Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι
Θέματα οικονομικής επικαιρότητας

ΘΕΜΑ: Μετά το capital control τι κάνουμε;

Μετά το capital control τι κάνουμε; 30 Ιουν 2015 12:45 #19

  • ΣΤΑΜΑΤΗΣ
  • Το Άβαταρ του/της ΣΤΑΜΑΤΗΣ
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 2231
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 1096
  • Κάρμα: 97 (23)
ΛΟΙΠΟΝ ΕΧΕΙ ΜΠΕΙ ΑΥΤΟΜΑΤΟΣ ΠΙΛΟΤΟΣ ΓΙΑ ΔΡΑΧΜΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ ......
ΤΟ BAIL IN ΘΕΩΡΗΣΤΕ ΤΟ ΣΙΓΟΥΡΟ ΑΠΟ ΤΙΣ 12 KAI META TO BΡΑΔΥ ΕΑΝ ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΤΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΗΜΕΡΑ .
ΤΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ ΤΟΥΣ ΕΧΕΤΕ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΟΛΟΙ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΣΑΣ ΤΟΥΣ ΞΑΝΑΠΩ ....
ΤΕΛΙΚΑ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΕΙΝΑΙ ΜΑΛΑΚΑΣ ΑΠΛΑ . ΤΟ ΜΕΓΕΘΟΣ ΤΗΣ ΜΑΛΑΚΙΑΣ ΤΟΥ ΑΠΛΑ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝΑ ΑΠΕΙΛΗ ΤΟΥ ΓΙΑ ΠΡΟΣΦΥΓΗ ΣΤΑ ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΑ ΕΝΑΝΤΙΟΝ ΤΗΣ Ε.Ε .
Η ΠΟΡΕΙΑ ΤΗΣ ΧΩΡΑΣ ΕΙΝΑΙ ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ .
ΑΝ ΘΕΛΕΤΕ ΚΑΙ ΘΕΛΕΙ Ο ΛΑΟΣ ΕΧΕΙ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΝΑ ΤΟ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΚΑΙ Ο ΤΡΟΠΟΣ ΕΙΝΑΙ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ.
ΕΠΙΣΗΣ ΕΧΩ ΝΕΑ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΜΑΓΚΕΣ ΠΟΥ ΝΟΜΙΖΟΥΝ ΟΤΙ ΜΕ ΔΕΚΑ ΦΡΑΓΚΑ ΣΤΗΝ ΑΚΡΗ ΣΕ ΕΥΡΩ ΘΑ ΑΓΟΡΑΖΟΥΝ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ...
ΕΤΟΙΜΑΖΟΥΝ ΠΡΑΞΗ ΝΟΜΟΘΕΤΙΚΟΥ ΠΕΡΙΕΧΟΜΕΝΟΥ ΠΟΥ ΘΑ ΑΠΑΓΟΡΕΥΟΥΝ ΤΗΝ ΑΓΟΡΑ ΚΑΙ ΠΩΛΗΣΗ ΣΥΝΑΛΑΓΜΑΤΟΣ ΧΩΡΙΣ ΤΗΝ ΠΡΟΣΚΟΜΙΣΗ ΤΗΣ ΦΟΡΟΛΟΓΙΚΗΣ ΔΗΛΩΣΗΣ....
BAD LUCK MAΓΚΕΣ .... ΣΟΒΙΕΤΙΑ ΤΗΣ ΝΟΤΙΟΥ ΕΥΡΩΠΗΣ ΘΑ ΓΙΝΟΥΜΕ.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Μετά το capital control τι κάνουμε; 30 Ιουν 2015 14:08 #20

