Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι
Θέματα οικονομικής επικαιρότητας

ΘΕΜΑ: Διανομη πλεονασματος

Διανομη πλεονασματος 05 Απρ 2014 03:09 #37

  • soto51
  • Το Άβαταρ του/της soto51
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 7024
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2270
  • Κάρμα: 200 (94)
makper έγραψε:
Οι υπάλληλοι του Μπομπολα έχουν και άποψη
Ναι ρε, έχουν!
Εδώ έχεις φτάσει εσύ, που είσαι υπάλληλος του Βενιζέλου (και κακοπληρωμένος μάλιστα, απ' όσο γνωρίζω) να έχεις, γιατί να μην έχει άποψη και ο υπάλληλος του Μπόμπολα?
(Το ότι έχεις πάρει μεταγραφή από το πασοκ στη "νέα ανερχόμενη παράταξη" δεν έχει σημασία: Την ίδια δουλειά θα κάνεις και στη νέα, όπως και στην παλιά: Θα πουλάς φούμαρα).
Και πάντα κακοπληρωμένος.
ΜΑΚΡΥΑ ΑΠ' ΤΙΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Διανομη πλεονασματος 05 Απρ 2014 03:42 #38

  • maria (mb361)
  • Το Άβαταρ του/της maria (mb361)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 5234
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 1688
  • Κάρμα: 35 (-37)
makper έγραψε:
Το συγκεκριμένο ψευδώνυμο "karanti_maria", αυτά που γράφει δηλαδή, όπως και το συγκεκριμένο που πήρες εδώ, είναι για τα μπάζα. Το αν είσαι κι εσύ σαν άτομο αυτό δεν μπορώ να το ξέρω. Το καταλαβαίνω ότι μπορεί απλά να κάνεις μια δουλειά, και καμιά δουλειά δεν είναι ντροπή, λένε. Δεν ισχύει ακριβώς όμως όταν έχει γίνει η δουλειά σου να χάσουν την δουλειά τους άλλοι, αλλά συνέχισε να γράφεις, όλοι εσείς οι παπαγάλοι είστε πολύ διασκεδαστικοί, λυπάμαι μόνο που θα βουβαθείτε σύντομα και χωρίς ταμείο ανεργίας τα πράγματα θα είναι τραγικά.


...when the going gets tough, the tough gets going !!!

When the situation gets critical, those who aren't weak-willed, work harder and never give up.
Τελευταία διόρθωση: 05 Απρ 2014 03:48 από maria (mb361).
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Διανομη πλεονασματος 05 Απρ 2014 04:45 #39

  • makper
  • Το Άβαταρ του/της makper
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Αποκλεισμένος
  • Δημοσιεύσεις: 1747
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 202
  • Κάρμα: -8 (-195)
Ατύχησες. Απο τον Συνασπισμό έχω πάρει μεταγραφή και μικρός ήμουν στο ΚΚΕ εσ. Με τον Αλέξη κάναμε κόντρες -δυο λύκεια παρακάτω ήταν το παιδί- ποιός θα τα κλείσει περισσότερες μέρες, το ΚΚΕ ή εμείς. Τώρα δεν υπάρχει κόντρα, θα σας κλείσουμε τα "μαγαζάκια" μαζί. Επιτέλους συνεργασία. Είδες που τα έμαθες όλα :laugh:

Αν δεν το έχετε καταλάβει ακόμα, η σελίδα αυτή διαβάζει τα προσωπικά σας μυνήματα.
Τελευταία διόρθωση: 05 Απρ 2014 04:52 από makper.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Διανομη πλεονασματος 05 Απρ 2014 05:30 #40

  • soto51
  • Το Άβαταρ του/της soto51
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 7024
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2270
  • Κάρμα: 200 (94)
makper έγραψε:
Ατύχησες. Απο τον Συνασπισμό έχω πάρει μεταγραφή και μικρός ήμουν στο ΚΚΕ εσ. Με τον Αλέξη κάναμε κόντρες -δυο λύκεια παρακάτω ήταν το παιδί- ποιός θα τα κλείσει περισσότερες μέρες, το ΚΚΕ ή εμείς. Τώρα δεν υπάρχει κόντρα, θα σας κλείσουμε τα "μαγαζάκια" μαζί. Επιτέλους συνεργασία. Είδες που τα έμαθες όλα :laugh:


