Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι

ΘΕΜΑ: μείωση τον καταθέσεων

Απ: Τράπεζες 01 Απρ 2012 01:39 #19

  • Καράντη Μαρία (cross)
  • Το Άβαταρ του/της Καράντη Μαρία (cross)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • "χωρίς εμού ου δύνασθε ποιείν ουδέν" Ιωάννην 15:5
  • Δημοσιεύσεις: 13132
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 1249
  • Κάρμα: -29 (-1)
TI? έγραψε:
MAS KLEVOYN TIN IDIOTIKI PERIOYSIA GIA NA SINTIRITE TO DIEFTHARMENO KRATOS.

Να αλλάξουμε λοιπόν τους πολιτικούς που επιδιώκουν περισσότερο κρατισμό, περισσότερο δημόσιο, περισσότερο σοσιαλισμό, περισσότερο μαρξισμό!
Σταυρός ο φύλαξ πάσης της Οικουμένης,
Σταυρός η ωραιότης της Εκκλησίας,
Σταυρός βασιλέων το κραταίωμα,
Σταυρός πιστών το στήριγμα,
Σταυρός Αγγέλων η δόξα και...
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Μηχανήματα ανίχνευσης χρυσού 01 Απρ 2012 01:55 #20

  • Καράντη Μαρία (cross)
  • Το Άβαταρ του/της Καράντη Μαρία (cross)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • "χωρίς εμού ου δύνασθε ποιείν ουδέν" Ιωάννην 15:5
  • Δημοσιεύσεις: 13132
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 1249
  • Κάρμα: -29 (-1)
G-Man έγραψε:
μηχάνημα που ανιχνεύει χρυσό και ασήμι "από την πλατεία της γειτονιάς"

Αυτά τα μηχανήματα φορτώνονται σε αυτοκίνητα, είναι υπερ-ευαίσθητα, κοστίζουν σχετικά λίγο, είναι εύκολα στη χρήση.

Δε χρειάζεται να έχει κάποιος διδακτορικό στη Γεωλογία πετρωμάτων για να μπορεί να τα χρησιμοποιήσει!

Είναι σχεδιασμένα να βρίσκουν πολύτιμα μέταλλα σε βάθος 100 μέτρων.

Άρα, τα λίγα μέτρα αέρα που χωρίζουν το probe από το πατάρι της πολυκατοικίας σας, όπου έχετε κρύψει τις λίρες, δεν αποτελούν εμπόδιο στην ανίχνευση.

Αν όντως είσαι της δουλειάς, θα τα ήξερες αυτά.

Δε χρειάζεται να παραθέσω ιστοσελίδες για να δώσω ιδέες στους κλέφτες!

Εδώ μπορούν από δορυφόρο, που πετά στα 400 χιλιόμετρα ύψος, να βρουν υπόγεια πολεμικά καταφύγια, βάσεις πυραύλων, θαμμένες αποθήκες με πολεμοφόδια, πετρέλαιο, φυσικό αέριο, ουράνιο, χρυσό, ασήμι, κτλ από την πλατεία της γειτονιάς σας δε θα μπορούν;
Σταυρός ο φύλαξ πάσης της Οικουμένης,
Σταυρός η ωραιότης της Εκκλησίας,
Σταυρός βασιλέων το κραταίωμα,
Σταυρός πιστών το στήριγμα,
Σταυρός Αγγέλων η δόξα και...
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: μείωση τον καταθέσεων 01 Απρ 2012 02:14 #21