  • Johny (roto)
  • Το Άβαταρ του/της Johny (roto)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Junior Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 21
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 4
  • Κάρμα: 0
Ευχαριστώ την κυβέρνηση που ενδιαφέρεται για τα Ελληνικά προϊόντα! Αγορές με κάρτα από ιστοσελίδες του εξωτερικού ΔΕΝ πραγματοποιούνται. Μόλις προσπάθησα και οι κάρτες Ελληνικών τραπεζών απορρίπτονται. Το ίδιο υποθέτω και με αεροπορικές εταιρείες του εξωτερικού φαντάζομαι. Τέρμα και οι πτήσεις με ξένες εταιρείες (αφού η χρέωση γίνεται στο εξωτερικό) !
Τελευταία διόρθωση: 30 Ιουν 2015 14:08 από Johny (roto).
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Μετά το capital control τι κάνουμε; 30 Ιουν 2015 14:12 #21

  • ΣΤΑΜΑΤΗΣ
  • Το Άβαταρ του/της ΣΤΑΜΑΤΗΣ
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 2231
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 1096
  • Κάρμα: 97 (23)
Johny (roto) έγραψε:
Ευχαριστώ την κυβέρνηση που ενδιαφέρεται για τα Ελληνικά προϊόντα! Αγορές με κάρτα από ιστοσελίδες του εξωτερικού ΔΕΝ πραγματοποιούνται. Μόλις προσπάθησα και οι κάρτες Ελληνικών τραπεζών απορρίπτονται. Το ίδιο υποθέτω και με αεροπορικές εταιρείες του εξωτερικού φαντάζομαι. Τέρμα και οι πτήσεις με ξένες εταιρείες (αφού η χρέωση γίνεται στο εξωτερικό) !
Αυτό που το πας.... Ένα ακόμη θέμα αποκλειόμαστε πλεον απο τον έξω κόσμο . Κυριοι βρισκόμαστε σε απομόνωση διεθνή τα πράγματα ειναι κάτω από το όριο της κρισιμότητας . Γινόμαστε Β.Κορέα ολοταχώς .
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Μετά το capital control τι κάνουμε; 30 Ιουν 2015 14:40 #22

  • morfeas
  • Το Άβαταρ του/της morfeas
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Expert Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 152
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 19
  • Κάρμα: -1 (2)
ΣΤΑΜΑΤΗΣ έγραψε:
ΛΟΙΠΟΝ ΕΧΕΙ ΜΠΕΙ ΑΥΤΟΜΑΤΟΣ ΠΙΛΟΤΟΣ ΓΙΑ ΔΡΑΧΜΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ ......
ΤΟ BAIL IN ΘΕΩΡΗΣΤΕ ΤΟ ΣΙΓΟΥΡΟ ΑΠΟ ΤΙΣ 12 KAI META TO BΡΑΔΥ ΕΑΝ ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΤΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΗΜΕΡΑ .
ΤΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ ΤΟΥΣ ΕΧΕΤΕ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΟΛΟΙ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΣΑΣ ΤΟΥΣ ΞΑΝΑΠΩ ....
ΤΕΛΙΚΑ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΕΙΝΑΙ ΜΑΛΑΚΑΣ ΑΠΛΑ . ΤΟ ΜΕΓΕΘΟΣ ΤΗΣ ΜΑΛΑΚΙΑΣ ΤΟΥ ΑΠΛΑ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝΑ ΑΠΕΙΛΗ ΤΟΥ ΓΙΑ ΠΡΟΣΦΥΓΗ ΣΤΑ ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΑ ΕΝΑΝΤΙΟΝ ΤΗΣ Ε.Ε .
Η ΠΟΡΕΙΑ ΤΗΣ ΧΩΡΑΣ ΕΙΝΑΙ ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ .
ΑΝ ΘΕΛΕΤΕ ΚΑΙ ΘΕΛΕΙ Ο ΛΑΟΣ ΕΧΕΙ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΝΑ ΤΟ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΚΑΙ Ο ΤΡΟΠΟΣ ΕΙΝΑΙ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ.
ΕΠΙΣΗΣ ΕΧΩ ΝΕΑ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΜΑΓΚΕΣ ΠΟΥ ΝΟΜΙΖΟΥΝ ΟΤΙ ΜΕ ΔΕΚΑ ΦΡΑΓΚΑ ΣΤΗΝ ΑΚΡΗ ΣΕ ΕΥΡΩ ΘΑ ΑΓΟΡΑΖΟΥΝ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ...
ΕΤΟΙΜΑΖΟΥΝ ΠΡΑΞΗ ΝΟΜΟΘΕΤΙΚΟΥ ΠΕΡΙΕΧΟΜΕΝΟΥ ΠΟΥ ΘΑ ΑΠΑΓΟΡΕΥΟΥΝ ΤΗΝ ΑΓΟΡΑ ΚΑΙ ΠΩΛΗΣΗ ΣΥΝΑΛΑΓΜΑΤΟΣ ΧΩΡΙΣ ΤΗΝ ΠΡΟΣΚΟΜΙΣΗ ΤΗΣ ΦΟΡΟΛΟΓΙΚΗΣ ΔΗΛΩΣΗΣ....
BAD LUCK MAΓΚΕΣ .... ΣΟΒΙΕΤΙΑ ΤΗΣ ΝΟΤΙΟΥ ΕΥΡΩΠΗΣ ΘΑ ΓΙΝΟΥΜΕ.

