Welcome, Guest
Username: Password: Remember me
Χρηματιστήριο, αμοιβαία κεφάλαια, ομόλογα, έντοκα γραμμάτια, χρυσές λίρες, ακίνητα

TOPIC: Υγεία: αποταμίευση μετρητών ή ασφαλιστικό συμβόλαιο;

Υγεία: αποταμίευση μετρητών ή ασφαλιστικό συμβόλαιο; 06 Apr 2015 20:19 #10

  • Filoxrimatos
  • Filoxrimatos's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 882
  • Thank you received: 294
  • Karma: 18 (-1)
GSAKKI wrote:
αυτο το Σιγμανογλειο τι λεει μαγκες ειναι καλο ?? :unsure:

ελα πλακα κανω για θυριδες μιλαμε εδω! αν γινουν παντως capital control στη θυριδα θα παρεις οσα θελεις...

Χωρίς πλάκα, είναι από τα καλά δημόσια νοσοκομεία. Και σε εγκαταστάσεις και σε γιατρούς.

soto51 wrote:
Sin και Παναγιώτη:

1) Δεν έχω κάνει ΠΟΤΕ ασφάλεια υγείας (ιδιωτική) και όποτε μου χρειάστηκε, άνοιξα το πορτοφόλι και πλήρωσα τη διαφορά μεταξύ αυτού που έδινε το "ταμείο μου", και αυτού που ζήταγε η ΙΔΙΩΤΙΚΗ κλινική που έκανε τη δουλειά.

..................................

14) ΙΚΑ, ΤΕΒΕ, κλπ: Ναι, τα έχουμε πληρώσει. Αληθές είναι αυτό. Και θα 'πρεπε να μας παρέχουν τα αντίστοιχα, χωρίς περαιτέρω ανταλλάγματα. Δεν συμβαίνει. Και ξέρεις γιατί? Είνα πολύ απλός ο λόγος: Μας εξαπάτησαν, και έχουν φάει τα λεφτά μας.

Συμφωνώ 100%.
Επίσης να μην ξεχνάμε ότι σε δύσκολες περιπτώσεις τα ιδιωτικά νοσοκομεία σηκώνουν ψηλά τα χεριά και σε στέλνουν στα δημόσια.
Δεν θα ξεχάσω ποτέ την περίπτωση φίλης μου που πήγε να γεννήσει δίδυμα σε ιδιωτικό μαιευτήριο, παρουσίασε επιπλοκές και έχασε το ένα παιδί μέχρι να αποφασίσουν να την στείλουν στο Έλενα για να σωθεί το δεύτερο μωρό και η ίδια.
Last Edit: 06 Apr 2015 20:43 by Filoxrimatos.
The administrator has disabled public write access.

Υγεία: αποταμίευση μετρητών ή ασφαλιστικό συμβόλαιο; 06 Apr 2015 22:08 #11

  • sin
  • sin's Avatar
  • OFFLINE
  • Senior Boarder
  • Posts: 49
  • Thank you received: 7
  • Karma: 0
soto51 wrote:

12) Αν τα ανωτέρω που σου περιέγραψα, Sin, εσύ τα θεωρείς "εκβιασμό" από μέρους του γιατρού, τι να σου πω... Μάλλον είσαι εκ φύσεως τσιγκούνης. Δίνεις περισσότερη σημασία στο αποτέλεσμα που θα έχει κάθε γεγονός ΣΤΗΝ ΤΣΕΠΗ ΣΟΥ, παρά στο ίδιο το γεγονός.


14) ΙΚΑ, ΤΕΒΕ, κλπ: Ναι, τα έχουμε πληρώσει. Αληθές είναι αυτό. Και θα 'πρεπε να μας παρέχουν τα αντίστοιχα, χωρίς περαιτέρω ανταλλάγματα. Δεν συμβαίνει. Και ξέρεις γιατί? Είνα πολύ απλός ο λόγος: Μας εξαπάτησαν, και έχουν φάει τα λεφτά μας.

Συμφωνώ με όλα όσα (βιωματικά) λες. Αλλά μην με λες και τσιγκούνη (χαχα tsig που είσαι ? ban με τη μία :laugh: :laugh: :laugh: ) επειδή αν περιμένει ο γιατρός φακελάκι δεν έχω να του δώσω. Όπως λες και εσύ άλλωστε, μας τα έφαγαν τα λεφτά. και γι αυτό εγώ όπως και όλοι μας δεν έχω να δώσω τίποτα παραπάνω...
The administrator has disabled public write access.

