Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι
Θέματα οικονομικής επικαιρότητας
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

ΘΕΜΑ: Είχε κανείς φορτωμένα euro ή $ στο Paypal μέσα στα Capital Controls?

Re:Είχε κανείς φορτωμένα euro ή $ στο Paypal μέσα στα Capital Controls? 13 Αυγ 2015 12:25 #10

  • sdoros
  • Το Άβαταρ του/της sdoros
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Expert Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 136
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 33
  • Κάρμα: 5
ImageUploadedByTapatalk1439447176.883937.jpg


Δεν σου βγάζει αυτή την επιλογή ;
Συνημμένα:
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Είχε κανείς φορτωμένα euro ή $ στο Paypal μέσα στα Capital Controls? 13 Αυγ 2015 13:46 #11

  • GRIGORIS
  • Το Άβαταρ του/της GRIGORIS
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Senior Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 43
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 14
  • Κάρμα: 3 (-1)
Όχι, μόνο ένα μήνυμα οτι δεν μπορώ να συνδέσω τράπεζα αυτή τη στιγμή :( :( :(
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Είχε κανείς φορτωμένα euro ή $ στο Paypal μέσα στα Capital Controls? 13 Αυγ 2015 14:33 #12

  • soto51
  • Το Άβαταρ του/της soto51
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 7024
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2270
  • Κάρμα: 200 (94)
GRIGORIS έγραψε:
Ευχαριστώ και τους δυο για τις απαντήσεις. Πηγαίνω στο top up και δεν μου δίνει την επιλογή add money.
Σοττο αν κάποιος φέρει στην Ελλάδα ας πούμε 200€ από λογαριασμό του εξωτερικού μετά τις 20/7/2015 έχει τη δυνατότητα να στείλει ξανά αυτό το ποσό σε οποιονδήποτε λογαριασμό του εξωτερικού (άρα και στο PayPal). Το πρόβλημα ειναι όπως έγραψα και πιο πάνω οτι δεν με αφήνει να συνδέσω τράπεζα με το λογαριασμό μου.

Γρηγόρη, δεν καταννοώ το σκεπτικό σου, επομενως δεν μπορώ να σε βοηθήσω άλλο.
Και αυτό για τον εξής λόγο:
Αν έχεις λογαριασμό στο εξωτερικό, γιατί να θέλεις να φέρεις ΠΡΩΤΑ εδώ τα €200 σου, και ΜΕΤΑ να τα στείλεις στο Paypal σου έξω?
Τα στέλνεις κατ' ευθείαν απ' έξω στο Paypal σου, και ξεμπερδεύεις.

Για το ότι δεν σε αφήνει, μια εξήγηση θα είναι ότι κάπου θα "θυμάται" πως αυτός ο λογαριασμός είναι GR, επομένως υπό cc, επομένως abnormal (για τα δικά τους standards), επομένως πάρε εσύ ένα flag που σου λέει "όχι".
Που να ξέρω τώρα εγώ σε ποιο σημείο του προγραμματος του paypal έχουν βάλει το flag? Ρώτα τους.
ΜΑΚΡΥΑ ΑΠ' ΤΙΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Είχε κανείς φορτωμένα euro ή $ στο Paypal μέσα στα Capital Controls? 13 Αυγ 2015 14:51 #13

  • GRIGORIS
  • Το Άβαταρ του/της GRIGORIS
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Senior Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 43
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 14
  • Κάρμα: 3 (-1)
soto51 έγραψε:
GRIGORIS έγραψε:
Ευχαριστώ και τους δυο για τις απαντήσεις. Πηγαίνω στο top up και δεν μου δίνει την επιλογή add money.
Σοττο αν κάποιος φέρει στην Ελλάδα ας πούμε 200€ από λογαριασμό του εξωτερικού μετά τις 20/7/2015 έχει τη δυνατότητα να στείλει ξανά αυτό το ποσό σε οποιονδήποτε λογαριασμό του εξωτερικού (άρα και στο PayPal). Το πρόβλημα ειναι όπως έγραψα και πιο πάνω οτι δεν με αφήνει να συνδέσω τράπεζα με το λογαριασμό μου.

Γρηγόρη, δεν καταννοώ το σκεπτικό σου, επομενως δεν μπορώ να σε βοηθήσω άλλο.
Και αυτό για τον εξής λόγο:
Αν έχεις λογαριασμό στο εξωτερικό, γιατί να θέλεις να φέρεις ΠΡΩΤΑ εδώ τα €200 σου, και ΜΕΤΑ να τα στείλεις στο Paypal σου έξω?
Τα στέλνεις κατ' ευθείαν απ' έξω στο Paypal σου, και ξεμπερδεύεις.

Για το ότι δεν σε αφήνει, μια εξήγηση θα είναι ότι κάπου θα "θυμάται" πως αυτός ο λογαριασμός είναι GR, επομένως υπό cc, επομένως abnormal (για τα δικά τους standards), επομένως πάρε εσύ ένα flag που σου λέει "όχι".
Που να ξέρω τώρα εγώ σε ποιο σημείο του προγραμματος του paypal έχουν βάλει το flag? Ρώτα τους.

