Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι

ΘΕΜΑ: Tους πηρανε χαμπαρι...

Tους πηρανε χαμπαρι... 22 Μαρ 2017 21:36 #2458

  • batista
  • Το Άβαταρ του/της batista
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 7139
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2173
  • Κάρμα: -23 (4)
maria (mb361) έγραψε:
Σε εθνικο-υπερπληθωρικο νομισμισμα θα βρεθεις ενα πρωι (ισως πολύ συντομα...) επειδή τα ''δημοκρατικα'' εκλεγμενα κομματόσκυλα που ψο(η)φισες/ψο(η)φησατε, δεν θα εχπυν άλλη νομοτελειακη διεξοδο, από αυτό...

Κοινως,οταν τα Ταμεια του Κρατους θα είναι χωρις ρευστο....

Ξερω - ξερω τι θα πεις : ''Α, πααινε ρε...πινω καφε...'' Σαν τον Μπαλαφα... Ιδιοι εισαστε !

Βολεψου και με τους υπολοιπους ΑΡΧΙΚΑΡΑΓΚΙΟΖΙΔΕΣ....


Δεν έχει σημασία αν εγώ πίνω καφέ αυτή την ώρα, ούτε φυσικά θα το χρησιμοποιούσα ποτέ ως ... δικαιολογία για να μην σου απαντήσω. Το σημαντικό είναι να μας πεις τι ... πίνεις εσύ πριν μου γράψεις τα παλαβά που μου γράφεις.
Και επιτέλους αποφάσισε. Αυτό που τώρα χαρακτηρίζεις εθνικό-υπερπληθωριστικό νόμισμα (ασχέτως του ποιος θα το φέρει ή δεν θα το φέρει) το θέλεις, το ποθείς ή όχι;;;; Με βάση αυτά που σου παράθεσα (αυτά που μου έγραφες πρόσφατα) το θέλεις πολύ.... εκτός αν ... άλλαξες γνώμη, οπότε να μας το πεις να τελειώνουμε και να πάμε παρακάτω.

Όσο για τα ""δημοκρατικά" εκλεγμένα κομματόσκυλα που ψ(ο)ήφισα-ψ(ο)ηφίσαμε" λυπάμαι ... χάσαμε.
Όσο δεν μου εμφανίζεις την πεφωτισμένη μαγική εναλλακτική που θα αντικαταστήσει όλο το σημερινό πολιτικό προσωπικό (καλό, κακό ή ... χειρότερο), απλά κενολογείς άνευ ουσίας και άσε σε παρακαλώ εμάς τους υπόλοιπους να ψάχνουμε για άχυρα μέσα στα σκατά μήπως και βελτιωθεί κάποτε (σιγά-σιγά) η κατάσταση. Ξέρω, δεν ακούγεται πολύ .. αισιόδοξο ή ιδιαίτερα ... αποτελεσματικό, αλλά από το να ... θεοποιώ (στην θέση του) το ... απόλυτο ... "λυτρωτικό" ... κενό, είναι (σε σύγκριση πάντα) καλύτερο. Όποτε λειτουργήσαμε με αυτό (το κενό) ως οδηγό για να απαλλαγούμε από κάτι που (δικαιολογημένα) δεν μας άρεσε, πάντα οδηγηθήκαμε στις απόλυτες εθνικές καταστροφές.

Παρεμπιπτόντως, το σημαντικό (και το πραγματικά πολύ δύσκολο) δεν είναι το πως θα ξεφορτωθείς τους συγκεκριμένους πολιτικούς που αναφέρεις (αυτό θα ήταν εύκολο να μην σου πω και ... αυτόματο), αλλά το πως θα ξεφορτωθείς αυτούς (του ... υπέροχου ελληνικού λαού) που τους πριμοδοτούν και τους γιγαντώνουν (με το αζημίωτο κάποιοι και κάποιοι άλλοι με την απύθμενη βλακεία τους) με την καθημερινή στάση ζωής τους και όχι απλά με την ψήφο τους.
Αν έχεις καμιά μαγική συνταγή και για αυτό, είμαι όλος ... μάτια να την διαβάσω. Κάτι όμως μου λέει :whistle: ότι θα συνεχίσεις να κενολογείς και να συκοφαντείς ... χαλαρά και πέρα από κάθε δική μου εκφρασμένη θέση, με ... Μπαλάφες και λοιπούς γραφικούς...
Μέτρον άριστον
Τελευταία διόρθωση: 22 Μαρ 2017 22:04 από batista.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Tους πηρανε χαμπαρι... 22 Μαρ 2017 21:46 #2459

