Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι
Ό,τι δεν ταιριάζει σε άλλη κατηγορία

ΘΕΜΑ: Υγεία

Θανατηφόρο ραδόνιο! 18 Δεκ 2017 23:33 #532

  • PRS33 (PARIS33)
  • Το Άβαταρ του/της PRS33 (PARIS33)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 4891
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2044
  • Κάρμα: -9
Soto 51 εγραψε

ΠΡΟΣΟΧΗ Spoiler! [Πατήστε για επέκταση]


Το εχεις δοκιμασει?

Για τα χαλια στο Κλαδο Υγειας αυτο που καταλαβαινω ειναι οτι για την τσεπη μας εχουμε Υπουργο Οικονομικων .....εστω την Marie Antoinette ......Τσακαλωτος που με αναλυκλωση €640 δις εσωτερικο Χρεος παει να καλυψει ενα ελλειμα €3 δις να βγουμε "στις αγορες".....!

Για την Υγεια εχουμε Υπουργο Υγειας?
Αμφιβαλω.......!
Ο κ Πολακης υπογραφει ειτε σαν Α.ν.α.π.λ.η.ρ.ω.τ.η.ς Υπουργος Υγειας δηλαδη Υ.φ.υ.π.ο.υ.ρ.γ.ο.ς ειτε σαν σκετο Υ.φ.υ.π.ο.υ.ρ.γ.ο.ς Υ.γ.ε.ι.α.ς
Το εχετε παρατηρησει?
Δ.ε.ν υπαρχει Υ.π.ο.υ.ρ.γ.ο.ς Υ.γ.ε.ι.α.ς.........
Ειναι οπως σε μια Επιχειρηση οπου οι ολοι ξερουν τον Διαχειριστη ενω κ.α.ν.ε.ν.α.ς δεν ξερει τον ιδιοκτητη........!

Το ανωτερω αποτελει ερωτηση παρατηρηση να κανει ο κ Αδωνης Γεωργιαδης στον κ Πολακη γιατι καταργηθηκε η θεση του Υπουργου Υγειας σε ενα νευραλγικο Υπουργειο που αφορα τον Κλαδο Υγειας του κοσμου?
Επι Νεας Δημοκρατιας υπηρχε η θεση του Υπουργου Υγειας ενω επι ΣΥ.ΡΙ.Ζ.Α κ.α.τ.α.ρ.γ.η.θ.η.κ.ε οχι μονο κραυγες κ Αδωνη Γεωργιαδη....!
Γιατι?

EINSTEIN : Aν κάποιος σου προτείνει κάτι τσάμπα ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΤΟ ΠΡΟΙΟΝ ΕΙΣΑΙ ΕΣΥ!!!
Να θυμάσαι όταν σου τάζουν «ελευθερία» σημαίνει ότι την εχεις ηδη χάσει!!!
Τελευταία διόρθωση: 18 Δεκ 2017 23:39 από PRS33 (PARIS33).
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Θανατηφόρο ραδόνιο! 19 Δεκ 2017 00:36 #533

  • soto51
  • Το Άβαταρ του/της soto51
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 7024
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2270
  • Κάρμα: 200 (94)
PARIS33 έγραψε:
Το εχεις δοκιμασει?

Σαν παιδί κι εγώ, στα νιάτα μου....

Ήταν και "της μόδας" τότε.
ΜΑΚΡΥΑ ΑΠ' ΤΙΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": γιώργης (yorgi)

Θανατηφόρο ραδόνιο! 19 Δεκ 2017 05:30 #534

  • γιώργης (yorgi)
  • Το Άβαταρ του/της γιώργης (yorgi)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 1470
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 643
soto51 έγραψε:
Σαν παιδί κι εγώ, στα νιάτα μου....

Ήταν και "της μόδας" τότε.

Ακόμη είναι, ίσως τώρα μάλιστα ακόμη περισσότερο.
'Απενοχοποίηση'/'αποποινικοποίηση' της κάνναβης, μαγαζιά, φεστιβάλ & πάρκα/πλατείες με άρωμα 'μπάφου'.
Το αν είναι καλό ή κακό δεν θα το κρίνω, το αφήνω στους γνώστες των ιατρικών της παρέας.