είσαι πολύ μπροστά..........
τώρα διαβάζω τίτλο σε εκπομπή ....."Χ. Θεωχαρης: το υπουργείο εξετάζει μετάβαση στη δραχμή .
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Μετά το capital control τι κάνουμε; 30 Ιουν 2015 15:06 #23

  • soto51
  • Το Άβαταρ του/της soto51
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 7024
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2270
  • Κάρμα: 200 (94)
ΣΤΑΜΑΤΗΣ έγραψε:
ΛΟΙΠΟΝ ΕΧΕΙ ΜΠΕΙ ΑΥΤΟΜΑΤΟΣ ΠΙΛΟΤΟΣ ΓΙΑ ΔΡΑΧΜΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ ......
ΤΟ BAIL IN ΘΕΩΡΗΣΤΕ ΤΟ ΣΙΓΟΥΡΟ ΑΠΟ ΤΙΣ 12 KAI META TO BΡΑΔΥ ΕΑΝ ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΤΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΗΜΕΡΑ .
ΤΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ ΤΟΥΣ ΕΧΕΤΕ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΟΛΟΙ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΣΑΣ ΤΟΥΣ ΞΑΝΑΠΩ ....
ΤΕΛΙΚΑ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΕΙΝΑΙ ΜΑΛΑΚΑΣ ΑΠΛΑ . ΤΟ ΜΕΓΕΘΟΣ ΤΗΣ ΜΑΛΑΚΙΑΣ ΤΟΥ ΑΠΛΑ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝΑ ΑΠΕΙΛΗ ΤΟΥ ΓΙΑ ΠΡΟΣΦΥΓΗ ΣΤΑ ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΑ ΕΝΑΝΤΙΟΝ ΤΗΣ Ε.Ε .
Η ΠΟΡΕΙΑ ΤΗΣ ΧΩΡΑΣ ΕΙΝΑΙ ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ .
ΑΝ ΘΕΛΕΤΕ ΚΑΙ ΘΕΛΕΙ Ο ΛΑΟΣ ΕΧΕΙ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΝΑ ΤΟ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΚΑΙ Ο ΤΡΟΠΟΣ ΕΙΝΑΙ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ.
ΕΠΙΣΗΣ ΕΧΩ ΝΕΑ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΜΑΓΚΕΣ ΠΟΥ ΝΟΜΙΖΟΥΝ ΟΤΙ ΜΕ ΔΕΚΑ ΦΡΑΓΚΑ ΣΤΗΝ ΑΚΡΗ ΣΕ ΕΥΡΩ ΘΑ ΑΓΟΡΑΖΟΥΝ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ...
ΕΤΟΙΜΑΖΟΥΝ ΠΡΑΞΗ ΝΟΜΟΘΕΤΙΚΟΥ ΠΕΡΙΕΧΟΜΕΝΟΥ ΠΟΥ ΘΑ ΑΠΑΓΟΡΕΥΟΥΝ ΤΗΝ ΑΓΟΡΑ ΚΑΙ ΠΩΛΗΣΗ ΣΥΝΑΛΑΓΜΑΤΟΣ ΧΩΡΙΣ ΤΗΝ ΠΡΟΣΚΟΜΙΣΗ ΤΗΣ ΦΟΡΟΛΟΓΙΚΗΣ ΔΗΛΩΣΗΣ....
BAD LUCK MAΓΚΕΣ .... ΣΟΒΙΕΤΙΑ ΤΗΣ ΝΟΤΙΟΥ ΕΥΡΩΠΗΣ ΘΑ ΓΙΝΟΥΜΕ.