Δε χρειάζεται να τα μάθω, κι ούτε αποτελεί έκπληξη το ότι κάπου ήσουν "ενταγμένος". Καλά έκανες. Και εγώ είχα πιστέψει στον αντρέα: Όταν υπηρετείς και ΥΠΕΘΑ είναι ο Αβέρωφ, δεν είναι δύσκολο να την πατήσεις.
Κάποτε όμως ξύπνησα. Και τα κατάλαβα όλα - ή σχεδόν όλα.
Αυτό που εσύ δεν έχει καταλάβει (και ούτε θα το καταλάβες και ποτέ σου, γιατί δεν έχεις τα φόντα) είναι ότι κουμάντο δεν κάνει ούτε ο σαμαράς, ούτε ο γαπ, ούτε ο αλέξης, ούτε ο σημίτης.
Κουμάντο κάνουν (και τους έχουν υπαλλήλους τους όλους αυτούς) άλλοι.
Αυτούς θες να τους αποκαλείς φοροφυγάδες? Καν'το.
Εσένα θα σε τρέχουν πάντα αυτοί οι υπάλληλοι τους.
Είτε σαμαράς λέγεται ο υπάλληλος, είτε τσίπρας.
Αυτό δεν έχεις καταλάβει.
ΜΑΚΡΥΑ ΑΠ' ΤΙΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Διανομη πλεονασματος 05 Απρ 2014 07:19 #41

  • makper
  • Το Άβαταρ του/της makper
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Αποκλεισμένος
  • Δημοσιεύσεις: 1747
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 202
  • Κάρμα: -8 (-195)
Πρώτα απ όλα να σου πω πως αφισοκολλητής δεν υπήρξα ποτέ. Τις βασικές μου σπουδές τις έκανα Αγγλία, οπότε καταλαβαίνεις την πορεία του κάθε Αλέξη την ξέρω απο πρώτο χέρι μόνο στην πλάκα του λυκείου και όχι του πανεπιστημίου. Οταν γύρισα απο την Αγγλία (4 χρόνια) έπαθα το πρώτο σοκ, αλλά λόγω ήδη στρωμένης δουλειάς απο συγγενή (τεχνικό γραφείο) δεν είχα εύκολη εναλλακτική. Πάλεψα να μην ξαναφύγω εξω και αν και το πέτυχα τελικά το μετάνιωσα. Αντιλαμβάνομαι πολύ καλά πάντως σε ποιους αναφέρεσαι. Να τους πω πλουτοκρατία, μεγάλο κεφάλαιο, θα είναι πολύ μαρξιστικό; Στα συρτάρια τους η Ελλάδα βρίσκεται στους φακέλους του defacto προτεκτοράτου, της αέναης ΕΟΖ, της Φλώριδας για την γερουσία τους. Ετσι σχεδιάστηκε εξ αρχής. Το αν θα γίνει ή θα αποκλίνει του στόχου, εγω θα κάνω οτι περνάει απο το χέρι μου για να το αποτρέψω και θα πέσω με ψηλά το κεφάλι. Η πτώση περιλαμβάνει και μετανάστης στο εξωτερικό, υπάρχει και αυτό στην ατζέντα. Να πέσω απο την ταράτσα λυπάμαι δεν είναι το στύλ μου. Καλύτερα να πιάσω ένα κουμπούρι και να φάω μερικούς χαφιέδες πάντως, κάτι α λα Ξηρός δηλαδή. Αυτά τα λίγα για το "επαναστατικό" παρελθόν μου, μιας και σταμάτησες τα τεριρέμ, αλλα θέλω να σου δηλώσω πως συμβιβασμούς του στιλ του δικού σου, να αποδεχτώ το ρόλο του Ελληνα καρπαζοεισπράκτορα, και να αποφασίσω ποιοι συνάνθρωποι μου θα ψοφήσουν για να περάσω εγώ καλύτερα... δεν θα το κάνω. Δεν είναι στο στιλ μου. Η θα πάμε όλοι καλύτερα ή θα γίνουμε Καμπούλ όλοι παρέα.
Αν δεν το έχετε καταλάβει ακόμα, η σελίδα αυτή διαβάζει τα προσωπικά σας μυνήματα.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Διανομη πλεονασματος 05 Απρ 2014 08:58 #42

