Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι
Το ενδεχόμενο πτώχευσης της Ελλάδας και επιπτώσεις www.tsig.gr/lang-el/banks/536-xreokopia-xoras

ΘΕΜΑ: Πιθανό το κούρεμα καταθέσεων στην Ελλαδα;

Πιθανό το κούρεμα καταθέσεων στην Ελλαδα; 02 Νοε 2013 01:57 #82

  • waverunner (gk8719)
  • Το Άβαταρ του/της waverunner (gk8719)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Αποκλεισμένος
  • Δημοσιεύσεις: 587
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 65
  • Κάρμα: 3 (-28)
Loukas έγραψε:
Kratistos έγραψε:

Αυτος δε ο Λουκας που εγραψε υπερ του που βρεθηκε απο το πουθενα? Δεν συμετειχε στην κουβεντα. Στημενο?

Ειναι Λουκάς, όχι Λούκας. Το διευκρινίζω.
Τον Σοτο δεν τον γνωριζω, απλά συμφωνω με τα λεγομενα του και γι'αυτο ταχθηκα υπερ του. Το παραδειγμα της ηχορυπανσης το ανεφερε πιστευω με μια δοση ειρωνειας για το τι θεωρειται "ρουφιανια" σε αυτη τη χωρα.
Οσο για τις γνωσεις του, παρατηρω κι εγω οτι ειναι ιδιαιτερα διαβασμενος ανθρωπος. Τωρα αν ειναι ομαδα, ταγμα ή κατι άλλο απο πισω τι να σου πω? Μπορει...κι αν ειναι ετσι, τοτε τιμη μας και τιμη στο σαιτ που καθονται κι ασχολουνται!
ρε συ λουκα, μου αρεσει που εντυπωσιαζεσαι απο τις σαχλαμάρες του σοτου, ενους τυπου, γκρινιαρη και συμβιβασμενου με την μιζερια του.
Εμφάνισε ενα χαρτί για την ηχορυπανση, ενω συζηταμε για τις μνημονιακες δυναμεις, που ρημαζουνε καθημερινα την χωρα,
ολη μερα καθεται παθητικα, μπροστα στην τηλεοράση, ακουει τι λεει ο κυρ μπαμπης, τα αντιγραφει εδώ και ζητάει και να τα σχολιάσουμε.
Σε λιγο θα μας εμφανισει κανενα κειμενο του Κωνστα , του ασχετου με τα οικονομικα, που εκανε παλια αναλύσεις με την Τανια Μακρη , στο αλτερ...
ΟΥΣΤ
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Πιθανό το κούρεμα καταθέσεων στην Ελλαδα; 02 Νοε 2013 04:31 #83

  • starmaker
  • Το Άβαταρ του/της starmaker
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 476
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 190
  • Κάρμα: 21 (2)
Εγω θα αποκαλυψω όλη την αληθεια: ο Σοτο51 είναι παρακρατική ομαδα πρακτορων που αποτελειται απο ομαδα 40 ανθρώπων, μιας ομιλούσας κότας, 3 αδέσποτων κουναβιών και 7 εξωγήινων. Μάλιστα είναι το γερμανικό αδερφακι του ΑΡΕΑ51 και σκοπό έχει την διασπορά ψευδών πληροφοριών. Στην πραγματικότητα είναι η ελιτ του ανορθοδοξου πολέμου πληροφοριών. Ελπίζω σύντομα να βγει πρωθυπουργός ο Καμμένος και να τους συμμαζέψει.


Τωρα για το αν θα γίνει κούρεμα; Στοιχηματίζω πως όχι. Αυτό που θα γίνει νομοτελειακά είναι η εξοδος μας απο το ευρω όπου και ακόμη κούρεμα 60% θα φαντάζει λαχείο (τωρα παω να εισπραξω την επιταγη μου απο την Μερκελ).
Τελευταία διόρθωση: 02 Νοε 2013 04:32 από starmaker.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Πιθανό το κούρεμα καταθέσεων στην Ελλαδα; 02 Νοε 2013 04:46 #84

  • waverunner (gk8719)
  • Το Άβαταρ του/της waverunner (gk8719)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Αποκλεισμένος
  • Δημοσιεύσεις: 587
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 65
  • Κάρμα: 3 (-28)
Εγώ στοιχιματιζω ότι μένουμε στο ευρω , με μισθούς πείνας ,κοινωνινικο κράτος ανύπαρκτο , και εμεσο κουρεματακι με το ξεκίνημα του ηλεκτρονικού περιουσιολογιου
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Πιθανό το κούρεμα καταθέσεων στην Ελλαδα; 02 Νοε 2013 04:51 #85

