Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι
Προσφερόμενα επιτόκια, προτάσεις τραπεζικών προϊόντων και ανάλυση αυτών

ΘΕΜΑ: ΠΡΟΘΕΣΜΙΑΚΗ ΚΑΤΑΘΕΣΗ 100.000

Απ: ΠΡΟΘΕΣΜΙΑΚΗ ΚΑΤΑΘΕΣΗ 100.000 09 Απρ 2012 22:28 #19

  • ciba
  • Το Άβαταρ του/της ciba
rebel έγραψε:
ciba έγραψε:
Σονια έγραψε:
ciba έγραψε:
εγω εχω κλίση 170,000 προθεσμιακη 5 ετων στην privatbank κυπρο με επιτοκιο 10% !!!
καθε μηνα μου πληρονουν τους τοκους



Ciba μηπως μπορεις να μου πεις πως γινεται η πληρωμη των τοκων,δηλαδη πως φτανουν στα χερια σου τα λεφτα;



εγώ τους δόση ένα λογαριασμό σε offshore και μου βάζουν τους τόκους κάθε μήνα


ciba φαντάζομαι θα έχεις κάνει corporate account και όχι individual το λέω αυτό επειδή λες ότι η τόκοι πάνε στην offshore



σωστός rebel corporate account εχω
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: ΠΡΟΘΕΣΜΙΑΚΗ ΚΑΤΑΘΕΣΗ 100.000 09 Απρ 2012 22:44 #20

  • ciba
  • Το Άβαταρ του/της ciba
Σονια έγραψε:
ciba έγραψε:
Σονια έγραψε:
ciba έγραψε:
εγω εχω κλίση 170,000 προθεσμιακη 5 ετων στην privatbank κυπρο με επιτοκιο 10% !!!
καθε μηνα μου πληρονουν τους τοκους



Ciba μηπως μπορεις να μου πεις πως γινεται η πληρωμη των τοκων,δηλαδη πως φτανουν στα χερια σου τα λεφτα;



εγώ τους δόση ένα λογαριασμό σε offshore και μου βάζουν τους τόκους κάθε μήνα


Καλη η μαγκια σου ciba,σου βγαζω το καπελο, αλλα εγω τα χρειαζομαι εδω,για επιβιωση.
Μηπως γνωριζεις τι μπορει να γινει για αυτη την περιπτωση;


sonia δεν καταλαβαίνω τι εννοείς λέγοντας ότι θες τα λεφτά εδώ αν εννοείς σε ελληνική τράπεζα δεν έχω να προτείνω κάτι
αν εννοείς για privatbank πρέπει να πας κύπρο να κάνεις λογαριασμό πρέπει να γνωρίζεις αγγλικά και e-banking κάνεις προθεσμιακή ενός έτους με πληρωμή τον τόκων στην λήξη τις η προθεσμιακή ανανεώνεται αυτόματα το επιτόκιο είναι 7%
μίλησε με το κατάστημα τις λάρνακας για λεπτομέρειες
σε περίπτωση που δεν γνωρίζεις αγγλικά και e-banking τότε αστο γιατί θα δυσκολευτείς πολύ θα σου πρότεινα το 1bank τις τράπεζας κύπρου
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: ΠΡΟΘΕΣΜΙΑΚΗ ΚΑΤΑΘΕΣΗ 100.000 09 Απρ 2012 23:22 #21

  • Ανώνυμος
  • Το Άβαταρ του/της Ανώνυμος
Μιλώντας για ένα ποσόν 100000 ή παραπάνω και με στόχο την εξασφάλιση του κεφαλαίου σε περίπτωση που φύγουμε από το ΕΥΡΩ δεν αξίζει ένας λογαριασμός σε Ελβετική Τράπεζα. Προσωπικά δεν με "καίνε" τόσο τα επιτόκια, όσο το να μην απομειωθεί το κεφάλαιο αν συμβεί κάτι. Μου λέτε την γνώμη σας;
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: ΠΡΟΘΕΣΜΙΑΚΗ ΚΑΤΑΘΕΣΗ 100.000 10 Απρ 2012 00:45 #22

  • Σονια
  • Το Άβαταρ του/της Σονια
ciba έγραψε:
Σονια έγραψε:

Ciba μηπως μπορεις να μου πεις πως γινεται η πληρωμη των τοκων,δηλαδη πως φτανουν στα χερια σου τα λεφτα;




sonia δεν καταλαβαίνω τι εννοείς λέγοντας ότι θες τα λεφτά εδώ αν εννοείς σε ελληνική τράπεζα δεν έχω να προτείνω κάτι
αν εννοείς για privatbank πρέπει να πας κύπρο να κάνεις λογαριασμό πρέπει να γνωρίζεις αγγλικά και e-banking κάνεις προθεσμιακή ενός έτους με πληρωμή τον τόκων στην λήξη τις η προθεσμιακή ανανεώνεται αυτόματα το επιτόκιο είναι 7%
μίλησε με το κατάστημα τις λάρνακας για λεπτομέρειες
σε περίπτωση που δεν γνωρίζεις αγγλικά και e-banking τότε αστο γιατί θα δυσκολευτείς πολύ θα σου πρότεινα το 1bank τις τράπεζας κύπρου[/quote]

