Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι
Θέματα οικονομικής επικαιρότητας

ΘΕΜΑ: σκανδαλο ΟΠΑΠ

σκανδαλο ΟΠΑΠ 08 Αυγ 2013 03:16 #181

  • soto51
  • Το Άβαταρ του/της soto51
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 7024
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2270
  • Κάρμα: 200 (94)
XxSMIL3xX,

Τα περισσότερα από όσα γράφεις εδώ με αφήνουν αδιάφορο, αλλά σου είπα, δεν τον ξέρω τον χώρο γιατί δεν με ενδιαφέρει.
Εξήγησε μου όμως κάποια, που μου φαίνονται περίεργα ή δεν τα καταλαβαίνω:

1) Όταν λες "ήταν η δουλειά σου" δηλαδή τι ακριβώς? Προακτορείο ΟΠΑΠ είχες?
2) Όχι, ο ΟΠΑΠ δεν είναι μονοπώλιο. Τζόγος παίζεται και αλλού, εκτός από τα προακτορεία του ΟΠΑΠ. Π.χ. στα καζίνο. Σε διάφορες "λέσχες" (άλλο αν υποτίθεται ότι δεν παίζουν με λεφτά. Μόνο "υποτίθεται" αυτό), σε καφενεία, σε σπίτια κλπ. Δεν είναι αμελητέα μεγέθη αυτά.
3) Το έμαθα (από σας εδώ) ότι κλείσανε πρόσβαση σε sites και λέω ότι αυτό είναι μαλακία.
4) Γενικώς, η επιστήμη λέει ότι σε περιόδους ανέχειας του πληθυσμού ο τζίρος του τζόγου αυξάνεται. Υποθέτω ότι επαληθεύεται αυτό και από τα στοιχεία του ΟΠΑΠ, λαχεία, κλπ.
5) Πως μπορεί κάποιος να "βγαζει 10.000 ευρω τον μηνα απο το στοιχημα"? Μακροπρόθεσμα, ο τζογαδόρος βγαίνει χαμένος. Αυτό είναι κανόνας, νομίζω. Εσύ τον έχεις καταργήσει?
6) Arbitrage είναι όρος που σημαίνει παιχνίδια με συνάλλαγμα και άλλες τέτοιες αξίες, όχι με μπίλιες, ζάρια, χαρτιά και άλλα "τυχερά". Δεν καταλαβαίνω πως το εννοείς.
7) Και τέλος δεν καταλαβαίνω τι σχέση έχει η "πραγματική οικονομία" που την αναφέρεις με τον οποιασδήποτε μορφής τζόγο. Καμία σχέση.
ΜΑΚΡΥΑ ΑΠ' ΤΙΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

σκανδαλο ΟΠΑΠ 08 Αυγ 2013 09:45 #182

  • makper
  • Το Άβαταρ του/της makper
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Αποκλεισμένος
  • Δημοσιεύσεις: 1747
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 202
  • Κάρμα: -8 (-195)
Soto 51, φαίνεται πως η εγκυκλοπαίδεια που χρησιμοποιείς δεν έχει όλα όσα χρειάζεσαι. Επαγγελματίας του τζόγου, ή και του χρηματιστηρίου, είναι αυτός που έχει πρόσβαση σε κάποιο κερδοφόρο σύστημα συναλλαγών, το οποίο και εφαρμόζει καθημερινά με στρατιωτική πειθαρχία. Οι επαγγελματίες αυτοί είναι πραγματικά άτομα και όχι εικονικά, τους έχω δει και με τα μάτια μου να κερδίζουν, έχουν μιλήσει μαζί μου και μου έχουν περιγράψει πάνω-κάτω τι συστήματα χρησιμοποιούν. Δεν θα μπω σε λεπτομέρειες γιατί δεν έχει νόημα εδώ μέσα, θα μιλήσω με βάση κάποιες γενικές αρχές.