Soto δεν σκοπεύω να φέρω χρήματα απ´ έξω για να φορτίσω το PayPal. Τα έχω ήδη φέρει (λίγα ειναι ίσα για δοκιμή) και ενώ αλλά μέλη του insomnia.gr με ακριβώς αυτή τη διαδικασία έχουν καταφέρει τώρα, στις μέρες μας, υπό cc να φορτίσουν το balance τους από ελληνική τράπεζα (με τα χρήματα που έχουν φέρει από λογαριασμό του εξωτερικού) εμένα δεν με αφήνει να συνδέσω την τράπεζα.
Μιλάμε λοιπόν για κάτι το οποίο προβλέπεται από την τελευταία ΠΝΠ, το έχουν καταφέρει αρκετά μέλη διπλανού φόρουμ αλλά για κάποιο τεχνικό λόγο εγώ όχι.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Re:Είχε κανείς φορτωμένα euro ή $ στο Paypal μέσα στα Capital Controls? 13 Αυγ 2015 17:31 #14

  • sdoros
  • Το Άβαταρ του/της sdoros
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Expert Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 136
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 33
  • Κάρμα: 5
Ίσως τα μέλη του φόρουμ που λες εισπράτουν κάποια λεφτά από το εξωτερικό με μόνη επιλογή πληρωμής σε ελληνική τράπεζα ή τέλος πάντων δεν υπάρχει επιλογή για PayPal .

Ρωτά την PayPal γιατί δεν μπορείς να καταθέσεις λεφτά στην γερμανική τράπεζα .
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Είχε κανείς φορτωμένα euro ή $ στο Paypal μέσα στα Capital Controls? 13 Αυγ 2015 18:08 #15

  • Vladimiros
  • Το Άβαταρ του/της Vladimiros
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Gold Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 195
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 65
  • Κάρμα: 3
GRIGORIS έγραψε:
Μιλάμε λοιπόν για κάτι το οποίο προβλέπεται από την τελευταία ΠΝΠ, το έχουν καταφέρει αρκετά μέλη διπλανού φόρουμ αλλά για κάποιο τεχνικό λόγο εγώ όχι.
Μάλλον πρέπει να απευθυνθείς σε ξεματιάστρα, εξορκιστή, μέντιουμ, κάποιον τέτοιον...
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Re:Είχε κανείς φορτωμένα euro ή $ στο Paypal μέσα στα Capital Controls? 13 Αυγ 2015 18:26 #16

  • sdoros
  • Το Άβαταρ του/της sdoros
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Expert Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 136
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 33
  • Κάρμα: 5
Γρήγορη ψάχτηκες με skrill ?

Εφόσον καταφέρεις και ανεβάσεις εκεί χρήματα , βγάζεις την skrill prepaid MasterCard που κάνεις αγορές χωρίς CC και την δηλώνεις στο PayPal έτσι ώστε να τραβάει από εκεί λεφτά το PP .

Αυτό κάνω εγώ .
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Είχε κανείς φορτωμένα euro ή $ στο Paypal μέσα στα Capital Controls? 13 Αυγ 2015 18:31 #17

  • GRIGORIS
  • Το Άβαταρ του/της GRIGORIS
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Senior Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 43
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 14
  • Κάρμα: 3 (-1)
Vladimiros έγραψε:
GRIGORIS έγραψε:
Μιλάμε λοιπόν για κάτι το οποίο προβλέπεται από την τελευταία ΠΝΠ, το έχουν καταφέρει αρκετά μέλη διπλανού φόρουμ αλλά για κάποιο τεχνικό λόγο εγώ όχι.
Μάλλον πρέπει να απευθυνθείς σε ξεματιάστρα, εξορκιστή, μέντιουμ, κάποιον τέτοιον...

Βλαδίμηρε να σαι καλά παλικάρι μου! Πως δεν το είχα σκεφτεί τόσες μέρες; Κάνοντας ένα search βρήκα μια ξεματιάστρα καταπληκτική η οποία έλυσε το πρόβλημά μου. Πλέον μπορώ να κάνω συναλλαγές μέσω PayPal :woohoo:
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Είχε κανείς φορτωμένα euro ή $ στο Paypal μέσα στα Capital Controls? 13 Αυγ 2015 18:38 #18

  • Vladimiros
  • Το Άβαταρ του/της Vladimiros
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Gold Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 195
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 65
  • Κάρμα: 3
GRIGORIS έγραψε:
Βλαδίμηρε να σαι καλά παλικάρι μου! Πως δεν το είχα σκεφτεί τόσες μέρες; Κάνοντας ένα search βρήκα μια ξεματιάστρα καταπληκτική η οποία έλυσε το πρόβλημά μου. Πλέον μπορώ να κάνω συναλλαγές μέσω PayPal :woohoo:
Εσυ να 'σαι καλά, ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια.
Πάντα είναι χαρά μου να βοηθάω τους φίλους. :laugh:
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
Συντονιστές: ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.110 δευτερόλεπτα