Υγεία: αποταμίευση μετρητών ή ασφαλιστικό συμβόλαιο; 06 Apr 2015 22:38 #12

Filoxrimatos wrote:
GSAKKI wrote:
αυτο το Σιγμανογλειο τι λεει μαγκες ειναι καλο ?? :unsure:

ελα πλακα κανω για θυριδες μιλαμε εδω! αν γινουν παντως capital control στη θυριδα θα παρεις οσα θελεις...

Χωρίς πλάκα, είναι από τα καλά δημόσια νοσοκομεία. Και σε εγκαταστάσεις και σε γιατρούς.

soto51 wrote:
Sin και Παναγιώτη:

1) Δεν έχω κάνει ΠΟΤΕ ασφάλεια υγείας (ιδιωτική) και όποτε μου χρειάστηκε, άνοιξα το πορτοφόλι και πλήρωσα τη διαφορά μεταξύ αυτού που έδινε το "ταμείο μου", και αυτού που ζήταγε η ΙΔΙΩΤΙΚΗ κλινική που έκανε τη δουλειά.

..................................

14) ΙΚΑ, ΤΕΒΕ, κλπ: Ναι, τα έχουμε πληρώσει. Αληθές είναι αυτό. Και θα 'πρεπε να μας παρέχουν τα αντίστοιχα, χωρίς περαιτέρω ανταλλάγματα. Δεν συμβαίνει. Και ξέρεις γιατί? Είνα πολύ απλός ο λόγος: Μας εξαπάτησαν, και έχουν φάει τα λεφτά μας.

