Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι

ΘΕΜΑ: PrivatBank

PrivatBank 23 Φεβ 2017 15:11 #649

  • okay (fay)
  • Το Άβαταρ του/της okay  (fay)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Junior Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 37
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 6
  • Κάρμα: 0
περαστικα τουςgus (gus326) έγραψε:
Στο γράφω γιατί ξέρω για πολλούς που το 2009/10 έφυγαν με σκάφος από τον πειραιά για Μονακό με κάτι βαλιτσάτες τιγκα στο 500ρι.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

PrivatBank 26 Φεβ 2017 23:40 #650

  • Καράντη Μαρία (cross)
  • Το Άβαταρ του/της Καράντη Μαρία (cross)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • "χωρίς εμού ου δύνασθε ποιείν ουδέν" Ιωάννην 15:5
  • Δημοσιεύσεις: 13113
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 1248
  • Κάρμα: -29 (-1)
gus (gus326) έγραψε:
Στο γράφω γιατί ξέρω για πολλούς που το 2009/10 έφυγαν με σκάφος από τον πειραιά για Μονακό με κάτι βαλιτσάτες τιγκα στο 500ρι.


Πάντοτε περνούσαν οι βαλίτσες με τις δεσμίδες των 500ευρων σε ασφαλείς κι εχέμυθους τραπεζικούς προορισμούς στο Εξωτερικό.
Συνεχίζει ακάθεκτη η ροή...τώρα μέσω Σκοπίων και Βουλγαρίας...
Μονάχα οι ανίδεοι κυβερνώντες μας νομίζουν πως βρίσκονται οι δεσμίδες στα στρώματα και στους κήπους κι ακόμη ελπίζουν να κατάσχουν τα 55 δις ευρώ που έφυγαν από τις χρεοκοπημένες μας Τράπεζες, όπου τοποθέτησαν κυβερνητικούς Μαοϊκούς Κομμουνιστές κι αναρχικούς ως συντονιστές/τοποτηρητές.
Σταυρός ο φύλαξ πάσης της Οικουμένης,
Σταυρός η ωραιότης της Εκκλησίας,
Σταυρός βασιλέων το κραταίωμα,
Σταυρός πιστών το στήριγμα,
Σταυρός Αγγέλων η δόξα και...
Τελευταία διόρθωση: 28 Φεβ 2017 11:41 από Καράντη Μαρία (cross).
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

PrivatBank 27 Φεβ 2017 14:53 #651

  • kathrine
  • Το Άβαταρ του/της kathrine
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 1270
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 527
  • Κάρμα: 77
Αξίζει να σημειωθεί ότι η PwC εκτός από τα χθεσινά όσκαρ κατηγορήθηκε από τις αντίστοιχες κεντρικές τράπεζες και για λάθος καταμέτρηση των προβληματικών δανείων στις περιπτώσεις των τραπεζών: Laiki, KTB και PrivatBank !!!

www.newsit.gr/kosmos/Oskar-Syggnomi-apo-...i-patata-vids/703160
Οι καιροί ου μενετοί...
Τελευταία διόρθωση: 27 Φεβ 2017 23:49 από kathrine.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": okay (fay)

PrivatBank 27 Φεβ 2017 19:39 #652

  • JMT
  • Το Άβαταρ του/της JMT
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 380
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 155

  • Κάρμα: 10 (-2)
camen τι έγινε τελικά? Δεν θελεις να μας ενημερώσεις?
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

PrivatBank 28 Φεβ 2017 04:36 #653

  • okay (fay)
  • Το Άβαταρ του/της okay  (fay)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Junior Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 37
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 6
  • Κάρμα: 0
πω πω φαση με την ελεγτικη εταιρια....
οντως kamen ...ειχες κανενα νεοτερο ;;;εγω τους πηρα τηλ παντως πριν μια εβδομαδα και ειπαν οτι δεν εχει αλλαξει κατι ως προς τους περιορισμους,τα εμβασματα ειναι μονο ανοιχτα
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

PrivatBank 28 Φεβ 2017 16:40 #654

  • ΓΙΑΝΝΗΣ (camen)
  • Το Άβαταρ του/της ΓΙΑΝΝΗΣ (camen)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Fresh Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 13
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 3
  • Κάρμα: 0
Παιδιά για κάποιο λόγο έχουν μπλοκάρει τον λογαριασμό μου και αναγκάστηκα να δημιουργήσω άλλον. Μου φαίνεται πολύ ύποπτο ότι μπλοκαρίστηκε μόλις ενημέρωσα για το e-mail που μου στείλανε. Μου είπανε από την τράπεζα ότι είναι υποχρεωτικό να στείλω τα στοιχεία για να μην έχω πρόβλημα σε εμβάσματα από τον λογαριασμό μου. Θα τους στείλω ότι θέλουνε και θα δούμε. Τα χρήματα ούτε κλεμμένα, ούτε μαύρα είναι και είναι δηλωμένα στις φορολογικές μου δηλώσεις μέχρι τελευταίο σεντς. Μου κάνει όμως φοβερή εντύπωση γιατί ζητούν όλα αυτά από τη στιγμή που όλα τα χρήματα έχουν πάει στη τράπεζα με έμβασμα από τράπεζα Ε.Ε.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": miou (ΜΑΝΘΟΣ), Καράντη Μαρία (cross)

