Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

ΘΕΜΑ: Νέα επιτόκια FBBank.

Απ: Νέα επιτόκια FBBank. 04 Μαρ 2011 04:47 #19

  • Κώστας1 (koter)
  • Το Άβαταρ του/της Κώστας1 (koter)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Gold Boarder
  • Νυν και αεί
  • Δημοσιεύσεις: 205
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 16
  • Κάρμα: 0 (9)
takis έγραψε:
Κώστας1 έγραψε:
Φυσικά και στο ταμείο θα μπορείς να κάνεις ανάληψη επίσης θα σου έρχεται με επιστολή τριμηνιαία ενημέρωση για τις κινήσεις που έχουν γίνει.
Στο ταμειο ομως αναληψη ανευ βιβλιαριου ε?
Σωστά.

Αν καποιος μου βουτηξει τη ταυτοτητα παει και κανει αναληψη αντι εμου...
Ε τώρα .........Κώστας1 έγραψε:
Επρεπε όμως να σου δώσει και ένα καρτελάκι με τον αριθμό του τρεχούμενου λογαριασμού, συνήθως έτσι γίνεται.
Mπoρω να το ζητησω τωρα? σε τι χρησιμευει αυτο το καρτελακι, αν ο λογ/σμος ειναι γραμμενος και πανω στο αποδεικτικο?
Δεν γνωρίζω αν χορηγούσαν παλιότερα, με το συνήθως εννοούσα σε άλλες τράπεζες, το καρτελάκι απλά το επιδεικνύεις στον ταμία για να κάνεις συναλλαγή. Τον λογαριασμό μπορείς να τον διατηρήσεις και μετά την λήξη της προθεσμιακής, ακόμη και αν δεν την ανανεώσεις.Κώστας1 έγραψε:
Βεβαίως και χρησιμοποιεί, εγώ έχω τρία, βέβαια έχουν εκδοθεί πριν 3 χρόνια περίπου.
Kι εμενα γιατι δε μου'βγαλε? Ζητησα μεν αλλα δεν.
Μπορω να ζητησω οταν ξαναπαω? Μπορω να ζητησω να μπαινουν εκει οι τοκοι των τριμηνιων?
Προφανώς λόγω ευκολίας.
Νομίζω πως όχι δεν μπορείς να ζητήσεις γιατί η προθεσμιακή έχει συνδεθεί πλέον με αυτόν το λογαριασμό χωρίς βιβλιάριο, δεν μπορεί να αλλάξει.
Κώστας1 έγραψε:
αλλά νομίζω πως η κάρτα έρχεται με συστημένη επιστολή και η παραλαβή του PIN γίνεται από το κατάστημα έκδοσης (έτσι είχε γίνει τουλάχιστον τότε εμένα).
Aναποδα το ειπες. Πρωτα λεει θα ερθει με το ταχυδρομειο το pin, μετα παω και παιρνω τη καρτα. Μηπως αυτο που ειχε γινει σε σενα(πρωτα καρτα, μετα pin) ηταν σε αλλη τραπεζα?
Ισως να μην θυμάμαι καλά.Κώστας1 έγραψε:
Αυτός είναι ο αριθμός του τρεχούμενου λογαριασμού.
Ιβαν φιλε μου δε νομιζω πως σημαινει αποκλειστικα τρεχουμενος λογ/σμος. Εχω εναν απλο λογ/σμο ταμιευτηριου σε αλλη τραπεζα και υπαρχει κι εκει ο Ιβαν. Τον δηλωνω καθε χρονο στη φορολογικη μου δηλωση για να μου βαλουν εκει την επιστροφη.
Δες εδώ για ΙΒΑΝ.