Συμφωνώ 100%.
Επίσης να μην ξεχνάμε ότι σε δύσκολες περιπτώσεις τα ιδιωτικά νοσοκομεία σηκώνουν ψηλά τα χεριά και σε στέλνουν στα δημόσια.
Δεν θα ξεχάσω ποτέ την περίπτωση φίλης μου που πήγε να γεννήσει δίδυμα σε ιδιωτικό μαιευτήριο, παρουσίασε επιπλοκές και έχασε το ένα παιδί μέχρι να αποφασίσουν να την στείλουν στο Έλενα για να σωθεί το δεύτερο μωρό και η ίδια.
Τώρα...πιάσαμε τον τομέα μου..Παντού υπάρχουν καλοί κ κακοί ιατροί.Και στον δημόσιο κ στον ιδιωτικό τομέα.Το θέμα είναι με τι κριτήρια μπαίνουν οι γιατροί στο ΕΣΥ,τι κίνητρα έχουν για να μορφωθούν παραπάνω,ποιός τους ελέγχει,ποιός τους κρίνει κ τι όρεξη έχουν για δουλειά.Θα σου πώ εγώ λοιπόν πως ΚΑΜΙΑ όρεξη δεν έχουν,γιατί κόπηκαν οι μισθοί τους,έχουν τη σιγουριά του δημοσίου κ γενικά δεν έχουν κάτι να φοβούνται,γιατί ποτέ κανείς γιατρός δεν πήγε φυλακή για λάθος δικό του που να στοίχισε τον θάνατο σε ασθενή.Δυστυχώς έχω γυρίσει όλα τα δημόσια νοσοκομεία της Αττικής,γιατί πότε ο ένας συγγενής μου αρρώσταινε,πότε ο άλλος.Τα συμπεράσματα είναι τα εξής:Αγενέστατο προσωπικό,βαριεστημένο,βρώμα παντού,κάκιστης ποιότητας διαγνωστικών εξετάσεων(να μην αναφερθώ σε λεπτομέρειες),χάλια φαγητό,αδιαφορία των γιατρών,εκτός αν τους έδινες κάνα ψιλό,τότε κελαϊδούσαν.Το κόλπο είναι το εξής.Έχεις κάνει εισαγωγή για εγχείρηση κ σου λένε πχ οτι θα χειρουργηθείς την Πεμπτη.Ειναι Τρίτη,σου κάνουν κ ξανακάνουν εξετάσεις,περνάνε κ ξαναπερνάνε οι γιατροί,περνάει οι Πεμπτη κ δεν σε χειρουργούν.Ρωτάς τι συμβαινει κ δεν σου απαντάνε.Βλέπεις όμως κάποιους που ήρθαν ΜΕΤΑ απο σένα να χειρουργούνται ΠΡΙΝ απο σένα.Και αναρωτιέσαι ακόμη.Ωσπου καποιος συγγενής αρρώστου σε ρωτάει"έδωσες τίποτε;" Απαντάς,όχι..Έεεεε,μα τότε πως περιμένεις να δεις προκοπή;Κανονίζεις συνάντηση με τον γιατρό,δήθεν κάτι να τον ρωτήσεις κ του βάζεις στην τσέπη χαρτονομίσματα.Την άλλη μέρα χειρουργείσαι!!Θαύμα!!Σώτο,εσύ έπεσες σε καλό γιατρό,το χειρουργείο του παιδιού σου,αν κ σοβαρό κ ψυχοφθόρο για σένα,για τους γιατρούς θεωρείται"της πλάκας".Μιλάμε κ για σχεδόν 20 χρόνια πριν,έτσι;Θέλω όμως να μου πείτε,υποθετικά πάντα,χωρίς να το εύχομαι σε κάποιον απο εσάς,ΑΝ λέω,το παιδί κάποιου,είχε νευροβλάστωμα,όγκο εγκεφάλου ή ΣΣ,που,δυστυχώς είναι πολύ συχνό στα παιδιά τελευταία..Ρωτώ λοιπόν,πόσοι θα πήγαιναν σε ένα δημόσιο νοσοκομείο;Δεν θα έψαχναν τον καλύτερο γιατρό για το παιδί τους;Αυτόν που έχει κάνει τα περισσότερα επιτυχημένα χειρουργεία;Έγραψε κάποιος φίλος πως σε ιδιωτικό μαιευτήριο παρολίγο να πεθάνει η μητέτα με το παιδί κ μόλις μεταφέρθηκε στο δημόσιο σώθηκε.Μπορεί έτσι να είναι,αλλα αυτό δεν οφείλεται στο νοσοκομείο,αλλα αποκλειστικά στον γιατρό που ήταν άσχετος.Λυπάμαι που το λεω,αλλά πληρώνεις ένα σωρό λεφτά κ βρίσκεται κάποιος ασυνείδητος κ τα χαλάει όλα.Οι γυναικολόγοι όμως ειναι ξεχωριστή περίπτωση κ είναι λαχείο να σου κατσει..
Λεφτά, στην πραγματικότητα, εχει κάποιος όταν τα έχει όλα δίπλα του.Έξω απο τις τράπεζες.
The administrator has disabled public write access.

Υγεία: αποταμίευση μετρητών ή ασφαλιστικό συμβόλαιο; 06 Apr 2015 23:05 #13

  • Filoxrimatos
  • Filoxrimatos's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 882
  • Thank you received: 294
  • Karma: 18 (-1)
ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos) wrote:
Τώρα...πιάσαμε τον τομέα μου..Παντού υπάρχουν καλοί κ κακοί ιατροί.Και στον δημόσιο κ στον ιδιωτικό τομέα.
.......
ΑΝ λέω,το παιδί κάποιου,είχε νευροβλάστωμα,όγκο εγκεφάλου ή ΣΣ,που,δυστυχώς είναι πολύ συχνό στα παιδιά τελευταία..Ρωτώ λοιπόν,πόσοι θα πήγαιναν σε ένα δημόσιο νοσοκομείο;Δεν θα έψαχναν τον καλύτερο γιατρό για το παιδί τους;Αυτόν που έχει κάνει τα περισσότερα επιτυχημένα χειρουργεία;

Παναγιώτη, θα συμφωνήσω για το θέμα του γιατρού. Πάνω απ΄όλα μετράει ο γιατρός.
Νομίζω όμως ότι οι πιθανότητες να βρεις πιο έμπειρο γιατρό βρίσκονται στο δημόσιο νοσοκομείο κι όχι στο ιδιωτικό. Όπως και να το κάνουμε ο γιατρός του δημόσιου νοσοκομείου έρχεται αντιμέτωπος με περισσότερα περιστατικά. Και για να απαντήσω στο ερώτημα σου, θα πήγαινα στον καλύτερο γιατρό, είτε είναι στο δημόσιο είτε στο ιδιωτικό νοσοκομείο. Δεν θα τον απέρριπτα επειδή είναι στο δημόσιο.