PrivatBank 28 Φεβ 2017 20:11 #655

  • Μενέλαος
  • Το Άβαταρ του/της Μενέλαος
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Gold Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 247
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 70
  • Κάρμα: 5 (2)
Γιάννη, τέσσερις ερωτήσεις που ενδεχομένως να μπορούσαν να βοηθήσουν στο γιατί επιλεκτικά σου εστάλη αυτό το email και όχι στους υπόλοιπους:
1.) Ο τραπεζικός λογαριασμός από τον οποίο εστάλησαν τα χρήματα στην Privat (λογαριασμός προέλευσης) ήταν στο όνομά σου;
2.) Από ποια χώρα της Ε.Ε. προήλθαν; Δυστυχώς στην πράξη δεν θεωρούνται όλες το ίδιο.
3.) Από ποια τράπεζα (όνομα); Αν ήταν κάποια παράξενη, θυγατρική τρίτης χώρας κ.ο.κ.
4.) Τι είδους και τύπου αποδεικτικά σου ζητούν; Τους αρκούν οι φορολογικές δηλώσεις προηγουμένων ετών; Ή θέλουν το καθεαυτό αποδεικτικό απόκτησης του κάθε ποσού (π.χ. βεβαίωση εταιρικού κέρδους, βεβαίωση μισθοδοσίας, βεβαίωση υπεραξίας μετοχών και μερισμάτων κ.ο.κ.)

Σε κάθε περίπτωση είναι απαράδεκτοι, γιατί εφόσον δεν μεταβλήθηκε σημαντικά (με νέες πιστώσεις – καταθέσεις) το ποσό της αρχικής κατάθεσης, που τους δήλωσες αρχικά ότι θέλεις να καταθέσεις, αρκούν τα δικαιολογητικά που σου ζήτησαν στην αρχή ή θα έπρεπε να στα έχουν ζητήσει από την αρχή. Το γνώριζαν από την αρχή ότι η ελάχιστη κατάθεση είναι 200.000 και επιπλέον ρωτούν συνήθως οι τράπεζες στην αρχή «τι ποσό θα καταθέσετε». Αν πιστώθηκαν – κατατέθηκαν αργότερα νέα μεγαλύτερα ποσά, το καταλαβαίνω να ζητούν εκ των υστέρων εξηγήσεις. Αν όμως όχι, γιατί;
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

PrivatBank 01 Μαρ 2017 11:49 #656

  • ΓΙΑΝΝΗΣ (camen)
  • Το Άβαταρ του/της ΓΙΑΝΝΗΣ (camen)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Fresh Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 13
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 3
  • Κάρμα: 0
Μενέλαος έγραψε:
Γιάννη, τέσσερις ερωτήσεις που ενδεχομένως να μπορούσαν να βοηθήσουν στο γιατί επιλεκτικά σου εστάλη αυτό το email και όχι στους υπόλοιπους:
1.) Ο τραπεζικός λογαριασμός από τον οποίο εστάλησαν τα χρήματα στην Privat (λογαριασμός προέλευσης) ήταν στο όνομά σου;
2.) Από ποια χώρα της Ε.Ε. προήλθαν; Δυστυχώς στην πράξη δεν θεωρούνται όλες το ίδιο.
3.) Από ποια τράπεζα (όνομα); Αν ήταν κάποια παράξενη, θυγατρική τρίτης χώρας κ.ο.κ.
4.) Τι είδους και τύπου αποδεικτικά σου ζητούν; Τους αρκούν οι φορολογικές δηλώσεις προηγουμένων ετών; Ή θέλουν το καθεαυτό αποδεικτικό απόκτησης του κάθε ποσού (π.χ. βεβαίωση εταιρικού κέρδους, βεβαίωση μισθοδοσίας, βεβαίωση υπεραξίας μετοχών και μερισμάτων κ.ο.κ.)

Σε κάθε περίπτωση είναι απαράδεκτοι, γιατί εφόσον δεν μεταβλήθηκε σημαντικά (με νέες πιστώσεις – καταθέσεις) το ποσό της αρχικής κατάθεσης, που τους δήλωσες αρχικά ότι θέλεις να καταθέσεις, αρκούν τα δικαιολογητικά που σου ζήτησαν στην αρχή ή θα έπρεπε να στα έχουν ζητήσει από την αρχή. Το γνώριζαν από την αρχή ότι η ελάχιστη κατάθεση είναι 200.000 και επιπλέον ρωτούν συνήθως οι τράπεζες στην αρχή «τι ποσό θα καταθέσετε». Αν πιστώθηκαν – κατατέθηκαν αργότερα νέα μεγαλύτερα ποσά, το καταλαβαίνω να ζητούν εκ των υστέρων εξηγήσεις. Αν όμως όχι, γιατί;
Συνημμένα:
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

PrivatBank 01 Μαρ 2017 11:52 #657

  • ΓΙΑΝΝΗΣ (camen)
  • Το Άβαταρ του/της ΓΙΑΝΝΗΣ (camen)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Fresh Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 13
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 3
  • Κάρμα: 0
Μενέλαε γεια σου. Τα χρήματα εμβάστηκαν από τη Unicredit bank που είναι από τις μεγαλύτερες τράπεζες της Ιταλίας. Το ποσό δεν αυξομειώθηκε από την αρχική κατάθεση. Τα δικαιολογητικά που ζητούν είναι στο συνημμένο παραπάνω. Το κείμενο του e-mail είναι το παρακάτω:
Dear Customer!

During executing of your payments according to the CBC license for the implementation of the existing norms of the legislation (Regulation of NBU №417 dated 26.06.2015), and internal regulations of the Bank, we ask you to provide documentary evidence the source of origin the funds placed on deposit or balance on account. This requirement is based on the changed legislation and on the basis of the bank's internal procedures.

Also, we wish to inform you that do not provide documentary proof or knowingly providing of untrue information will complicate exercise of the transfer of funds from your account to another bank.

Also MLCO officer of PrivatBank, Cyprus branch may request information / documents of the source of funds, contracts or other documents confirming the origin of the funds for the account.

Please provide requested information as soon as possible.

We hope for understanding and further cooperation.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Συντονιστές: ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.106 δευτερόλεπτα