Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι
Διαδικασίες ανάληψης - κατάθεσης (π.χ. τραπεζικές επιταγές, valeur, "νέα κεφάλαια"), θέματα εφορίας (π.χ. πόθεν έσχες), κόστος εμβασμάτων, όροι προθεσμιακής, διευκρίνηση τραπεζικών ορών, τρόποι υπολογισμού επιτοκίων.
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2
  • 3

ΘΕΜΑ: Εισερχόμενα εμβάσματα, τι ισχύει;

Εισερχόμενα εμβάσματα, τι ισχύει; 26 Ιαν 2017 15:15 #19

  • Thanasis (atsi)
  • Το Άβαταρ του/της Thanasis (atsi)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 390
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 164
  • Κάρμα: 12
ΓιάννηςΛ (giannisl) έγραψε:
Θέλω να τα πληρώνω με την καρτα μου για να παίρνω bonus (alphabank)
Εϊναι κρίμα να τα χάνουμε :unsure: :unsure: :sick:

αν και δεν ξερω πως δουλεύει το σύστημα με τα bonus μπορεί η μητέρα σου να βγάλει μια κάρτα την οποία θα χρησιμοποιείς για να πληρώνεις και να μαζεύεις τα bonus
Lagom
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Εισερχόμενα εμβάσματα, τι ισχύει; 26 Ιαν 2017 17:10 #20

Οι Alpha Bonus πόντοι μεταφέρονται σε τρίτους: www.alphabonus.gr/default.asp?pid=11&nid=242
Πως μπορείτε να αγοράσετε, να πουλήσετε, να δεχτείτε και να ξοδέψετε Bitcoin στην Ελλάδα: WeAcceptBitcoin.gr/
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Εισερχόμενα εμβάσματα, τι ισχύει; 26 Ιαν 2017 21:50 #21

  • maria (mb361)
  • Το Άβαταρ του/της maria (mb361)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 5234
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 1688
  • Κάρμα: 35 (-37)
Bitcoin in Greece (PaypalBitcoinGreece) έγραψε:
Οι Alpha Bonus πόντοι μεταφέρονται σε τρίτους: www.alphabonus.gr/default.asp?pid=11&nid=242

Οι πόντοι που μεταφέρονται είναι αμέσως διαθέσιμοι για κάθε χρήση.

Πανω που ηθελα να αγορασω ένα αρνι για το Πασχα...

Ε,ρε χαλια !
...when the going gets tough, the tough gets going !!!

When the situation gets critical, those who aren't weak-willed, work harder and never give up.
Τελευταία διόρθωση: 26 Ιαν 2017 21:50 από maria (mb361).
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Εισερχόμενα εμβάσματα, τι ισχύει; 27 Ιαν 2017 20:03 #22

  • ΓιάννηςΛ (giannisl)
  • Το Άβαταρ του/της ΓιάννηςΛ (giannisl)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Junior Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 30
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 3
  • Κάρμα: 1
- Σε όλους τους λογαριασμούς είμαστε συνιδιοκτήτες όλοι, οπότε είναι και της μητέρας μου.
Αρα γιατι να θεωρηθεί δωρεά και όχι μεταφορά σε λογαριασμό της?

- Δεν μπορεί να ανοίξει καινούργιο λογαριασμό και δεν νομίζω να της δώσουν πιστωτική ...
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Εισερχόμενα εμβάσματα, τι ισχύει; 30 Ιαν 2017 21:25 #23

  • king (kong)
  • Το Άβαταρ του/της king (kong)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Gold Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 247
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 23
  • Κάρμα: -10
ΓιάννηςΛ (giannisl) έγραψε:
Καλησπέρα και απο μένα.

Μια παραπλήσια περίπτωση ειναι η εξής:

Η μητέρα μου είναι μεγάλη σε ηλικια και δεν το έχει με το web banking
Για να μην ταλαιπωρείται, παιρνω τα $$ της απο την τράπεζα της (π.χ. τμήμα της σύνταξη με ανάληψη απο το ΑΤΜ) και τα βάζω με κατάθεση σε μένα (απο ΑΤΜ) και απο εκεί πληρώνω την εφορία , ενφια κοκ

Η μεταφορά γίνεται με το χέρι για να μην πληρώνω εξοδα στις τράπεζες με διαφορά λίγο λεπτών.

Αυτο εμπίπτει στην περίπτωση του δανεισμου (αρα 10% εφορία)?
Θα κτυπήσει καμπανάκι ? :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Oχι βεβαια. Αν ηταν ετσι δε θα μπορούσε να γινει καμία μεταφορα χρηματος χωρις να χαραχτηριστει δωρεα ή ότι άλλο φορολογητεο...
Τελευταία διόρθωση: 30 Ιαν 2017 21:27 από king (kong).
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Εισερχόμενα εμβάσματα, τι ισχύει; 02 Φεβ 2017 00:54 #24

  • ermakos
  • Το Άβαταρ του/της ermakos
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 789
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 180
  • Κάρμα: 12 (1)
Αν τα σήκωσες με κάρτα της ή μετρητά και μετά τα κατέθεσες στο λογαριασμό σου, θα φαίνεται οτι κάθε μήνα βάζεις χρήματα που δε δικαιολογούνται απο πού προέρχονται, φυσικά μπορεί να υποθέσεις οτι τα είχες κάτω απο το στρώμα, αν δικαιολογείται απο τα εισοδήματά σου. Αν θελήσουν να ψάξουν και αυτά τα ποσα...τί να πεί κανεις.
Τελευταία διόρθωση: 02 Φεβ 2017 00:56 από ermakos.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Εισερχόμενα εμβάσματα, τι ισχύει; 03 Φεβ 2017 13:17 #25