  • starmaker
  • Το Άβαταρ του/της starmaker
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 476
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 190
  • Κάρμα: 21 (2)
waverunner έγραψε:
Εγώ στοιχιματιζω ότι μένουμε στο ευρω , με μισθούς πείνας ,κοινωνινικο κράτος ανύπαρκτο , και εμεσο κουρεματακι με το ξεκίνημα του ηλεκτρονικού περιουσιολογιου

Δεν γίνεται να στοιχηματίσεις σε κάτι που έχει ήδη γίνει.
Τελευταία διόρθωση: 02 Νοε 2013 07:06 από starmaker.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Πιθανό το κούρεμα καταθέσεων στην Ελλαδα; 02 Νοε 2013 05:27 #86

  • Loukas
  • Το Άβαταρ του/της Loukas
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Gold Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 262
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 78
  • Κάρμα: 4 (-13)
waverunner έγραψε:
Εγώ στοιχιματιζω ότι μένουμε στο ευρω , με μισθούς πείνας ,κοινωνινικο κράτος ανύπαρκτο , και εμεσο κουρεματακι με το ξεκίνημα του ηλεκτρονικού περιουσιολογιου

Κι εγω εκει στοιχιματιζω, στο σιγουρο!

www.capital.gr/stoupas/Article.aspx?id=1899503
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Πιθανό το κούρεμα καταθέσεων στην Ελλαδα; 02 Νοε 2013 05:30 #87

  • waverunner (gk8719)
  • Το Άβαταρ του/της waverunner (gk8719)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Αποκλεισμένος
  • Δημοσιεύσεις: 587
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 65
  • Κάρμα: 3 (-28)
starmaker έγραψε:
waverunner έγραψε:
Εγώ στοιχιματιζω ότι μένουμε στο ευρω , με μισθούς πείνας ,κοινωνινικο κράτος ανύπαρκτο , και εμεσο κουρεματακι με το ξεκίνημα του ηλεκτρονικού περιουσιολογιου

Δεν γίνεται να στοιχηματίσεις κάτι που έχει ήδη γίνει.
starmaker έγραψε:
waverunner έγραψε:
Εγώ στοιχιματιζω ότι μένουμε στο ευρω , με μισθούς πείνας ,κοινωνινικο κράτος ανύπαρκτο , και εμεσο κουρεματακι με το ξεκίνημα του ηλεκτρονικού περιουσιολογιου

Δεν γίνεται να στοιχηματίσεις κάτι που έχει ήδη γίνει.
Το κουρεματακι καταθέσεων δεν έγινε , διότι δεν ξεκίνησε το περιουσιολογιο.
Διάβασε τι λέει η pwc
m.euro2day.gr/1150683/article.aspx
Χωρίς να σχολιάσω το κείμενο , να αναφέρω μια προσωπική ιστορία
Οι συγκεκριμένοι σύμβουλοι , προώθησαν στην εταιρεία μου , ένα στέλεχος , ως τον καλύτερο οικονομικό δ_ντη με εξαιρετικές συστάσεις κ βιογραφικο. Σε επτά μήνες απολυθηκε, δεν ήξερε τα βασικά, περί τεχνολογικής οικονομικής κ έκανε μεγάλη ζημιά.
Στο φόρουμ που γράφει το λινκ πήγε ένας συνάδελφος μου, και συνάντησε τον κύριο αυτό , ως εργαζόμενο της pwc !!!!, o οποίος έδινε συμβουλές, ως ομιλητής για την κρίση !!!!
Αυτά και το νου σας ...
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Πιθανό το κούρεμα καταθέσεων στην Ελλαδα; 02 Νοε 2013 07:25 #88

  • starmaker
  • Το Άβαταρ του/της starmaker
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 476
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 190
  • Κάρμα: 21 (2)
waverunner έγραψε:
starmaker έγραψε:
waverunner έγραψε:
Εγώ στοιχιματιζω ότι μένουμε στο ευρω , με μισθούς πείνας ,κοινωνινικο κράτος ανύπαρκτο , και εμεσο κουρεματακι με το ξεκίνημα του ηλεκτρονικού περιουσιολογιου

Δεν γίνεται να στοιχηματίσεις κάτι που έχει ήδη γίνει.
starmaker έγραψε:
waverunner έγραψε:
Εγώ στοιχιματιζω ότι μένουμε στο ευρω , με μισθούς πείνας ,κοινωνινικο κράτος ανύπαρκτο , και εμεσο κουρεματακι με το ξεκίνημα του ηλεκτρονικού περιουσιολογιου

