Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι

ΘΕΜΑ: ΕΚΛΟΓΕΣ

ΕΚΛΟΓΕΣ 17 Ιαν 2015 23:54 #838

  • maria (mb361)
  • Το Άβαταρ του/της maria (mb361)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 5234
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 1688
  • Κάρμα: 35 (-37)
www.antidiaploki.gr/arheio/2313



Mήνυμα του Γιώργου Μητσικώστα για τον Βασίλη Λεβέντη (βίντεο)

www.tribune.gr/politics/news/article/107...-leventi-vinteo.html

Ο Γιώργος Μητσικώστας εν όψει των εκλογών της 25ης Ιανουαρίου και μετά από τόσα χρόνια σάτιρα στον Βασίλη Λεβέντη, έγραψε ένα βίντεο στο οποίο παρείχε την αμέριστη στήριξη και συμπαράστασή του στο κόμμα της Ένωσης Κεντρώων και τον ίδιο τον Βασίλη Λεβέντη προσωπικά.

«Έφτασε η ώρα μετά από τόσα χρόνια αγώνα και προσωπικής πάλης με τα συμφέροντα που τον πολεμούσαν, νομίζω δικαιωματικά του αξίζει μια θέση στη Βουλή» αναφέρει ο κωμικός και συνεχίζει: «Πρόεδρε σ” αγαπώ πολύ και σου ζητώ συγνώμη τόσα χρόνια για τη σάτιρα που σου έχω κάνει. Αν και μου έλεγες πάντα πως η σάτιρά σου αν είναι καλοπροαίρετη με κάνει καλύτερο. Πρόεδρε, σε εμπιστεύομαι και σε στηρίζω».

=====
Σχόλιο του Βασίλη Λεβέντη αναφορικά με το γεγονός ότι δεν προβλήθηκε η δήλωση υποστήριξης του Γ. Μητσικώστα από κανένα κανάλι.

"Τον Γιώργο Μητσικώστα, όσο με γελοιοποιούσε μέσω σάτιρας από την εκπομπή του, τον μετέδιδαν τα κανάλια. Τώρα που μετανόησε αποσιωπούν"

Ας είναι λοιπόν το ίντερνετ ο μόνος τρόπος για να ξεπεράστουν τα τείχη του 3%.
...when the going gets tough, the tough gets going !!!

When the situation gets critical, those who aren't weak-willed, work harder and never give up.
Τελευταία διόρθωση: 18 Ιαν 2015 02:30 από maria (mb361).
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

ΕΚΛΟΓΕΣ 18 Ιαν 2015 16:17 #839

  • maria (mb361)
  • Το Άβαταρ του/της maria (mb361)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 5234
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 1688
  • Κάρμα: 35 (-37)
Θεομηνία την ημέρα των εκλογών προβλέπει αμερικανική ιστοσελίδα Accuweather.com....


www.kalpes15.gr/%CE%B5%CE%B8%CE%BD%CE%B9...BB%CE%B9%CE%B4%CE%B1

Αγοραστε κανενα ζευγαρι γαλοτζες για να κοψετε λασπη και εκτος απο ψοφοδελτια του ενος απο τους 3 ''σαματατζηδες'' ζητηστε και ΤΑΧΙ !
...when the going gets tough, the tough gets going !!!

When the situation gets critical, those who aren't weak-willed, work harder and never give up.
Τελευταία διόρθωση: 18 Ιαν 2015 16:26 από maria (mb361).
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

ΕΚΛΟΓΕΣ 18 Ιαν 2015 22:36 #840

  • PantelisP (Pantelis Panagiotidis)
  • Το Άβαταρ του/της PantelisP (Pantelis Panagiotidis)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Expert Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 147
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 86
  • Κάρμα: 16
maria έγραψε:
www.tovima.gr/politics/article/?aid=667334

Επειδη - μεσα σε συνθηκες πολιτικης σχιζοφρενειας - πρεπει να ακουγεται και ''η αλλη'' γνωμη...

