Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι
Ό,τι δεν ταιριάζει σε άλλη κατηγορία

ΘΕΜΑ: Κοστος ιδιωτικης ασφαλειας υγειας

Κοστος ιδιωτικης ασφαλειας υγειας 23 Οκτ 2012 11:15 #28

  • Nikos Georgiou
  • Το Άβαταρ του/της Nikos Georgiou
Commercial Value!!!!!!!!! Μια και μοναδικη που σε συνδυασμο με την καλυψη και προστασια κρατους , της ΕΠΕΙΑ και του αφεντικου της κ.Πετσα και του εκαστοτε υπουργου οικονομικων που τον ταιζουν κανονικα κατι αφεντικα τυπου Ψωμιαδης, θα εχετε σιγουρη περιθαλψη, συνταξη μεγαλη και ασφαλεια χρηματων. ΜΗΝ ΧΑΣΕΤΕ τετιοα ευκαιρια στην Ελληνικη-Μπανανια Ιδιωτικη Ασφαλιση.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Κοστος ιδιωτικης ασφαλειας υγειας 23 Οκτ 2012 19:04 #29

  • bfc_xxx
  • Το Άβαταρ του/της bfc_xxx
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Expert Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 100
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 24
  • Κάρμα: 0 (-1)
Internal life. Ξεκίνησα με 570 ευρώ το εξάμηνο και το ανέβαζαν καθε χρόνο. Φθάσαμε στα 610 ευρώ χωρίς να τους έχω χρεώσει ποτέ. Παίρνω τηλέφωνο να διαμαρτυρυθώ και μου λένε οι χρεώσεις μου είναι συνάρτηση των οικονομικων της εταιρείας. Δηλ, αν έχει ζημιες η εταιρεία εγώ θα πληρώνω παραπάνω. Οπότε τους λεω είστε μια κακή εταιρεία γιατι 5 χρόνια έχετε ζημιές. Λέω σε καιρους κρίσης δε γίνεται να κάνετε συνέχεια αυξήσεις και αν θέλετε να μείνω κάντε μου μια προσφορά. Η απάντηση τους ήταν να μιλήσω με τον ασφαλιστή μου, όπως και έπραξα και θα με μεταφέρει σε άλλη εταιρεία.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Κοστος ιδιωτικης ασφαλειας υγειας 23 Οκτ 2012 19:25 #30

  • soto51
  • Το Άβαταρ του/της soto51
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 7024
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2270
  • Κάρμα: 200 (94)
bfc_xxx έγραψε:
Internal life.
θα με μεταφέρει σε άλλη εταιρεία.
Ποιά έναι η "Internal life"?
Μήπως γράφεις κάτι λάθος?

Κατ' αρχήν δε σε συμφέρει η μεταφορά.
Αλλά δες το.

Το ποστ μου περί σύμβασης το είδες?
ΜΑΚΡΥΑ ΑΠ' ΤΙΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Κοστος ιδιωτικης ασφαλειας υγειας 24 Οκτ 2012 14:01 #31

  • iro
  • Το Άβαταρ του/της iro
bfc_xxx έγραψε:
Internal life. Ξεκίνησα με 570 ευρώ το εξάμηνο και το ανέβαζαν καθε χρόνο. Φθάσαμε στα 610 ευρώ χωρίς να τους έχω χρεώσει ποτέ. Παίρνω τηλέφωνο να διαμαρτυρυθώ και μου λένε οι χρεώσεις μου είναι συνάρτηση των οικονομικων της εταιρείας. Δηλ, αν έχει ζημιες η εταιρεία εγώ θα πληρώνω παραπάνω. Οπότε τους λεω είστε μια κακή εταιρεία γιατι 5 χρόνια έχετε ζημιές. Λέω σε καιρους κρίσης δε γίνεται να κάνετε συνέχεια αυξήσεις και αν θέλετε να μείνω κάντε μου μια προσφορά. Η απάντηση τους ήταν να μιλήσω με τον ασφαλιστή μου, όπως και έπραξα και θα με μεταφέρει σε άλλη εταιρεία.

Στο δικό μου συμβόλαιο γράφει οτι κάθε χρόνο θα υπάρχει αύξηση. Μή περιμένεις μειώσεις λόγο κρίσης. Μή ξεχνάς οτι κι εκείνοι έχουν λιγότερους πελάτες (αρα περνάνε μια κριση). Στο Ελλάδα τα πάντα ανεβαίνουν ενώ οι μισθοί πέφτουν.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Κοστος ιδιωτικης ασφαλειας υγειας 25 Οκτ 2012 15:30 #32

  • Nexus (nexus)
  • Το Άβαταρ του/της Nexus (nexus)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Senior Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 44
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 1
  • Κάρμα: 0 (-4)
Α. Ολες οι ασφαλιστικές εταιρείες κάνουν αυξήσεις, είτε έχουν κέρδη είτε ζημιές.