Τι εστι "τρεχουμενος λογ/σμος" μπορει να μας πει καποιος? Γιατι τρεχουμενος και οχι ταμιευτηριου?
Δες εδώ.
Τελευταία διόρθωση: 04 Μαρ 2011 21:36 από Κώστας1 (koter).
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: Νέα επιτόκια FBBank. 04 Μαρ 2011 07:56 #20

  • takis (takoulis)
  • Το Άβαταρ του/της takis (takoulis)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Fresh Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 12
  • Κάρμα: 0
To 1o link λεει οτι ο Ιβαν συνδεεται με οποιονδηποτε λογ/σμο, αρα εσφαλλες οταν ειπες οτι ο Ιβαν μου ειναι ο τρεχουμενος λογ/σμος.
Το 2ο link φυσικα δεν απανταει στο γιατι συνδεσαν τη προθεσμιακη με τρεχουμενο και οχι ταμιευτηριοιυ. Ολες οι τραπεζες το κανουν αυτο ή μόνο η fbbank?
Προφανώς λόγω ευκολίας.
Toτε μηπως θα επρεπε γενικα να καταργηθει το βιβλιαριο "λογω ευκολιας"?:)
Ολοι λοιπον οι καταθετες της fbbank ειναι ανευ βιβλιαριου?
Τελευταία διόρθωση: 04 Μαρ 2011 08:01 από takis (takoulis).
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: Νέα επιτόκια FBBank. 04 Μαρ 2011 14:01 #21

  • Κώστας1 (koter)
  • Το Άβαταρ του/της Κώστας1 (koter)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Gold Boarder
  • Νυν και αεί
  • Δημοσιεύσεις: 205
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 16
  • Κάρμα: 0 (9)
takis έγραψε:
To 1o link λεει οτι ο Ιβαν συνδεεται με οποιονδηποτε λογ/σμο, αρα εσφαλλες οταν ειπες οτι ο Ιβαν μου ειναι ο τρεχουμενος λογ/σμος.
Κοίτα Φιλαράκο δεν σου είπα ότι το ΙΒΑΝ σημαίνει τρεχούμενος λογαριασμός, αν έσφαλα όπως λες και δεν ήξερα τι είναι δεν θα σου έβαζα το Link και πάψε να κάνεις τον πονηρό ή τον βλάκα.

Τώρα θα μου πεις γιατί με χαρακτηρίζεις έτσι; δεν μπορεί ρε φίλε να κάθομαι τέτοια ώρα να σου εξηγώ κάποια πράγματα, να σου παραθέτω Link για να ξεστραβωθείς μιας και "φαίνεται" πως έχεις μαύρα μεσάνυχτα (και δεν είναι κακό αυτό) και εσύ να έρχεσαι και να μου το παίζεις έξυπνος με βάση αυτά που σου έχω πει εγώ και επίσης με τα παρακάτω τα οποία έχεις αναφέρει πριν :
takis έγραψε:
Μηπως να ζητησω την αλλη βδομαδα που θα παω να παρω τη καρτα?
takis έγραψε:
Aναποδα το ειπες. Πρωτα λεει θα ερθει με το ταχυδρομειο το pin, μετα παω και παιρνω τη καρτα.
takis έγραψε:
Toτε μηπως θα επρεπε γενικα να καταργηθει το βιβλιαριο "λογω ευκολιας"?:)
Αν θες τη γνώμη μου ναι.
takis έγραψε:
Ολοι λοιπον οι καταθετες της fbbank ειναι ανευ βιβλιαριου?
Εχω ήδη απαντήσει, μήπως αυτή η ερώτησή σου έρχεται να επιβεβαιώσει τον δεύτερο χαρακτηρισμό που σου αποδίδω.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: Νέα επιτόκια FBBank. 04 Μαρ 2011 18:04 #22

  • takis (takoulis)
  • Το Άβαταρ του/της takis (takoulis)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Fresh Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 12
  • Κάρμα: 0
Πραγματικα, το θρασος και η ανοησια σου σπανε καρυδια:laugh:
Κώστας1 έγραψε:
Κοίτα Φιλαράκο δεν σου είπα ότι το ΙΒΑΝ σημαίνει τρεχούμενος λογαριασμός, αν έσφαλα όπως λες και δεν ήξερα τι είναι δεν θα σου έβαζα το Link και πάψε να κάνεις τον πονηρό ή τον βλάκα.