Πρέπει να πούμε πως πρόκειται για μια από τις δυσκολότερες δουλειές του κόσμου, γι αυτό και τα πολύ υψηλά ποσοστά αποτυχίας αυτών που ασχολούνται. Τα συστήματα αυτά δεν αποτελούν απόκρυφη γνώση που την αποκτάς με χρόνια μελέτης αρχαίων παπύρων. Πρόκειται για συστήματα που τα βρίσκεις στα βιβλιοπωλεία μέσα από τόνους σαβούρας του στιλ "πως θα γίνετε πλούσιοι". Τέλος πάντων στα χρηματιστήρια είναι γνωστοί οι αξιόπιστοι συγγραφείς, μπορείς να πας και να τους διαβάσεις, μερικά πράγματα που θα μάθεις εφαρμόζονται και στον τζόγο.

Δεν θα γράψω αναλυτικά τι λένε, μιας και συζητάμε για στοίχημα το οποίο και δεν παρακολουθώ, γενικά είμαι άσχετος από το θέμα "αγώνες", αλλά θα πω πως πρόκειται για συστήματα που δουλεύουν με λίγες βασικές αρχές στα πονταρίσματα (αν θέλετε σας τις λέω) και συγκεκριμένη ψυχολογία, την οποία χτίζεις σταδιακά και με πολύ συγκεκριμένες μεθόδους. Τις οποίες εκτελείς με στρατιωτική πειθαρχία μέχρι του σημείου να αρχίσεις να βγάζεις κέρδη ή να χάσεις το πολύ συγκεκριμένο αρχικό κεφάλαιο που έχεις διαθέσει (αναλόγως τα οικονομικά σου).

Τότε ή αλλάζεις σύστημα (γιατί προφανώς δεν κάνει για σένα) ή τα παρατάς και ασχολείσαι με κάτι άλλο, πχ μια κανονική δουλειά, αν δεν κάνεις κάτι άλλο παράλληλα. Το οποίο συνίσταται σε κάθε περίπτωση. Ο τζόγος σε γενικές γραμμές έχει πολύ μεγάλα ποσοστά αποτυχίας και πολύ περιορισμένες δυνατότητες πρόβλεψης. Οι κερδοσκόποι συνήθως ασχολούνται με το χρηματιστήριο. Στα παράγωγα, τα ποσοστά των σταθερά πετυχημένων παικτών είναι περίπου κάτω από 10% και στην Ελλάδα τέτοιοι είναι πολύ λίγοι.

Όποιος θέλει να ασχοληθεί γενικά, πρέπει οπωσδήποτε να περάσει από την φάση του papertrading, δηλαδή να δοκιμάσει το όποιο σύστημα του εικονικά, πάλι με την αυστηρή πειθαρχία που ανέφερα, και μόνο όταν αποκομίζει σταθερά κέρδη και δεν συσσωρεύει ζημιές, μόνο τότε πρέπει να πάει στον γκισέ (ή στο pc) και να παίξει με πραγματικά χρήματα. Στη συνέχεια θα αρχίσει πονταρίσματα πραγματικά αλλά με το minimum των χρημάτων που το σύστημα του επιτρέπει, πάλι για ένα μεγάλο χρονικό διάστημα, μέχρι να εξαλείψει τις όποιες συναισθηματικές αντιδράσεις του ερασιτέχνη στο trading.

Αυτά που ανέφερα είναι μερικοί βασικοί κανόνες που οι πολλοί δεν ξέρουν και γι' αυτό χάνουν όλα τους τα χρήματα, και αυτό σε dt. Γενικά δεν συνιστώ σε κανέναν να ασχοληθεί γιατί θα χάσει τα λεφτά του, εκτός κι αν έχει λεφτά για χάσιμο και το δει σαν επένδυση.
Αν δεν το έχετε καταλάβει ακόμα, η σελίδα αυτή διαβάζει τα προσωπικά σας μυνήματα.
Τελευταία διόρθωση: 08 Αυγ 2013 10:07 από makper.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

σκανδαλο ΟΠΑΠ 08 Αυγ 2013 12:49 #183

  • XxSMIL3xX
  • Το Άβαταρ του/της XxSMIL3xX
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Gold Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 266
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 10
  • Κάρμα: 0 (-28)
soto51 έγραψε:
XxSMIL3xX,