  • soto51
  • Το Άβαταρ του/της soto51
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 7024
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2270
  • Κάρμα: 200 (94)
makper έγραψε:
Η πτώση περιλαμβάνει και μετανάστης στο εξωτερικό, υπάρχει και αυτό στην ατζέντα. Να πέσω απο την ταράτσα λυπάμαι δεν είναι το στύλ μου. Καλύτερα να πιάσω ένα κουμπούρι και να φάω μερικούς χαφιέδες πάντως, κάτι α λα Ξηρός δηλαδή.
Μπαααα... τίποτα απ' αυτά τα μελοδραματικά και επαναστατικά.
Για γκαρσόνι σε βλέπω να καταλήγεις, από τέτοια ένσημα θα συμπληρώσεις για τη σύνταξη των 360 ευρώ.
Ούτως ή άλλως, και γκαρσόνια, και ΠολΜηχ, από το ίδιο ταμείο παίρνουν πια σύνταξη.
Παλιά λεγόταν ΤΣΜΕΔΕ. Τώρα λέγεται ΟΑΕΕ.
ΜΑΚΡΥΑ ΑΠ' ΤΙΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Διανομη πλεονασματος 05 Απρ 2014 18:38 #43

  • makper
  • Το Άβαταρ του/της makper
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Αποκλεισμένος
  • Δημοσιεύσεις: 1747
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 202
  • Κάρμα: -8 (-195)
Ξέρεις τι λέω εγώ; Δεν την παλεύεις τελικά φιλαράκο. Κάτσε και θα δείς πως θα σε πάω μέχρι τις εκλογές, τις όποιες εκλογές, και θα καλοπεράσεις. Αφού διάλεξες την δουλειά που σου ταράζει, σοβατζής δηλαδή, θα ασκήσω τα καθήκοντα μου όπως τα ξέρω κι εγώ.
Αν δεν το έχετε καταλάβει ακόμα, η σελίδα αυτή διαβάζει τα προσωπικά σας μυνήματα.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Διανομη πλεονασματος 05 Απρ 2014 19:33 #44

  • Kratistos (Ekratistos)
  • Το Άβαταρ του/της Kratistos (Ekratistos)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 773
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 70
  • Κάρμα: -6 (-68)
makper έγραψε:
Το συγκεκριμένο ψευδώνυμο "karanti_maria", αυτά που γράφει δηλαδή, όπως και το συγκεκριμένο που πήρες εδώ, είναι για τα μπάζα. Το αν είσαι κι εσύ σαν άτομο αυτό δεν μπορώ να το ξέρω. Το καταλαβαίνω ότι μπορεί απλά να κάνεις μια δουλειά, και καμιά δουλειά δεν είναι ντροπή, λένε. Δεν ισχύει ακριβώς όμως όταν έχει γίνει η δουλειά σου να χάσουν την δουλειά τους άλλοι, αλλά συνέχισε να γράφεις, όλοι εσείς οι παπαγάλοι είστε πολύ διασκεδαστικοί, λυπάμαι μόνο που θα βουβαθείτε σύντομα και χωρίς ταμείο ανεργίας τα πράγματα θα είναι τραγικά.


Πλάκα πλάκα μεχρι στιγμης δεν εχει αρνηθει κατηγορηματικα οτι βγαινει και με το "karanti_maria". Οταν της το γραφεις σου βαζει κατι ασχετα, αλλα λογια να αγαπιομαστε που λενε.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Διανομη πλεονασματος 05 Απρ 2014 19:40 #45

  • Kratistos (Ekratistos)
  • Το Άβαταρ του/της Kratistos (Ekratistos)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 773
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 70
  • Κάρμα: -6 (-68)
makper έγραψε:
Ξέρεις τι λέω εγώ; Δεν την παλεύεις τελικά φιλαράκο. Κάτσε και θα δείς πως θα σε πάω μέχρι τις εκλογές, τις όποιες εκλογές, και θα καλοπεράσεις. Αφού διάλεξες την δουλειά που σου ταράζει, σοβατζής δηλαδή, θα ασκήσω τα καθήκοντα μου όπως τα ξέρω κι εγώ.



Αστονε να εξασκησει τα θρησκευτικα του καθηκοντα






Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Συντονιστές: ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.076 δευτερόλεπτα