Aν και σου εξηγησα οτι υπαρχουν 2 λογ/σμοι, ο τρεχουμενος και ο Ιβαν(ο οποιος συνδεεται με τον τρεχουμενο) εσυ ειπες οτι ο Ιβαν ειναι ο τρεχουμενος... Εκει ειναι το μυνημα σου, οποισδηποτε μπορει να το διαβασει. Οταν σφαλεις λοιπον να το παραδεχεσαι, να μην επιτιθεσαι στον αλλο γιατι τα κανεις χειροτερα.
Εγω ειμαι αυτος που εβαλα τα λεφτα μου και προσπαθω να καταλαβω τα περιεργα που παιζουν, καταλαβαινεις οτι δεν εχω κανενα λογο να κανω τον πονηρο. Πονηρος και βλακας αποδεικνυεσαι εσυ, γιατι ενω εισαι ασχετος προσπαθεις να κανεις(οχι αδολα προφανως) τον υπερασπιστη της τραπεζας. Εφοσον ομως δεν κατεχεις ειναι επομενο οτι θα πεσεις σε αντιφασεις.
Κώστας1 έγραψε:
Τώρα θα μου πεις γιατί με χαρακτηρίζεις έτσι; δεν μπορεί ρε φίλε να κάθομαι τέτοια ώρα να σου εξηγώ κάποια πράγματα, να σου παραθέτω Link για να ξεστραβωθείς μιας και "φαίνεται" πως έχεις μαύρα μεσάνυχτα (και δεν είναι κακό αυτό) και εσύ να έρχεσαι και να μου το παίζεις έξυπνος με βάση αυτά που σου έχω πει εγώ και επίσης με τα παρακάτω τα οποία έχεις αναφέρει πριν :takis έγραψε:
Aναποδα το ειπες. Πρωτα λεει θα ερθει με το ταχυδρομειο το pin, μετα παω και παιρνω τη καρτα.

Οπως καθεσαι εσυ ετσι καθομαι κι εγω. Κι εγω αν ηξερα οτι εμπλεκα με σενα δεν θα εχανα την ωρα μου. Απο κει και περα κανενας δε σε υποχρεωνει να καθεσαι. Εγω ζηταω βοηθεια μονο απο οσους θελους και αποο οσους φυσικα ειναι σχετικοι. Το λινκ που... "μου εδωσες για να ξεστραβωθω" το ειχα διαβασει πολυ νωριτερα. Οι ερωτησεις που κανω δεν απαντιουνται απο τα τυπικα λινκς. Και σου επαναλαμβανω οτι πρωτα λεει ερχεται το pin σπιτι, μετα πας να παρεις τη καρτα. Δε φταιω εγω αν το νομιζες αναποδα.
Κώστας1 έγραψε:
Εχω ήδη απαντήσει, μήπως αυτή η ερώτησή σου έρχεται να επιβεβαιώσει τον δεύτερο χαρακτηρισμό που σου αποδίδω.

H συμβουλη ειναι να αφησεις τους χαρακτηρισμους και να σοβαρευτεις. Μη ριχνεις αλλο το επιπεδο. Τελος, επαναλαμβανω το ερωτημα προς οσους γνωριζουν γιατι ειναι σημαντικο: Ολοι οι καταθετες της fbbank με τρεχουμενο λογ/σμο ειναι ανευ βιβλιαριου?
Τελευταία διόρθωση: 04 Μαρ 2011 18:10 από takis (takoulis).
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: Νέα επιτόκια FBBank. 04 Μαρ 2011 20:51 #23

  • Κώστας1 (koter)
  • Το Άβαταρ του/της Κώστας1 (koter)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Gold Boarder
  • Νυν και αεί
  • Δημοσιεύσεις: 205
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 16
  • Κάρμα: 0 (9)
Τελικά φίλε αυτό που διαπιστώνει κανείς εύκολα από τα λεγόμενά σου στο τελευταίο σου post (αν αυτά τα ωραία κατάλαβες από όλα τα δικά μου λεγόμενα), είναι ότι εκτίθεσαι πιο πολύ και αν συνεχίσεις θα εκτεθείς ακόμη πιο πολύ, αλλά τι λέω τώρα; πόσο πιο πολύ και ότι η περίπτωσή σου μοιάζει ακόμη πιο τραγική.