Β. Yπάρχει international life και interlife (με έδρα τη θεσσαλονίκη η τελευταία)

Γ. Γιατί δεν συμφέρει η μεταφορά? Συμφέρει και παρασυμφερει αν έχεις επαγγελματία ασφαλιστή.

Δ.Ολα τα ασφαλιστήρια όλων των εταιρειών προβλέπουν εξαιρέσεις . Αν λοιπον κάποιος μπει σε ένα νοσοκομείο και κάνει μια επέμβαση η οποία εξαιρείται και δεν καλύπτεται, γι αυτό δεν θα φταίει η ασφαλιστική εταιρεία αλλά ο ασφαλισμένος ο οποίος δεν διάβασε τους όρους και τις εξαιρέσεις του συμβολαίου του. Καμμιά εταιρεία, ελληνική ή ξένη δεν ''αποδέχεται'' εκ των προτέρων ότι θα σου καλύψει όλα τα έξοδα νοσηλείας.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Κοστος ιδιωτικης ασφαλειας υγειας 25 Οκτ 2012 23:19 #33

  • soto51
  • Το Άβαταρ του/της soto51
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 7024
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2270
  • Κάρμα: 200 (94)
Nexus έγραψε:
Α. Ολες οι ασφαλιστικές εταιρείες κάνουν αυξήσεις, είτε έχουν κέρδη είτε ζημιές.

Β. Yπάρχει international life και interlife (με έδρα τη θεσσαλονίκη η τελευταία)

Γ. Γιατί δεν συμφέρει η μεταφορά? Συμφέρει και παρασυμφερει αν έχεις επαγγελματία ασφαλιστή.

Δ.Ολα τα ασφαλιστήρια όλων των εταιρειών προβλέπουν εξαιρέσεις . Αν λοιπον κάποιος μπει σε ένα νοσοκομείο και κάνει μια επέμβαση η οποία εξαιρείται και δεν καλύπτεται, γι αυτό δεν θα φταίει η ασφαλιστική εταιρεία αλλά ο ασφαλισμένος ο οποίος δεν διάβασε τους όρους και τις εξαιρέσεις του συμβολαίου του. Καμμιά εταιρεία, ελληνική ή ξένη δεν ''αποδέχεται'' εκ των προτέρων ότι θα σου καλύψει όλα τα έξοδα νοσηλείας.

Αντιλαμβάνομαι ότι ΕΙΣΑΙ επαγγελματίας ασφαλιστής.

Αν δεν αποδέχεται εκ των προτέρων ότι θα μου καλύψει έξοδα νοσηλείας, τότε τι σκατά ασφάλιση υγείας είναι?
Οι εξαιρέσεις (ρητές και σαφώς διατυπωμένες εκ των προτέρων - π.χ. αυτοκτονία, πτώσεις με αλεξίπτωτο, και δεν ξέρω και εγώ τι άλλο) είναι συζητήσιμες και (πιθανόν) σεβαστές από μένα.

Οι ασάφειες όχι.

Το αν "Καμμιά εταιρεία δεν αποδέχεται εκ των προτέρων ότι θα καλύψει τα έξοδα νοσηλείας" είναι αληθές (πιθανότατα είναι), με κάνει να μην συνάψω ασφαλιστική σύμβαση.
Εγώ (θα) τους πληρώνω.
Αυτοί, τι μου δίνουν?
ΜΑΚΡΥΑ ΑΠ' ΤΙΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Κοστος ιδιωτικης ασφαλειας υγειας 26 Οκτ 2012 00:11 #34

  • Optimus (optimus)
  • Το Άβαταρ του/της Optimus (optimus)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 588
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 61
  • Κάρμα: -3 (-86)
Η εθνική ασφαλιστική(αν σε ενδιαφέρει) έχει επισυνάψει σύμβαση με διάφορους γιατρούς ή ιατρικά κέντρα. Βασικά τι ρωτάς σε ενδιαφέρει;

Κάθε πόλη έχει τους δικούς της συμβεβλημένους. Εσύ που μένεις μάλλον Αττική είσαι τυχερός. Εξετάσεις αίματος και τέτοια στα καλύπτουν σε συνεργαζόμενα κέντρα.

Σε καλύπτουν και σε περίπτωση εγχείρησης(συμβεβλημένοι μόνο), με της μέρες νοσηλείας δεν ξέρω τι γίνεται, πχ χτύπα ξύλο αν πάθεις κάτι επείγον και σε πάνε στον Ευαγγελισμό τι γίνεται με αυτό.