Σταμάτη,
Ξέρεις πόσο σε εκτιμώ, αλλά εδώ κάνεις δυο λάθη τεχνικής φύσεως:
1) Τώρα, bail in, δεν έχει νόημα. Εννοώ πριν από την Κυριακή. Γιατί να το κάνουν? Ούτως ή άλλως λεφτά απ' τις τράπεζες δεν βγαίνουν (προς πουθενά). Γιατί να ανακοινώσουν κάτι το οποίο θα τους βλάψει?
2) Δε πα ν' απαγορευτεί η αγορά συναλλάγματος? Ε, και? Και πριν από το 1996-97 απαγορευόταν. Όλοι ασχολιόντουσαν και με συνάλλαγμα, και είχαν και κάμποσο στο σεντουκι, και καταθέσεις έξω, τα γνωστά.

Πληροφοριακά:
ΗΔΗ άρχισαν να κινούνται διάφορα ποσά ως εξής:
"Έχω να πληρώσω 5.000 σ' αυτόν στην Σουηδία, τα στέλνεις εσύ απ' έξω να στα δώσω εγώ εδώ?"

Οι φοιτητές πως θα χρηματοδοτούνται απ' το μπαμπά?

Το έχω ξαναγράψει: Ένα τμήμα (μικρό) των εισροών από τη ναυτιλία πάντα διέφευγε και δεν ερχόταν (επίσημα) μέσα στη χώρα, γιατί κάλυπτε τέτοιες ανάγκες. Είτε του ίδιου του εφοπλιστή (αν τα ποσά και τα άτομα είναι στην πάνω ζώνη) είτε των πληρωμάτων:
"Μη μου στείλεις εμένα τα λεφτά παιδί μου (το παιδί είναι πλήρωμα έξω και πληρώνεται έξω), στείλτα στην Ελενίτσα της Κωσταντίνας που σπουδάζει στο Λονδίνο, και θα μου τα δώσει η Κωσταντίνα εδώ".
Χρόοοονια γινόταν αυτό. Σε πολλά επίπεδα.
Τώρα θα ξαναφουντώσει (είχε ατονήσει μετά την είσοδο στην ΕΖ και την απελευθέρωση των κεφαλαίων) και θα εμφανιστεί και σε άλλους τομείς: Τουριστικό συνάλλαγμα, εισαγωγές-εξαγωγές, παντού.

Μια χαρά πάμε.
ΜΑΚΡΥΑ ΑΠ' ΤΙΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": PantelisP (Pantelis Panagiotidis)

