Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι
Ό,τι δεν ταιριάζει σε άλλη κατηγορία

ΘΕΜΑ: Κοστος ιδιωτικης ασφαλειας υγειας

Κοστος ιδιωτικης ασφαλειας υγειας 25 Ιαν 2014 03:11 #136

  • maria (mb361)
  • Το Άβαταρ του/της maria (mb361)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 5234
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 1688
  • Κάρμα: 35 (-37)
Απο ασφαλιστηριο συμβολαιο κατοικιας ΕΞΑΙΡΟΥΝΤΑΙ :

Κλοπή που έγινε με αντικλείδι ή χωρίς παραβίαση της κατοικίας με βίαιο τρόπο.

Δηλαδη εαν ο κλεφτης χρησιμοποιησε αντικλειδι εγω δεν πρεπει να αποζημιωθω ?????

Κλοπή ή Ληστεία, η οποία δε δηλώθηκε στην αρμόδια Αστυνομική Αρχή, αμέσως μετά το ζημιογόνο γεγονός.

Αν η ασφαλιζομενη κατοικια ειναι δευτερευουσα και οχι εντος Αττικης ΠΩΣ ΝΑ ΔΗΛΩΣΩ ΤΗΝ ΚΛΟΠΗ ΑΜΜΕΣΑ ?
Να βαλω σκοπο να την επιτηρει ????

Κλοπή ή Ληστεία που διέπραξε ως αυτουργός – έστω και ηθικός – ή συνεργός οποιοσδήποτε συγκάτοικος ή μέλος
της οικογένειας ή υπάλληλος ή οικιακός βοηθός του Συμβαλλόμενου ή/και του Ασφαλιζομένου.¨

Ολα καλα και ομορφα.Την οικιακη βοηθο γιατι πατε να την εξαιρεσετε ????

Ζημιές στην κατοικία σας, η οποία έχει παραμείνει ακατοίκητη περισσότερο από 90 συνεχόμενες ημέρες, εκτός αν έχει ειδοποιηθεί προηγουμένως η Εταιρία και έχει συμφωνήσει εγγράφως στη συνέχιση της κάλυψης.

Δεκτο.Θα ειδοποιηθει η Εταιρεια, για να αυξησει και τα ασφαλιστρα.Ετσι ?
...when the going gets tough, the tough gets going !!!

When the situation gets critical, those who aren't weak-willed, work harder and never give up.
Τελευταία διόρθωση: 25 Ιαν 2014 06:24 από maria (mb361).
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Κοστος ιδιωτικης ασφαλειας υγειας 25 Ιαν 2014 03:23 #137

  • snoopy
  • Το Άβαταρ του/της snoopy
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Expert Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 107
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 5
  • Κάρμα: 0 (-47)
sonicsotos έγραψε:
πλεον δεν κανουμε συζητηση, απο την ωρα που πρωτοποσταρα το μονο που γινετε ειναι να κανετε επιθεση προς εμενα..
Αρκετοι καρκινοπαθεις ειναι εν ζωη και εχουν γινει καλα και θα μπορουν νασας πουν τις εμπειριες του απο κατι παρομοιο , μεσα σε αυτα τα προσωπα ειναι και συγγενεις μου ....?

Ποσο χαμηλα θα πεσεις για να πουλησεις ενα συμβολαιο ?
Ντροπη σου
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Κοστος ιδιωτικης ασφαλειας υγειας 25 Ιαν 2014 03:25 #138

  • sonicsotos
  • Το Άβαταρ του/της sonicsotos
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Junior Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 38
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 1
  • Κάρμα: 0 (-7)
μαλλον μπερδεψατε τα λογια μου,, δεν μπηκα να πουλησω,,, μπηκα να λυσω αποριες οπως ειπα εξ αρχης.. απο κει και περα οποιος ενδιαφεροταν μπορει να μου στειλει σε email που εδωσα. δεν βγηκα να πω καντε συμβολαιο σονυ και ντε.. οποτε δεν εχει νοημα αυτο που λες
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": ΜΙΧΑΛΗΣΚΩΝ