Δεν γίνεται να στοιχηματίσεις κάτι που έχει ήδη γίνει.
Το κουρεματακι καταθέσεων δεν έγινε , διότι δεν ξεκίνησε το περιουσιολογιο.
Διάβασε τι λέει η pwc
m.euro2day.gr/1150683/article.aspx
Χωρίς να σχολιάσω το κείμενο , να αναφέρω μια προσωπική ιστορία
Οι συγκεκριμένοι σύμβουλοι , προώθησαν στην εταιρεία μου , ένα στέλεχος , ως τον καλύτερο οικονομικό δ_ντη με εξαιρετικές συστάσεις κ βιογραφικο. Σε επτά μήνες απολυθηκε, δεν ήξερε τα βασικά, περί τεχνολογικής οικονομικής κ έκανε μεγάλη ζημιά.
Στο φόρουμ που γράφει το λινκ πήγε ένας συνάδελφος μου, και συνάντησε τον κύριο αυτό , ως εργαζόμενο της pwc !!!!, o οποίος έδινε συμβουλές, ως ομιλητής για την κρίση !!!!
Αυτά και το νου σας ...

Έχω ακούσει πολλές τέτοιες ιστορίες και είτε αληθινές είτε όχι (δεν μιλάω για την δική σου εμπειρία) συμφωνώ με το νόημα τους γιατί έχω αντίστοιχες εμπειρίες από ειδικούς διαφόρων ειδών (μηχανικοι ΕΜΠ, οικονομολόγοι είτε ΑΣΟΕΕ είτε LSE και πάει λέγοντας). Ειδικά για ελεγκτικές και συμβουλευτικές εταιρείες εκτός των γνωστών βυσμάτων έχω συναντήσει και ζιγκολό που το χε κάνει στέλεχος η διευθύντρια (σιτεμένη 50αρα). Γενικά ο κοσμος δεν καταλαβαινει ότι Apple Ελλάδας είναι Apple Ελλάδας, δηλαδή λειτουργεί με τα κριτήρια και τα αξιώματα της Ελληνικής κοινωνίας. Άλλωστε αν κάνουμε μια ερευνα σε κορυφαιες ξένες πολυεθνικές που δραστηριοποιούνται στην Ελλάδα θα δούμε ότι ο νεποτισμός ειναι χειρότερος και απο το ελληνικό Δημόσιο. Φαντάζομαι η PWC θα ήταν της Ελλάδας (όχι ότι εξω δεν έχει κάνει τέρατα αλλά και εδω έχω απίστευτες εμπειρίες από εταιρείες συμβούλων που δραστηριοποιονται στην χώρα μας με πρώτη και καλύτερη την ανθρώπινη/αντρική δύναμη (το είπα κωδικοποιημένα για τους γνώστες). Άλλωστε μην ξεχναμε τα τελευταία 25 χρονια αυτές οι εταιρείες παρεχουν συμβουλες στο ελληνικο κράτος με το αζημίωτο. Το αποτέλεσμα; το ζούμε καθημερινά.
Τελευταία διόρθωση: 02 Νοε 2013 07:27 από starmaker.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Πιθανό το κούρεμα καταθέσεων στην Ελλαδα; 02 Νοε 2013 15:06 #89

  • Kratistos (Ekratistos)
  • Το Άβαταρ του/της Kratistos (Ekratistos)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 773
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 70
  • Κάρμα: -6 (-68)
starmaker έγραψε:
waverunner έγραψε:
starmaker έγραψε:
waverunner έγραψε:
Εγώ στοιχιματιζω ότι μένουμε στο ευρω , με μισθούς πείνας ,κοινωνινικο κράτος ανύπαρκτο , και εμεσο κουρεματακι με το ξεκίνημα του ηλεκτρονικού περιουσιολογιου

Δεν γίνεται να στοιχηματίσεις κάτι που έχει ήδη γίνει.
starmaker έγραψε:
waverunner έγραψε:
Εγώ στοιχιματιζω ότι μένουμε στο ευρω , με μισθούς πείνας ,κοινωνινικο κράτος ανύπαρκτο , και εμεσο κουρεματακι με το ξεκίνημα του ηλεκτρονικού περιουσιολογιου