Τι έχουν πάθει με τους μπάφους;
www.protagon.gr/apopseis/blogs/44341199248-44341199248
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Θανατηφόρο ραδόνιο! 19 Δεκ 2017 10:03 #535

  • soto51
  • Το Άβαταρ του/της soto51
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 7024
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2270
  • Κάρμα: 200 (94)
γιώργης (yorgi) έγραψε:
Ακόμη είναι, ίσως τώρα μάλιστα ακόμη περισσότερο.


'Απενοχοποίηση'/'αποποινικοποίηση' της κάνναβης,

Δεν έχω εικόνα, γιατί οι κοινωνικές μου συναναστροφές δεν βοηθάνε. Μου έχει προσφερθεί, αλλά δεν με θέλγει πια.

Υπέρ της αποποινικοποίησης, είμαι.
ΜΑΚΡΥΑ ΑΠ' ΤΙΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": γιώργης (yorgi)

Θανατηφόροι μπάφοι! 19 Δεκ 2017 11:55 #536

  • Καράντη Μαρία (cross)
  • Το Άβαταρ του/της Καράντη Μαρία (cross)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • "χωρίς εμού ου δύνασθε ποιείν ουδέν" Ιωάννην 15:5
  • Δημοσιεύσεις: 13142
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 1249
  • Κάρμα: -29 (-1)
soto51 έγραψε:
Υπέρ της αποποινικοποίησης, είμαι.

Οδηγάς;
Θα ήθελες να σου τρακάρει κάθε μήνα το αυτοκίνητο, κάποιος χασισωμένος θολοκουλτουριάρης, και να ρισκάρεις τη ζωή σου και τη ζωή των παιδιών σου, φίλε soto51;
Οι κλινικές μελέτες έδειξαν πως τα χασίσια δεν προκαλούν τεράστιες ζημιές στην υγεία όσων τα καταναλώνουν, μέχρι να πιάσουν το τιμόνι/τη μηχανή/το ποδήλατο/το σφυρί/το τρυπάνι/το διακόπτη του φυσικού αερίου/την αντλία βενζίνης/τη σκάλα/κτλ.
Τότε, σκοτώνουν περισσότερους αθώους από ότι οι τζιχαντιστές τρομοκράτες του ISIS, σε όλη τους την παραληρηματική δράση!
Σταυρός ο φύλαξ πάσης της Οικουμένης,
Σταυρός η ωραιότης της Εκκλησίας,
Σταυρός βασιλέων το κραταίωμα,
Σταυρός πιστών το στήριγμα,
Σταυρός Αγγέλων η δόξα και...
Τελευταία διόρθωση: 19 Δεκ 2017 12:00 από Καράντη Μαρία (cross).
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Θανατηφόροι μπάφοι! 19 Δεκ 2017 14:30 #537

  • soto51
  • Το Άβαταρ του/της soto51
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 7024
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2270
  • Κάρμα: 200 (94)
Καράντη Μαρία (cross) έγραψε:
Οδηγάς;
Θα ήθελες να σου τρακάρει κάθε μήνα το αυτοκίνητο, κάποιος χασισωμένος θολοκουλτουριάρης, και να ρισκάρεις τη ζωή σου και τη ζωή των παιδιών σου, φίλε soto51;
Οι κλινικές μελέτες έδειξαν πως τα χασίσια δεν προκαλούν τεράστιες ζημιές στην υγεία όσων τα καταναλώνουν, μέχρι να πιάσουν το τιμόνι/τη μηχανή/το ποδήλατο/το σφυρί/το τρυπάνι/το διακόπτη του φυσικού αερίου/την αντλία βενζίνης/τη σκάλα/κτλ.
Τότε, σκοτώνουν περισσότερους αθώους από ότι οι τζιχαντιστές τρομοκράτες του ISIS, σε όλη τους την παραληρηματική δράση!

Αν υπάρχουν μελέτες που τεκμηριώνουν αυτό που λες, τότε μπορεί να υπάρξει και η αντίστοιχη νομοθεσία που θα απαγορεύει την οδήγηση "υπό την επιρρειαν". Κάτι αντίστοιχο με αυτή που υπάρχει και για το οινόπνευμα, δηλαδή.