  • PRS33 (PARIS33)
  • Το Άβαταρ του/της PRS33 (PARIS33)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 4891
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2044
  • Κάρμα: -9
Mα αυτό ισχύει σχεδόν σε όλα τα Κράτη αν κάνεις την οποιαδήποτε Δοσοληψία «χωρίς παραστατικά» δηλαδή «τα πήρα από το Α» βάσει αυτών των Παραστατικών και τα Καταθέτω «στο σημείο Β» λόγω του ότι προτίθεμαι να «ψωνίσω» κάτι τότε «μπλοκάρονται» από τις Φορολογικές Υπηρεσίες του Κράτους.
Προσοχή όμως αυτό δεν σημαίνει οτι μου απαγορεύετε να μεταφέρω τα χρήματά μου στο Εξωτερικό :) ακόμη και για αναψυχή αρκεί να υπάρχουν τα παραστατικά ανεξαρτήτου ποσού διότι άμα δεν υπάρχουν σε καλούν και σε ρωτάνε και λες ότι θέλεις.

Τα ίδια και Εμβάσματα για Επιχειρηματικούς λόγους όταν το οριo ξεπερνάει τα 3.000 euros «δίνει σήμα» στα Κεντρικά των Φορολογικών Υπηρεσιών και μπλοκάρονται όταν δεν συνοδεύονται από Παραστατικά.

Εξαίρεση αποτελούν οι λαθρομετανάστες με τα «εμβάσματα» για το Pakistan -Bangladesh-Syria Republic-Afghanistan-Eritrea-Nigeria και σχεδόν όλη η Αφρικανική Ένωση.

Αυτούς όλους ο «κακός» νέος πλανητάρχης Mr Trump είπε να αυξηθεί η Φορολογία των Εμβασμάτων στις Χώρες τους και με τα χρήματα αυτά να αναγείρουν Τοίχος συγκεκριμένα στο Mexico για αναχαίτηση των λαθρομεταναστών διότι οι Αμερικάνοι «είδαν» από τις Τραπεζικές Συναλλαγές ότι οι Μεξικάνοι στέλνουν Εμβάσματα στις οικογένειές τους κάθε χρόνο που ανέρχεται στο 2% του Α.Ε.Π του Mexico.

Tα Εμβάσματα των Ελλήνων να μηδενιστούν οι κρατήσεις προκειμένου να κινηθεί η Εγχώρια Βιομηχανία και από την άλλη οι ίδιοι οι λαθρομετανάστες που ζουν στην Ελλάδα να «ταΐζουν» και να Συντηρούν τους νέους λαθρομετανάστες να δούμε αν θα μας κατηγορούν για ρατσισμό οι «Ναζωραίοι» και «ωραίοι που δεν πληρώνουν στις υποχρεώσεις τους στην Χώρα που επέλεξαν να ζήσουν.»

Σήμερα ο λαθρομετανάστης Μουσουλμάνος «ναζ-ωραίος» και ωραίος «στέλνει» Εμβάσματα κάθε χρόνο στην οικογένειά του που μπορεί και να είναι Λαθρέμποροι Ναρκωτικών -Όπλων -Ανθρωπίνων Οργάνων πάντα μέσω Διατραπεζικής «συστημικών και μη Καταστημάτων» χωρίς παραστατικά πηγής απόκτησης.

Εγώ σαν Europa θέλω να ξέρω ότι τα απόκτησες εργαζόμενος -πούλαγες -έκανες- έραβες -ξήλωνες μου είναι αδιάφορο στην (Α) Επιχείρηση και Είδη Εμπορείου και τα στέλνεις στο (Β) σε άλλη γεωγραφική περιοχή του πλανήτη με τα στοιχεία του Πιστοποιημένα από το Κράτος -Μπανανία.

Δεν είναι πιά και τόσο δύσκολα και ούτε πια όλος ο κόσμος τα έβαλε με τους λαθρομετανάστες Μουσουλμάνους που είναι «ταυτισμένοι» με την Παρανομία και την Εγκληματικότητα.
Στην Europa κάθε χρόνο από φέτος οι Πολίτες «θα βάζουν» την «Ηλεκτρονική Υπογραφή» τους στις Τράπεζες για Επικαιροποίηση των Επίσημων Στοιχείων Φορολογικής «Ταυτότητας» και το ίδιο απαιτούμαι να γίνετε από όλους διότι οι «Εξαιρέσεις» απαγορεύονται.

Λύσεις υπάρχουν όπως άλλωστε έκαναν οι Ιταλοί με λαθρομετανάστες από την Αφρική που τους συνέλλαβαν στα θαλάσσια σύνορα αλλά α.μ.μ.ε.σ.α πήραν Έγκριση του Κοινοβουλίου ποσόν 200 εκατ. euros Επένδυση στην Χώρα τους να μην έρχονται στην Europa και κατευθείαν Πτήση για την πατρίδα τους διότι δεν είναι «τιμωρία» η επιστροφή στην Πατρίδα τους οπου διατηρούν τα Ηθη και Εθιμά τους.
EINSTEIN : Aν κάποιος σου προτείνει κάτι τσάμπα ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΤΟ ΠΡΟΙΟΝ ΕΙΣΑΙ ΕΣΥ!!!
Να θυμάσαι όταν σου τάζουν «ελευθερία» σημαίνει ότι την εχεις ηδη χάσει!!!
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2
  • 3
Συντονιστές: ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.088 δευτερόλεπτα