Για να το κλείσω θα αναφέρω ένα άλλο περιστατικό και πείτε μου την γνώμη σας.
Η ξαδέρφη μου γέννησε σε γνωστό ιδιωτικό μαιευτήριο. Η διαδικασία πήγε μια χαρά (αυστηρά καισαρική), έμεινε μέσα 3 μέρες σε τρίκλινο δωμάτιο και πλήρωσε κάποιες χιλιάδες ευρώ.
Η νύφη μου γέννησε στο Έλενα. Η διαδικασία πήγε μια χαρά (φυσιολογικός τοκετός, έτσι ήθελε), έμεινε μέσα 3 μέρες σε μονόκλινο δωμάτιο και πλήρωσε 600€. Έδωσε και 200€ στον γιατρό γιατί έτσι ήθελε (δεν της το ζήτησε).
Εσείς αν είχατε δεδομένο ότι η γέννα θα πήγαινε καλά (δηλαδή καλό γιατρό) που θα πηγαίνατε ;
Εγώ πάντως 100 φορές θα ξαναπήγαινα στο Έλενα. Ακόμη και το πλεονέκτημα του ιδιωτικού μαιευτηρίου (ξενοδοχειακή εγκατάσταση) σε αυτή την περίπτωση δεν υφίσταται.
The administrator has disabled public write access.

Υγεία: αποταμίευση μετρητών ή ασφαλιστικό συμβόλαιο; 06 Apr 2015 23:33 #14

  • Ghost (Phantom)
  • Ghost (Phantom)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Gold Boarder
  • Ουκ αν λαβεις παρα του μη εχοντος
  • Posts: 297
  • Thank you received: 57
  • Karma: 8
Εγω που εγινα μπαμπας για πρωτη φορα και πηγαμε σε ιδιωτικο μαιευτηριο των βορειων πραστειων για ολες τις εξετασεις και για την γεννα, εμεινα υπερ υπερ ευχαριστημενος σε ολα χαλαλη οι χιλιαδες ευρω που εδωσα,και αν τυχει θα τα ξαναδωσω παλι.Φυσικα ο γιατρος της γυναικας μου με αυτο το μαιευτηριο συνεργαζοταν..
Ό,τι δεν συνέβη ποτέ, είναι ό,τι δεν ποθήσαμε αρκετά.
Νίκος Καζαντζάκης
Last Edit: 06 Apr 2015 23:45 by Ghost (Phantom).
The administrator has disabled public write access.

Υγεία: αποταμίευση μετρητών ή ασφαλιστικό συμβόλαιο; 06 Apr 2015 23:42 #15

Filoxrimatos wrote:
ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos) wrote:
Τώρα...πιάσαμε τον τομέα μου..Παντού υπάρχουν καλοί κ κακοί ιατροί.Και στον δημόσιο κ στον ιδιωτικό τομέα.
.......
ΑΝ λέω,το παιδί κάποιου,είχε νευροβλάστωμα,όγκο εγκεφάλου ή ΣΣ,που,δυστυχώς είναι πολύ συχνό στα παιδιά τελευταία..Ρωτώ λοιπόν,πόσοι θα πήγαιναν σε ένα δημόσιο νοσοκομείο;Δεν θα έψαχναν τον καλύτερο γιατρό για το παιδί τους;Αυτόν που έχει κάνει τα περισσότερα επιτυχημένα χειρουργεία;

Παναγιώτη, θα συμφωνήσω για το θέμα του γιατρού. Πάνω απ΄όλα μετράει ο γιατρός.
Νομίζω όμως ότι οι πιθανότητες να βρεις πιο έμπειρο γιατρό βρίσκονται στο δημόσιο νοσοκομείο κι όχι στο ιδιωτικό. Όπως και να το κάνουμε ο γιατρός του δημόσιου νοσοκομείου έρχεται αντιμέτωπος με περισσότερα περιστατικά. Και για να απαντήσω στο ερώτημα σου, θα πήγαινα στον καλύτερο γιατρό, είτε είναι στο δημόσιο είτε στο ιδιωτικό νοσοκομείο. Δεν θα τον απέρριπτα επειδή είναι στο δημόσιο.

