Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι
Ό,τι δεν ταιριάζει σε άλλη κατηγορία
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2

ΘΕΜΑ: Στοίχημα

Καταραμένα κέρδη από στοιχήματα 07 Νοε 2018 16:34 #10

  • batista
  • Το Άβαταρ του/της batista
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 7139
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2173
  • Κάρμα: -23 (4)
CV έγραψε:
Στο χριστιανισμό, να στοιχηματίζεις νομίζοντας ότι θα βγάλεις λεφτά δεν είναι αμαρτωλό, είναι βλακεία!

Κατά ... Παίσιο, είναι ΚΑΙ αμαρτωλό.
Τι δεν καταλαβαίνεις;;; :whistle: :whistle: :whistle:
Μέτρον άριστον
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": CV

Καταραμένα κέρδη από στοιχήματα 07 Νοε 2018 23:46 #11

  • PRS33 (PARIS33)
  • Το Άβαταρ του/της PRS33 (PARIS33)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 4891
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2044
  • Κάρμα: -9
Μαρια Καραντη εγραψε
.
CV έγραψε:
Να στοιχηματίζεις ναι, αν είσαι μουσουλμάνος.
Στο χριστιανισμό, να στοιχηματίζεις νομίζοντας ότι θα βγάλεις λεφτά δεν είναι αμαρτωλό, είναι βλακεία!


Και στον Χριστιανισμό ο τζόγος είναι αμαρτία, θυμάσαι πως έσπασε τους πάγκους των τοκογλύφων/τζογαδόρων στην αγορά ο Ιησούς Χριστός;
Υπάρχουν και σχετικά χωρία στους Ψαλμούς Δαυίδ της Παλιάς Διαθήκης.

Απαντηση:
Που τους εδιωξε τους αληταραδες πωλητες ,κρεατεμπορους,σωματεμπορους κλπ?
Στον Ναο του Σολομωντα .......δεν τους ειπε μην παιζετε στοιχηματα κλπ .....αλλα πηγαινετε αφου εισαστε μακακες να βγαλετε αλλου τα ματακια σας γιατι ο Ναος του Σολωμοντα ειναι Ναος Προσευχης (Salim = ηρεμια ,ησυχια στα Εβραικα).


«Ο ταπεινών εαυτόν υψωθήσεται και ο υψών εαυτόν ταπεινωθήσεται«…...η παραβολη του Τελωνου και του Φαρισαιου.
“Κακο” πραγμα να εχεις καποιον διπλα σου “να σου την λεει” …...μαζεψου μακακα “στημενη” σου την εχουν…….θα σε σκισουνε!
Το προβλημα ειναι οτι ειμαστε εγωιστες του κ#@λου τα εννιαμερα και “δανειζουμε” προσδοκωντας προσωπικο οφελος πχ αγαπω την γκομενα προσδοκωντας προσωπικο οφελος ειτε γιατι ειμαι προικοθηρας ειτε για να πηδηξω η κανω φιλια με τον/την “Α” προσδοκωντας οφελος ειτε διορισμο ειτε κερδος κλπ.
Καμια σχεση με οτι διδαξαν οι Αγιοι Αν-αργυροι (Ιατροι Κοσμας και Δαμιανος) με την μητερα τους Αγια Θεο-δωρα “δωρεάν ελάβετε, δωρεάν δότε ημίν".

Στα του “καισαρος” τωρα τα “σημερινα” ο Διαχωρισμος Κρατους Εκκλησιας εγινε ΚΑΙ για να “φυγουν” απο την κατασταση Πληρωμων των Δημοσιων υπαλληλων 10.000 Ιερεις και …….στην θεση τους να…….δ.ι.ο.ρ.ι.σ.ο.υ.μ.ε 10.000 νεους Δημοσιους Υπαλληλους.
Οι “ασθενειες υμων”........στο μπουρδελο μονο η τσατσα αλλαζει……!
You got it guys?
:silly:

EINSTEIN : Aν κάποιος σου προτείνει κάτι τσάμπα ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΤΟ ΠΡΟΙΟΝ ΕΙΣΑΙ ΕΣΥ!!!
Να θυμάσαι όταν σου τάζουν «ελευθερία» σημαίνει ότι την εχεις ηδη χάσει!!!
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Καράντη Μαρία (cross)

Καταραμένα κέρδη από στοιχήματα 08 Νοε 2018 20:21 #12

  • CV
  • Το Άβαταρ του/της CV
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 1015
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 764
  • Κάρμα: 9
batista έγραψε:
Κολλάς σε ... λεπτομέρειες νομίζω.
Τι έμποροι, τι τοκογλύφοι/τζογαδόροι, τι αλεξιπτωτιστές, τι μαραθωνοδρόμοι;;;;
Όλοι μια ... οικογένεια είναι....