Μετά το capital control τι κάνουμε; 30 Ιουν 2015 15:17 #24

  • ΣΤΑΜΑΤΗΣ
  • Το Άβαταρ του/της ΣΤΑΜΑΤΗΣ
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 2231
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 1096
  • Κάρμα: 97 (23)
soto ισως δεν το ειπα σωστα δεν μιλάω για σήμερα μιλάω απο δευτέρα εαν δεν εχουμε αλλαγή στάσης και εαν έχουμε οχι
για το δευτερο που λες οκ ναι ετσι ειναι για τις βασικές αναγκες και για αν περνας μια σοβαρή ζωή ναι θα μπορεις αλλα για αγορες και για λοιπά σοβαρά ποσά τουλάχιστον οσο ειναι αυτοί πάνω θα τα μπλοκάρουν όλα . Θέλουν σοβιετία τα άτομα . Δεν πάνε καλά .
Εμένα το βασικό μου σενάριο έχει βγει μεχρι τώρα είμαστε στις κλειστες τραπεζες και ευρώ το ειχα πει πριν μηνες . Και προσωπικά σε πολλούς απο εδώ και απο εδω μέσα .
Φοβάμαι ένα πράγμα και το ξαναλέω οταν η Ε.Ε απειλείται και αυτή την στιγμή γίνεται ακι ε΄πίσημα με όσα κανουν και όσα λένε αντιδρά πολύ βίαια . Δεν χρειάζεται να γίνω κινδυνολόγος τα παραδείγματα ειναι πολλλά και πολύ κοντινά μας.
Επισης μπορεί να μην συμφωνώ σε πολλά ιδεολογικά που λες αλλά η θέση σου ειναι κρυσταλινη και το εκτιμώ .
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Μετά το capital control τι κάνουμε; 30 Ιουν 2015 15:21 #25

  • PantelisP (Pantelis Panagiotidis)
  • Το Άβαταρ του/της PantelisP (Pantelis Panagiotidis)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Expert Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 147
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 86
  • Κάρμα: 16
ΣΤΑΜΑΤΗΣ έγραψε:
ΛΟΙΠΟΝ ΕΧΕΙ ΜΠΕΙ ΑΥΤΟΜΑΤΟΣ ΠΙΛΟΤΟΣ ΓΙΑ ΔΡΑΧΜΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ ......
ΤΟ BAIL IN ΘΕΩΡΗΣΤΕ ΤΟ ΣΙΓΟΥΡΟ ΑΠΟ ΤΙΣ 12 KAI META TO BΡΑΔΥ ΕΑΝ ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΤΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΗΜΕΡΑ .
ΤΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ ΤΟΥΣ ΕΧΕΤΕ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΟΛΟΙ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΣΑΣ ΤΟΥΣ ΞΑΝΑΠΩ ....
ΤΕΛΙΚΑ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΕΙΝΑΙ ΜΑΛΑΚΑΣ ΑΠΛΑ . ΤΟ ΜΕΓΕΘΟΣ ΤΗΣ ΜΑΛΑΚΙΑΣ ΤΟΥ ΑΠΛΑ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝΑ ΑΠΕΙΛΗ ΤΟΥ ΓΙΑ ΠΡΟΣΦΥΓΗ ΣΤΑ ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΑ ΕΝΑΝΤΙΟΝ ΤΗΣ Ε.Ε .
Η ΠΟΡΕΙΑ ΤΗΣ ΧΩΡΑΣ ΕΙΝΑΙ ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ .
ΑΝ ΘΕΛΕΤΕ ΚΑΙ ΘΕΛΕΙ Ο ΛΑΟΣ ΕΧΕΙ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΝΑ ΤΟ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΚΑΙ Ο ΤΡΟΠΟΣ ΕΙΝΑΙ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ.
ΕΠΙΣΗΣ ΕΧΩ ΝΕΑ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΜΑΓΚΕΣ ΠΟΥ ΝΟΜΙΖΟΥΝ ΟΤΙ ΜΕ ΔΕΚΑ ΦΡΑΓΚΑ ΣΤΗΝ ΑΚΡΗ ΣΕ ΕΥΡΩ ΘΑ ΑΓΟΡΑΖΟΥΝ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ...
ΕΤΟΙΜΑΖΟΥΝ ΠΡΑΞΗ ΝΟΜΟΘΕΤΙΚΟΥ ΠΕΡΙΕΧΟΜΕΝΟΥ ΠΟΥ ΘΑ ΑΠΑΓΟΡΕΥΟΥΝ ΤΗΝ ΑΓΟΡΑ ΚΑΙ ΠΩΛΗΣΗ ΣΥΝΑΛΑΓΜΑΤΟΣ ΧΩΡΙΣ ΤΗΝ ΠΡΟΣΚΟΜΙΣΗ ΤΗΣ ΦΟΡΟΛΟΓΙΚΗΣ ΔΗΛΩΣΗΣ....
BAD LUCK MAΓΚΕΣ .... ΣΟΒΙΕΤΙΑ ΤΗΣ ΝΟΤΙΟΥ ΕΥΡΩΠΗΣ ΘΑ ΓΙΝΟΥΜΕ.


