Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι

ΘΕΜΑ: Ερχονται τα αναρχοκομουνια !

Ερχονται τα αναρχοκομουνια ! 17 Ιαν 2015 01:02 #64

  • john45 (jlian)
  • Το Άβαταρ του/της john45 (jlian)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Αποκλεισμένος
  • Δημοσιεύσεις: 464
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 143
  • Κάρμα: -18 (21)
Εγω δεν το παίζω άντρας, εγω είμαι απλά ένας άντρας. Εσυ το παίζεις άντρας ( =jim-αρας και καλά), ενώ δεν είσαι. Ή είσαι το μπάζο (Ρουβίτσα) που μοιάζει με γυναίκα και κυκλοφορεί χρόνια στα φόρουμ βρίζοντας τους Δ.Υ, είτε είσαι κάποια κανονική αδερφάρα όπως αυτοπεριγράφτηκες. Και στην μια και στην άλλη περίπτωση βρωμάς αηδία απο πάνω μέχρι κάτω. Γκε-γκε στόκε;

Και για να σου λύσω τις οποιες απορίες έχεις, εσυ και η υπόλοιπη σκοτοπαρέα σου, είμαι εφοριακός.
Και διαφωνώ κάθετα με το οικονομικό πρόγραμμα όλων, γιατί έχουν λαϊκιστικό και εισπρακτικό χαρακτήρα, όπως διαφωνώ κάθετα με τις δηλώσεις μετρητών που θέλουν να κάνουν, γιατί έχουν έρθει απ έξω "συστημένες" και ξέρω τι στόχο έχουν. Να φορτωθεί το δημόσιο χρέος ο Ελληνας αποταμιευτής. Επίσης βλέπω οτι μας αδειάζουν όλους τις τσέπες ολοι, με τον ένα και τον άλλο τρόπο. Και θα συνεχίσουν να το κάνουν.

Αυτό που βλέπω όμως καθημερινά είναι κάτι απίστευτα τυπάκια με 15.000 ετήσιο εισόδημα και μηδενικές καταθέσεις να συντηρούν μεζονέτες στην Γλυφάδα και ανεξαρτήτως εκλογικού αποτελέσματος οι "απο πάνω" να ετοιμάζονται να βάλουν χέρι αντί σε αυτούς στις τσέπες των αποταμιευτών. Επίσης σε αυτό το ορμητήριο πειρατών κατα των Δ.Υ που έχετε φτιάξει, όπως και σε μερικά ακόμα του ίντερνετ, πρέπει να μπει ενα φρένο. Και θα μπεί, να είσαι σίγουρος/η για αυτό, γιατί οι μέρες ασυλίας της αμοιβής παροχής έργου στα τσιράκια της συμμορίας Σαμαρά και σία τελειώνουν 26 Γενάρη.

Αιντε τράβα τώρα να βρείς κανένα γκόμενο να ξεχαρμανιάσεις, γιατί οσο και να σε στείλω εγω, πρέπει κι εσύ να βάλεις κάποια προσπάθεια.
Ποτέ να μην λογομαχήσεις με έναν βλάκα. Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω εμπειρίας (αγνώστου).
Τελευταία διόρθωση: 17 Ιαν 2015 01:32 από john45 (jlian).
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Ερχονται τα αναρχοκομουνια ! 17 Ιαν 2015 03:37 #65

  • GRIGORIS
  • Το Άβαταρ του/της GRIGORIS
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Senior Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 43
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 14
  • Κάρμα: 3 (-1)
Το John βγαίνει από το Μάκης;
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Ερχονται τα αναρχοκομουνια ! 17 Ιαν 2015 03:41 #66

  • john45 (jlian)
  • Το Άβαταρ του/της john45 (jlian)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Αποκλεισμένος
  • Δημοσιεύσεις: 464
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 143
  • Κάρμα: -18 (21)
Οπως το "Γρηγόρης"
Ποτέ να μην λογομαχήσεις με έναν βλάκα. Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω εμπειρίας (αγνώστου).
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Ερχονται τα αναρχοκομουνια ! 17 Ιαν 2015 03:47 #67

  • GRIGORIS
  • Το Άβαταρ του/της GRIGORIS
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Senior Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 43
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 14
  • Κάρμα: 3 (-1)
Ο άνθρωπος με τα χίλια πρόσωπα και το ανύπαρκτο μυαλό :P
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Καράντη Μαρία (cross)