Φιλε ciba κατ'αρχη σ' ευχαριστω που μπηκες στον κοπο ν'απαντησεις.
Οπως φαινεται και στην παραθεση που σου εκανα αυτο που εννοω ειναι οτι θελω να παιρνω τα λεφτα των τοκων εδω για επιβιωση (σ'ενα,το πολυ δυο μηνες θα ειμαι χωρις δουλεια και εισοδημα).
Γνωριζω αψογα αγγλικα και το ταξιδι στην Κυπρο δεν ειναι προβλημα.
Απο e-banking δεν γνωριζω τιποτα ειναι τοσο δυσκολο λοιπον ε; :(
Για μενα θα ηταν καλυτερα η πληρωμη των τοκων να γινεται μηνιαια και οχι ετησιως βεβαια.
Παντως καλη η συσταση σου να μιλησω με το καταστημα της Λαρνακας.
Και παλι ευχαριστω.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: ΠΡΟΘΕΣΜΙΑΚΗ ΚΑΤΑΘΕΣΗ 100.000 10 Απρ 2012 09:11 #23

  • Ε.Λ
  • Το Άβαταρ του/της Ε.Λ
Πολύ ωραία λύση η privatbank.. αλλά εγώ θα ήθελα να μας πει κάποιος εάν έχει τελειώσει η πενταετία kai αν έχει πάρει το κεφάλαιο του πίσω κανονικα..Υπάρχουν κάποια πράγματα που δεν μου αρέσουν όπως του ότι δεν δέχονται δεύτερο δικαιούχο..το κυπριακό τεκέ καλυπτη ποσό 100.000 ευρώ Όποτε και αν κάτι συμβεί τα υπόλοιπα 50.000 τι θα γίνει?
Ύστερα όταν θα κοντεύει να τελειώσει η πενταετία θα μπορείς να κοιμάσαι ήσυχος... τι γνώμη έχετε για τη ρωσική μαφία ?
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: ΠΡΟΘΕΣΜΙΑΚΗ ΚΑΤΑΘΕΣΗ 100.000 10 Απρ 2012 11:14 #24

  • STAVROSB
  • Το Άβαταρ του/της STAVROSB
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: ΠΡΟΘΕΣΜΙΑΚΗ ΚΑΤΑΘΕΣΗ 100.000 10 Απρ 2012 12:14 #25

  • crt
  • Το Άβαταρ του/της crt
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Expert Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 155
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 11
  • Κάρμα: 0 (-7)
Προς @ciba:

1. Πόσο είναι το κόστος για την δημιουργία και ετήσια διαχείριση της offshore που έχεις;
2. Τι κόστος υπάρχει για την μεταβίβαση, είτε κανονική (μεταβιβάζεις το ποσοστό σου σε άλλον), είτε λόγω κληρονομιάς (θανάτου);

Σε ρωτάω για να έχουμε μία ιδέα του από ποιο κεφάλαιο και πάνω αξίζει μία τέτοια κίνηση.
Φυσικά δεν σε ρωτάω έδρα (Κύπρος ή αλλού) και το αν χρειάζεται να πας αυτοπροσώπως στην χώρα αυτήν για να δημιουργηθεί η offshore.
Λεπτομέρειες αν θέλεις μας δίνεις. Εναλλακτικά (αν δεν θέλεις να απαντήσεις δημόσια), παρακαλώ να μου στείλεις pm.

Φιλικά
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: ΠΡΟΘΕΣΜΙΑΚΗ ΚΑΤΑΘΕΣΗ 100.000 10 Απρ 2012 15:48 #26

  • ciba
  • Το Άβαταρ του/της ciba
Σονια έγραψε:
ciba έγραψε:
Σονια έγραψε:

Ciba μηπως μπορεις να μου πεις πως γινεται η πληρωμη των τοκων,δηλαδη πως φτανουν στα χερια σου τα λεφτα;




sonia δεν καταλαβαίνω τι εννοείς λέγοντας ότι θες τα λεφτά εδώ αν εννοείς σε ελληνική τράπεζα δεν έχω να προτείνω κάτι
αν εννοείς για privatbank πρέπει να πας κύπρο να κάνεις λογαριασμό πρέπει να γνωρίζεις αγγλικά και e-banking κάνεις προθεσμιακή ενός έτους με πληρωμή τον τόκων στην λήξη τις η προθεσμιακή ανανεώνεται αυτόματα το επιτόκιο είναι 7%
μίλησε με το κατάστημα τις λάρνακας για λεπτομέρειες
σε περίπτωση που δεν γνωρίζεις αγγλικά και e-banking τότε αστο γιατί θα δυσκολευτείς πολύ θα σου πρότεινα το 1bank τις τράπεζας κύπρου

