λειτουργει κανονικα απλα εχει βγει ολο το πλαστικο που εχει και θα ηθελα να την αντικαταστησω..τι λετε να κανω να τους πω οτι την εχασα η οτι μου εχει χαλασει?

λετε να μου ζητησουν να πληρωσω απο πανω κιολας?

επισης ναι στην τραπεζα που θελω να βγαλω καρτα στον λογαριασμο που ειμαι συνδικαιουχος εχω ηδη δυο λογαριασμους,θα μπορουν να μου προσθεσουν και τριτο λογαριασμο στην ιδια καρτα η δεν γινεται?

απο δικαιολογητικα τι παιζει?
Εξεπλήρωσα τις στρατιωτικές μου υποχρεώσεις εις την Ελληνική Χωροφυλακή υπηρετήσας επί πενταετία με το βαθμό του Ενωμοτάρχου και απεστρατεύθην με το βαθμό του...
The administrator has disabled public write access.

Έκδοση κάρτας αναλήψεως atm 07 Sep 2016 16:21 #5

  • soto51
  • soto51's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 7024
  • Thank you received: 2270
  • Karma: 200 (94)
tsarkalakos wrote:
θα μπορουν να μου προσθεσουν και τριτο λογαριασμο στην ιδια καρτα η δεν γινεται?

απο δικαιολογητικα τι παιζει?

Όσους θέλεις.
Και τριάντα τρεις.

Δικαιολογητικά τίποτα (ταυτότητα μόνο). ΕΚΤΟΣ ΚΑΙ ΑΝ έχεις καιρό να τους πας "ενημερωτικά" (εκκαθαριστικό, επαγγελματικά κλπ) -δες εδώ:
www.tsig.gr/lang-el/forum/13-%CE%9F%CE%B...%CE%B1?start=9#65632
οπότε δεν θα κάνουν τίποτα, μέχρι να τους τα πας.

Υ.Γ:
Μου είχες πει και "ευχαριστώ" τότε, γι αυτό το ποστ μου. Τι έγινε, τα ξέχασες? Τα έχουμε ξαναπεί!
ΜΑΚΡΥΑ ΑΠ' ΤΙΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ.
Last Edit: 07 Sep 2016 16:24 by soto51. Reason: Πρόσθεση Υ.Γ.
The administrator has disabled public write access.

Έκδοση κάρτας αναλήψεως atm 07 Sep 2016 16:23 #6

  • tsarkalakos
  • tsarkalakos's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 700
  • Thank you received: 52
  • Karma: 12
soto υπαρχει περιπτωση να με βαλουν να πληρωσω ? για να ξερω δηλαδη ! :whistle: να πω καλυτερα οτι την εχασα λες η οτι χαλασε και να τους την παραδωσω? επισης επειδη ειναι απο τις παλιες θα μπορουσα να επικαλεστω οτι θελω απο τις ανεπαφες που ειναι πιο καινουργιες? επισης εχει μεγαλη διαδικασια να προσθεσουν τον λογαριασμο που θελω να προσθεσω στην ηδη υπαρχοντα καρτα?
Εξεπλήρωσα τις στρατιωτικές μου υποχρεώσεις εις την Ελληνική Χωροφυλακή υπηρετήσας επί πενταετία με το βαθμό του Ενωμοτάρχου και απεστρατεύθην με το βαθμό του...
Last Edit: 07 Sep 2016 16:26 by tsarkalakos.
The administrator has disabled public write access.

Έκδοση κάρτας αναλήψεως atm 07 Sep 2016 16:26 #7

  • soto51
  • soto51's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 7024
  • Thank you received: 2270
  • Karma: 200 (94)
tsarkalakos wrote:
soto υπαρχει περιπτωση να με βαλουν να πληρωσω ? για να ξερω δηλαδη ! :whistle: να πω καλυτερα οτι την εχασα λες η οτι χαλασε και να τους την παραδωσω? επισης επειδη ειναι απο τις παλιες θα μπορουσα να επικαλεστω οτι θελω απο τις ανεπαφες που ειναι πιο καινουργιες?

Όχι ρε, τι να πληρώσεις? Για επανέκδοση κάρτας? Έλεος!

Εκτός κι αν έχουν γίνει τόσο τσίπηδες πια, και δεν το ξέρω. Αλλά θα μιλάμε για 1-2 ευρώ.
ΜΑΚΡΥΑ ΑΠ' ΤΙΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ.
The administrator has disabled public write access.

Έκδοση κάρτας αναλήψεως atm 07 Sep 2016 19:42 #8

soto51 wrote:

Μπορείς να ζητήσεις αντικατάσταση κάρτας λόγω απώλειας ή φθοράς. Θα έλεγα να προτιμήσεις την απώλεια. Ούτως ή άλλως θα την ακυρώσουν και δεν θα δουλεύει. Αν τη βάλεις σε ΑΤΜ, θα στην κρατήσει μέσα.

Για την άλλη ερώτηση:
Κάθε ΑΤΟΜΟ (πελάτης της τράπεζας) μπορεί να έχει ΜΟΝΟ ΜΙΑ κάρτα, όσους λογαριασμούς κι αν έχει. Όλοι οι λογαριασμοί του "κρεμιώνται" κάτω από αυτή την κάρτα.
Θα σου πουν λοιπόν να σου "κρεμάσουν" στην ίδια κάρτα και τον άλλο σου λογαριασμό.

Ο άλλος συνδικαιούχος έχει κάρτα? Αν όχι, αυτός μπορεί να βγάλει. Και αν αυτός είναι μόνο τυπικός συνδιακαιούχος, την κρατάς εσύ να κάνεις τη δουλειά σου επί 2.

εισαι σιγουρος γι' αυτό ;
Last Edit: 07 Sep 2016 19:43 by Giannis (spinalgr1990).
The administrator has disabled public write access.

Έκδοση κάρτας αναλήψεως atm 07 Sep 2016 20:44 #9

  • soto51
  • soto51's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 7024
  • Thank you received: 2270
  • Karma: 200 (94)
Ioannis (spinalgr1990) wrote:
soto51 wrote:
Κάθε ΑΤΟΜΟ (πελάτης της τράπεζας) μπορεί να έχει ΜΟΝΟ ΜΙΑ κάρτα, όσους λογαριασμούς κι αν έχει. Όλοι οι λογαριασμοί του "κρεμιώνται" κάτω από αυτή την κάρτα.

εισαι σιγουρος γι' αυτό ;

Σιγουρότατος.
ΜΑΚΡΥΑ ΑΠ' ΤΙΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ.
The administrator has disabled public write access.
Time to create page: 0.070 seconds