Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι
Γνώμες, κριτικές και εμπειρίες για τράπεζες ή τραπεζικά προϊόντα.
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2
  • 3

ΘΕΜΑ: Πόσο τραγική μπορεί να είναι μια Ελληνική Τράπεζα;;;

Πόσο τραγική μπορεί να είναι μια Ελληνική Τράπεζα;;; 08 Φεβ 2013 15:53 #19

  • stathis
  • Το Άβαταρ του/της stathis
Κεφαλέας Σταύρος έγραψε:
Τελικά χρησιμοποίησα το gr.skyscanner.com/ όπου μπαίνει σαν παράμετρος και η ryan air (που δεν παίζει στο airtickets.gr) οπότε θα μου βγει στη μισή τιμή τελικά το κόστος των εισιτηρίων.

Εντωμεταξύ ενώ έχει σηματάκι paypal η home page του airtickets.gr όταν πας να πληρώσεις δέχεται μόνο πιστωτικές και τίποτε άλλο.

Φανταστείτε να κάνανε τέτοια κόλπα στο paypal.

Θα τους είχε αποκλείσει από την πρώτη μέρα.

Φαντάζομαι ότι ένας πρακτικός κανόνας για το πόσο εύκολα δέχεται πληρωμές ένα site είναι και η παρουσία του paypal.



η skyscanner ειναι καταπληκτικη σελιδα.
μολις βαλεις την ημερομηνια που θελεις σου ανοιγει ενα κουτακι απο κατω και διαλεγεις ολον τον μηνα.
ετσι βλεπεις τις τιμες καθε μερας και θα δεις πολυ μεγαλες διαφορες.
θα σου βγαλει ενα ημερολογιο με 31 κουτακια οσες και οι μερες και σε καθε κουτακι σου εχει και απο μια τιμη.
ετσι μπορει να δεις την μερα 300 ευρω και την επομενη 1300...

δοκιμασε το...



οσο για τις τραπεζες...
απο ατμ αγροτικης τραβηξα λεφτα απο αλφα και δεν μου τα εδωσε ποτε ενω εδειχνε οτι τα πηρα.
τελικα τα πηρα πισω μετα απο 14 μερες....αντε τωρα στο νησι που ειμουν να μην ειχα αλλα χρημματα...ακομα εκει θα ειμουν...
εχασα 2 μερες απο τις διακοπες μου να τρεχω απο τραπεζα σε τραπεζα να βρω τα λεφτα μου!!


αλλο παραδειγμα...
παω εθνικη και καταθετω λεφτα για να πληρωσω ιδιωτικη ιατροφαρμακευτικη και νοσοκομιακη ασφαλεια και ενα μικρο ποσο να ξοφλησω μια καρτα.
απο δικια μου λαλακια τα ειχα αφησει για τελευταια μερα.αλλα δικαιωμα μου ειναι να παω τελευταια μερα.δεν πηγα εκπροθεσμα.
βαζω μεσα τα χρημματα και μου τα κραταει...
παω πανω μιλαω με καποιους και αφου τσεκαρουν το ατμ μου λενε οτι θα τα παρω σε 2 μερες.
μα του λεω ληγουν αυριο και θα εχω προσαυξησεις...
δεν εκαναν τιποτα...
ευτυχως ειχα κι αλλα χρημματα πανω μου και τα πληρωσα...αν δεν ειχα ομως?????????για δικο τους λαθος θα πληρωνα προσαυξησεις...

τους το ειπα φωναζα,εβριζα...τιποτα....

ειναι φοβερο δηλαδη...μου κρατησε το μηχανημα τους χρημματα και γι αυτο θα επρεπε να πληρωσω προσαυξησεις...
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Πόσο τραγική μπορεί να είναι μια Ελληνική Τράπεζα;;; 04 Μαϊ 2016 18:37 #20

  • γιώργης (yorgi)
  • Το Άβαταρ του/της γιώργης (yorgi)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 1470
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 643
Θύμα των Anonymous έπεσε η Τράπεζα της Ελλάδος
www.capital.gr/story/3123121
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2
  • 3
Συντονιστές: ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.047 δευτερόλεπτα