Για να το κλείσω θα αναφέρω ένα άλλο περιστατικό και πείτε μου την γνώμη σας.
Η ξαδέρφη μου γέννησε σε γνωστό ιδιωτικό μαιευτήριο. Η διαδικασία πήγε μια χαρά (αυστηρά καισαρική), έμεινε μέσα 3 μέρες σε τρίκλινο δωμάτιο και πλήρωσε κάποιες χιλιάδες ευρώ.
Η νύφη μου γέννησε στο Έλενα. Η διαδικασία πήγε μια χαρά (φυσιολογικός τοκετός, έτσι ήθελε), έμεινε μέσα 3 μέρες σε μονόκλινο δωμάτιο και πλήρωσε 600€. Έδωσε και 200€ στον γιατρό γιατί έτσι ήθελε (δεν της το ζήτησε).
Εσείς αν είχατε δεδομένο ότι η γέννα θα πήγαινε καλά (δηλαδή καλό γιατρό) που θα πηγαίνατε ;
Εγώ πάντως 100 φορές θα ξαναπήγαινα στο Έλενα. Ακόμη και το πλεονέκτημα του ιδιωτικού μαιευτηρίου (ξενοδοχειακή εγκατάσταση) σε αυτή την περίπτωση δεν υφίσταται.
Δίκιο έχεις.Είπαμε,οι γυναικολόγοι είναι ξεχωριστή περίπτωση οι γυναίκες πάνε όπου πάει ο γιατρός τους.Δένονται με αυτόν κ τον ακολουθούν παντού.Τώρα,για τα πολύ σοβαρά χειρουργεία οπου κρίνεται η ζωή κάποιου...Πόσοι στην Ελλάδα είναι οι νευροχειρουργοί για παιδιά κ πόσοι χειρουργούν στα δημόσια νοσοκομεία;Κ ποιός να τους μάθει στην Ελλάδα να χειρουργούν;Οι καθηγητές χειρουργικής που την έδρα τους την παίρνουν με τον γνωστό τρόπο;Άρα,πρέπει υποχρεωτικά να πάνε στο εξωτερικό,να δουλέψουν χρόνια εκεί κ ΜΕΤΑ να'ρθουν Ελλάδα.Κ όταν έρθουν,σιγά να μην πάνε στο δημόσιο να χειρουργούν για πενταροδεκάρες.Τέλος,κάποια μεγάλα ιδιωτικά έχουν εξοπλισμό που δεν τον έχουν όλα τα δημόσια.Πχ,ρομποτικά χειρουργεία,εξελιγμένα γ-knife,ανοιχτοί μαγνητικοί τομογράφοι,αξονικοί 256 τομών,P.E.T scanners κλπ...Βέβαια,πληρώνεις,αλλα σώζεις τη ζωή σου.Κ εδώ βοηθά μια καλή ασφάλεια...
Λεφτά, στην πραγματικότητα, εχει κάποιος όταν τα έχει όλα δίπλα του.Έξω απο τις τράπεζες.
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: Καράντη Μαρία (cross)

Υγεία: αποταμίευση μετρητών ή ασφαλιστικό συμβόλαιο; 06 Apr 2015 23:59 #16

  • gus (gus326)
  • gus (gus326)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 1784
  • Thank you received: 695
  • Karma: 36
Συγγενικό πολύ κοντινο μου πρόσωπο ξιδεψε στο Υγεία 272000 για καρκίνο στο συκώτι. Έχουν περάσει τέσσερα χρόνια και είναι μια χαρά. Η θεραπεία ήταν πειραματικη και της προτάθηκε για δοκιμή αφού της έδιναν δυο μήνες. Η θεραπεία προφανώς δεν καλύπτονταν από το ΕΣΥ. Η Allianz τα κάλυψε όλα. Bottom line; αν δεν είχε την ασφάλεια μάλλον θα τάιζε τους σκώληκες. Επίσης προ 3ετιας για σκωληκοειδίτιδα πήγα στο Παιδων. Έδωσα μια χιλιαρου δτο χειρουργο και έπαιζε το γιο μου στα γόνατα. Στους άλλους στο θάλαμο δεν έριξε ματια ήταν λέει εκτός εφημερίας. Στο θάλαμο είχε δυο γυφτους δυο αλβανους δυο ρουμανους και εμένα το δυστυχο Χαλια μαύρα. Την επόμενη χρονιά πήγα στο ΙΑΣΩ μονόκλινο δεν έδωσα μια και έκανα τη δουλειά μου. Τα μόνα λεφτά που δεν κλαθω όταν ταΐζω το μπουρδελοΤσμεδε 5000 και μας βάζουν και 3 χιλθαρικα αναδρομικά. Αχρειαδτη να είναι η ιδιωτική ασφάλεια.
The administrator has disabled public write access.