Ερχονται τα αναρχοκομουνια ! 17 Ιαν 2015 04:09 #68

  • john45 (jlian)
  • Το Άβαταρ του/της john45 (jlian)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Αποκλεισμένος
  • Δημοσιεύσεις: 464
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 143
  • Κάρμα: -18 (21)
Ελα ρε "Γρηγόρης". Πως πάει, ολα καλά; Με άλλο σου ψευδώνυμο εχω καιρό να τα πούμε. Τους ταιζετε τους παπαγάλους ή σας εχουν ψοφήσει;
Ποτέ να μην λογομαχήσεις με έναν βλάκα. Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω εμπειρίας (αγνώστου).
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Ερχονται τα αναρχοκομουνια ! 17 Ιαν 2015 11:18 #69

  • Jim (jodigaras)
  • Το Άβαταρ του/της Jim (jodigaras)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Fresh Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 14
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 13
  • Κάρμα: -3
john45 έγραψε:
Εγω δεν το παίζω άντρας, εγω είμαι απλά ένας άντρας. Εσυ το παίζεις άντρας ( =jim-αρας και καλά), ενώ δεν είσαι. Ή είσαι το μπάζο (Ρουβίτσα) που μοιάζει με γυναίκα και κυκλοφορεί χρόνια στα φόρουμ βρίζοντας τους Δ.Υ, είτε είσαι κάποια κανονική αδερφάρα όπως αυτοπεριγράφτηκες. Και στην μια και στην άλλη περίπτωση βρωμάς αηδία απο πάνω μέχρι κάτω. Γκε-γκε στόκε;

Και για να σου λύσω τις οποιες απορίες έχεις, εσυ και η υπόλοιπη σκοτοπαρέα σου, είμαι εφοριακός.
Και διαφωνώ κάθετα με το οικονομικό πρόγραμμα όλων, γιατί έχουν λαϊκιστικό και εισπρακτικό χαρακτήρα, όπως διαφωνώ κάθετα με τις δηλώσεις μετρητών που θέλουν να κάνουν, γιατί έχουν έρθει απ έξω "συστημένες" και ξέρω τι στόχο έχουν. Να φορτωθεί το δημόσιο χρέος ο Ελληνας αποταμιευτής. Επίσης βλέπω οτι μας αδειάζουν όλους τις τσέπες ολοι, με τον ένα και τον άλλο τρόπο. Και θα συνεχίσουν να το κάνουν.

Αυτό που βλέπω όμως καθημερινά είναι κάτι απίστευτα τυπάκια με 15.000 ετήσιο εισόδημα και μηδενικές καταθέσεις να συντηρούν μεζονέτες στην Γλυφάδα και ανεξαρτήτως εκλογικού αποτελέσματος οι "απο πάνω" να ετοιμάζονται να βάλουν χέρι αντί σε αυτούς στις τσέπες των αποταμιευτών. Επίσης σε αυτό το ορμητήριο πειρατών κατα των Δ.Υ που έχετε φτιάξει, όπως και σε μερικά ακόμα του ίντερνετ, πρέπει να μπει ενα φρένο. Και θα μπεί, να είσαι σίγουρος/η για αυτό, γιατί οι μέρες ασυλίας της αμοιβής παροχής έργου στα τσιράκια της συμμορίας Σαμαρά και σία τελειώνουν 26 Γενάρη.

Αιντε τράβα τώρα να βρείς κανένα γκόμενο να ξεχαρμανιάσεις, γιατί οσο και να σε στείλω εγω, πρέπει κι εσύ να βάλεις κάποια προσπάθεια.