Τα περισσότερα από όσα γράφεις εδώ με αφήνουν αδιάφορο, αλλά σου είπα, δεν τον ξέρω τον χώρο γιατί δεν με ενδιαφέρει.
Εξήγησε μου όμως κάποια, που μου φαίνονται περίεργα ή δεν τα καταλαβαίνω:

1) Όταν λες "ήταν η δουλειά σου" δηλαδή τι ακριβώς? Προακτορείο ΟΠΑΠ είχες?
2) Όχι, ο ΟΠΑΠ δεν είναι μονοπώλιο. Τζόγος παίζεται και αλλού, εκτός από τα προακτορεία του ΟΠΑΠ. Π.χ. στα καζίνο. Σε διάφορες "λέσχες" (άλλο αν υποτίθεται ότι δεν παίζουν με λεφτά. Μόνο "υποτίθεται" αυτό), σε καφενεία, σε σπίτια κλπ. Δεν είναι αμελητέα μεγέθη αυτά.
3) Το έμαθα (από σας εδώ) ότι κλείσανε πρόσβαση σε sites και λέω ότι αυτό είναι μαλακία.
4) Γενικώς, η επιστήμη λέει ότι σε περιόδους ανέχειας του πληθυσμού ο τζίρος του τζόγου αυξάνεται. Υποθέτω ότι επαληθεύεται αυτό και από τα στοιχεία του ΟΠΑΠ, λαχεία, κλπ.
5) Πως μπορεί κάποιος να "βγαζει 10.000 ευρω τον μηνα απο το στοιχημα"? Μακροπρόθεσμα, ο τζογαδόρος βγαίνει χαμένος. Αυτό είναι κανόνας, νομίζω. Εσύ τον έχεις καταργήσει?
6) Arbitrage είναι όρος που σημαίνει παιχνίδια με συνάλλαγμα και άλλες τέτοιες αξίες, όχι με μπίλιες, ζάρια, χαρτιά και άλλα "τυχερά". Δεν καταλαβαίνω πως το εννοείς.
7) Και τέλος δεν καταλαβαίνω τι σχέση έχει η "πραγματική οικονομία" που την αναφέρεις με τον οποιασδήποτε μορφής τζόγο. Καμία σχέση.


1+5 ) υπαρχουν τροποι σωτηρη οπου μπορεις να βγεις κερδισμενος απο αυτα τα παιχνιδια.τον δικο μου τον τροπο τον εχω ξαναγραψει καθως δεν με νοιαζει εαν τον ακολουθησουν κι αλλοι...ισα ισα μπορει να με βοηθησει κι ολας καθως εγω που το κανω 3-4 χρονια θα ειμαι παντα ενα βηματακι μπροστα.
φροντιζω και εχω γρηγορη εικονα...οσο πιο γρηγορη τοσο το καλυτερο.το οποιο σημαινει οτι εχω ενα σωρο δορυφορικα στο σπιτι μου,εχω αλλαξει καλωδιωσεις κτλ κτλ
και οταν μπαινει ενα καλαθι ακομα και ενα γκολ(σπανιο) το βλεπω πιο γρηγορα απο τους υπολοιπους...ετσι λοιπον αφου το βλεπω πρωτος(το τελειο ειναι να εισαι μεσα στο γηπεδο) ενω οι αλλοι(ειτε παικτες ειτε εταιρειες) το βλεπουν μετα απο 1-2-3-4-5-6-7-8-9-10 δευτερολεπτα προλαβαινω και αγοραζω την τρεχουσα αποδοση του πριν πεσει...γιατι μολις μπει το καλαθι αμεσως πεφτει.
ετσι ενω το αγοραζω στο 2.00 αυτο μολις δουν το καλαθι και οι υπολοιποι παει στο 1.90(παραδειγμα...) ετσι εγω εχω κερδισει αυτο το 10%...σκεψου τωρα να το κανεις σε καθε καλαθι αυτο...