Ναι, οκ , αλλα δεν περιμένουμε τον κουτσούμπα να μας το πει.
Είναι σχεδόν βέβαιο οτι θα πάμε σε επαναληπτικές 1η μάρτη σε περίπτωση οπου ο ΣΥΡΙΖΑ προηγηθεί πάνω απο 2+ μονάδες χωρίς αυτοδυναμία.

Στο 2% και κάτω διαφορά είναι που ο ΣΥΡΙΖΑ θα μασίσει και θα αναγκαστεί να κάνει κυβέρνηση (ΠΟΤΑΜΙ/ΑΝΕΛ?) διότι υπάρχει ο φόβος οτι σε πόλωση και με την πλάτη στον τοίχο οι ψηφοφόροι να βγάλουν κυβέρνηση , οι αποθήκες της δεξιάς που είναι πολύ μεγαλύτερες (ΧΑ, ΑΝΕΛ, ΛΑΟΣ, ~10%) απο τις αποθήκες του ΣΥΡΙΖΑ (ΚΚΕ που είναι τσιμεντομένο και δεν πέφτει κάτω απο 4.5% ποτέ, ΔΗΜΑΡ που μηδενίστηκε , ΠΑΣΟΚ υπάρχει και ο ΓΑΠ πλέον, αρα ~3% κιαν) μπορούν να κάνουν την ανατροπή .

Δείτε τα αποτελέσματα του 2012:
ekloges-prev.singularlogic.eu/v2012a/pub..."cls":"main","params":{}}
με την πόλωση
ekloges-prev.singularlogic.eu/v2012b/pub..."cls":"main","params":{}}
η ΝΔ μάζεψε +11% και ο ΣΥΡΙΖΑ +10%

Λογικά και ο σχεδιασμός της ΝΔ είναι για την διαφορά 2-3 μονάδες, και επαναληπτική με πόλωση, που έχει μια πιθανότητα να πάρει κεφάλι.

Σήμερα η ΑΥΓΗ δίνει 5 μονάδες διαφορά τον ΣΥΡΙΖΑ πάντως (απ τις 8-9 που έδινε πριν 15 μέρες).
Τελευταία διόρθωση: 18 Ιαν 2015 22:38 από PantelisP (Pantelis Panagiotidis).
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": maria (mb361)

ΕΚΛΟΓΕΣ 18 Ιαν 2015 23:10 #841

  • s.m (popay)
  • Το Άβαταρ του/της s.m (popay)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Αποκλεισμένος
  • Δημοσιεύσεις: 25
  • Κάρμα: -1
Ασε φιλε μου, τελευταία στιγμή ο Σαμαράς θα ανατρέψει το σκηνικό, θα βγει πρώτος, θα φτιάξει κυβέρνηση με ΠΑΣΟΚ/ΠΟΤΑΜΙ/Τζεφρυ και θα εχουμε άλλη μια 4 ετία αναπτυξης και πρωτογενων πλεονασμάτων. Θα το δεις: Η ελπιδα πεθαινει τελευταία
Τελευταία διόρθωση: 18 Ιαν 2015 23:11 από s.m (popay).
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

ΕΚΛΟΓΕΣ 18 Ιαν 2015 23:17 #842

  • PantelisP (Pantelis Panagiotidis)
  • Το Άβαταρ του/της PantelisP (Pantelis Panagiotidis)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Expert Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 147
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 86
  • Κάρμα: 16
s.m έγραψε:
Ασε φιλε μου, τελευταία στιγμή ο Σαμαράς θα ανατρέψει το σκηνικό, θα βγει πρώτος, θα φτιάξει κυβέρνηση με ΠΑΣΟΚ/ΠΟΤΑΜΙ/Τζεφρυ και θα εχουμε άλλη μια 4 ετία αναπτυξης και πρωτογενων πλεονασμάτων. Θα το δεις: Η ελπιδα πεθαινει τελευταία

Άσεφιλεμου , συμφωνω με εσένα οτι δεν θα γίνει αυτό που λες. :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

ΕΚΛΟΓΕΣ 19 Ιαν 2015 07:12 #843

  • Vladimiros
  • Το Άβαταρ του/της Vladimiros
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Gold Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 195
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 65
  • Κάρμα: 3
s.m έγραψε:
Ασε φιλε μου, τελευταία στιγμή ο Σαμαράς θα ανατρέψει το σκηνικό, θα βγει πρώτος, θα φτιάξει κυβέρνηση με ΠΑΣΟΚ/ΠΟΤΑΜΙ/Τζεφρυ και θα εχουμε άλλη μια 4 ετία αναπτυξης και πρωτογενων πλεονασμάτων. Θα το δεις: Η ελπιδα πεθαινει τελευταία

Χα-χα!

