Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι
Διαδικασία ανοίγματος λογαριασμού στο εξωτερικό, επιτόκια, φορολογία τόκων καταθέσεων εξωτερικού, επαναπατρισμός.
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2

ΘΕΜΑ: ΚΑταθεση εξωτερικού

Απ: ΚΑταθεση εξωτερικού 12 Ιουν 2012 00:29 #10

  • rebel
  • Το Άβαταρ του/της rebel
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Gold Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 219
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 52
  • Κάρμα: 0 (7)
Ανώνυμος έγραψε:
Ανώνυμος έγραψε:
rebel έγραψε:
μέσα στο e-bank υπάρχει και μπορείς να εκτύπωσης την δήλωση για τους τόκους

όμως είναι ένα μικρό ποσό θα έλεγα δεν υπάρχει λόγος να προβεί σε δήλωση ούτε του ποσού ούτε τον τόκων

εδώ άλλη δεν δηλώνουν εκατομμύρια τα 20χιλ θα ψάξουν

Συμφωνώ μαζί σου, είμαι αυτής της άποψης. Απλώς επειδή αφού η μεταφορά των χρημάτων θα γίνει με έμβασμα από την Ελληνική τράπεζα προς την Κυπριακή, λογικά αυτό θα φανεί στην ΤτΕ διότι δίνουν όλες τις κινήσεις απ' όσο ξέρω. Για τους τόκους οκ δε μπορεί να γίνει έλεγχος, αλλά μήπως θα ήταν καλό έστω να δηλωθούν οι καταθέσεις;

Για του λόγου το αληθές: www.danioliptes.gr/radio/index.php?optio...20-20-11-58&Itemid=6





η ερώτηση που κάνεις δεν μπορεί να σου απάντηση κανείς.
εδώ πρέπει να λειτουργήσει η λογική η οποία κατά τι δική μου άποψη είναι .
όταν δεν υπάρχει κράτος όταν αλλάζουν τους νόμους κάθε σαββατοκύριακο.
όταν σκέφτονται πως θα ληστέψουν μόνο. εγώ λοιπόν πιστεύω ότι δεν πρέπει να τους πω
που είναι τα λεφτά μου τώρα αν αυτοί τα βρουν και μου τα πάρουν είναι άλλη ιστορία
γιατί άλλο να στα κλέψουν και άλλο να τους τα πας μόνο σου !!!!


για της διασταύρωσης μην ψαρώνεις το λένε για να τρομάζουν τον κόσμο
με τα μικρά ποσά δεν μπορούν να βρουν άκρη είναι χιλιάδες τα εμβάσματα
μόνο μεγάλα ποσά θα ψάξουν
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: ΚΑταθεση εξωτερικού 12 Ιουν 2012 00:32 #11

  • Ανώνυμος
  • Το Άβαταρ του/της Ανώνυμος
Cross έγραψε:
Βάλτα offshore στην Llloyds.

Δέχονται από 5.000 ευρώ.

Οδηγίες υπάρχουν αλλού στο tsig.gr

Διάβασέ τες.

Καλή μεταφορά.

Απέφυγε τους κομμουνιστές!

Τα πλεονεκτήματα που έχει αν τα βάλει privatbank -που δέχονται από 1.000 ευρώ- είναι ότι θα έχει 7% επιτόκιο, δηλαδή 1400 το χρόνο και επίσης ότι μπορεί να μιλήσει στα Ελληνικά και να συνεννοηθεί. Eγγύηση καταθέσεων στην Κύπρο υπάρχει εως 100.000 Τα πλεονεκτήματα στη Llloyds;
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: ΚΑταθεση εξωτερικού 12 Ιουν 2012 00:40 #12

  • Ανώνυμος
  • Το Άβαταρ του/της Ανώνυμος
Καλά τα λέει ο φίλος αλλά ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΑΡΧΙΝΑΕΙ Η ΛΟΓΙΚΗ ΣΤΗΝ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ ......ΑΡΧΙΖΟΥΝ ΤΑ ΠΑΡΑΛΟΓΑ