αυτο απο ολη την παρεα (περι τα 20 ατομα) μονο 2 καταφεραμε να το κανουμε καλα!!!το σημαντικοτερο ολων ειναι να εισαι ψυχρος και να μην πηγαινεις για πολλα κερδη...εστω και 1% η 2% να εχεις κερδος πρεπει να το καταχυρωνεις...οι περισσοτεροι δεν ικανοποιουνται με το 1% η 2% και πανε για το 10% και τελικα χανουν...
ενω αμα αμα δεχτεις εστω και το 1% σε καθε καλαθι....στα 80 καλαθια που μπαινουν σε εναν αγωνα ειναι 80%...υπολογισε τωρα εαν στοιχηματιζεις χιλιαρικα σε καθε καλαθι ποσα μπορεις να βγαλεις απο το 1% ...(πολλες φορες μπορει να 10% ακομα και 50% η ακομα και 100% αν ειναι ενα καλαθι που κρινει τον αγωνα)...

6)αυτο ειναι πιο ευκολο αλλα πλεον ειναι απαγορευμενο στην ελλαδα(και το πρωτο ειναι αλλα αυτο ειναι πιο δυσκολο να το κανεις καθως απιτει λογαριασμ σε ολες τις στοιχηματικες εταιρεις)...
η δικαια αποδοση σε εναν αγωνα ποδοσφαιρου αφου υππαρχουν 3 σημαια ειναι 3,00 στον ασσο,3,00 στο χ και 3,00 στο διπλο...
εαν δεν υπηρχε γκανιωτα αυτο θα εδιναν οι εταιρειες...οι εταιρειες ομως δινουν 2,70 και στα 3 σημεια...αυτη η διαφορα ειναι το κερδος τους...
για διαφορους λογους οι εταιρειες δεν δινουν τις ιδιες αποδοσεις...
υπαρχουν λοιπον προγραμματα που σου δειχνουν τα λαθη των εταιρειων.....
και ετσι εσυ βρησκεις αγωνες που δινουν 3,00 τον ασσο , 3,00 το χ και 4 το διπλο....
αυτο σημαινει οτι εν βαλεις 120 ευρω στον ασσο,120 στο χ και 90 στο διπλο...
οτι και να ερθει θα εχεις κερδος...
οποτε εχεις μερικα χιλιαρικα σε αρκετες εταιρειες και καθε πρωι ξυπνας ,ανοιγεις το προγραμμα σου και βαζεις τα στοιχηματα σου.
χωρις αγχος...οτι και να γινει εσυ θα κερδισεις τα 20 ευρω σου...
ελα μου ομως που την μερα μπορει να βαλεις και 20 τετοια στοιχηματα...
ετσι απλα χωρις να ρισκαρεις καθολου βγαζεις λεφτα!!!


2)σωτηρη μονοπωλειο στο στοιχημα ειναι...στα καζινο μπορεις να τζογαρεις σε χρτια,ρουλετες κτλ αλλα οχι στο ποδοσφαιρο.ποδοσφαιρο,μπασκετ κτλ μονο στον οπαπ και στην μπετ365....


τελος σωτηρη δεν ειμαι τζογαδορος...ειναι αστειος χαρακτηρισμος...βγαινω κερδισμενος ακριβως επειδη δεν ειμαι τζογαδορος...
στην 1η περιπτωση κερδιζω απο τους τζογαδορους και στην 2η απο τις εταιρειες με συστημα και τακτικη...
ειδικα στην 1η περιπτωση ειναι απιστευτα δυσκολο...
η 2η περιπτωση ειναι πολυ πιο ξεκουραστη
αλλα ουδεμια σχεση με τζογαδορο δεν εχω...δεν εχει ρισκο αυτο που κανω....
στην πρωτη περιπτωση κερδιζω 8 στις 10
και στην δευτερη περιπτωση κερδιζω 100%....
αυτο δεν ειναι τζογος...
Τελευταία διόρθωση: 08 Αυγ 2013 12:53 από XxSMIL3xX.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

σκανδαλο ΟΠΑΠ 08 Αυγ 2013 13:08 #184

  • soto51
  • Το Άβαταρ του/της soto51
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 7024
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2270
  • Κάρμα: 200 (94)
XxSMIL3xX,

Ευχαριστώ για τον κόπο σου, αλλά εξακολουθώ να μην καταλαβαίνω. Είμαι άσχετος, πως να στο πω αλλιώς!

