Welcome, Guest
Username: Password: Remember me

TOPIC: ING 160 PLATINUM

Re: Απ: ING 160 PLATINUM 26 Jun 2012 12:51 #28

  • Anonymous
  • Anonymous's Avatar
Kai ti shmainei ayto
The administrator has disabled public write access.

Re: ING 160 PLATINUM 26 Jun 2012 12:55 #29

  • koki
  • koki's Avatar
apo poy ki os poy;
The administrator has disabled public write access.

Re: Απ: ING 160 PLATINUM 26 Jun 2012 12:57 #30

  • koki
  • koki's Avatar
nai kalo programma einai
The administrator has disabled public write access.

Re: ING 160 PLATINUM 26 Jun 2012 19:21 #31

  • Anonymous
  • Anonymous's Avatar
Ούτε το 2083 δεν θα φύγει από Ελλάδα!
Κύριοι εγω τα λεφτάκια μου τα έβαλα στο πρόγραμμα γιατί απ'οτι το έψαξα είναι κορυφαίο για την περίοδο που διανύουμε.
Οποίος θέλει ευχαρίστως να του δώσω το τηλέφωνο του ασφαλιστή μου να τον κατατοπισει πλήρως. Εμένα έκατσε και μου εξήγησε όλα τα αντίστοιχα προγράμματα της αγοράς ΧΩΡΙΣ να με πιέσει να αγοράσω!
Οποίος ενδιαφέρεται αυτο είναι το τηλέφωνο μου: 6972839695
The administrator has disabled public write access.

Re: ING 160 PLATINUM 04 Dec 2012 00:14 #32

ΔΕΙΤΕ ΑΥΤΟ


ΕΞΑΓΟΡΑ:

Σε περίπτωση που επιθυμείτε να ρευστοποιήσετε την επένδυσή σας στα Aμοιβαία Kεφάλαια ING και στους ΟΣΕΚΑ ING Λουξεμβούργου, θα πρέπει να υποβάλλετε συμπληρωμένη και υπογεγραμμένη την Αίτηση Εξαγοράς και εντός 5 ημερών θα σας καταβληθεί το προϊόν της εξαγοράς των μεριδίων σας.

ΠΛΗΡΩΤΡΙΑ ΤΡΑΠΕΖΑ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΥ – Μόνο για εξαγορές ΟΣΕΚΑ ING Λουξεμβούργου

Η ING Α.Ε.Δ.Α.Κ. παρέχει τη δυνατότητα διενέργειας πληρωμών από ρευστοποιήσεις ΟΣΕΚΑ ING Λουξεμβούργου μέσω εναλλακτικής πληρώτριας τράπεζας εξωτερικού, της ING Bank N.V., σε τραπεζικό λογαριασμό τον οποίο τηρείτε (οι μεριδιούχοι) σε ευρώ σε πιστωτικό ίδρυμα ή υποκατάστημα πιστωτικού ιδρύματος που εδρεύει ή είναι εγκατεστημένο σε χώρα μέλος του Ενιαίου Χώρου Πληρωμών σε Ευρώ (SEPA).

Προκειμένου να γίνει χρήση της εναλλακτικής πληρώτριας τράπεζας εξωτερικού, εκτός από την συμπλήρωση της γνωστής Αίτησης Εξαγοράς απαιτείται και η συμπλήρωση του εντύπου «ΟΔΗΓΙΕΣ ΠΛΗΡΩΜΗΣ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ» το οποίο, στην περίπτωση αυτή, αποτελεί αναπόσπαστο τμήμα της Αίτησης Εξαγοράς.


ΤΜΗΜΑ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ ΠΕΛΑΤΩΝ

Η εξυπηρέτηση μεριδιούχων, οι οποίοι αποκτούν μερίδια μέσω του δικτύου πιστοποιημένων ασφαλιστικών συμβούλων της ING Ε.Α.Α.Ε.Ζ. έχει ανατεθεί στην ING Ε.Α.Α.Ε.Ζ.. Για το σκοπό αυτό λειτουργεί στο τμήμα Customer Contact Center της ING Ε.Α.Α.Ε.Ζ. (ακολουθώντας το πρόγραμμα εργασιών και αργιών του), Τηλεφωνικό Κέντρο στο τηλέφωνο 801100200300 και υπηρεσία αυτοπρόσωπης εξυπηρέτησης πελατών, στην οποία μπορούν να απευθύνονται όσοι ενδιαφέρονται να επενδύσουν στα αμοιβαία κεφάλαια ING ή επιθυμούν να ζητήσουν πληροφορίες σχετικά με το χαρτοφυλάκιό τους.

Εκτύπωση
The administrator has disabled public write access.