Απάντηση για το δολάριο

Φίλε μου πρόσεχε με το δολάριο γιατί "πηγαίνει" για κάτω τοχουν προγραμματίσει.
Το επόμενο διάστημα θαχουμε ανοδο του Κινέζικου γουάν και πτώση δολαρίου.
Απο πληροφορίες πάντως (αρκετά εμπιστες) οι Αμερικάνοι πανε να δημιουργήσουν Τεχνική κρίση τύπου Liehman Brother για να "πάερουν πίσω" τα Ομόλογα που κατέχουν οι Κινέζοι.
Τα "ιδια" κάνανε και το 1978 με 1981 με την Ιαπωνική κρίση (ΤΙΓΡΗΣ ΤΗΣ ΑΣΙΑΣ) και απο τοτε η Ιαπωνία και εμείς στην Ευρώπη γίναμαι αρνάκι.
Με εμδιέφερε και μένα η Αμερική και το δολάριο γιατί το βλεπα πολλύ παραπεταμένο ΑΛΛΑ -ΑΛΛΑ....

Το ευρώ με τρομάζει πραγματικά ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΚΟΥΓΕΤΕ ΤΙΠΟΤΑ (οχι για ανοδο γενικά μιλάω)

Εκτιμώ "κάτι" θα γίνει ισως πόλεμος ισως "βγεί" η κακκή Γερμανία απο το euro κάνοντας χρήση του αρθρου 60 της Συνθήκης Λισαβώνας με "προσυμφωνία" για επανείσοδο για να προστατέψει την Bundeshbank και
εισοδο με νεους ορους οπως θέλουν οι ιδιοι φυσικά.(το θεωρώ πιθανότατο αν δεν «παίξει» τιποτα αλλο).
Γενικά πάντως κάτι θα γίνει με την συναλλαγματική ισοτιμια του ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΔΟΛΑΡΙΟ ΠΑΕΙ ΓΙΑ ΚΑΤΩ (αποφασίστηκε φέτος τον Απρίλιο στην Λέσχη Buildnberg Αμερική και ηταν εκει και ο Γιανίτσης ο υπουργός)

Τώρα γιατι δεν τα λένε?
Τι να πώ....ΠΑΝΤΩΣ ΘΑ ΓΙΝΕΙ γιατι θαχουμε γεωπολιτικές ανακατατάξεις ΚΑΙ ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΤΟΥ ΡΩΣΙΚΟΥ ΣΤΟΛΟΥ ΓΙΑ ΜΟΝΙΜΟ ΑΓΚΥΡΟΒΟΛΙΟ ΣΤΟ ΑΙΓΑΙΟ με δικά τους χρήματα θα μας φτιάξουν λιμάνια για δική τους χρήση. (εγκαταλείπουν την Συρία και απο οτι φαίνετε μέχρι σήμερα και το Ιράν).

Παρακάτω σου παραθέτω ενα pdf και πως οι ιδιοι οι Αμερικάνοι «εριξαν» το δολάριο με «εσωτερικά» δανεισμό (ισως βρέχει δολάρια στην Αμερική) ιστορία που ξεκίνησε το 2007 και ο θεός να βάλει το χέρι του που θα βγεί.

www.newyorkfed.org/research/current_issues/ci16-4.pdf


In response to these market disruptions, the Federal Reserve in December 2007 establishedthe Term Auction Facility (TAF) to provide funding to U.S. banks through its role as lender of last resort. While the TAF addressed domestic dollar funding pressures, the Fed recognized that the new facility was unlikely to alleviate dollar funding pressures overseas, since interbank lending was effectively frozen

Παρακάτω το λέει καθαρά ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΑΛΛΟΙ ΜΕΣΑ ΣΤΑ SWAP ουσιαστικά δανειοδότηση της Ευρώπης απο την Αμερική και ΠΑΓΩΜΑ ΤΩΝ ΠΑΝΤΩΝ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ Ο ΧΡΥΣΟΣ ΣΤΑΘΕΡΟΣ.

Accordingly, the Fed simultaneously announced the establishment of reciprocal currency arrangements, or “swap lines,” with the European Central Bank and the Swiss National Bank. The swap lines increased the capacity of these central banks to deliver dollar funding directly to fi nancial institutions

Και φυσικά για αποψη του Ομπάμα (οχι οτι θα πεί οχι αλλά λέμε....)

www.bloomberg.com/video/94316359-bernank...ing-fed-actions.html

και για την Συρία ομιλία του Tim Geithner
We see no justification for......
www.treasury.gov/press-center/press-releases/Pages/tg1602.aspx

απο εδώ οποιος μπορεί ας ανοίξει το post στο Additional data εκει που λέει Congress required the Fed to post data to.......πατήστε το required
να δείτε πως με τα Swap και τα C.D.S με τον Παπανδρέου οι Αμερικάνικες εταιρείες Bear Stearns Co και American International Group Incorporation (A.I.G) γλύτωσαν το μπάμ στην οικονομία των ΗΠΑ απο τα Στεγαστικά.
Προσπαθείστε γιατί τωρα το ειδα και εγώ οτι γράφει

Those data were presented in spreadsheets that made it difficult to gauge how much individual banks were borrowing from the various programs on any given day.


