Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι
Προσφερόμενα επιτόκια, προτάσεις τραπεζικών προϊόντων και ανάλυση αυτών

ΘΕΜΑ: πληροφοριες για τον" ΜΠΟΡΩ " της Πειραιως ?

πληροφοριες για τον" ΜΠΟΡΩ " της Πειραιως ? 14 Μαϊ 2016 05:00 #91

  • Reactor
  • Το Άβαταρ του/της Reactor
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Senior Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 58
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 18
  • Κάρμα: -13
Reactor έγραψε:
Μπορείς να σηκώσεις τα λεφτά και να τα καταθέσεις επιτόπου σε έναν άλλο λογαριασμό (πχ winbank direct) χωρίς να πάρεις ρευστό στα χέρια (δεν είναι μεταφορά, λογικά θα ξέρει ο υπάλληλος). Μετά θα μπορείς να σηκώνεις τα λεφτά από τον λογαριασμό αυτόν σιγά σιγά.
mitsaras έγραψε:
Σας ευχαριστώ αλλα ψάχνω νόμιμο τροπο...

Φιλε Reactor δεν γίνεται αυτο.. Το σύστημα δεν δέχεται ποσο ανάληψης μεγαλύτερο απο 420...

Κάποιος κατι αλλο;; (Δοκιμασμένο αν γίνεται..)

Το έχω κάνει δύο ξεχωριστές φορες αυτό που σου λέω, 1000 euro περίπου κάθε φορα. Εφόσον δεν παίρνεις λεφτά στο χέρι είναι εντάξει.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

πληροφοριες για τον" ΜΠΟΡΩ " της Πειραιως ? 14 Μαϊ 2016 07:18 #92

  • stathistaxi
  • Το Άβαταρ του/της stathistaxi
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Senior Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 56
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 7
  • Κάρμα: 3 (2)
NAI MEXRI 750$ EKANA XVRIS PROMHUEIA MESA SE ENA MHNA APO MHXANHMA THS ATTICA BANK .
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)

πληροφοριες για τον" ΜΠΟΡΩ " της Πειραιως ? 14 Μαϊ 2016 13:30 #93

  • Panagiotis (panosvr)
  • Το Άβαταρ του/της Panagiotis (panosvr)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Expert Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 133
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 27
  • Κάρμα: 0 (2)
mitsaras έγραψε:
Το εχεις κανει αυτο που λες;
Εγω το Νοέμβρη πήγα να το κανω κ μου ειπε οτι δεν το δέχεται το ποσο.. Το δοκίμασε κ μπροστά μου..
Ρωταω αν το χει κανει κάποιος γιατι ανετα μπορει να με κορόιδεψε..

Υπάρχει και το webbanking ξέρεις. Είχα μεταφέρει πολλά πόσα από webbanking τις πρώτες μέρες των CC για να μπορώ να βγάζω από 6 κάρτες
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

πληροφοριες για τον" ΜΠΟΡΩ " της Πειραιως ? 14 Μαϊ 2016 15:20 #94

  • mitsaras
  • Το Άβαταρ του/της mitsaras
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Junior Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 39
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 4
  • Κάρμα: 0 (2)
Reactor έγραψε:
Το έχω κάνει δύο ξεχωριστές φορες αυτό που σου λέω, 1000 euro περίπου κάθε φορα. Εφόσον δεν παίρνεις λεφτά στο χέρι είναι εντάξει.

Όπως ξαναείπα το δοκίμασε μπροστά μου.. Το σύστημα δεν άφησε τη συναλλαγή να γίνει..
Εγω το Νοέμβρη ειχα παει.. Μπορει να έγινε κάποια αλλαγη σε αυτο που λες αν εσυ το έκανες νωρίτερα ή αργοτερα..
Τελευταία διόρθωση: 14 Μαϊ 2016 15:24 από mitsaras.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

πληροφοριες για τον" ΜΠΟΡΩ " της Πειραιως ? 14 Μαϊ 2016 23:02 #95

  • batista
  • Το Άβαταρ του/της batista
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 7139
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2173
  • Κάρμα: -23 (4)
mitsaras έγραψε:
Reactor έγραψε:
Το έχω κάνει δύο ξεχωριστές φορες αυτό που σου λέω, 1000 euro περίπου κάθε φορα. Εφόσον δεν παίρνεις λεφτά στο χέρι είναι εντάξει.

Όπως ξαναείπα το δοκίμασε μπροστά μου.. Το σύστημα δεν άφησε τη συναλλαγή να γίνει..
Εγω το Νοέμβρη ειχα παει.. Μπορει να έγινε κάποια αλλαγη σε αυτο που λες αν εσυ το έκανες νωρίτερα ή αργοτερα..


