Welcome, Guest
Username: Password: Remember me
Διαδικασία ανοίγματος λογαριασμού στο εξωτερικό, επιτόκια, κριτικές. Επιτόκια Βουλγαρίας

TOPIC: βουλγαρικές πινακίδες

BOYΛΓΑΡΙΚΕΣ ΠΙΝΑΚΙΔΕΣ ΣΕ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ 03 Jul 2012 19:31 #1

  • $
  • $'s Avatar
Έχετε ποτέ σκεφτεί ποιο θα ήταν το όφελος από την εγγραφή ενός αυτοκινήτου στη Βουλγαρία. Τα οφέλη είναι μεγάλα:

Διαβάστε το παρακάτω άρθρο και θα καταλάβετε:http://www.lawyersbulgaria.org/content/2011/689/μητρώο-αυτοκινητο-στη-βουλγαρία/
The administrator has disabled public write access.

Απ: BOYΛΓΑΡΙΚΕΣ ΠΙΝΑΚΙΔΕΣ ΣΕ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ 03 Jul 2012 21:02 #2

  • jimmy
  • jimmy's Avatar
ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΩΡΑΙΑ ΤΑ ΛΕΕΙ ΤΟ ΑΡΘΡΟ ΑΛΛΑ ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΕΤΑΦΡΑΣΗ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΚΑΤΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΚΟΛΛΑΕΙ.....
ΠΑΝΤΩΣ ΘΑ ΗΤΑΝΕ ΧΡΗΣΙΜΟ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΝΑ ΚΑΤΑΘΕΣΕΙ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ;)
The administrator has disabled public write access.

Απ: BOYΛΓΑΡΙΚΕΣ ΠΙΝΑΚΙΔΕΣ ΣΕ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ 03 Jul 2012 21:24 #3

  • car
  • car's Avatar
Αν καποιος φιλος γνωριζει το θεμα απο πρωτο χερι ας μας γραψει τις εμπειριες του.
The administrator has disabled public write access.

Απ: BOYΛΓΑΡΙΚΕΣ ΠΙΝΑΚΙΔΕΣ ΣΕ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ 03 Jul 2012 21:39 #4

  • Optimus (optimus)
  • Optimus (optimus)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 588
  • Thank you received: 61
  • Karma: -3 (-86)
Αν γίνει η αγορά του οχήματος απο Βουλγαρία δεν κερδίζουμε πολύ περισσότερα; Δεν μπορεί κάτι συμβαίνει δεν μπορεί να είναι τόσο εύκολο.

Πρέπει μια φορά το εξάμηνο να πας βόλτα στην Βουλγαρία για να είναι καταχωρημένο εκεί;
The administrator has disabled public write access.

Απ: BOYΛΓΑΡΙΚΕΣ ΠΙΝΑΚΙΔΕΣ ΣΕ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ 03 Jul 2012 22:35 #5

  • ΣΤΑΜΑΤΗΣ
  • ΣΤΑΜΑΤΗΣ's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 2231
  • Thank you received: 1096
  • Karma: 97 (23)
Το όλο θέμα δεν ειναι τοσο εύκολο όσο το εμφανίζουν . Έχει οικονομικό όφελκος μόνο εαν ειναι αυτοκίνητο μεγάλου κυβισμού . Πρεπει να γινει διαγραφή απο εδώ και αγορά από εταιρία εκεί. Εαν κάνετε μία απλή πρόσθεση θα δείτε οτι το κόστος διατήρησης εκει της εταιριας μαζι με ολα τα υπόλοιπα κστη οπως ασφαλεια τελη κυκλοφοριας τεχνικο ελεγχο και ασφαλώς ταξιδι εκει ανα ετος για να γινει αγορά σήματος και τεχνικος ελεγχος κτλ δεν συμφέρει. Αφορά κυριως2 οσους δραστηριοποιούνται εκει ή έχουν αυτοκίνητα μεγαλου κυβισμου οπου το κοστος ασφαλειας μονο ειναι 1500 ευρω εδώ συν τεκμηρια συν τελη κυκλοφοριας κτλ. Πιο λογικο ειναι η αγορα εκει και η κατοχή εκει αυτοκινητου. Κινηστε ανετα στην Ελλάδα αρκει να μην εχετε εκρεμότητες με ΣΔΟΕ . Φιλικά πάντα.
The administrator has disabled public write access.