Δεν γίνεται να στοιχηματίσεις κάτι που έχει ήδη γίνει.
Το κουρεματακι καταθέσεων δεν έγινε , διότι δεν ξεκίνησε το περιουσιολογιο.
Διάβασε τι λέει η pwc
m.euro2day.gr/1150683/article.aspx
Χωρίς να σχολιάσω το κείμενο , να αναφέρω μια προσωπική ιστορία
Οι συγκεκριμένοι σύμβουλοι , προώθησαν στην εταιρεία μου , ένα στέλεχος , ως τον καλύτερο οικονομικό δ_ντη με εξαιρετικές συστάσεις κ βιογραφικο. Σε επτά μήνες απολυθηκε, δεν ήξερε τα βασικά, περί τεχνολογικής οικονομικής κ έκανε μεγάλη ζημιά.
Στο φόρουμ που γράφει το λινκ πήγε ένας συνάδελφος μου, και συνάντησε τον κύριο αυτό , ως εργαζόμενο της pwc !!!!, o οποίος έδινε συμβουλές, ως ομιλητής για την κρίση !!!!
Αυτά και το νου σας ...

Έχω ακούσει πολλές τέτοιες ιστορίες και είτε αληθινές είτε όχι (δεν μιλάω για την δική σου εμπειρία) συμφωνώ με το νόημα τους γιατί έχω αντίστοιχες εμπειρίες από ειδικούς διαφόρων ειδών (μηχανικοι ΕΜΠ, οικονομολόγοι είτε ΑΣΟΕΕ είτε LSE και πάει λέγοντας). Ειδικά για ελεγκτικές και συμβουλευτικές εταιρείες εκτός των γνωστών βυσμάτων έχω συναντήσει και ζιγκολό που το χε κάνει στέλεχος η διευθύντρια (σιτεμένη 50αρα). Γενικά ο κοσμος δεν καταλαβαινει ότι Apple Ελλάδας είναι Apple Ελλάδας, δηλαδή λειτουργεί με τα κριτήρια και τα αξιώματα της Ελληνικής κοινωνίας. Άλλωστε αν κάνουμε μια ερευνα σε κορυφαιες ξένες πολυεθνικές που δραστηριοποιούνται στην Ελλάδα θα δούμε ότι ο νεποτισμός ειναι χειρότερος και απο το ελληνικό Δημόσιο. Φαντάζομαι η PWC θα ήταν της Ελλάδας (όχι ότι εξω δεν έχει κάνει τέρατα αλλά και εδω έχω απίστευτες εμπειρίες από εταιρείες συμβούλων που δραστηριοποιονται στην χώρα μας με πρώτη και καλύτερη την ανθρώπινη/αντρική δύναμη (το είπα κωδικοποιημένα για τους γνώστες). Άλλωστε μην ξεχναμε τα τελευταία 25 χρονια αυτές οι εταιρείες παρεχουν συμβουλες στο ελληνικο κράτος με το αζημίωτο. Το αποτέλεσμα; το ζούμε καθημερινά.


Σε αυτο εχεις απολυτο δικιο. Υπαρχουν κοπριτοσκυλα και στον ιδιωτικο τομεα.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Πιθανό το κούρεμα καταθέσεων στην Ελλαδα; 02 Νοε 2013 15:07 #90

  • Kratistos (Ekratistos)
  • Το Άβαταρ του/της Kratistos (Ekratistos)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 773
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 70
  • Κάρμα: -6 (-68)
ΣΤΑΜΑΤΗΣ έγραψε:
Α ρε γιγαντα soto hacker :lol: :lol: :lol: :lol: . Ειλικρινά δεν μου έχει μείνει αντερο απο το γέλιο ,το μεγαλείο των αεροψεκασμένων σε όλη του την μορφή . :lol: :lol: :lol: :lol:
.....Ο ανθρωπος ειναι απλως ενας χακερ μισθωμενος απο καποια οργανωση η κομματικη η και των Γερμανικων Μυστικων υπηρεσιων.
Συμμετεχει σε ολα τα θεματα και παντα απαντα με διαφορες εξιδικευμενες γνωσεις που φυσιολογικα ενας κοινος ανθρωπος ειναι αδυνατο να κατεχει ενα τοσο μεγαλο ευρος γνωσεων σε τοσα πολλα θεματα. Επομενως αυτοαποδεικνυεται ( γλωσσοπλάστης αντιστασιακός ) οτι καποιο επιτελειο του τα γραφει και τα προετοιμαζει. Αλλα με το ατυχες παραδειγμα που μας ανεφερε φαινεται ότι μαλλον ειναι ολοι τους σουπερ ηλιθιοι, δεν καταλαβαν οτι ετσι αυτο-προδοθηκανε......
( ποίηση)


Ξεσκεπαστηκατε και εχετε λυσαξει.............
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Συντονιστές: ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.071 δευτερόλεπτα