Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι
Διαδικασίες ανάληψης - κατάθεσης (π.χ. τραπεζικές επιταγές, valeur, "νέα κεφάλαια"), θέματα εφορίας (π.χ. πόθεν έσχες), κόστος εμβασμάτων, όροι προθεσμιακής, διευκρίνηση τραπεζικών ορών, τρόποι υπολογισμού επιτοκίων.
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

ΘΕΜΑ: μεταφορα απο πειραως σε eurobank ,το κοστος εχει μεσω winbank??

Re:μεταφορα απο πειραως σε eurobank ,το κοστος εχει μεσω winbank?? 29 Αυγ 2015 15:02 #28

  • batista
  • Το Άβαταρ του/της batista
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 7139
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2173
  • Κάρμα: -23 (4)
george (georgebest) έγραψε:
batista έγραψε:
Ανδρέας (ani12345678) έγραψε:
INF έγραψε:
hercules (herc2k) έγραψε:
καλημερα θελω να μεταφερω χρηματα απο πειραως σε eurobank ,το κοστος εχει μεσω winbank??
ποσα τις % μου κρατανε οι τραπεζες? ή υπαρχει καποιο Fix νουμερο?

μεσω ιντερνετ θα κανω την μεταφορα απο winbank se eurobank live

από Winbank σε Eurobank Live για 5000, 1 ευρώ μου πήρε η Πειραιώς
η άλλη τίποτα.Το αντίστροφο επίσης τίποτα.
(Με SHA, όχι OURS το κάνω)
Ενδιαφέρον αυτό που λες..

Οι "Δωρεάν συναλλαγές" της EUROBANK (για πάνω από 3.000€) περιλαμβάνουν και δωρεάν εισερχόμενα εκτός από εξερχόμενα.

Το αντίστροφο (EUROBANK ---> Πειραιώς) είναι επίσης σωστό καθώς:
1) EUROBANK = δωρεάν εξερχόμενα (με "δωρεάν συναλλαγές")
2) Πειραιώς = δωρεάν εισερχόμενα σε winbank direct

όλα τα παραπάνω, πάντα με επιλογή SHA ώστε η τράπεζα που αποστέλλει να μην ασχολείται με τις προμήθειες της παραλήπτριας.
Αυτό που λες ισχύει μόνο για τον LIVE να υποθέσω ?? Γιατί όταν εχω εισερχόμενο εμβασμα πάντα μου κραταει 3 ευρω.

Δεν έχει σχέση με το αν ο λογαριασμός είναι ο Live (συμφέρει βέβαια λόγω του 1,5%) ή κάποιος άλλος. Το θέμα είναι να έχεις συνολική σχέση με την τράπεζα αξίας άνω των 3.000 Ευρώ (μηνιαίο υπόλοιπο) ώστε να έχεις κάποιες δωρεάν συναλλαγές.

www.eurobank.gr/online/home/generic.aspx?id=373&mid=710&lang=gr

Μια λεπτομέρεια επίσης είναι ότι πρέπει να δηλώσεις ποιόν/ποιους λογαριασμό/ούς συνδέεις με το πρόγραμμα Δωρεάν Συναλλαγών.
Μέτρον άριστον
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

μεταφορα απο πειραως σε eurobank ,το κοστος εχει μεσω winbank?? 31 Αυγ 2015 21:29 #29

  • Ria
  • Το Άβαταρ του/της Ria
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Fresh Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 7
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2
  • Κάρμα: 0
Μετέφερα πάλι 12.000 από PERSONAL λογαριασμό της Eurobank σε δικό μου λογαριασμό στην Πειραιώς με επιλογή SHA (όπως διάβασα εδώ μέσα ότι γίνεται με μηδενική χρέωση). Καμμία χρέωση η Eurobank και 4 ευρώ μου κράτησε η Πειραιώς. Δεν βρίσκω τρόπο για μηδενική χρέωση και στις δυο τράπεζες.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

μεταφορα απο πειραως σε eurobank ,το κοστος εχει μεσω winbank?? 31 Αυγ 2015 21:36 #30

  • batista
  • Το Άβαταρ του/της batista
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 7139
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2173
  • Κάρμα: -23 (4)
Ria έγραψε:
Μετέφερα πάλι 12.000 από PERSONAL λογαριασμό της Eurobank σε δικό μου λογαριασμό στην Πειραιώς με επιλογή SHA (όπως διάβασα εδώ μέσα ότι γίνεται με μηδενική χρέωση). Καμμία χρέωση η Eurobank και 4 ευρώ μου κράτησε η Πειραιώς. Δεν βρίσκω τρόπο για μηδενική χρέωση και στις δυο τράπεζες.

Φίλη Ria,

Νομίζω ότι ήμουν σαφής. Δωρεάν εισερχόμενα εμβάσματα προσφέρει η Πειραιώς μόνο στον λογαριασμό winbank direct. Η EUROBANK από την άλλη πλευρά δεν σε χρέωσε γιατί προφανώς έχεις "Δωρεάν Συναλλαγές" (έχεις δηλαδή συνολική σχέση με την τράπεζα άνω των 3.000€).
Μέτρον άριστον
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
Συντονιστές: ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.055 δευτερόλεπτα