Ήταν δεδομένο ότι είσαι από τους άχρηστους αυτής της χώρας. Και υπάρχουν πολλοί, οι περισσότεροι συνάδελφοι σου.
Απλά επιβεβαιώνεις και μόνος σου ότι ανήκεις στην top κλίκα άχρηστων, αγενών και χαραμοφάηδων.
Είναι προφανές ότι δεν μπορεί αυτή η χώρα να πάει μπροστά όταν οι ΚΑΛΟΠΛΗΡΩΜΕΝΟΙ (για το μηδενικό αποτέλεσμα της εργασίας τους) δημόσιοι υπάλληλοι αντί να δουλεύουν ξημεροβραδιάζονται στα φόρα. Και πρέπει να είναι πολλά τα φόρα που συμμετέχεις γιατί σε κυνηγάει και μία Ρουβίτσα από κάπου αλλού. Κι αν νομίζεις ότι η οργή εναντίον των βολεμένων προέρχεται από ένα μόνο πρόσωπο, είσαι απλά ΠΑΝΗΛΙΘΙΟΣ. ΣΑΣ ΣΙΧΑΙΝΟΝΤΑΙ ΟΛΟΙ.
Πες μας λοιπόν, η ΔΟΥ σου πέτυχε τους στόχους της ή είναι από τις άχρηστες; Κι αν είναι από τις άχρηστες γιατί σας έχουν ακόμη εκεί μέσα ;
Όλοι οι άχρηστοι, η μούργα, τα κατακάθια της ελληνικής κοινωνίας, οι αγράμματοι και άξεστοι που περιμένουν από τον πολίτη να τους ενημερώσει για τις φορολογικές εξελίξεις ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΠΛΗΡΩΝΟΥΜΕ ΚΙ ΑΠΟ ΠΑΝΩ τι στο ΔΙΑΟΛΟ κάνετε στα γραφειάκια σας και δεν βγαίνετε να κυνηγήσετε την φοροδιαφυγή, να κάνετε ελέγχους, να εισπράξετε πρόστιμα ;
Προτιμάτε να είστε αργόσχολοι, να πληρώνεστε και να ταλαιπωρείτε τον κόσμο, έτσι ;

Λοιπόν Γιαννούλα, να σε ενημερώσω απλά ότι οι άνθρωποι που δηλώνουν "εγώ είμαι άντρας" έχουν σίγουρα κάποιο θέμα. Ένας άντρας δεν κάνει τέτοιες δηλώσεις. Όταν λοιπόν απώλεσες τον ανδρισμό σου πέφτοντας στα γόνατα ή στα τέσσερα για να κάτσεις στην θεσούλα που τώρα κάθεσαι - γιατί εκτός δημοσίου το καλύτερο που θα μπορούσες να ήσουν θα ήταν απλά μια εκδιδομένη στη Συγγρού - νόμιζες ότι έλυσες και το πρόβλημα σου. Το τίμημα όμως ήταν μεγάλο. Είσαι ένας βόθρος, ψυχικά, πνευματικά, σωματικά.
Ένα μικρό, φοβισμένο, μνησίκακο και εκδικητικό ανθρωπάκι που ξεδίνει πίσω από τα πληκτρολόγια. Και δεν υπάρχει γυρισμός από αυτό.

Για το στοίχημα, κουβέντα έτσι ; Κότα πάλι. ΟΥΤΕ ΕΣΥ Ο ΙΔΙΟΣ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΙΣ.

ΣΚΑΤΙΑΡΗ
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Καράντη Μαρία (cross)

Ερχονται τα αναρχοκομουνια ! 17 Ιαν 2015 12:02 #70

  • GRIGORIS
  • Το Άβαταρ του/της GRIGORIS
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Senior Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 43
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 14
  • Κάρμα: 3 (-1)
john45 έγραψε:
Ελα ρε "Γρηγόρης". Πως πάει, ολα καλά; Με άλλο σου ψευδώνυμο εχω καιρό να τα πούμε. Τους ταιζετε τους παπαγάλους ή σας εχουν ψοφήσει;

Εγω ειμαι ο Γρηγορης και ο Grigoris διοτι ειχα ξεχασει τους κωδικους και εφτιαξα καινουργιο ψευδωνυμο. Γρηγορης ομως οπως ειναι το ονομα μου. Το οτι ομως εσυ τη μια εισαι Μακης Περιδης, την αλλη John45, την μια ιδιωτικος υπαλληλος, την δευτερη εφοριακος, την τριτη broker και την τεταρτη ολα τα κανεις γιατι η φουσκωτη κουκλα-γυναικα σου δουλευει στο δημοσιο ειλικρινα με ξεπερναει :P
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Καράντη Μαρία (cross)

Ερχονται τα αναρχοκομουνια ! 17 Ιαν 2015 12:24 #71

  • george123
  • Το Άβαταρ του/της george123
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 385
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 66
  • Κάρμα: -8 (-1)
Ρε συ jim, το παραξηλωσες με τους ΔΥ.
Γενικα το 'δημοσιο ειναι αναποτελεσματικο αλλα γιαυτο δεν φταινε μονο οι υπαλληλοι.
Την μεγαλυτεροι ευθυνη την εχουν οι πολιτικοι νδ πασοκ με την νομοθεσια που ψηφισαν , κ τις προσληψεις κομματοσκυλων,χιλιαδων εκτος ασεπ.