Το θεϊκό παντως το ειδα σε μια χωρα κοντα στην Ταυλανταρα. Περα απο τα κλασσικα μαγαζια με εικονες, φαγητα, πασατεμπους κτλ, εξω απο την εκκλησια ο αλλος ειχε στησει ύπαιθριο καραόκε. Πας που πας να ακουσεις τη λειτουργία, λες κι ενα τραγουδακι στο ενδιάμεσο.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Παμε Stoiximan ......... 10 Νοε 2018 00:44 #13

  • PRS33 (PARIS33)
  • Το Άβαταρ του/της PRS33 (PARIS33)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 4891
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2044
  • Κάρμα: -9
Αφου εχεις παει στην Thailand-αρα θα εχεις δει οτι “το εξω απο ιερους Ναους” αφορα αρκετα μετρα και οχι εξω …….απο την πορτα σαν το αλλο το ζωντοβολο “το επαιξε” μαγκια και “αμφισβητηση” και φιλιοταν με το “zak” των ονειρων του.
Δεν υπαρχουν φιλε μου εξω απο Ναους στην Thailand-αρα αυτα τα αισχη που κανουν εδω και οι μακακες τους κοιτανε.
Δεν εχει δικαιωμα ουτε ο transman -transwoman να προσβαλει αφενος τα θρησκευτικα προτυπα των πολιτων (ειναι θρησκοι οι Thais) αλλα και τον Βασιλεα της Χωρας που ειναι και θρησκευτικος Ηγετης γιατι γινεται επεμβαση της Royal Thai Police και “την εβαψες”!
Σε ολα τα Thai airports υπαρχουν θεσεις να καθονται αποκλειστικα για τους Ιερεις δειγμα σεβασμου και εκτιμησης της Κοινωνιας.
Αμα το παιζεις αθεος δικαιωμα σου…..αλλα θα σε σκισουνε αμα προσβαλεις κατα οποιονδηποτε τροπο ακομα και να στραβομοιταξεις Ιερεα.


Εχω μεινει σε Βουδιστικο Μοναστηρι για 10 ημερες οπως και σε Ινδικο Ναο και οι Ιερεις ειναι διαμαντια μην τους χανετε οπου τους συνανταται απλα δεν εχετε να χασετε τιποτα …..μονο να κερδισετε.(οποτε παω δεν χανω να διαμεινω σε Βουδιστικο Μοναστηρι).

“Αγαπατε αλληλους” τους συνανθρωπους σας λενε οι Εκκλησιαστικοι υμνοι και να κανετε καλες πραξεις.

“Στραβοκολλατε” ρε σεις ομως πολυ στις “θρησκευτικες προσωπικοτητες” (ο χαρακτηρισμος απο Ευρωπαικο Δικαστηριο) αμα δεν πιστευετε και ισχυριζεσται οτι δεν υπαρχουν τοτε γιατι αυτος ο “ντορος”?
Οπως τιμαω εδω στην Ελλαδα την Αγια θρησκεια μας και παω και σε περιφορες εικονων και μαλιστα κεντρο αναμεσα σε Μουσουλμανους (βγαινουν και καθονται με σταυρωμενα τα χερια οπως και οι Ινδοι γιατι οι “δικοι μας” και τα “δυτικα γουρουνια” στα παπαρια τους αν περναει Ιερεας και Αγια εικονα Αγιου………..smartphones facebook-αδες και twiter -ραδες).
Το ιδιο τιμώ και σέβομαι (οποτε εχω την δυνατοτητα) και τους Βουδιστες και μαλιστα δυο χρονιες εχω παει σαν περιφορα που γινεται στην Thailand-αρα και οι Ιερεις ψελνοντας περπατανε ξυπολητοι στην ζεστη στην πυρακτωμενη ασφαλτο και χωραφια και ο κοσμος γονατιστος τους περιμενει να περασουν και με κουβαδες ριχνει νερο στην ασφαλτο να περασουν.
Αγιασμο εχω παρει απο Βουδιστες και Ινδους ιερεις και τους φυλαω σαν τα ματια μου!


Ειναι βλακεια αυτο που κανει ο κοσμος σημερα και απομακρυνθηκε απο την θρησκεια (στον “δυτικο” κοσμο) αμα δεν νηστεψεις τουλαχιστον δυο φορες την εβδομαδα και δεν εκκλησιαστεις φιλε μου …...οι “αλλοι” μετα φταινε?
Ουτε και εγω τα κανω αλλα το σωστο να λεγεται ενω αμα συναντω Ιερεις ειτε δικους μας ειτε ξενης θρησκειας (οχι μο…..να Καθολικους και αιρεσεις τους Προτεστάντες ,Ναιτες και το κακο συναπαντημα Χιλιες και μια νυχτα) Ιερεις θρησκειων τους ασπαζομαι το χερι.
Δεν …..τον χαιρετάμε τον Ιερεα σαν τον φιλο μας,γκομενα αλλα σκυβουμε και προσκυνάμε το δεξι χερι.

Αγαπατε αλληλους και να κανετε καλες πραξεις μας λενε οι θρησκειες!



Απο παρασταση αλλα τελειο!

EINSTEIN : Aν κάποιος σου προτείνει κάτι τσάμπα ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΤΟ ΠΡΟΙΟΝ ΕΙΣΑΙ ΕΣΥ!!!
Να θυμάσαι όταν σου τάζουν «ελευθερία» σημαίνει ότι την εχεις ηδη χάσει!!!
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Καράντη Μαρία (cross)
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2
Συντονιστές: ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.056 δευτερόλεπτα