Το ότι έκανε κάτι μπροστά σου και το σύστημα δεν ... άφηνε την συναλλαγή, δεν σημαίνει ότι αυτό που σου έγραψε ο Μάριος και ο Reactor δεν είναι σωστό.
Ή ο υπάλληλος δεν ήξερε σε ποιο μενού της εφαρμογής να μπει, ή απλά έριχναν άδεια για να πιάσουν γεμάτα και να μην κάνουν την μεταφορά. Το ότι μπορείς να εκδόσεις επιταγή από τον "ΜΠΟΡΩ" και να την πας όπου γουστάρεις εντός Ελλάδας και επίσης ότι μπορείς να μεταφέρεις από τον "ΜΠΟΡΩ" σε άλλο λογαριασμό της ΠΕΙΡΑΙΩΣ (στο γκισέ), είναι 100% ακριβή (και για μετά από τα CC).
Απλά πρέπει κάποιος, σε πράγματα που είναι δεδομένο ότι μπορούν να γίνουν και μετά τα CC, να επιμένει και να μην δέχεται απλά την κάθε μαλακία του οποιαδήποτε υπαλλήλου είτε λόγω άγνοιας είτε για άλλο λόγο.
Μέτρον άριστον
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

πληροφοριες για τον" ΜΠΟΡΩ " της Πειραιως ? 14 Μαϊ 2016 23:47 #96

  • mitsaras
  • Το Άβαταρ του/της mitsaras
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Junior Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 39
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 4
  • Κάρμα: 0 (2)
batista έγραψε:
Το ότι έκανε κάτι μπροστά σου και το σύστημα δεν ... άφηνε την συναλλαγή, δεν σημαίνει ότι αυτό που σου έγραψε ο Μάριος και ο Reactor δεν είναι σωστό.
Ή ο υπάλληλος δεν ήξερε σε ποιο μενού της εφαρμογής να μπει, ή απλά έριχναν άδεια για να πιάσουν γεμάτα και να μην κάνουν την μεταφορά. Το ότι μπορείς να εκδόσεις επιταγή από τον "ΜΠΟΡΩ" και να την πας όπου γουστάρεις εντός Ελλάδας και επίσης ότι μπορείς να μεταφέρεις από τον "ΜΠΟΡΩ" σε άλλο λογαριασμό της ΠΕΙΡΑΙΩΣ (στο γκισέ), είναι 100% ακριβή (και για μετά από τα CC).
Απλά πρέπει κάποιος, σε πράγματα που είναι δεδομένο ότι μπορούν να γίνουν και μετά τα CC, να επιμένει και να μην δέχεται απλά την κάθε μαλακία του οποιαδήποτε υπαλλήλου είτε λόγω άγνοιας είτε για άλλο λόγο.
Η έννοια του σωστού κ του λογικού έχει χαθεί στην Ελλάδα προ πολλού.. Αν υπήρχε ποτε.. Σκοπός μου δεν ειναι να αντιπαρατεθώ με κανέναν.. Οπως βλέπεις ο καθένας λέει το μακρύ του κ το κοντό του χωρίς να ξέρει.. Ότι γνωρίζω ότι δεν ισχυει δεν ασχολούμαι.. Ότι δεν γνωρίζω σίγουρα το ψάχνω για να βεβαιωθώ ότι αυτός που το λέει δεν ειναι άλλος ένας που λέει μια γνώμη για να την πει..
Ξαναλέω η προσπάθεια έγινε μπροστά μου.. Σχεδόν καθοδηγουσα την υπάλληλο τι να κανει. Θεωρώ απίθανο να έγινε κατι με δόλο.. Ίσως να θέλει έγκριση κάποιου ανώτερου δεν το έψαξα παραπάνω.. Ούτε τα παιδια διευκρινίζουν αν απλά πήγαν κ έκαναν την κίνηση χωρίς πρόβλημα ή χρειάστηκε πίεση..
" Το ότι μπορείς να εκδόσεις επιταγή από τον "ΜΠΟΡΩ" και να την πας όπου γουστάρεις εντός Ελλάδας και επίσης ότι μπορείς να μεταφέρεις από τον "ΜΠΟΡΩ" σε άλλο λογαριασμό της ΠΕΙΡΑΙΩΣ (στο γκισέ), είναι 100% ακριβή (και για μετά από τα CC). " Απο που προκύπτει;
Τελευταία διόρθωση: 14 Μαϊ 2016 23:48 από mitsaras.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

πληροφοριες για τον" ΜΠΟΡΩ " της Πειραιως ? 15 Μαϊ 2016 12:53 #97

  • batista
  • Το Άβαταρ του/της batista
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 7139
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2173
  • Κάρμα: -23 (4)
mitsaras έγραψε:
Η Ίσως να θέλει έγκριση κάποιου ανώτερου δεν το έψαξα παραπάνω..