ING 160 PLATINUM 04 Dec 2012 00:44 #33

  • Ανώνυμος
  • Ανώνυμος's Avatar
Καταρχήν δεν τρέχει το ING 160 PLATINUM τώρα. Ή κάνω λάθος; Εσένα moozila ποια είναι η άποψή σου και έχεις σκορπίσει απαντήσεις στα αμοιβαία;
The administrator has disabled public write access.

ING 160 PLATINUM 04 Dec 2012 12:54 #34

Τα λεφτα σου μπαινουν σε ενα αμοιβαιο κεφαλαιο που λειτουργει η ING με εδρα το Λουξεμβουργο. Το Α/Κ επενδύει το κεφάλαιο σε διαφορα χρηματοικονομικα εργαλεια ειτε ομολογα Δημοσίου καποιας Ευρωπαικης χώρας είτε σε χρηματοικονονικα παραγωγα ώστε να εξασφαλισει στο τελος της 10ετιας την προστασια του κεφαλαιου. Εάν το ομολογα κουρευτουν ή οι Τραπεζα/ες μέσω των οποιων έχουν κλειστεί τα deals για τα παραγωγα πτωχευσουν, τοτε εχασες τα λεφτα σου. Εγγυηση η ING δεν δινει!!!!! Χρησιμοποιει την λεξη προστασια κεφαλαιου το οποιο δεν αποτελει νομικά εγγυηση. Φυσικα οι ασφαλιστες δεν λενε περι προστασιας λενε για εγγυηση, αλλα οι ασφαλιστες ποτε δεν λενε ολη την αληθεια. Δεν το ξερετε αυτο? Τώρα εαν η ING φαληρισει ακομα χειροτερα.....

Για να εχετε μια ταξη μεγεθων εαν η Ολλαδικη κυβερνηση αφησει την ING να πτωχευσει τοτε το 80% των Ολλανδων θα χασουν τις συνταξεις τους δηλαδη σαν να πτωχευσει το ΙΚΑ στην Ελλαδα και να κοπουν οι συνταξεις. Δυσκολο να συμβει... για τα Ολλαδικα δεδομένα, αλλα ποτέ δεν ξέρεις. Εαν αυτό συμβεί συνδυαστικά με κάποια γενικώτερη κατάρευση του χρηματοοιστωτικού συστήματος της Ολλανδίας, όπως αυτη την στιγμή φαίνεται να υποβόσκει μια τεράστια κρίση λόγω της φούσκας με τα στεγαστικά δάνεια, μπορει και συμβεί το αδιανόητο.
Παρα ολιγον να συμβει τον Δεκεμβριο του 2008 επειδη η ING ειχε παιξει σε τοξικα ομολογα της Lechman brotheres. Τοτε το Ολλανδικο δημοσιο καλυψε 100% την τρυπα και έσωσε την ING.
Κατα την προσωπικη μου άποψη οταν έχεις πολλα λεφτα και δεν χρειαζεσαι να παιρνεις επιτοκιο η λυση ειναι μια.... Ελβετια.
Δεν θα χασεις τα λεφτακια σου.

Ο καθενας παιρνει τα ρισκα του
The administrator has disabled public write access.

ING 160 PLATINUM 04 Dec 2012 16:30 #35

  • kostasgl
  • kostasgl's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 611
  • Thank you received: 54
  • Karma: 2 (9)
@ Κratistos

Από τα λίγα που γνωρίζω, πιστεύω ότι είναι σωστά αυτά που γράφεις και ότι γνωρίζεις πράγματα που ο περισσότερος κόσμος που θέλει να ασφαλίσει τα χρήματά του ή να κάνει και κάποια μικροεπένδυση, δε γνωρίζει. Ίσως λόγω της εργασίας σου που είναι παραπλήσια των οικονομικών - ασφαλιστικών.

Όσο αφορά την Ελβετία, νομίζω ότι οι περισσότεροι έχουν την αντίληψη ότι εκεί έχεις τη μεγαλύτερη ασφάλεια για να μη χάσεις τα χρήματά σου. Βέβαια μιλάμε για παρκάρισμα χρημάτων και όχι για κάποια επένδυση, κάτι που έγραψες (όταν αναφέρθηκες στα επιτόκια).