Κοστος ιδιωτικης ασφαλειας υγειας 25 Ιαν 2014 03:54 #139

  • ΜΙΧΑΛΗΣΚΩΝ
  • Το Άβαταρ του/της ΜΙΧΑΛΗΣΚΩΝ
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Fresh Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 12
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2
  • Κάρμα: 0 (1)
Το επάγγελμα του ασφαλιστή είναι παρεξηγημένο.Για αυτό σίγουρα φταίνε οι πρακτικές αεριτζίδικων εταιρειών, τα κοράκια που λυμαίνονται τον χώρο αλλά δεν ανήκουν σε αυτόν,δεν τον πονάνε, απλά ασκούν ως πάρεργο το επάγγελμα για αρπακτή-πρόσθετο μαύρο εισόδημα.Φταίει ο καταναλωτής που κοιτάει το πάμφθηνο,δεν διαβάζει τι αγοράζει,άλλωστε τα ξέρει όλα,φταίει το μέχρι τώρα ανύπαρκτο δίχτυ προστασίας του καταναλωτή.Μην ξεχνάμε,για παράδειγμα,ότι η αγορά βοούσε για την ΑΣΠΙΣ αλλά οι αρμόδιοι έδιναν πιστοποιητικά φερεγγυότητας,πλήρωσε κανείς από τα λαμόγια που τα χορηγούσαν?Σήμερα κάτι έχει αρχίσει και ξεκαθαρίζει,και θέλω να πιστεύω ότι ο ασφαλιστής θα βρεί την αναγνώριση που του πρέπει όχι μόνο από τον καταναλωτή αλλά και από τις εταιρείες που συχνά τον πουλάνε!Εγώ πάντως ως ασφαλισμένος και χρήστης συμβολαίων διαφόρων εταιρειών,δηλώνω ότι όποτε τις χρειάσθηκα σε αληθινά-πραγματικά περιστατικά ήταν δίπλα μου χωρίς υπεκφυγές.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Κοστος ιδιωτικης ασφαλειας υγειας 25 Ιαν 2014 05:40 #140

  • maria (mb361)
  • Το Άβαταρ του/της maria (mb361)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 5234
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 1688
  • Κάρμα: 35 (-37)
ΜΙΧΑΛΗΣΚΩΝ έγραψε:
Το επάγγελμα του ασφαλιστή είναι παρεξηγημένο.Για αυτό σίγουρα φταίνε οι πρακτικές αεριτζίδικων εταιρειών, τα κοράκια που λυμαίνονται τον χώρο αλλά δεν ανήκουν σε αυτόν,δεν τον πονάνε, απλά ασκούν ως πάρεργο το επάγγελμα για αρπακτή-πρόσθετο μαύρο εισόδημα.Φταίει ο καταναλωτής που κοιτάει το πάμφθηνο,δεν διαβάζει τι αγοράζει,άλλωστε τα ξέρει όλα,φταίει το μέχρι τώρα ανύπαρκτο δίχτυ προστασίας του καταναλωτή.Μην ξεχνάμε,για παράδειγμα,ότι η αγορά βοούσε για την ΑΣΠΙΣ αλλά οι αρμόδιοι έδιναν πιστοποιητικά φερεγγυότητας,πλήρωσε κανείς από τα λαμόγια που τα χορηγούσαν?Σήμερα κάτι έχει αρχίσει και ξεκαθαρίζει,και θέλω να πιστεύω ότι ο ασφαλιστής θα βρεί την αναγνώριση που του πρέπει όχι μόνο από τον καταναλωτή αλλά και από τις εταιρείες που συχνά τον πουλάνε!Εγώ πάντως ως ασφαλισμένος και χρήστης συμβολαίων διαφόρων εταιρειών,δηλώνω ότι όποτε τις χρειάσθηκα σε αληθινά-πραγματικά περιστατικά ήταν δίπλα μου χωρίς υπεκφυγές.

Να συμπληρωσω οτι και οσοι διαβαζουν το συμβολαιο πριν υπογραψουν, στην ουσια δεν διαπραγματευονται.Ενω εαν επιβαλουμε την διαπραγματευση/τροποποιηση ορων...και συναμα αρχισουν να λιγοστευουν λογω κρισης τα ασφαλιστηρια , θα δεις ποσο διαφορετικη συμπεριφορα θα αποκτησουν , οι κυριοι ασφαλιστες. Γιατι : Την δυναμη τους την αντλουν απο τα λεφτα που πληρωνουν οι καταναλωτες (το γραφω γιατι το εχουν ξεχασει) !
...when the going gets tough, the tough gets going !!!