Και 100, τους καλυτερους,υπαλληλους απο τον ιδιωτικο τομεα, να τους φερεις στο δημοσιο τομεα, σε ενα χρονο θα γινουν αχρηστοι λογω του συστηματος αναξιοκρατιας διαφθορας κ ατιμωρησιας που επικρατει στην ελλαδα

Παντως για να εχεις τετοιο μενος φιλαρακο, εισαι μεγαλος κομπλεξικος, οποτε κοιτα βρες καμια γυναικα εαν μπορει βεβαια να σε ανεχτει η σηκω φυγε απο το φορουμ. Μας ζαλισες τα @@ με τους εφοριακους κ τους ΔΥ
Τελευταία διόρθωση: 17 Ιαν 2015 12:27 από george123.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Ερχονται τα αναρχοκομουνια ! 17 Ιαν 2015 12:43 #72

  • Βαγγέλης (Samsung)
  • Το Άβαταρ του/της Βαγγέλης (Samsung)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 336
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 79
  • Κάρμα: 9 (13)
Την αγάπη που τρέφω για τα συμπαθή τετράποδα τέτοιου τύπου ίσως την έχετε καταλάβει:



Τα δε καλύτερα και συμπαθέστερα απ' αυτά είναι τα αδέσποτα. Όχι τα σπιτωμένα και με λυμένο το βιοποριστικό τους πρόβλημα.
(Υπάρχει και εξήγηση γι' αυτό, αλλά ας μην ξεφύγουμε).

Πρόσφατα είχα κάτι δουλειές σε ένα δημαρχείο της Αττικής.
Συμπράσματα:
1) "Απασχολεί" (λάθος έκφραση: ΜΙΣΘΟΔΟΤΕΙ είναι το σωστό) περί τους 1.200. Και δεν λέω "απασχολεί" γιατί οι περισσότεροι απ' αυτούς/ές ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΝ ΤΙΠΟΤΑ όλη μέρα. Απλώς πάνε (κι αν πάνε).
2) Είναι ΟΛΟΙ μπερδεμένοι μέσα στην κομπίνα. Από την κορφή (κυριολεκτώ: και λέω για το δήμαρχο) μέχρι τον τελευταίο εργάτη. Μα ΟΛΟΙ λέμε! Απ' όπου μπορεί ο καθένας κοιτάει να βγάλει ότι μπορεί να βγάλει. Αν μπορεί να πάρει και το κωλόχαρτο από το WC της υπηρεσίας για το σπίτι, θα το πάρει. ΟΛΟΙ (εκτός απ' τους ηλίθιους - γιατί υπάρχουν και τέτοιοι: Είναι αυτοί που διορίστηκαν ως ρουσφέτια προς ΑΛΛΟΥΣ - κάποιος δηλαδή ζήτησε ρουσφέτι από κάποιο δήμαρχο ή νομάρχη να διορίσει ένα βλάκα φουκαρά για να τρώει κι αυτός ένα πιάτο φαϊ. Αυτοί, δεν είναι μέσα στις κομπίνες).

Πως παντρεύεται τώρα αυτή η κατάσταση με τους σκύλους που έλεγα στην αρχή:

Περπατώντας περί το δημαρχείο, χάζευα κάθε φορά τους σκύλους που είναι αραχτοί πέριξ, και περιμένουν μήπως κανας περαστικός τους πετάξει κάποιο υπόλοιπο σάντουϊτς. Ήταν πάντα οι ίδιοι σκύλοι. 4-5 τακτικοί.
Ήταν (και ελπίζω να είναι ακόμα εκεί) "οι σκύλοι του Δημαρχείου".

Τους κοίταζα λοιπόν και σκεφτόμουν ότι κι αυτοί είναι μπλεγμένοι στις κομπίνες. ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ να μην είναι.

Σας λέω: Από την κορφή έως τα νύχια είναι ποτισμένη η διαφθορά τους. Μέχρι και στον τελευταίο εργάτη.
Τελευταία διόρθωση: 17 Ιαν 2015 12:45 από Βαγγέλης (Samsung).
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Καράντη Μαρία (cross), Jim (jodigaras)
Συντονιστές: ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.081 δευτερόλεπτα