Όμως το πρόβλημα που έχει προκύψει στην Ελλάδα, τα τελευταία χρόνια με την οικονομική κρίση, είναι ότι οι κρατικές συντάξεις συνέχεια μειώνονται και για να μπορέσεις να ζήσεις αξιοπρεπώς θα πρέπει (αν έχεις κάποια χρήματα στην άκρη ή την ευχέρεια να καταθέτεις κάποιο ποσό κάθε μήνα σε συγκεκριμένο λογαριασμό) να φροντίσεις για κάποια συμπληρωματική σύνταξη στο μέλλον. Και αυτή η σύνταξη η συμπληρωματική δε μπορεί να προέρχεται παρά μόνο από ασφαλιστικές εταιρείες ή τράπεζες (αυτά που λέμε συνταξιοδοτικά προγράμματα). Αυτό είναι κάτι πρωτόγνωρο για την Ελλάδα που είχαμε μάθει να εξαρτιόμαστε αποκλειστικά από το κράτος, σε αντίθεση με άλλες χώρες της Δύσης όπου τα συνταξιοδοτικά προγράμματα ασφαλιστικών εταιρειών/ τραπεζών είχαν πολύ μεγαλύτερη ανάπτυξη, αφού και τα κράτη σε έστελναν στην ουσία προς τα εκεί έχοντας περιορισμένες συνταξιοδοτικές παροχές. Φρόντιζαν λοιπόν, οι πολίτες εκείνων των χωρών, από σχετικά μικρή ηλικία, να συνάψουν κάποιο ιδιωτικό συνταξιοδοτικό πρόγραμμα για το μέλλον.

Αυτό πάει να γίνει και στην Ελλάδα, αφού οι κρατικές συντάξεις τείνουν να καταστούν ανεπαρκείς για μια αξιοπρεπή διαβίωση αν συνυπολογίσει κανείς και την εξοντωτική, πλέον, φορολογία. Και αυτά δεν αφορούν τους λίγους, όσους δηλαδή έχουν πολλά χρήματα, αλλά τους πολλούς, δηλαδή τους μικρομεσαίους που δεν έχουν την άνεση ούτε του ασφαλούς παρκαρίσματος στην Ελβετία (ή άλλες παρόμοιες χώρες), ούτε να χάσουν το ποσό της επένδυσής τους που μπορεί και να είναι το μοναδικό κεφάλαιο που έχουν ή το μεγαλύτερο μέρος αυτού και που δεν μπορούν να αναπληρώσουν.

Επομένως, ο μικρομεσαίος είναι αναγκασμένος πλέον να επενδύσει για το μέλλον του (ή το μέλλον των παιδιών του) και κάθε επένδυση έχει το μικρό ή μεγαλύτερο ρίσκο της.

Και αφού έγραψες κάποια πράγματα για την ΙΝG για τα οποία δεν έχω κάποια διαφωνία, θα ήθελα να ρωτήσω για την άποψή σου όσο αφορά τα συνταξιοδοτικά προγράμματα των ασφαλιστικών εταιρειών και των τραπεζών. Ποιες από αυτές θεωρείς πιο αξιόπιστες; Π.χ. θεωρείς την γερμανική Allianz ή τη γαλλική AXA ότι παρέχουν περισσότερη εγγύηση απ'ότι η Ολλανδική ING; Και ποια είναι η άποψή σου για να συνταξιοδοτικά προγράμματα των τραπεζών (π.χ Εμπορικής Τράπεζας, Τράπεζας Κύπρου), αν έχεις κάποιες περαιτέρω πληροφορίες από τα συνηθισμένα διαφημιστικά των εταιρειών αυτών. Ευχαριστώ.
Δεν υπάρχει τίποτα πιο άνισο από την ίση μεταχείριση των ανίσων.
(Αριστοτέλης)
Last Edit: 04 Dec 2012 16:36 by kostasgl.
The administrator has disabled public write access.

Απ: ING 160 PLATINUM 04 Dec 2012 18:14 #36

  • stathis
  • stathis's Avatar
LH wrote:


Στο προηγουμενο προγραμμα το DIAMOND εβαλα 50,000 ευρω και εχω ηδη καλυψει το πεναλτυ μεσα σε τρεις μηνες



εγω παλι με 50.000 ευρω που επενδυσα στην αγγλια περυσι παιρνω 420 τον μηνα.
μια χαρα συνταξη δηλαδη και χωρις καποιον φοβο.επισης το νεο εξαμηνο θα νοικιαστει 460 τον μηνα και η τιμη ηδη ειναι στα 55.000 ευρω.
και μαλιστα αν πατησετε στο rightmove να βρειτε studio στο bolton πωλουνται ολα κι ολα 3 και υπαρχουν παρα παρα πολλα.
αρα καταλαβαινετε οτι το 55.000 ειναι απαισιοδοξο.αν το βαλω τοσο το πουλαω αυριο.

αρα σε εναν χρονο εχω βαλει ηδη 5.000 στην τσεπη συν αλλες 5.000 η υπεραξια του ακινητου.
The administrator has disabled public write access.
Time to create page: 0.565 seconds