Όσο για το τι είναι τζόγος και τι δεν είναι, άσε με να έχω τη δικιά μου άποψη...
ΜΑΚΡΥΑ ΑΠ' ΤΙΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

σκανδαλο ΟΠΑΠ 08 Αυγ 2013 13:25 #185

  • XxSMIL3xX
  • Το Άβαταρ του/της XxSMIL3xX
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Gold Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 266
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 10
  • Κάρμα: 0 (-28)
εξ ορισμου τζογος ειναι κατι που εμπεριεχει ρισκο...
αυτο που εκανα εγω δεν ειχε ρισκο...


και κατι τελευταιο να δεις σε τι ελευθερη αγορα ζουμε...

το πρωτο παραδειγμα μπορει να γινει ΜΟΝΟ στην betfair...η εταιρεια λοιπον αποφασησε επειδη ετσι της ηρθε μια μερα να παει την φορολογια επι των κερδων απο το 5% στο 20%...
μετα απο λιγο καιρο παλι ετσι της ηρθε και την πηγε στο 60%...εβγαζες 20.000 και σου επαιρνε τα 12.000...βαλε και 1-2.000 για τα εξοδα τον μηνα...
(ξεπεραστηκε παντως και αυτο το εμποδιο)

στο 2 παραδειγμα οι εταιρειες εαν το κανεις σωστα καθε 3 μηνες σου μπλοκαρουν τον λογαριασμο...
ετσι επρεπε να βρεις αλλο ονομα για να συνεχισεις και καινουργιο λογαριασμο σε 20+ εταιρειες...

ελευθερη αγορα κατα τα αλλα...
ο ενας στους 10.000 που κερδιζει ειτε τον μπλοκαρουν ειτε το κανουν ασυμφορο γι αυτον...

και αφου εχεις να παλεψεις με ολα τα μεγαθηρια για να συνεχισεις να βγαζεις λεφτα ερχετε ο σαμαρας και στο απαγορευει...

μιλαμε δηλαδη για τον ορισμο της ελευθερης αγορας...
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

σκανδαλο ΟΠΑΠ 08 Αυγ 2013 15:12 #186

  • makper
  • Το Άβαταρ του/της makper
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Αποκλεισμένος
  • Δημοσιεύσεις: 1747
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 202
  • Κάρμα: -8 (-195)
Για να μιλήσω με χρηματιστηριακούς όρους (κάτι που κατέχω) ο Στάθης στη Β' περίπτωση δείχνει να εφαρμόζει επαγγελματική τεχνική, κάτι αντίστοιχο με το scalping που κάνουν οι trader που γίνεται μέσω broker που παρέχει DMA (direct market access). Αν κάποιος δεν τον καλύψει το googling του απαντάω τι σημαίνει το καθένα απο αυτά.

Ρε Στάθη -λέω τώρα- μήπως συμφέρει να παίζεις στο ΟΠΑΠ το σύστημα αυτό; Γιατί νταβατζής ξε-νταβατζής, τέτοια κόλπα δεν θα σου κάνει. Η δεν γίνεται; Ερώτηση άσχετου είναι ,φαντάσου ότι είχα παίξει ΠΡΟΠΟ για πλάκα πριν 20 χρόνια 2-3 φορές μόνο :laugh:
Αν δεν το έχετε καταλάβει ακόμα, η σελίδα αυτή διαβάζει τα προσωπικά σας μυνήματα.
Τελευταία διόρθωση: 08 Αυγ 2013 15:22 από makper.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

σκανδαλο ΟΠΑΠ 08 Αυγ 2013 15:32 #187

  • XxSMIL3xX
  • Το Άβαταρ του/της XxSMIL3xX
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Gold Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 266
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 10
  • Κάρμα: 0 (-28)
δεν γινετε εαν παιζεις ΜΟΝΟ σε μια εταιρεια...
πρεπει να εχεις τις αποδοσεις απο 100 εταιρειες και να βρησκεις τα κενα...
εκτος αυτου ο οπαπ ειναι λησταρχος...οι αποδοσεις του ειναι παρα παρα παρα παρα πολυ χαμηλες...
σε 2 χρονια που το εκανα ουτε σε εναν αγωνα δεν μου ετυχε να δω αποδοση του οπαπ...