Υγεία: αποταμίευση μετρητών ή ασφαλιστικό συμβόλαιο; 07 Apr 2015 00:32 #17

  • Καράντη Μαρία (cross)
  • Καράντη Μαρία (cross)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • "χωρίς εμού ου δύνασθε ποιείν ουδέν" Ιωάννην 15:5
  • Posts: 13160
  • Thank you received: 1249
  • Karma: -29 (-1)
Εδώ θα δείτε τι λένε οι ίδιοι οι γιατροί ΕΣΥ, που εργάζονται στα δημόσια νοσοκομεία, για τις ελλείψεις και την επικινδυνότητα τους:

ygeianet.gr/
Σταυρός ο φύλαξ πάσης της Οικουμένης,
Σταυρός η ωραιότης της Εκκλησίας,
Σταυρός βασιλέων το κραταίωμα,
Σταυρός πιστών το στήριγμα,
Σταυρός Αγγέλων η δόξα και...
The administrator has disabled public write access.

Υγεία: αποταμίευση μετρητών ή ασφαλιστικό συμβόλαιο; 07 Apr 2015 00:48 #18

gus (gus326) wrote:
Συγγενικό πολύ κοντινο μου πρόσωπο ξιδεψε στο Υγεία 272000 για καρκίνο στο συκώτι. Έχουν περάσει τέσσερα χρόνια και είναι μια χαρά. Η θεραπεία ήταν πειραματικη και της προτάθηκε για δοκιμή αφού της έδιναν δυο μήνες. Η θεραπεία προφανώς δεν καλύπτονταν από το ΕΣΥ. Η Allianz τα κάλυψε όλα. Bottom line; αν δεν είχε την ασφάλεια μάλλον θα τάιζε τους σκώληκες. Επίσης προ 3ετιας για σκωληκοειδίτιδα πήγα στο Παιδων. Έδωσα μια χιλιαρου δτο χειρουργο και έπαιζε το γιο μου στα γόνατα. Στους άλλους στο θάλαμο δεν έριξε ματια ήταν λέει εκτός εφημερίας. Στο θάλαμο είχε δυο γυφτους δυο αλβανους δυο ρουμανους και εμένα το δυστυχο Χαλια μαύρα. Την επόμενη χρονιά πήγα στο ΙΑΣΩ μονόκλινο δεν έδωσα μια και έκανα τη δουλειά μου. Τα μόνα λεφτά που δεν κλαθω όταν ταΐζω το μπουρδελοΤσμεδε 5000 και μας βάζουν και 3 χιλθαρικα αναδρομικά. Αχρειαδτη να είναι η ιδιωτική ασφάλεια.
Εμ,αυτά πληρώνεις καλε μου φίλε..Την ερευνα κ την καινοτομία.Στο δημόσιο,στα τετοια τους..Με ποιόν ν'ανταγωνιστούν κ γιατί να γίνουν καλύτεροι;Έχουν σίγουρο μεροκάματο.Ο συγγενής σου είναι τυχερός που πάει καλά.Μόνο να το ελέγχει κάθε εξάμηνο γιατί αυτή η καταραμένη ασθένεια ποτέ δεν ξεχνά.Θα ήθελα να μάθω περισσότερες πληροφορίες γι'αυτό.Στείλε μου αν θες προσωπικό μηνυμα.Τα βλέπω καθημερινά..Περιουσίες,σπίτια,χωράφια να πωλούνται για λίγη ελπίδα.Με μια ρημάδα ασφάλεια ίσως να εύρισκαν κ κατι οι κληρονόμοι του ασθενούς.Γνώμη μου είναι..Σωστή...λάθος..δεν ξέρω...
Λεφτά, στην πραγματικότητα, εχει κάποιος όταν τα έχει όλα δίπλα του.Έξω απο τις τράπεζες.
The administrator has disabled public write access.
Time to create page: 0.074 seconds