Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι
Προσφερόμενα επιτόκια, προτάσεις τραπεζικών προϊόντων και ανάλυση αυτών
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

ΘΕΜΑ: Τραπεζα Ηπειρου/Συνεταιριστικες

Τραπεζα Ηπειρου/Συνεταιριστικες 03 Μαρ 2015 01:07 #28

  • ΔΗΜΗΤΡΗΣ (magna)
  • Το Άβαταρ του/της ΔΗΜΗΤΡΗΣ (magna)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 454
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 118
  • Κάρμα: 9 (1)
ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos) έγραψε:
Μια ερωτηση προς τον tsig..Στον πινακα με τις ανεπισημες προθεσμιακες,σε οτι προγραμματα βγαζει η ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ γραφεις διπλα"βιαστειτε γιατι σε λιγο θα την παρει η ΕΘΝΙΚΗ.Εχεις βασιμες πληροφοριες οτι θα γινει αυτο;Θα κλεισει κ η ΧΑΝΙΩΝ που ειναι μετοχος της ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑΣ;

Aπό την Πανελλήνια διαδίδουν ότι η διοίκηση προτιμά τη λύση επενδυτή (και όχι το σενάριο απορρόφησης από άλλη τράπεζα) και υπάρχει ενδιαφέρον... η Πανελλήνια είναι η "κεντρική τράπεζα" των συνεταιριστικών, και της Χανίων, οι αποφάσεις για την Πανελλήνια δεν επηρεάζουν τις υπόλοιπες συνεταιριστικές που είναι απλά μέτοχοι της Πανελλήνιας...ακόμη και αν πτωχεύσει η Πανελλήνια, χάνουν μικρά κεφάλαια συμμετοχής, απ' ότι έχω πληροφορηθεί, ειδικά από τη Χανίων.
Τελευταία διόρθωση: 03 Μαρ 2015 01:08 από ΔΗΜΗΤΡΗΣ (magna).
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Τραπεζα Ηπειρου/Συνεταιριστικες 03 Μαρ 2015 03:32 #29

  • ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)
  • Το Άβαταρ του/της ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Moderator
  • Δημοσιεύσεις: 2977
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 1368
  • Κάρμα: 147
ΔΗΜΗΤΡΗΣ (magna) έγραψε:
ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos) έγραψε:
Μια ερωτηση προς τον tsig..Στον πινακα με τις ανεπισημες προθεσμιακες,σε οτι προγραμματα βγαζει η ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ γραφεις διπλα"βιαστειτε γιατι σε λιγο θα την παρει η ΕΘΝΙΚΗ.Εχεις βασιμες πληροφοριες οτι θα γινει αυτο;Θα κλεισει κ η ΧΑΝΙΩΝ που ειναι μετοχος της ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑΣ;

Aπό την Πανελλήνια διαδίδουν ότι η διοίκηση προτιμά τη λύση επενδυτή (και όχι το σενάριο απορρόφησης από άλλη τράπεζα) και υπάρχει ενδιαφέρον... η Πανελλήνια είναι η "κεντρική τράπεζα" των συνεταιριστικών, και της Χανίων, οι αποφάσεις για την Πανελλήνια δεν επηρεάζουν τις υπόλοιπες συνεταιριστικές που είναι απλά μέτοχοι της Πανελλήνιας...ακόμη και αν πτωχεύσει η Πανελλήνια, χάνουν μικρά κεφάλαια συμμετοχής, απ' ότι έχω πληροφορηθεί, ειδικά από τη Χανίων.
Ευχαριστώ για τη βοήθεια Δημήτρη.Δεν σκέφτηκα πως η Πανελλήνια οικιοθελώς θα συγχωνευτεί με την Εθνική,αλλα πως θα πτωχεύσει κ οι καταθέσεις της θα μεταφερθούν στην Εθνική.Έχω λογαριασμό στη Χανίων,αλλά δεν καταλαβαίνω την ύπαρξη της Πανελλήνιας.Υπάρχει για να έχουν πρόσβαση στα μεγάλα αστικά κέντρα τράπεζες χωρίς εκπροσωπηση στην Αθήνα;Δηλ,εγώ μπορώ να κάνω πχ κατάθεση στην Πανελλήνια ή ανάληψη χωρίς να έχω λογαριασμό εκεί;
Λεφτά, στην πραγματικότητα, εχει κάποιος όταν τα έχει όλα δίπλα του.Έξω απο τις τράπεζες.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Τραπεζα Ηπειρου/Συνεταιριστικες 03 Μαρ 2015 13:10 #30

  • Ο Τσιγκούνης (T$ig)
  • Το Άβαταρ του/της Ο Τσιγκούνης  (T$ig)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Administrator
  • Δημοσιεύσεις: 1241
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 740
  • Κάρμα: 110 (74)
ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos) έγραψε:
Μια ερωτηση προς τον tsig..Στον πινακα με τις ανεπισημες προθεσμιακες,σε οτι προγραμματα βγαζει η ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ γραφεις διπλα"βιαστειτε γιατι σε λιγο θα την παρει η ΕΘΝΙΚΗ.Εχεις βασιμες πληροφοριες οτι θα γινει αυτο;Θα κλεισει κ η ΧΑΝΙΩΝ που ειναι μετοχος της ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑΣ;
Φίλε Παναγιώτη τον πίνακα με τις ανεπίσημες προθεσμιακές τον συμπληρώνουν τα μέλη. Το συγκεκριμμένο σχόλιο έκανε το μέλος antka700.
Γνῶθι σαὐτόν
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
Συντονιστές: ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.052 δευτερόλεπτα