  • makper
  • Το Άβαταρ του/της makper
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Αποκλεισμένος
  • Δημοσιεύσεις: 1747
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 202
  • Κάρμα: -8 (-195)
Ελπίζω μερικοί εδώ μέσα να είναι αγενείς μόνο στα φόρουμ. Γιατί άμα τα κάνουν και αυτά στην πραγματική τους ζωή θα αντιμετωπίσουν σοβαρό πρόβλημα με τους άλλους. Γράφει ο ένας "παπάρια", συμπληρώνει και ο άλλος (?) "να κόψουμε το σινεμά". Δυστυχώς δεν έχω να προσθέσω κάτι άλλο. Φταίμε ορισμένοι που καθόμαστε και μοιραζόμαστε τη γνώμη μας αλλά δυστυχώς πολλές φορές έχεις απέναντι σου τύπους που ψάχνουν απλά κάπου "να την πουν".
Αν πρόσεξε κάποιος καλοπροαίρετος, σας μετέφερα μια κουβέντα με ένα φίλο μου που έκανα για ανιχνευτές μετάλλων και τις απόψεις που έχει. Δεν μου είπε τι γίνεται στην πράξη, γιατί ούτε ασφαλίτης είναι, ούτε ειδικός πάνω σε πολύτιμα μέταλλα. Απλά συμβαίνει να έχει πιάσει στα χέρια του 1-2 τέτοια ρημαδομηχανήματα και ξέρει τι μπορεί να κάνουν. Ειδικά αν κάποιος έχει πληροφορίες ότι ένας άλλος τα έχει κάνει μασούρι.
Πριν ένα μήνα έγδυσαν το σπίτι ενός γείτονα μου. Αχρήστευσαν συναγερμό αξίας μερικών χιλιάδων € αφού διέρρηξαν κλειδαριά από πόρτα ασφαλείας. Προσέξτε τι είπα: διέρρηξαν, δεν παραβίασαν. Επιστήμονες της διάρρηξης. Ο τύπος παραμίλαγε μέσα στο δρόμο το βράδυ "δεν μπορείτε να φανταστείτε τι ζημιά μου έκαναν..." κτλ κτλ
Αλλά δεν έχει σημασία αυτό. Σημασία να βγω και να γράψω την ειρωνεία μου. Τσάμπα είναι, συνέπειες δεν έχει, ας την πετάξω κι εγώ ρε αδερφέ. Να είναι καλά ο Tsig.
Αν δεν το έχετε καταλάβει ακόμα, η σελίδα αυτή διαβάζει τα προσωπικά σας μυνήματα.
Τελευταία διόρθωση: 01 Απρ 2012 02:33 από makper.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Καράντη Μαρία (cross)

Απ: Μηχανήματα ανίχνευσης χρυσού 01 Απρ 2012 03:27 #22

  • dedector
  • Το Άβαταρ του/της dedector
Cross έγραψε:
G-Man έγραψε:
μηχάνημα που ανιχνεύει χρυσό και ασήμι "από την πλατεία της γειτονιάς"

Αυτά τα μηχανήματα φορτώνονται σε αυτοκίνητα, είναι υπερ-ευαίσθητα, κοστίζουν σχετικά λίγο, είναι εύκολα στη χρήση.

Δε χρειάζεται να έχει κάποιος διδακτορικό στη Γεωλογία πετρωμάτων για να μπορεί να τα χρησιμοποιήσει!

Είναι σχεδιασμένα να βρίσκουν πολύτιμα μέταλλα σε βάθος 100 μέτρων.

Άρα, τα λίγα μέτρα αέρα που χωρίζουν το probe από το πατάρι της πολυκατοικίας σας, όπου έχετε κρύψει τις λίρες, δεν αποτελούν εμπόδιο στην ανίχνευση.

Αν όντως είσαι της δουλειάς, θα τα ήξερες αυτά.

Δε χρειάζεται να παραθέσω ιστοσελίδες για να δώσω ιδέες στους κλέφτες!

Εδώ μπορούν από δορυφόρο, που πετά στα 400 χιλιόμετρα ύψος, να βρουν υπόγεια πολεμικά καταφύγια, βάσεις πυραύλων, θαμμένες αποθήκες με πολεμοφόδια, πετρέλαιο, φυσικό αέριο, ουράνιο, χρυσό, ασήμι, κτλ από την πλατεία της γειτονιάς σας δε θα μπορούν;


καλώ θα ήταν να διαβάσετε και καμιά εγκυκλοπαίδεια και να ξεστραβωθείτε ο καθένας μπορεί μέσα σε ένα
forum να κάνει τον έξυπνο και τι κερδίζει με αυτό ???
επειδή προσωπικά έχω ασχοληθεί με ανίχνευση μετάλλων
αναφέρω ότι δεν υπάρχει ανιχνευτής που να ξεχωρίζει τα μέταλλα ασχέτως
που οι εταιρείες που πουλάνε τα συγκεκριμένα μηχανήματα ισχυρίζονται το αντίθετο


en.wikipedia.org/wiki/Metal_detector

whiteselectronics.com/info/faqs.html#4
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: μείωση τον καταθέσεων 01 Απρ 2012 04:12 #23