Αυτά και συγνώμη απο ολους για το μακροσκελές post αλλά και εγώ «ετοιμαζόμουν» για dollar και κάποιος φίλος απο το site που μτά ψιχραθήκαμε για αλλα ζητήματα μου εβαλε ψίλους στα αυτιά και την
ψιλοέψαξα την δουλειά.....
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: ΚΑταθεση εξωτερικού 12 Ιουν 2012 00:49 #13

  • Ανώνυμος
  • Το Άβαταρ του/της Ανώνυμος
Δεν εγραψα το post και το παραθέτω

Απο εδώ οποιος μπορεί ας ανοίξει το post στο Additional data εκει που λέει Congress required the Fed to post data to.......πατήστε το required
να δείτε πως με τα Swap και τα C.D.S με τον Παπανδρέου οι Αμερικάνικες εταιρείες Bear Stearns Co και American International Group Incorporation (A.I.G) γλύτωσαν το μπάμ στην οικονομία των ΗΠΑ απο τα Στεγαστικά.
Προσπαθείστε γιατί τωρα το ειδα και εγώ οτι γράφει

www.bloomberg.com/news/2011-12-23/fed-s-...eased-to-public.html
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: ΚΑταθεση εξωτερικού 12 Ιουν 2012 01:23 #14

  • john45 (jlian)
  • Το Άβαταρ του/της john45 (jlian)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Αποκλεισμένος
  • Δημοσιεύσεις: 464
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 143
  • Κάρμα: -18 (21)
Ο φίλος παραπάνω: μήπως είσαι εσυ που τσακώθηκες με τον makper; :lol: Σορρυ δεν ειρωνεύομαι πάντως.
Αφού έχεις τόσο καλές πληροφορίες, μιας και ασχολούμαι λίγο και με forex, έχεις υπόψη σου για τι στόχο έχουν στο "κάτω" του δολαρίου; Δεν σου εγγυώμαι ότι θα το παίξω, απλά θα το έχω υπόψη μου να το παρακολουθήσω. Δωσε ότι στοιχεία έχεις. US dollar index, usd/eur, usd/chf, ότι να ναι. Γιατί το "κάτω" που γράφεις είναι πολύ σχετικό.
Ενδεικτικά σου αναφέρω πάντως ότι η wall street είναι για "κάτω", και όταν συμβαίνει αυτό το $ είναι για "πάνω".
Ποτέ να μην λογομαχήσεις με έναν βλάκα. Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω εμπειρίας (αγνώστου).
Τελευταία διόρθωση: 12 Ιουν 2012 01:28 από john45 (jlian).
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: ΚΑταθεση εξωτερικού 13 Ιουν 2012 00:06 #15

  • nocomment
  • Το Άβαταρ του/της nocomment
αν τελικά επικράτησή αυτό το σενάριο ειναι οτι καλύτερο για εμας που έχουμε τα λεφτά μας στην κυπρο

www.bankingnews.gr/%CF%84%CF%81%CE%B1%CF...B7%CF%83%CE%B7%CF%82
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: ΚΑταθεση εξωτερικού 13 Ιουν 2012 00:15 #16

  • rebel
  • Το Άβαταρ του/της rebel
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Gold Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 219
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 52
  • Κάρμα: 0 (7)
nocomment έγραψε:
αν τελικά επικράτησή αυτό το σενάριο ειναι οτι καλύτερο για εμας που έχουμε τα λεφτά μας στην κυπρο

www.bankingnews.gr/%CF%84%CF%81%CE%B1%CF...B7%CF%83%CE%B7%CF%82




δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας για την κύπρο μην φοβόσαστε το δημοσιονομικό χρέος τις κύπρου είναι
στο 70% το πρόβλημα είναι μόνο με τις τράπεζες ακριβώς ίδια περίπτωση με την Ισπανία
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2
Συντονιστές: ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.069 δευτερόλεπτα