When the situation gets critical, those who aren't weak-willed, work harder and never give up.
Τελευταία διόρθωση: 25 Ιαν 2014 05:44 από maria (mb361).
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Κοστος ιδιωτικης ασφαλειας υγειας 25 Ιαν 2014 08:18 #141

  • Βαγγέλης (Samsung)
  • Το Άβαταρ του/της Βαγγέλης (Samsung)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 336
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 79
  • Κάρμα: 9 (13)
sonicsotos έγραψε:
1) καρκινοπαθεις ειναι εν ζωη ... ειναι και συγγενεις μου ,


2) ειναι ενας λογως


3) Αν ηταν εστω λιγο ποιο αντικειμενικο το θεμα


4) για ποιο λογω το ανοιξατε στη τελικη?

1) Να το κοιτάξεις. Έχεις γονιδιακή προδιάθεση, αν όλο σου το σόϊ έπαθε την επάρατο...

2) Αν το "λόγο" τον γράφεις με "Ω", τι να καταλάβεις από συμβόλαια, καλέ μου? Δεν πας να κόβεις γύρο σε κανένα σουβλατζίδικο?

3) Αντικειμενικό θα ήταν αν όλα τα παραμύθια που αραδιάζεις τα τρώγαμε αμάσητα?

4) Το διάβασες απ' την αρχή το νήμα?
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Κοστος ιδιωτικης ασφαλειας υγειας 25 Ιαν 2014 08:42 #142

  • flox (Aγνωστου πατρος)
  • Το Άβαταρ του/της flox (Aγνωστου πατρος)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Αποκλεισμένος
  • Δημοσιεύσεις: 251
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2
  • Κάρμα: 0 (-165)
Xτες ακουσα απ το Βελοπουλο, μαζι με την "υπερπροσφορα" του των 6 βιβλιων στα 29€ διδεται λεει και μια καρτα υγειας εντελως δωρεαν, που σε καλυπτει για ολα επι 1 χρονο.

Αληθεια, αυτες οι καρτες υγειας που κυκλοφορουν τι μερος του λογου ειναι?
Τελευταία διόρθωση: 25 Ιαν 2014 08:47 από flox (Aγνωστου πατρος).
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Κοστος ιδιωτικης ασφαλειας υγειας 25 Ιαν 2014 14:31 #143

  • takis600
  • Το Άβαταρ του/της takis600
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 321
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 49
  • Κάρμα: 3
flox έγραψε:
Xτες ακουσα απ το Βελοπουλο, μαζι με την "υπερπροσφορα" του των 6 βιβλιων στα 29€ διδεται λεει και μια καρτα υγειας εντελως δωρεαν, που σε καλυπτει για ολα επι 1 χρονο.

Αληθεια, αυτες οι καρτες υγειας που κυκλοφορουν τι μερος του λογου ειναι?

Επίθετο... ψεύτικες.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Κοστος ιδιωτικης ασφαλειας υγειας 25 Ιαν 2014 22:31 #144

  • flox (Aγνωστου πατρος)
  • Το Άβαταρ του/της flox (Aγνωστου πατρος)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Αποκλεισμένος
  • Δημοσιεύσεις: 251
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2
  • Κάρμα: 0 (-165)
takis600 έγραψε:
flox έγραψε:
Xτες ακουσα απ το Βελοπουλο, μαζι με την "υπερπροσφορα" του των 6 βιβλιων στα 29€ διδεται λεει και μια καρτα υγειας εντελως δωρεαν, που σε καλυπτει για ολα επι 1 χρονο.

Αληθεια, αυτες οι καρτες υγειας που κυκλοφορουν τι μερος του λογου ειναι?

Επίθετο... ψεύτικες.


Aυτο το λες απο προσωπικη πειρα ή ειναι εικασια?
Δηλαδη ολοι αυτοι με τις καρτες δεν εξυπηρετουνται? Και γιατι δε το καταγγελουν τοτε?
Τελευταία διόρθωση: 25 Ιαν 2014 22:32 από flox (Aγνωστου πατρος).
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Συντονιστές: ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.083 δευτερόλεπτα