Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι
Ό,τι δεν ταιριάζει σε άλλη κατηγορία

ΘΕΜΑ: εξοφληση λογαριασμων ΔΕΗ

Απ: εξοφληση λογαριασμων ΔΕΗ 03 Ιουλ 2011 23:01 #10

  • me
  • Το Άβαταρ του/της me
Παίρνω τη μισθοδοσια μου στν eurobank. Είχα για χρονια τη δυνατότητα να πληρώνω λογαριασμούς μεσω e-banking. Ξαφνικα άρχισαν να με χρεώνουν γι αυτές τισ συναλλαγές. πρέπει να έχεις λέει χρηματικό υπόλοιπο πάνω απο 3000€. Μήπως εκλείπει ο λόγος να έχω εκεί τη μισθοδοσία μου;
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: εξοφληση λογαριασμων ΔΕΗ 04 Ιουλ 2011 02:39 #11

me έγραψε:
Παίρνω τη μισθοδοσια μου στν eurobank. Είχα για χρονια τη δυνατότητα να πληρώνω λογαριασμούς μεσω e-banking. Ξαφνικα άρχισαν να με χρεώνουν γι αυτές τισ συναλλαγές. πρέπει να έχεις λέει χρηματικό υπόλοιπο πάνω απο 3000€. Μήπως εκλείπει ο λόγος να έχω εκεί τη μισθοδοσία μου;

1) Ρε φίλε, στη Eurobank πήγες να βάλεις μισθοδοσία; :huh: Και το λες εδώ (που υποτίθεται ότι μπαίνουν πιο "ψαγμένοι"); ΓΙΑΤΙ;:S
2) Στις περισσότερες τράπεζες η πληρωμή Δ.Ε.Κ.Ο. μέσω e-banking είναι ΔΩΡΕΑΝ. Έτσι, χωρίς προαπαιτούμενα...
3) Ρίξε μια ματιά εδώ πιο πάνω, εκεί που λέει ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΤΡΑΠΕΖΙΚΑ, μετά ΚΑΤΑΘΕΣΕΙΣ και μετά ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΙ ΜΙΣΘΟΔΟΣΙΑΣ και δες τί έχανες τόσον καιρό... στη Eurobank?!?!:sick:
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: εξοφληση λογαριασμων ΔΕΗ 04 Ιουλ 2011 04:20 #12

  • manolis002
  • Το Άβαταρ του/της manolis002
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 354
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 55
  • Κάρμα: 2
Ανώνυμος έγραψε:
....στην Κύπρου είναι δωρεάν για πληρωμή ΔΕΗ

Και όχι μόνο της ΔΕΗ..
Πληρώνω από χρόνια με πάγια εντολή μέσω τράπεζας Κύπρου, όλους τους λογαριασμούς χωρίς χρέωση..
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: εξοφληση λογαριασμων ΔΕΗ 11 Ιουλ 2011 22:53 #13

  • Ανώνυμος Δ
  • Το Άβαταρ του/της Ανώνυμος Δ
Σε μια τράπεζα δεν είναι μόνο τα επιτόκια που μετράνε.
Εξάλλου τα προνομιακά επιτόκια είναι για πολύ μικρό ποσό.
Οι συνολικές παροχές είναι το παν.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: εξοφληση λογαριασμων ΔΕΗ 11 Ιουλ 2011 22:56 #14

  • Ανώνυμος Δ
  • Το Άβαταρ του/της Ανώνυμος Δ
Μάριος Αντωνίου έγραψε:
me έγραψε:
Παίρνω τη μισθοδοσια μου στν eurobank. Είχα για χρονια τη δυνατότητα να πληρώνω λογαριασμούς μεσω e-banking. Ξαφνικα άρχισαν να με χρεώνουν γι αυτές τισ συναλλαγές. πρέπει να έχεις λέει χρηματικό υπόλοιπο πάνω απο 3000€. Μήπως εκλείπει ο λόγος να έχω εκεί τη μισθοδοσία μου;

1) Ρε φίλε, στη Eurobank πήγες να βάλεις μισθοδοσία; :huh: Και το λες εδώ (που υποτίθεται ότι μπαίνουν πιο "ψαγμένοι"); ΓΙΑΤΙ;:S
2) Στις περισσότερες τράπεζες η πληρωμή Δ.Ε.Κ.Ο. μέσω e-banking είναι ΔΩΡΕΑΝ. Έτσι, χωρίς προαπαιτούμενα...
3) Ρίξε μια ματιά εδώ πιο πάνω, εκεί που λέει ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΤΡΑΠΕΖΙΚΑ, μετά ΚΑΤΑΘΕΣΕΙΣ και μετά ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΙ ΜΙΣΘΟΔΟΣΙΑΣ και δες τί έχανες τόσον καιρό... στη Eurobank?!?!:sick:

Το ξέρεις ότι μέσω Europhone Banking μπορείς να εξοφλείς ΔΕΗ ΟΤΕ και ΕΥΔΑΠ με πιστωτική κάρτα χωρίς επιβάρυνση;
Και αν έχεις BONUS στις κάρτες σου τότε είσαι πολύ καλά.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: εξοφληση λογαριασμων ΔΕΗ 12 Ιουλ 2011 15:41 #15

Ανώνυμος Δ έγραψε:
Το ξέρεις ότι μέσω Europhone Banking μπορείς να εξοφλείς ΔΕΗ ΟΤΕ και ΕΥΔΑΠ με πιστωτική κάρτα χωρίς επιβάρυνση;
Και αν έχεις BONUS στις κάρτες σου τότε είσαι πολύ καλά.