Όταν λέω ότι είμαι υπέρ της αποποινικοποίησης το εννοώ γενικώς, όχι ειδικά για το οδήγημα.
Όπως η ποτοαπαγόρευση στις ΗΠΑ δεν προσέφερε τίποτα (κοινωνικά) όταν εφαρμόστηκε (1920-1933), αντίθετα, γιγάντωσε τη μαφία, έτσι και η απαγόρευση της κυκλοφορίας οποιασδήποτε "ουσίας" το μόνο που επιτυγχάνει είναι να αυξάνει τα κέρδη όσων ασχολούνται με τη διακίνηση της. Δεν "σώζει ανθρώπους" από "τη μάστιγα των ναρκωτικών" η (οποιαδήποτε) απαγόρευση. Απλώς αυξάνει την τιμή τους, επομένως και τα λεφτά που "παίζονται" γύρω από αυτή την υπόθεση.

Μην τα μπερδεύεις, δεν έχει καμία σχέση με το οδήγημα ή τη χρήση εργαλείων αυτό που λέω.
ΜΑΚΡΥΑ ΑΠ' ΤΙΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": γιώργης (yorgi)

Θανατηφόροι μπάφοι! 19 Δεκ 2017 15:11 #538

  • batista
  • Το Άβαταρ του/της batista
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 7139
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2173
  • Κάρμα: -23 (4)
Είμαστε πολύ ... σοβαρός και ... υπεύθυνος λαός, στα όρια μάλιστα (αν δεν τα έχουμε ξεπεράσει) της αναρχίας, το ... ελεύθερο ... χασίς (ή οτιδήποτε παρόμοιο) μας μάρανε.

Αποποινικοποίηση μόνο για (αποδεδειγμένη) ιατρική χρήση για πολύ συγκεκριμένες περιπτώσεις.
Μέτρον άριστον
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Καράντη Μαρία (cross)

Θανατηφόρο ραδόνιο! 19 Δεκ 2017 16:59 #539

  • ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)
  • Το Άβαταρ του/της ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Moderator
  • Δημοσιεύσεις: 2977
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 1368
  • Κάρμα: 147
soto51 έγραψε:
Δεν έχω εικόνα, γιατί οι κοινωνικές μου συναναστροφές δεν βοηθάνε. Μου έχει προσφερθεί, αλλά δεν με θέλγει πια.

Υπέρ της αποποινικοποίησης, είμαι.

Τον καιρό που υπηρετούσα σε πλοίο, οι μισοί ναύτες κάπνιζαν χόρτο.
Έλεγχο στην είσοδο του ναυστάθμου, δεν έκαναν.
Έτσι, έφερναν μέσα ανενόχλητοι το πράμα.
Η τύχη τα είχε φέρει έτσι ώστε στα ταξίδια να κάνω βάρδιες με έναν μαστούρη, ας τον πούμε Κώστα.
Ο Κώστας λοιπόν, έκανε κάποια διαλειμματάκια από την βάρδια 2:00-8:00 κ πήγαινε μαζί με άλλους στο στρίτσο κ κάπνιζαν μακαρίως.
Όταν επέστρεφε, ήταν μες την καλή χαρά, μιλούσε ασταμάτητα κ δεν μπορούσε δευτερόλεπτο να κάτσει ακίνητος.
Μονίμως είχε κόκκινα μάτια κ βρωμάγε χόρτο.
Κάποιες φορές όμως, άλλαζε η διάθεσή του.
Σκυθρωπός, έκλαιγε, του έφταιγαν όλα κ έβριζε.
Μια φορά πηγε να καπνίσει κ τον έχασα.
Τελείωσα τη βάρδια μόνος μου κ έψαξα να τον βρω.
Κοιμόταν σε μια αποθήκη με τα ρούχα κ δεν ξύπναγε με τίποτε.
Τον τράβαγα να σηκωθεί κ φώναζε κάτι ακατάληπτα.
Από την μια τον λυπόμουν κ από την άλλη ήθελα να τον δείρω..