Δεν ξέρω δεν μου πολυάρεσε η όλη φάση, σαν στρίμωγμα μου φάνηκε για να πάρουμε τα 55 ευρώ το μήνα. Τι να απαιτήσεις βέβαια με 60ευρώ το μήνα... :huh:

Ετσι και έτσι δηλαδή. Αν είναι τελείως μπουρδέλο η ασφάλιση σου ή δεν έχεις καθόλου ίσως να λέει
Τελευταία διόρθωση: 26 Οκτ 2012 03:29 από Optimus (optimus).
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Κοστος ιδιωτικης ασφαλειας υγειας 26 Οκτ 2012 00:45 #35

  • bfc_xxx
  • Το Άβαταρ του/της bfc_xxx
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Expert Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 100
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 24
  • Κάρμα: 0 (-1)
soto51 έγραψε:
bfc_xxx έγραψε:
Internal life.
θα με μεταφέρει σε άλλη εταιρεία.
Ποιά έναι η "Internal life"?
Μήπως γράφεις κάτι λάθος?

Κατ' αρχήν δε σε συμφέρει η μεταφορά.
Αλλά δες το.

Το ποστ μου περί σύμβασης το είδες?

INTERNATIONAL LIFE εννοούσα, συγγνώμη για το λάθος.
iro έγραψε:
bfc_xxx έγραψε:
Internal life. Ξεκίνησα με 570 ευρώ το εξάμηνο και το ανέβαζαν καθε χρόνο. Φθάσαμε στα 610 ευρώ χωρίς να τους έχω χρεώσει ποτέ. Παίρνω τηλέφωνο να διαμαρτυρυθώ και μου λένε οι χρεώσεις μου είναι συνάρτηση των οικονομικων της εταιρείας. Δηλ, αν έχει ζημιες η εταιρεία εγώ θα πληρώνω παραπάνω. Οπότε τους λεω είστε μια κακή εταιρεία γιατι 5 χρόνια έχετε ζημιές. Λέω σε καιρους κρίσης δε γίνεται να κάνετε συνέχεια αυξήσεις και αν θέλετε να μείνω κάντε μου μια προσφορά. Η απάντηση τους ήταν να μιλήσω με τον ασφαλιστή μου, όπως και έπραξα και θα με μεταφέρει σε άλλη εταιρεία.

Στο δικό μου συμβόλαιο γράφει οτι κάθε χρόνο θα υπάρχει αύξηση. Μή περιμένεις μειώσεις λόγο κρίσης. Μή ξεχνάς οτι κι εκείνοι έχουν λιγότερους πελάτες (αρα περνάνε μια κριση). Στο Ελλάδα τα πάντα ανεβαίνουν ενώ οι μισθοί πέφτουν.

Τι είναι πιο καλά για αυτούς? Να ανεβάσουν τη τιμή και να με χάσουν η να μου κρατήσουν το συμβόλαιο στα περσινά επίπεδα και να έχουν στα ταμεία τους 1200 ευρώ επιπλέον από τη στιγμή που δε τους έχω ενοχλήσει ποτέ και συνεπώς κερδίζουν από μένα?Αν στο μέλλον τους χρειαστώ τότε συμφωνώ να μου αυξήσουν τα ασφάλιστρα.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Κοστος ιδιωτικης ασφαλειας υγειας 26 Οκτ 2012 02:18 #36

  • ANΩΝΥΜΟΣ
  • Το Άβαταρ του/της ANΩΝΥΜΟΣ
Καθείστε να γίνουν οι Αμερικάνικες εκλογές και να βγεί ο Obama και θα δούμε πράγματα
και θαύματα που γίνονται και στον Κλάδο Υγείας.
Ανώνυμος
Αμα δεν σκάσει το νέο ο Αμερικάνος να τον συμφέρει καλύτερα να κάνει μια Ασφάλεια Υγείας
στην "φρικτή" και "υποανάπτυκτη" Ταυλάνδη παρά στην Αμερική.

Απο τιμές φαρμάκων του ιδίου τύπου μέχρι σοβαρές εγχειρήσεις ματιών με lasik -laser.

H Αγγλία δούλευε και δουλεύει με την Ινδία οπου οι Ιατροί της κάνουν πραγματικά θαύματα απο εγχειρήσεις κρίσιμες μέχρι αιμοκαθάρσεις και εχουν αναπτύξει τον Ιατρικό τουρισμό.
Πάντως οι συγκεκριμένες ασφάλειες δεν εχουν "αξιολογηθεί" παρά μόνο απο μεμονωμένες
περιπτώσεις που ΔΕΝ επιβεβαιώνονται απο κανένα.
Κτυπάω ξύλο αλλά απο ενα ατύχημα με μοτοσυκλέτα που ειχε ενας φίλος μου πρίν απο το ευρώ
και ειχε σπασει τι χέρι του και ειχε εκδορές στο σώμα του δεν θα γράψω την Ιδιωτική κλινική που
εσπευσμένα το ΕΚΑΒ τον πήγε λόγω μη εφημερεύοντος κοντινού Νοσοκομείου -νοσηλευθηκε 2 ημέρες και το κόστος ηταν τα 300.000 δραχμές.
Το παρακάνανε και οι Ιατροί με τις τιμές τους στην περίθαλψη.
Μην κυνηγάμε μόνο τα μπακάλικα super market και τις αποδείξεις....
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Συντονιστές: ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.088 δευτερόλεπτα