Άκου τί κάνω εγώ (να περνάει κι η ώρα σου) :

Δ.Ε.Η. : Πάγια εντολή στη Citibank Affinity Mastercard (2,50% επιστροφή). Από Σεπτέμβριο 0,50 € προμήθεια, αλλά και πάλι συμφέρει.
Ο.Τ.Ε. : Χειροκίνητη πληρωμή με πιστωτική μέσω του oteshop.gr σου δίνει έκπτωση 2,50 € στον επόμενο λογαριασμό (μέχρι το τέλος του έτους), αλλά και πάλι το 2,50% τής επιστροφής τής Citibank Affinity Mastercard.
Ε.ΥΔ.Α.Π. : Πάγια εντολή στον τραπεζικό λογαριασμό τής Millennium "Κάθε Μήνα Συν". Κι αυτό γιατί μία πάγια εντολή είναι προϋπόθεση ανοίγματος του λογαριασμού (και που θεωρώ συμφέροντα αν έχεις 3.000 € να κάθονται). Έχει προμήθεια 0,50 € και γι'αυτό έβαλα την Ε.ΥΔ.Α.Π., επειδή βγαίνει μόνο 4 φορές το χρόνο...

Επειδή την ψάχνω αρκετά μ'αυτές τις "λεπτομέρειες", δε νομίζω ότι υπάρχει κάτι καλύτερο...
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: εξοφληση λογαριασμων ΔΕΗ 12 Ιουλ 2011 17:08 #16

  • maxi
  • Το Άβαταρ του/της maxi
Υπάρχει τράπεζα που να μην ζητάει προμήθεια για εξόφληση λογ. ΔΕΚΟ μέσω πάγιας εντολής?
Μιλάω για απλό λογαριασμό και όχι μισθοδοσίας. Μπορεί να κάνω λάθος αλλά θεωρώ την πάγια εντολή σε λογ. μισθ. μη ασφαλή τρόπο, αφού ουσιαστικά εξουσιοδοτείς κάποιον να βάζει χέρι στο μισθό σου 10 φορές το χρόνο (για ΕΥΔΑΠ+ΔΕΗ).
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: εξοφληση λογαριασμων ΔΕΗ 12 Ιουλ 2011 17:24 #17

  • Ανώνυμος
  • Το Άβαταρ του/της Ανώνυμος
maxi έγραψε:
Υπάρχει τράπεζα που να μην ζητάει προμήθεια για εξόφληση λογ. ΔΕΚΟ μέσω πάγιας εντολής?
Μιλάω για απλό λογαριασμό και όχι μισθοδοσίας. Μπορεί να κάνω λάθος αλλά θεωρώ την πάγια εντολή σε λογ. μισθ. μη ασφαλή τρόπο, αφού ουσιαστικά εξουσιοδοτείς κάποιον να βάζει χέρι στο μισθό σου 10 φορές το χρόνο (για ΕΥΔΑΠ+ΔΕΗ).

Στην τράπεζα Πειραιώς μέσω winbank μπορεί κανείς να βάζει στις πάγιες εντολές ανώτατο όριο της αρεσκείας του πέρα από το οποίο δεν ενεργοποιείτε η πάγια εντολή. Έτσι ένας "φουσκωμένος" λογαριασμός πάνω από αυτό το ποσό, δεν θα πληρωθεί παρά την ύπαρξη πάγιας εντολής.

Tellis
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: εξοφληση λογαριασμων ΔΕΗ 26 Οκτ 2011 04:49 #18

  • BMXakias
  • Το Άβαταρ του/της BMXakias
ΔΕΗ: τραβας μπαλαντεζα απο το γειτονα, τοποθετοντας ενδιαμεσο μετρητη και γλυτωνεις απο παγια, δημοτικα τελη, και εκτακτη εισφορα αν το χεις κανει εγκαιρως.
ΟΤΕ: μονο κινητο συμφερει πλεονι, παγια σε 2 δικτυα με απεριοριστο χρονο στο καθενα.
Οποτε με 2 λογαργιασμους τον 20 ευρω μιλαμε απεριοριστα σε comsote, σταθερα kai vodafon πχ
Νερο: ακομα συμφερει σε μερικες πολεις!
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Συντονιστές: ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.083 δευτερόλεπτα