Αν σου έλεγαν ότι μπορείς να σηκώσεις μόνο 200€ και όχι 420€, θα το έψαχνες παραπάνω ή θα τους έλεγες "ευχαριστώ πολύ, κάτι θα ξέρετε παραπάνω και γειά σας" ;;;;;;
Και αν είχες σκοπό να το ... ψάξεις παραπάνω, τι θα τους έλεγες;
Ότι άκουσες στον Αυτιά και στον Παπαδάκη περί 420€ ή θα του ζήταγες να σου δείξει από ποια διάταξη νόμου προβλέπεται η παπαριά που ισχυρίζεται ο υπάλληλος σε σχέση με το όριο ανάληψης;;; Εεε, τα ίδια ισχύουν και για τι μπορείς να κάνεις με τον ΜΠΟΡΩ και οποιοδήποτε άλλο λογαριασμό, μετά τα CC. Καμία διαφορά.


mitsaras έγραψε:
" Το ότι μπορείς να εκδόσεις επιταγή από τον "ΜΠΟΡΩ" και να την πας όπου γουστάρεις εντός Ελλάδας και επίσης ότι μπορείς να μεταφέρεις από τον "ΜΠΟΡΩ" σε άλλο λογαριασμό της ΠΕΙΡΑΙΩΣ (στο γκισέ), είναι 100% ακριβή (και για μετά από τα CC). " Απο που προκύπτει;

Από τις διατάξεις περί CC (πρώτα και κυριότερα) και από την εμπειρία (έχω κάνει κι εγώ τέτοιες κινήσεις) όλων όσων προσπαθήσαμε να σε βοηθήσουμε με αυτά που σου γράψαμε, αλλά για κάποιον λόγο επιμένεις να τα αμφισβητείς, επειδή έπεσες σε έναν υπάλληλο που για κάποιον λόγο δεν ήξερε ή δεν ήθελε να κάνει την δουλειά του.

Το μόνο που μένει είναι να πάμε μαζί στο κατάστημα προκειμένου να πεισθείς, κάτι που όπως καταλαβαίνεις δεν πρόκειται να συμβεί.
Μέτρον άριστον
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

πληροφοριες για τον" ΜΠΟΡΩ " της Πειραιως ? 15 Μαϊ 2016 13:18 #98

  • INF
  • Το Άβαταρ του/της INF
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Fresh Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 13
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 3
  • Κάρμα: 0
mitsaras έγραψε:
Ίσως να θέλει έγκριση κάποιου ανώτερου δεν το έψαξα παραπάνω..

όχι δεν μπορεί να το κάνει μόνος του ο οποιοσδήποτε ταμίας, κάμποσοι δεν ξέρουν
καν ότι υπάρχει ΜΠΟΡΩ

μπροστά μου επικοινώνησε με τα κεντρικά, ρώτησε τι να κάνει, και έγινε η μεταφορά

πήγαινε σε άλλο κατάστημα
Τελευταία διόρθωση: 15 Μαϊ 2016 13:18 από INF.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

πληροφοριες για τον" ΜΠΟΡΩ " της Πειραιως ? 15 Μαϊ 2016 13:29 #99

  • maria (mb361)
  • Το Άβαταρ του/της maria (mb361)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 5234
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 1688
  • Κάρμα: 35 (-37)
INF έγραψε:
mitsaras έγραψε:
Ίσως να θέλει έγκριση κάποιου ανώτερου δεν το έψαξα παραπάνω..

όχι δεν μπορεί να το κάνει μόνος του ο οποιοσδήποτε ταμίας, κάμποσοι δεν ξέρουν
καν ότι υπάρχει ΜΠΟΡΩ

μπροστά μου επικοινώνησε με τα κεντρικά, ρώτησε τι να κάνει, και έγινε η μεταφορά

πήγαινε σε άλλο κατάστημα

Υπαρχουν πολλοι ''στοκοι'' (προερχομενοι απο την πρωην ΑΤΕ)...
...when the going gets tough, the tough gets going !!!

When the situation gets critical, those who aren't weak-willed, work harder and never give up.
Τελευταία διόρθωση: 15 Μαϊ 2016 13:30 από maria (mb361).
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Συντονιστές: ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.068 δευτερόλεπτα