  • batista
  • Το Άβαταρ του/της batista
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 7139
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2173
  • Κάρμα: -23 (4)
Παπαγγελόπουλος: Λαοπρόβλητοι ηγέτες Καραμανλής και Τσίπρας.........

Κύλησε ο ... τέντζερης και βρήκε το ... καπάκι...

:woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :sick: :sick: :silly: :silly: :silly: :woohoo: :sick:

www.newsit.gr/politikh/Papaggelopoylos-L...s-kai-Tsipras/708803
Μέτρον άριστον
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Tους πηρανε χαμπαρι... 22 Μαρ 2017 22:42 #2460

  • maria (mb361)
  • Το Άβαταρ του/της maria (mb361)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 5234
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 1688
  • Κάρμα: 35 (-37)
batista έγραψε:

Όσο δεν μου εμφανίζεις την πεφωτισμένη μαγική εναλλακτική που θα αντικαταστήσει όλο το σημερινό πολιτικό προσωπικό (καλό, κακό ή ... χειρότερο), απλά κενολογείς άνευ ουσίας και άσε σε παρακαλώ εμάς τους υπόλοιπους να ψάχνουμε για άχυρα μέσα στα σκατά μήπως και βελτιωθεί κάποτε (σιγά-σιγά) η κατάσταση. Ξέρω, δεν ακούγεται πολύ .. αισιόδοξο ή ιδιαίτερα ... αποτελεσματικό, αλλά από το να ... θεοποιώ (στην θέση του) το ... απόλυτο ... "λυτρωτικό" ... κενό, είναι (σε σύγκριση πάντα) καλύτερο. Όποτε λειτουργήσαμε με αυτό (το κενό) ως οδηγό για να απαλλαγούμε από κάτι που (δικαιολογημένα) δεν μας άρεσε, πάντα οδηγηθήκαμε στις απόλυτες εθνικές καταστροφές.

Θεωρησε, την επερχομενη καταστροφη δεδομενη._
...when the going gets tough, the tough gets going !!!

When the situation gets critical, those who aren't weak-willed, work harder and never give up.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Tους πηρανε χαμπαρι... 23 Μαρ 2017 09:16 #2461

  • batista
  • Το Άβαταρ του/της batista
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 7139
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2173
  • Κάρμα: -23 (4)
maria (mb361) έγραψε:
Θεωρησε, την επερχομενη καταστροφη δεδομενη._

Το τι θεωρώ εγώ, εσύ ή οποιοσδήποτε άλλος (σε σχέση με την πιθανότητα της ... "επερχόμενης καταστροφής") δεν έχει καμία σημασία.
Το θέμα είναι να μην την επιδιώκουμε ή να μην θέλουμε να την επισπεύσουμε ή να την καταστήσουμε αναπόφευκτη, προκειμένου να επωφεληθούμε πάνω στις στάχτες της χώρας.
Οφείλουμε, στις επόμενες γενιές πάνω απ' όλα, να κάνουμε, όσο περνάει από το χέρι του καθενός, ότι είναι δυνατό για να αποφύγουμε αυτό που αποκαλείς "δεδομένη επερχόμενη καταστροφή".
Η μοιρολατρία και η εσχατολογία δεν προσφέρει τίποτα, ειδικά όταν συνοδεύεται από προφανέστατα καταστροφικές προτροπές "λύτρωσης" του στυλ ... "αι σιχτίρ πάμε στην δραχμή"...
Μέτρον άριστον
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Tους πηρανε χαμπαρι... 23 Μαρ 2017 17:24 #2462

  • alex (The_Emperor)
  • Το Άβαταρ του/της alex (The_Emperor)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 752
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 239
  • Κάρμα: 12
maria (mb361) έγραψε:
Θεωρησε, την επερχομενη καταστροφη δεδομενη._

