Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι
Το ενδεχόμενο πτώχευσης της Ελλάδας και επιπτώσεις www.tsig.gr/lang-el/banks/536-xreokopia-xoras
  • Σελίδα:
  • 1

ΘΕΜΑ: ΟΜΟΛΟΓΑ ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ ΤΡΑΠΕΖΩΝ

ΟΜΟΛΟΓΑ ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ ΤΡΑΠΕΖΩΝ 11 Μαϊ 2012 18:12 #1

  • kostas (kostas69)
  • Το Άβαταρ του/της kostas (kostas69)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Fresh Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 10
  • Κάρμα: 0
Μετα την καταστροφη των ομολογοιουχων ελληνικου χρεους, τι πιστευετε οτι θα εξελιχθει με τα ομολογα των ελληνικων τραπεζων? Ολα ληγουν τον Σεπτεμβριο του 2012 εκτος της Εurobank που ληγει 2/13 και της Εθνικης 10/17.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: ΟΜΟΛΟΓΑ ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ ΤΡΑΠΕΖΩΝ 11 Μαϊ 2012 18:31 #2

  • e.l
  • Το Άβαταρ του/της e.l
τα ομολογα των ελληνικων τραπεζων οπως η Εθνικη πιθανον να επηρεαστουν...αλλα σε ιδιωτικες τραπεζες οπως Εurobank κτλ.δεν νομιζω οτι μπορει να υπαρξη καποια επιπτωση..
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: ΟΜΟΛΟΓΑ ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ ΤΡΑΠΕΖΩΝ 11 Μαϊ 2012 20:17 #3

  • KYΡΙΑΚΟΣ
  • Το Άβαταρ του/της KYΡΙΑΚΟΣ
Δυστυχως εχω και εγω ομολογο της ΑLPHA απο το 2007 και λειγει το 1 /2/2017.Απο 50000 τωρα ειναι ζητημα αν το εξαργηρωσω αν θα παρω 25.000.Προσφατα ,πριν καμια εβδομαδα ,μου ειπαν απο την τραπεζα να το εξαγορασω αν ειθελα δινοντασ μου κατι παραπανω απο την επισημη τιμη.Δηλαδη 28000.Δεν ξερω τι να κανω. Θα σας ημουν υποχρεως αν μου λεγατε την αποψη η και την γνωση σας.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: ΟΜΟΛΟΓΑ ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ ΤΡΑΠΕΖΩΝ 11 Μαϊ 2012 20:44 #4

  • ciba
  • Το Άβαταρ του/της ciba
KYΡΙΑΚΟΣ έγραψε:
Δυστυχως εχω και εγω ομολογο της ΑLPHA απο το 2007 και λειγει το 1 /2/2017.Απο 50000 τωρα ειναι ζητημα αν το εξαργηρωσω αν θα παρω 25.000.Προσφατα ,πριν καμια εβδομαδα ,μου ειπαν απο την τραπεζα να το εξαγορασω αν ειθελα δινοντασ μου κατι παραπανω απο την επισημη τιμη.Δηλαδη 28000.Δεν ξερω τι να κανω. Θα σας ημουν υποχρεως αν μου λεγατε την αποψη η και την γνωση σας.

εγω αν ειμουν στη θεση σου θα το εξαργηρωνα
πρώτο αν μας σουταρουν απο το ευρω τη θα παρεις μετα ???
δευτερο οι τραπεζες εχουν παρει πανο απο 100 δις με εγγύησης του κρατους
σε περίπτωση κρατικοποίησης των τραπεζων τη θα παρεις μετα ??
δεν υπάρχει τίποτα θετικο για την συγκεκριμένη επένδυση
η δουλεία θα γίνει οπως και στους ομολογιούχους ....
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: ΟΜΟΛΟΓΑ ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ ΤΡΑΠΕΖΩΝ 11 Μαϊ 2012 20:53 #5

  • kostas (kostas69)
  • Το Άβαταρ του/της kostas (kostas69)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Fresh Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 10
  • Κάρμα: 0
Παντως σε περιπτωση που δε χρεωκοπησει το κρατος ολες τις τραπεζες ολοκληρωτικα, προσφερουν καλη επενδυτικη ευκαιρια.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: ΟΜΟΛΟΓΑ ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ ΤΡΑΠΕΖΩΝ 12 Μαϊ 2012 00:02 #6

  • οπα
  • Το Άβαταρ του/της οπα
kostas έγραψε:
Παντως σε περιπτωση που δε χρεωκοπησει το κρατος ολες τις τραπεζες ολοκληρωτικα, προσφερουν καλη επενδυτικη ευκαιρια.


χρεοκοπημένοι είμαστε απλα μας εχουν στην εντατική τωρα και ειναι θεμα χρονου να μας εγκαταλείψουν



www.tovima.gr/finance/article/?aid=457309&h1=true
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: ΟΜΟΛΟΓΑ ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ ΤΡΑΠΕΖΩΝ 12 Μαϊ 2012 03:20 #7

  • ΠΩΠΩ...
  • Το Άβαταρ του/της ΠΩΠΩ...
οπα έγραψε:
kostas έγραψε:
Παντως σε περιπτωση που δε χρεωκοπησει το κρατος ολες τις τραπεζες ολοκληρωτικα, προσφερουν καλη επενδυτικη ευκαιρια.


χρεοκοπημένοι είμαστε απλα μας εχουν στην εντατική τωρα και ειναι θεμα χρονου να μας εγκαταλείψουν



www.tovima.gr/finance/article/?aid=457309&h1=true
ΓΙΑΤΙ ΡΕ ΦΙΛΕ ΘΕΣ ΝΑ ΠΙΣΤΕΨΟΥΜΕ ΤΗΝ ΦΥΛΑΔΑ ΤΟΥ ΜΠΑΜΠΑ ΨΥΧΑΡΗ????ΔΕΝ ΦΤΑΜΕΙ ΠΟΥ Η ΝΔ ΤΟΝ ΕΒΑΛΕ ΣΤΗΝ ΒΟΥΛΗ ???ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΙΟ ΠΟΥΛΗΜΕΝΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΑΠΟ ΑΥΤ ΠΟΥ ΕΚΠΡΟΣΩΠΕΙ??? ΠΑΛΥ Η ΤΡΟΜΟΚΡΑΤΕΙΑ ΣΤΗΝ ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΑΥΤΩΝ ΠΟΥ ΜΑΣ ΚΑΤΑΦΑΓΑΝ ΤΙΣ ΣΑΡΚΕΣ ΕΠΙ 10ΕΤΙΕΣ????? ΔΗΛΑΔΗ ΤΙ ΘΕΣ ΝΑ ΜΑΣ ΠΗΣ????ΟΤΙ ΑΝ ΔΕΝ ΒΓΟΥΝ ΟΙ ΙΔΙΟΙ ΠΟΥ ΜΑΣ ΚΑΤΕΣΤΡΕΨΑΝ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ,ΘΑ ΚΑΤΑΣΤΡΑΦΟΥΜΕ???????
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
  • Σελίδα:
  • 1
Συντονιστές: ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.076 δευτερόλεπτα