Απ: BOYΛΓΑΡΙΚΕΣ ΠΙΝΑΚΙΔΕΣ ΣΕ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ 04 Jul 2012 07:01 #6

  • soto51
  • soto51's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 7024
  • Thank you received: 2270
  • Karma: 200 (94)
ΣΤΑΜΑΤΗΣ wrote:
αρκει να μην εχετε εκρεμότητες με ΣΔΟΕ . Φιλικά πάντα.

Κι αν δεν έχεις, ΜΟΛΙΣ σε πιάσουν να οδηγάς αμάξι με ξένες πινακίδες (και δεν είσαι ξένος υπήκοος), θα αποκτήσεις.

Φιλικότατα.
ΜΑΚΡΥΑ ΑΠ' ΤΙΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ.
The administrator has disabled public write access.

Απ: BOYΛΓΑΡΙΚΕΣ ΠΙΝΑΚΙΔΕΣ ΣΕ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ 04 Jul 2012 14:20 #7

  • ΣΤΑΜΑΤΗΣ
  • ΣΤΑΜΑΤΗΣ's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 2231
  • Thank you received: 1096
  • Karma: 97 (23)
Δεν ειναι έτσι . Αν έχεις κάνει ότι λέει ο νόμος δεν μπορούν να σου κάνουν τίποτα . Αν ακολουθείς το greek way , δηλαδή έλα μωρέ τώρα σιγά μην με βρούνε ,,,, θα έχεις. Έλληνας υπήκοος ξένος υπήκοος είναι κάτι το σχετικό πλέον με την Ε.Ε . Όσο είμαστε μέσα ακόμη βέβαια.
The administrator has disabled public write access.

Απ: BOYΛΓΑΡΙΚΕΣ ΠΙΝΑΚΙΔΕΣ ΣΕ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ 04 Jul 2012 15:45 #8

  • soto51
  • soto51's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 7024
  • Thank you received: 2270
  • Karma: 200 (94)
ΣΤΑΜΑΤΗΣ wrote:
Δεν ειναι έτσι . Αν έχεις κάνει ότι λέει ο νόμος δεν μπορούν να σου κάνουν τίποτα . Αν ακολουθείς το greek way , δηλαδή έλα μωρέ τώρα σιγά μην με βρούνε ,,,, θα έχεις. Έλληνας υπήκοος ξένος υπήκοος είναι κάτι το σχετικό πλέον με την Ε.Ε . Όσο είμαστε μέσα ακόμη βέβαια.

Μπορεί να μην τα ξέρω, γιατί αυτό που γραψα βγαίνει από το συναισθηματικό μου κίνητρο του "ου μπλέξεις", και όχι από γνώση.
Απάντησέ μου λοιπόν στην εξής σαφή ερώτηση (αν ξέρεις), εγώ δεν ξέρω:

Τι ξέρω:
Είσαι ο Α, και οδηγείς το αυτοκίντο του Β. Αμφότεροι έλληνες, μόνιμοι κάτοικοι ελλάδος. Αυτό είναι νόμιμο.

Τι ρωτάω:
Είσαι ο Α, έλληνας, μόνιμος κάτοικος ελλάδος, και οδηγάς αυτοκίνητο με Ιταλικές πινακίδες, ιδιοκτησίας Β, όπου Β αλλοδαπός. Είσαι νόμιμος?
ΜΑΚΡΥΑ ΑΠ' ΤΙΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ.
The administrator has disabled public write access.

Απ: BOYΛΓΑΡΙΚΕΣ ΠΙΝΑΚΙΔΕΣ ΣΕ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ 04 Jul 2012 16:50 #9

  • ΣΤΑΜΑΤΗΣ
  • ΣΤΑΜΑΤΗΣ's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 2231
  • Thank you received: 1096
  • Karma: 97 (23)
Ναι αν έχεις όλα τα έγραφα εκτος Χωρας ταξινόμησης δηλαδή πράσινη κάρτα ασφάλειας και δήλωση μεταφρασμένη στα αγγλικά ή Ελληνικά αν οδηγεις Ελλάδα ότι επιτρέπει ο κάτοχος του οχήματος να οδηγεις το αυτοκινητό του. Θεωριτικά νομικά αυτό πρέπει να συμβαίνει και στην Ελλάδα αλλά επειδή η διασταύρωση των κλεμμένων οχημάτων γίνεται ναπό τις Ελληνικές αρχές εύκολα σε έλεγχο δεν ζητειται .
The administrator has disabled public write access.
Time to create page: 0.108 seconds