Σ' ωραίος!
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

ΕΚΛΟΓΕΣ 19 Ιαν 2015 08:44 #844

  • euro (kolokythas)
  • Το Άβαταρ του/της euro (kolokythas)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Αποκλεισμένος
  • Δημοσιεύσεις: 455
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 30
  • Κάρμα: -6 (-4)
s.m έγραψε:
Ασε φιλε μου, τελευταία στιγμή ο Σαμαράς θα ανατρέψει το σκηνικό, θα βγει πρώτος, θα φτιάξει κυβέρνηση με ΠΑΣΟΚ/ΠΟΤΑΜΙ/Τζεφρυ και θα εχουμε άλλη μια 4 ετία αναπτυξης και πρωτογενων πλεονασμάτων. Θα το δεις: Η ελπιδα πεθαινει τελευταία

Υποψη οτι ο σαμαρας μπορει να κανει τη κυβερνηση με αυτους που λες ακομα κι αν βγει δευτερος.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

ΕΚΛΟΓΕΣ 21 Ιαν 2015 01:35 #845

  • maria (mb361)
  • Το Άβαταρ του/της maria (mb361)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 5234
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 1688
  • Κάρμα: 35 (-37)
www.tovima.gr/politics/article/?aid=668541

Λιγο πριν γίνει το πολιτικό ταμείο της 25ης Ιανουαρίου, το σύνολο σχεδόν των υποψηφίων βουλευτών της ΝΔ, ενώ το mea culpa, με φράσεις, όπως «κάναμε λάθη» «σημειώθηκαν παραλείψεις», «έγιναν αστοχίες» και «υπήρξαν αδικίες», είναι στην πρώτη γραμμή, σε μια προσπάθεια να μεταπειστεί μεγάλο τμήμα των αναποφάσιστων.

Οχι,κυριοι δεν μας πειθετε. Κανεις σας δεν δουλεψε οσο επρεπε.Με το που προκυριχτηκαν οι εκλογες, οι υπουργοι την κοπανισαν, ο ΕΝΦΙΑ που σχεδιασατε ηταν γεματος λαθη, στα εκλογικα σας γραφεια ζει και βασιλευει η παλαιοκομματικη πελατεια. Δοσατε στους κολλητους σας θεσουλες και τωρα κανετε ανοιγματα στους αναποφασιστους.

Αν και φορτισμενη, δειτε την παρακατω απαντηση (σχολια κατω απο το αρθρο) :

Αντωνάκη δυστυχώς για την οικογένειά μου τους φίλους μου την Πατρίδα μου - φεύγω. Με κατάφερες να με διώξεις. Ταξιδεύω την Δευτέρα 26 Ιανουαρίου στις 2μ.μ. για Αμπού Ντάμπι. Την Κυριακή όμως ψηφίζω για πρώτη φορά στα 50 μου χρόνια ΜΕ ΦΑΝΑΤΙΣΜΟ. Κρίμα εσύ έπρεπε να φύγεις.
...when the going gets tough, the tough gets going !!!

When the situation gets critical, those who aren't weak-willed, work harder and never give up.
Τελευταία διόρθωση: 21 Ιαν 2015 01:43 από maria (mb361).
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

ΕΚΛΟΓΕΣ 21 Ιαν 2015 16:46 #846

  • El_Malak
  • Το Άβαταρ του/της El_Malak
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 910
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 373
  • Κάρμα: 33 (2)
Μια παρέμβαση για εκλογικά και λοιπά ζητήματα.



Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Συντονιστές: ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.082 δευτερόλεπτα