και μια εξηγηση γιατι οι εταιρειες βαζουν αυτες τις λαθος αποδοσεις...

η αποδοση λοιπον ενος αγωνα βγαινει 3-4 μερες πριν...
εαν λοιπον η αποδοση αρχικα ειναι 2,7 και στα 3 σημεια...
βλεπουμε οτι οσο περνανε οι μερες αλλαζουν...

αυτο γινετε γιατι μαζευονται μεγαλα ποσα σε καποιο σημειο.
ετσι ο οπαπ ας πουμε αν στον ασσο του 2,7 του εχουν πονταει 10.000.000 και τιποτα στ αλλα εαν ερθει εχει χασουρα...
ετσι λοιπον ριχνει τον ασσο στο 2.00 και παει τις αλλες αποδοσεις ψηλοτερα...στο 3.5 ας πουμε...
το κανει αυτο για να καλυψει τον κωλο του...και να τα φερει ετσι ωστε να κερδιζει οτι και να ερθει...


σε μια αλλη εταιρεια τωρα μπορει να εχει συμβει ακριβως το αντιθετο...
να εχουν πονταρει στο διπλο 10.000.000...
ετσι αυτη ριχνει το διπλο και ανεβαζει τα αλλα 2...

οποτε εσυ βρησκεις αυτα τα λαθη και πονταρεις στις ανεβασμενες αποδοσεις των εταιρειων...
και βγαινεις κερδισμενος οτι και να γινει...

ελπιζω να καταλαβες μακη οτι δεν γινετε αυτο εαν δεν εχεις μπροστα σου τις αποδοσεις απο οσο περισσοτερες εταιρειες γινετε...

παω να παρακολουθησω το ραλλυ των τραπεζων...
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

σκανδαλο ΟΠΑΠ 04 Νοε 2016 13:31 #188

  • TEV
  • Το Άβαταρ του/της TEV
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 1401
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 330
  • Κάρμα: 41
soto51 έγραψε:
XxSMIL3xX έγραψε:
πρωτη φορα τον ακουω...

Μάλιστα.

Διάβασε λοιπόν εδώ
el.wikipedia.org/wiki/%CE%9F%CE%B9%CE%BA...B5%CE%AC%CE%B4%CE%B7
Και εδώ
dimitris-stergiou.eu/index.php?option=co...1-13-04-38&Itemid=99

και τα ξαναλέμε.

Γιατί η Ιστορία, διδάσκει.

Τα λινκ δεν οδηγούν πουθενά.
Υπάρχει κάποιο άλλο;
Και μια ιστορία που θα 'λεγες (μετά την ανάγνωση), έψαξα αλλά δε τη βρήκα.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

σκανδαλο ΟΠΑΠ 04 Νοε 2016 15:46 #189

  • soto51
  • Το Άβαταρ του/της soto51
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 7024
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2270
  • Κάρμα: 200 (94)
TEV έγραψε:
Τα λινκ δεν οδηγούν πουθενά.
Υπάρχει κάποιο άλλο;
Και μια ιστορία που θα 'λεγες (μετά την ανάγνωση), έψαξα αλλά δε τη βρήκα.

TEV,
Τριών ετών λινκ είναι αυτά, το συνειδητοποίησες?
3+ για την ακρίβεια (ζωή να χουμε).

Είναι λογικό να έχουν καταργηθεί.
Μου κάνει εντύπωση για το λήμμα της wikipedia που για να κατέβει κάτι πρέπει να ενδιαφερθεί κάποιος να το κατεβάσει. Γιατί να κατέβασαν το λήμμα που αναφέρεται στην οικογένεια Ανδρεάδη? Προφανώς αυτά που έγραφε σε κάποιους δεν άρεσαν...

Το άλλο (dimitris-stergiou) ούτε θυμάμαι τι ήταν.

Την ιστορία που θα'λεγα τη θυμάμαι ποια ήταν. Τη θες τώρα? 3 χρόνια μετά?
ΜΑΚΡΥΑ ΑΠ' ΤΙΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Συντονιστές: ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.129 δευτερόλεπτα