Μια μέρα, μια απατημενη φιλενάδα ενός εκ των μαστούρηδων ναυτών τηλεφώνησε για εκδίκηση στη γέφυρα του πλοίου κ ζήτησε τον κυβερνήτη.
Του τα είπε όλα, σχετικά με αυτά που κάπνιζαν.
Ο κυβερνήτης έκανε ντου κ τους έπιασε όλους με τα τσιγάρα στα χέρια .
Θα τους έστελνε ναυτοδικείο, αλλά ήταν κ κάποιοι νέοι αξιωματικοί μαζί τους κ δεν ήθελε να τους κάψει.
Έτσι, τους έριξε μόνο κάποιες στερήσεις εξόδου.
Έτσι έληξαν άδοξα οι χαρούμενες βάρδιες του Κώστα, ο οποίος βαρεσε μπιέλα κ πήγε στο ΝΨ.
Δεν τον ξαναείδα από τότε.

Μακριά από αυτές τις μαλακίες..
Το χασίς κάνει πολύ χειρότερο κακό απ'το τσιγάρο.

Λένε ότι καταπολεμά τις ζαλάδες, τους πόνους, τη δυσκοιλιότητα κ ανοίγει την όρεξη.
Θέλει προσοχή όμως κ πάντα με την επίβλεψη γιατρού..
Λεφτά, στην πραγματικότητα, εχει κάποιος όταν τα έχει όλα δίπλα του.Έξω απο τις τράπεζες.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Καράντη Μαρία (cross)

Θανατηφόρο ραδόνιο! 20 Δεκ 2017 00:52 #540

  • PRS33 (PARIS33)
  • Το Άβαταρ του/της PRS33 (PARIS33)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 4891
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2044
  • Κάρμα: -9
Ένα λεπτό ρε παιδιά μην τα ισοπεδώνετε πια ο.λ.α!
Η Ιατρική μπορεί να συστήνει την χρήση της κάνναβις σαν θεραπεία η αποθεραπεία (μου ειναι αδιάφορη η φάση) αλλά από την άλλη δεν λένε οι Ιατροί πάρε “την δόση” σου και οδήγησε κλπ.
Αυτά τα υποθέτουμε “εμείς” και ίσως καλά να τα υποθέτουμε (μην αρχίσετε π.α.λ.ι τις γκρίνιες).

Κάλλιον το προλαμβάνειν ή το θεραπεύειν!
Ο λαός λέει φυλάμε τα ρούχα μας για να τα έχουμε ολόκληρα όχι μισά!

Ο Παναγιώτης έπιασε μια light έκδοση για τους μαστουρηδες που “φτιάχνονται” με “αυτά” όπως και διαφωνώ κατακαθετα με τον Soto51 αν ήταν η δεν ήταν της μόδας μια κάποια περίοδο.
Διότι όταν ήταν “μόδα” η “μαστούρα” για την νεολαία κάποια άλλα παλικαράκια ξύπναγαν από τις 05:00 το πρωί τέλειωναν την μια εργασία στις 16:00 το απόγευμα και από εκεί και πέρα δούλευαν δεύτερη εργασία να ταΐσουν τους γονείς και τα αδέλφια τους…….

Στα διεθνή εχθές διάβασα οτι στην Κίνα βγήκε απόφαση να εκτελεστούν συνολικά δέκα (10) άτομα που ήταν διακινητες και έμποροι ναρκωτικών με ανθρωποκτονίες και ληστείες στο “ενεργητικό” τους.
Εμείς σαν Ελλάδα εκτός τους αφήνουμε ελεύθερους επιπλέον στην άλλη την πόρνη το photo model απο την Καλαμάτα που συνελήφθη στο Hong Kong με βαλίτσα με κοκαΐνη τα “μ.μ.ε” δείχνουν συμπόνοια και μας παρουσιάζουν τον “γνωστό” …….δικηγόρο κ Κεχαγιογλου να “παραπονιέται” και από επάνω για την πόρνη εμπορο ναρκωτικων “ουσιων” …..ενω μαθαίνω “πύκνωσαν” οι “επισκέψεις” του στα γραφεία των Βο(υ)λευτων στην οδο Σέκερη…...