Επίσης αντελήφθης το νόημα από τα δύο σχόλια σου (σε διαφορετικά post), που τα παρέθεσα μαζί με μπλε χρώμα σε μια δεύτερη παράθεση, και τι λέει το ένα και τι το άλλο, που απάντησες έτσι;;;;
takis έγραψε:
Και σου επαναλαμβανω οτι πρωτα λεει ερχεται το pin σπιτι, μετα πας να παρεις τη καρτα. Δε φταιω εγω αν το νομιζες αναποδα.
Δεν πειράζει.

Αυτό όμως έρχεται να ξαναεπιβεβαιώσει πανηγυρικά και τους δύο ταυτόχρονα χαρακτηρισμούς που σου απέδωσα στο προηγούμενό μου post.

Α και που είσαι να μην ξεχάσω, τις συμβουλές κράτα τες για τον εαυτόν σου.

Εγώ τελειώνω από πλευράς μου εδώ την συζήτηση μαζί σου, εσύ πες ότι θες δεν σε παρεξηγώ.

Καλό σου βράδυ.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: Νέα επιτόκια FBBank. 05 Μαρ 2011 10:42 #24

  • takis (takoulis)
  • Το Άβαταρ του/της takis (takoulis)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Fresh Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 12
  • Κάρμα: 0
Συνεχιζεις στο ιδιο τροπαρι βλεπω...
Εγω δεν εκτιθομαι σε τιποτα, απλα σου απαντω αναλογα. Οταν επιτιθεσαι σε καποιον πρεπει να περιμενεις και την απαντηση του, σωστα?
Ξανα σου λεω μεχρι να το καταλάβεις: Πρωτα ερχεται το pin στο σπιτι λεει, μετα πας να παρεις τη καρτα.
Τα δυο σχολια μου που παρεθεσες δεν αποδεικνυουν κατι.
Αν δε θες συμβουλες να μην κανεις υβριστικους χαρακτηρισμους. Σε τι επιβεβαιωθηκες? Διαβασε ξανα το προηγουμενο post μου.
Καλο βραδυ επισης και περισσοτερη σοβαροτητα στο μελλον.
Τελευταία διόρθωση: 05 Μαρ 2011 10:44 από takis (takoulis).
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: Νέα επιτόκια FBBank. 05 Μαρ 2011 12:39 #25

  • papio
  • Το Άβαταρ του/της papio
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Senior Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 47
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 10
  • Κάρμα: 0 (2)
Οι τρεχούμενοι λογαριασμοί σε όλες τις τράπεζες είναι άνευ βιβλιαρίου. Βιβλιάριο δίνεται στους λογαριασμούς ταμιευτηρίου.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: Νέα επιτόκια FBBank. 05 Μαρ 2011 21:05 #26

  • takis (takoulis)
  • Το Άβαταρ του/της takis (takoulis)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Fresh Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 12
  • Κάρμα: 0
Συνηθιζεται μια τραπεζα οταν κανεις προθεσμιακη να σου ανοιγει τρεχουμενο για να βαζει εκει τους τοκους(δε ξερω αν βαζει και το κεφαλαιο)?
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: Νέα επιτόκια FBBank. 05 Μαρ 2011 22:05 #27

  • SPI
  • Το Άβαταρ του/της SPI
σύνντροφε Takis, αν επιτρέπεται τι πόσό κατέθεσες στην εν λόγω τράπεζα?
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
Συντονιστές: ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.082 δευτερόλεπτα