Επερχόμενη;;;
Για την πλειοψηφία αποτελεί ήδη πραγματικότητα... Πώς αλλιώς χαρακτηρίζεται η κατάσταση στην οποία παραπάνω από τους μισούς Έλληνες χρωστούν ποσά που αδυνατούν να πληρώσουν;
Τελευταία διόρθωση: 23 Μαρ 2017 17:28 από alex (The_Emperor).
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Tους πηρανε χαμπαρι... 23 Μαρ 2017 19:57 #2463

  • batista
  • Το Άβαταρ του/της batista
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 7139
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2173
  • Κάρμα: -23 (4)
alex (The_Emperor) έγραψε:
Επερχόμενη;;;
Για την πλειοψηφία αποτελεί ήδη πραγματικότητα... Πώς αλλιώς χαρακτηρίζεται η κατάσταση στην οποία παραπάνω από τους μισούς Έλληνες χρωστούν ποσά που αδυνατούν να πληρώσουν;

Ιδού ο Τσίπρας του 2017. "Χαρίζω χρέη, μοιράζω οικόπεδα". Άντε να κατέβεις υποψήφιος. Δεν έχεις να του ζηλέψεις τίποτα... Υπάρχει βέβαια η περίπτωση εσύ να μας οδηγήσεις στην απόλυτη καταστροφή, αυτό δηλαδή που ίσως δεν θα προλάβει να κάνει ο Αλέξης, αλλά αυτό για τον Έλληνα ψηφοφόρο είναι μια ... τεχνική λεπτομέρεια.
Αρκεί που του λες αυτά που θέλουν τα αυτάκια του να ακούσουν και που με βάση αυτά νομίζει ότι αυτό που ζει (όσο άσχημο και αν είναι) είναι ο ... πάτος.
Μέτρον άριστον
Τελευταία διόρθωση: 23 Μαρ 2017 20:00 από batista.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Tους πηρανε χαμπαρι... 24 Μαρ 2017 08:46 #2464

  • batista
  • Το Άβαταρ του/της batista
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 7139
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2173
  • Κάρμα: -23 (4)
Πρέπει να σταματήσεις να κοιτάζεσαι στον καθρέφτη όταν γράφεις στο φόρουμ γιατί μπερδεύεσαι και κρίνεις πάντα εξ ιδίων. Δεν είναι όλοι όσοι διαφωνούν μαζί σου σαν τα μούτρα σου. Τσίπρα του 2015, ε Τσίπρα του 2015.
Μέτρον άριστον
Τελευταία διόρθωση: 24 Μαρ 2017 08:47 από batista.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Tους πηρανε χαμπαρι... 24 Μαρ 2017 09:08 #2465

  • batista
  • Το Άβαταρ του/της batista
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 7139
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2173
  • Κάρμα: -23 (4)
Είσαι τόσο ... Τσίπρας, που ούτε καν διαβάζεις αυτά που σου γράφουν. Τσίπρα του 2015 σε αποκάλεσα σούργελο, "επαναστάτη" της πλάκας. Ο Τσίπρας του 2017 είναι άλλου τύπου σούργελο, αν και είμαι σίγουρος ότι αν αναλάμβανες ποτέ εξουσία, στου ίδιου τύπου σούργελο θα μεταλλασσόσουν.
Όσο για τα υπόλοιπα, επαναλαμβάνω απλά, σταμάτα επιτέλους να κρίνεις εξ ιδίων. Εκτίθεσαι ανεπανόρθωτα. Η πλάκα είναι ότι το έπαιζες και ... νουνεχής. Με την πρώτη κόντρα στις βλακείες που γράφεις (επιπέδου "αγανακτισμένων" του 2010) έβγαλες τον πραγματικό σου εαυτό.
Μέτρον άριστον
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Tους πηρανε χαμπαρι... 24 Μαρ 2017 09:56 #2466

  • alex (The_Emperor)
  • Το Άβαταρ του/της alex (The_Emperor)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 752
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 239
  • Κάρμα: 12
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Συντονιστές: ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.129 δευτερόλεπτα