Ψυχραιμία φίλτατε. Εχεις δίκιο σε όλα, αλλα μας είναι ήδη γνωστά όλα αυτά και εχουμε λάβει τα μέτρα μας.
Οποιος δεν έχει λάβει τα μέτρα του, πλεον δεν μπορει να κάνει τίποτα.

<προσωπικες αποψεις>
-- Ζουμε ιστορικές στιγμές. θα χαθούν λεφτά (φορολογημένα και νομιμα πλεον).
-- Θεωρώ το επόμενο 48ωρο πολυ κρίσιμο.
-- Δυσκολα αυτη η κυβερνηση θα επιζήσει πάνω απο 3-6 μέρες.
-- Δεν το θέλουν και οι ίδιοι πλέον.
-- Ο Τσίπρας ποτε δεν ήταν σοβαρός και επαρκής και είναι ιδανικός λαγος.
-- Συνεπως βλέπω οτι πάμε σε οικουμενική που θα κληθεί να διαχειριστεί το ΝΑΙ/ΟΧΙ της κυριακης και να κάνει εκλογές σε 1.5 χρονο.
</προσωπικες απόψεις>
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Μετά το capital control τι κάνουμε; 30 Ιουν 2015 15:33 #26

  • ΣΤΑΜΑΤΗΣ
  • Το Άβαταρ του/της ΣΤΑΜΑΤΗΣ
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 2231
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 1096
  • Κάρμα: 97 (23)
Pantelis πράγματι έτσι ειναι ψυχραιμία υπάρχει προσωοικά σχεδόν όλοι μας έχουμε πάρει μέτρα εδω μέσα τουλάχιστον . Απλά προσωπικά απο τις λίγες επαφές που έχω εξωτερικό με φοβίζει η αντίδραση της Ε.Ε όταν δέχεται απειλή . Τότε περνάμε σε άλλη κατάσταση . Οσα λες ειναι σωστά και για να πάω πιο πέρα λίγο εμλενα η πληροφορισή μου είναι οτι σε δεδομένη αρνητική απαντηση της Ελλάδας οι τέσερις συστημικές περνάνε εξολοκλήρου στα χέρια της ECB εντός της άλλης εβδομάδας και έχουμε ΒΑΙL IN μετά απο εφαρμογή της απαίτησης για επιστροφή εξολοκλήρου του ποσού ΕLA .
Ξαναλέω δεν ειναι το βασικό σενάριο αλλά ειναι πλέον υπαρκτο ..... :(
Υπάρχει κόσμος που έχει ολα του τα λεφτα εκει και ειναι κεφαλια 2 3 5 10 χιλιαδες για όταν έρεθι η ώρα του ή για όταν ειναι αν απει νοσοκομείο . Αυτοί........... :(
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Μετά το capital control τι κάνουμε; 30 Ιουν 2015 15:58 #27

  • Johny (roto)
  • Το Άβαταρ του/της Johny (roto)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Junior Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 21
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 4
  • Κάρμα: 0
Ενημερωτικά:
Αυτά βγάζει η ΠΕΙΡΑΙΩΣ στο web-banking:

Σημαντική Ενημέρωση
Σας ενημερώνουμε ότι δεν είναι δυνατές οι ακόλουθες συναλλαγές:
• Εκτέλεση εμβάσματος στο εξωτερικό
• Λεφτά στο Λεπτό
• Αλλαγή ορίων χρεωστικών καρτών
• Φόρτιση προπληρωμένων καρτών
• Έκδοση προπληρωμένης κάρτας WEBUY
• Χρηματιστηριακές συναλλαγές στο Χρηματιστήριο Αθηνών
• Χρηματιστηριακές συναλλαγές στα Διεθνή Χρηματιστήρια
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Συντονιστές: ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.068 δευτερόλεπτα