Από τις Ένοπλες Δυνάμεις θα γράψω μια ιστορία πιο hard line από του Παναγιώτη που την ασπάζομαι.
Αρχιφύλακας ήμουν σε φυλάκιο απόμακρο από την μητρική Μονάδα επικεφαλής 6 ανδρών εκ των οποίων ο ένας εκ των στρατιωτών “ήταν” συν άλλος ένας “μοδατος” που ήταν στο…..”ψάξιμο” να “την βρει” η να “την ψάχνει και να μην…..την βρίσκει”.
Οι στρατιώτες στο Φυλακιο φύλαγαν σκοπιά σε μια απόσταση στα 50 μέτρα από το φυλάκιο που κοιμόνταν όλοι και ο οπλισμός τους ήταν αυτόματα όπλα G-3 με δυο γεμιστήρες ανοικτές.

Θα κοιμωσασταν εσείς ήσυχοι στην θέση μου ως επικεφαλής οταν ο “μάγκας” και ο “μοδατος” στρατιώτες ήταν “τράβα ρούφα Ανδριάνα” την πρέζα από τσιγαριλίκι μέχρι…….?
Οτι και να τους έλεγα κινδύνευα να με πάνε κατηγορούμενο λόγω “προσωπικών δεδομένων” και την ασυλία που το Κράτος δίνει στους “άρρωστους”.
Τι έκανα?
Μαλα δεν ήμουν να φυλάω εγώ την σκοπιά τους στα πρεζόνια αλλά και ούτε να αφήσω “στην τύχη” τις ζωές 5 ατόμων με την δική μου μέσα.
Όποτε ήταν σκοπιά τους έστελνα άλλα δεν τους έδινα γεμιστήρες να έχουν σφαίρες πρώτα από όλα να προστατέψω τις ζωές των υγιών άτομων που ήμασταν στο φυλάκιο και δεύτερον τις δικές τους μην κάνουν καμία “γκέλα” και αυτοκτονήσουν στην μοναξιά νυχτιάτικα.
Τους ειχα εξηγήσει και εισβολέα να δείτε οτι ώρα και να είναι αφήστε τον να μπει και ελάτε να με ξυπνήσετε διότι αφενός είχα προμηθευθεί παράνομο όπλο Ρώσικο και απο την άλλη κοιμόμουν πάντα στο φυλάκιο με ενα τσοπανόσκυλο εναν Ελληνικό ποιμενικό που έπαιρνα απο διπλανή στάνη διότι είχα γνωριστεί με βοσκούς δίπλα απο το φυλάκιο.
Προηγουμένως τα είχα εξηγήσει στον Διοικητή μου και μου είχε πει αν είχα αποδείξεις.
Απάντησα τώρα που σου μιλάω όχι αλλά να μην το εύχεσαι γιατί θα στους φέρουν οριζόντιως με ambulance αν ζητάς να σου προσκομίσω αποδείξεις γιατί την ζωή μου δεν την εμπιστεύομαι σε πρεζόνια και “χαρτιά” τρελλογιατρων αν μπήκαν η βγήκαν απο “προγράμματα”.
Οτι και να κάνουν τα δικαστήρια τους αναγνωρίζουν αυτό που λέμε “πρότερο έντιμο βίο” υπό την επήρεια “ουσιών” επομένως οι ζωές μας είναι σε κίνδυνο αν έχουν όπλα και γεμιστήρες.
Αν διαφωνείς φρόντισε να μην συναντηθούμε ειδάλλως άφησε εμένα να κάνω όπως μπορώ καλύτερα την δουλειά μου σαν επικεφαλής της υπηρεσιας.
Δεν μπορώ να πω οτι είχα κανένα πρόβλημα μαζι τους διοτι έβαζα σκοπιά τους “περίεργους” παντα τέταρτο νούμερο και τους άφηνα να ξελυσσανε πάντα εξω απο το δωμάτιο φρουράς μεχρι τις 00:00 -01:00 το βράδυ εκτιμώντας οτι πρωινό νούμερο 03:00 -07:00 δεν θα βαράνε ειτε ενέσεις ειτε χασίσι και αγουροξυπνημένοι.
EINSTEIN : Aν κάποιος σου προτείνει κάτι τσάμπα ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΤΟ ΠΡΟΙΟΝ ΕΙΣΑΙ ΕΣΥ!!!
Να θυμάσαι όταν σου τάζουν «ελευθερία» σημαίνει ότι την εχεις ηδη χάσει!!!
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Συντονιστές: ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.366 δευτερόλεπτα