Φιλε ciba κατ'αρχη σ' ευχαριστω που μπηκες στον κοπο ν'απαντησεις.
Οπως φαινεται και στην παραθεση που σου εκανα αυτο που εννοω ειναι οτι θελω να παιρνω τα λεφτα των τοκων εδω για επιβιωση (σ'ενα,το πολυ δυο μηνες θα ειμαι χωρις δουλεια και εισοδημα).
Γνωριζω αψογα αγγλικα και το ταξιδι στην Κυπρο δεν ειναι προβλημα.
Απο e-banking δεν γνωριζω τιποτα ειναι τοσο δυσκολο λοιπον ε; :(
Για μενα θα ηταν καλυτερα η πληρωμη των τοκων να γινεται μηνιαια και οχι ετησιως βεβαια.
Παντως καλη η συσταση σου να μιλησω με το καταστημα της Λαρνακας.
Και παλι ευχαριστω.[/quote]



sonia να σου διευκρινίσω κάτι οι τόκοι κάθε μηνα
μπαίνουν στο λογαριασμό σου και εσύ με e-banking θα τους παίρνεις στην ελλάδα αν θες
οι μεταφορές όμως χρεώνονται 30 ευρώ ανεξαρτητου ποσού οποτε αν οι τόκοι είναι
μικρό ποσο δεν θα σε συμφέρει να κανεις κάτι τέτοιο
τώρα μια και μιλάς αγγλικά όταν πας λάρνακα κρατα ένα laptop και πες τους να σου
εγκαταστήσουν το πρόγραμμα για το e-banking θα σου δείξουν πως λειτουργεί
και όταν φύγεις από την τράπεζα να αλλάξεις τους κωδικούς

να απαντήσω και στο φίλο που ρωτάει για την offshore
με δυο λόγια δημιουργώντας μια offshore η οποία έχει μια μετοχή ας πούμε
αυτός που έχει την μετοχή έχει και ότι ανήκει στην εταιρία παράδειγμα
έχεις ένα ακίνητο και θες να το δόσης στο παιδί σου εδώ δεν χρειάζεται
να κάνουμε μεταβίβασης να πληρώνουμε εφορίες κτλ απλά δίνουμε
στο παιδί την μετοχή μην σκεφτείτε όμως να φτιάξουμε μια εικονική offshore
για να κρύψουμε τις οικονομίες μας και μόνο για ποσά 100 η 200.000 ..
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: ΠΡΟΘΕΣΜΙΑΚΗ ΚΑΤΑΘΕΣΗ 100.000 10 Απρ 2012 15:53 #27

  • Ανδρέας (mich69)
  • Το Άβαταρ του/της Ανδρέας (mich69)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Senior Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 58
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 6
  • Κάρμα: 0
Tarifs new 25_03_2011.pdf
Tarifs new 25_03_2011.pdf
Tarifs new 25_03_2011.pdf
σχετικά με την privat bank, κατόπιν επικοινωνίας που είχα μέσω του κάτωθι e-mail:
<<If you would like to open a deposit in PrivatBank, Сyprus Branch, you will have to visit our office in Cyprus. Personal presence in the Bank is obligatory. So, it is not possible to create an account in your name by your husband.
Before to open a deposit account you have to open a current account.

Documents required for opening account:
- international passport or ID card,
- Document, which confirms the permanent inhabitation (must be in English or with notary certified translation):
any of most recent utility bills where is stated the customer’s full name and valid address at the moment of opening account (up to 6 months),
or original bank statement (with indication of the customer’s residential address) (up to 6 months),
or address confirmed by a bank (up to 6 months).

Commission for current account opening is 10 EUR. We don't charge any annual costs for keeping a current account. The other tariffs for services you can see in attached file.

You will not pay Cyprus taxes, because you are non-resident of Cyprus. But in this case you have to fill special Declaration form (in attached file).

Please pay attention that for cash funds entered in Cyprus in the amount of equal or exceeding 10'000,00 EUR or equivalent in other currencies you have to present the Declaration of cash by the Department of Customs and Excise and document confirming the source of origination of the cash funds>>.
Επισυνάπτω δυο κατάλογους με επιτόκια και τιμολόγιο εργασιών

Συνημμένο αρχείο:

Όνομα Αρχείου: Depositrates06_02_2012.pdf
Μέγεθος αρχείου: 105 KB


Tarifs new 25_03_2011.pdf


Συνημμένο αρχείο:

Όνομα Αρχείου: Depositrates06_02_2012.pdf
Μέγεθος αρχείου: 105 KB


Tarifs new 25_03_2011.pdf
Τελευταία διόρθωση: 10 Απρ 2012 16:01 από Ανδρέας (mich69).
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Συντονιστές: ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.087 δευτερόλεπτα