  • 505
  • Το Άβαταρ του/της 505
Εσυ να μενεις με αυτη την εντυπωση. Υπαρχει στρατιωτικο συστημα που εντοπιζει ναρκες σε χιλιομετρα αποσταση. Το εχω δει σε επιδειξη στο πεδιο βολης Κρητης. Αμα δε το πιστεύεις προβλημα σου. Αυτα που γραφτηκαν παραπανω πανω κατω μπορει να συμβουν. Κρατα εσυ λιρες στο σπιτι σου και μετα μην απορησεις αν ενα βραδυ μπουκαρουν μερικα καλα παιδια και σε περιποιηθουν μεχρι να τους πεις που τις εχεις. Και να παρακαλας να εχουν κανενα μαραφετι μαζι τους για βοηθεια και ισως να μην ασχοληθουν μαζι σου. Οταν μιλαμε για μεροκαματο αρκετα χιλλιαρικα απο την ληστειαπαντως, θα σου ερθουν τυποι που δεν αστειευονται. Με τον καλο το λογο ειστε ολοι εδω.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: μείωση τον καταθέσεων 01 Απρ 2012 09:58 #24

  • selfer
  • Το Άβαταρ του/της selfer
505 έγραψε:
Εσυ να μενεις με αυτη την εντυπωση. Υπαρχει στρατιωτικο συστημα που εντοπιζει ναρκες σε χιλιομετρα αποσταση. Το εχω δει σε επιδειξη στο πεδιο βολης Κρητης. Αμα δε το πιστεύεις προβλημα σου. Αυτα που γραφτηκαν παραπανω πανω κατω μπορει να συμβουν. Κρατα εσυ λιρες στο σπιτι σου και μετα μην απορησεις αν ενα βραδυ μπουκαρουν μερικα καλα παιδια και σε περιποιηθουν μεχρι να τους πεις που τις εχεις. Και να παρακαλας να εχουν κανενα μαραφετι μαζι τους για βοηθεια και ισως να μην ασχοληθουν μαζι σου. Οταν μιλαμε για μεροκαματο αρκετα χιλλιαρικα απο την ληστειαπαντως, θα σου ερθουν τυποι που δεν αστειευονται. Με τον καλο το λογο ειστε ολοι εδω.

Το πόσο ειδικός είναι κάποιος νομίζω οτι το δείχνει από τα επιχειρήματα του..(ή την έλλειψη) Μηχανήματα που να διαχωρίζουν μέταλλα δεν υπάρχουν στο εμπόριο. το μηχάνημα δε θα ξεχωρίσει την λίρα από το ψυγείο του σπιτιού σου.. Τα scanners είναι χρήσιμα μονάχα εφόσον εισέλθει κάποιος στο σπίτι σου και προσπαθήσει να βρεί οτιδίποτε μεταλλικό είναι κρυμμένο σε μια ντουλάπα, πατάρι κτλ, σε απόσταση μερικών εκατοστών ΜΟΝο. ΤΑ ΜΗΧΑΝΉΜΑΤΑ ΤΟΥ ΕΜΠΟΡΊΟΥ ΔΕΝ ΞΕΧΩΡΊΖΟΥΝ ΜΈΤΑΛΛΟ. Φτάνει πια άγνοια σε αυτόν τον τόπο και κυρίως εκμετάλευση της άγνοιας.
Αυτά από εναν ταπεινό μηχανικό μεταλλείων.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: Μηχανήματα ανίχνευσης χρυσού 01 Απρ 2012 11:56 #25

  • rebel
  • Το Άβαταρ του/της rebel
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Gold Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 219
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 52
  • Κάρμα: 0 (7)
dedector έγραψε:
Cross έγραψε:
G-Man έγραψε:
μηχάνημα που ανιχνεύει χρυσό και ασήμι "από την πλατεία της γειτονιάς"

Αυτά τα μηχανήματα φορτώνονται σε αυτοκίνητα, είναι υπερ-ευαίσθητα, κοστίζουν σχετικά λίγο, είναι εύκολα στη χρήση.

Δε χρειάζεται να έχει κάποιος διδακτορικό στη Γεωλογία πετρωμάτων για να μπορεί να τα χρησιμοποιήσει!

Είναι σχεδιασμένα να βρίσκουν πολύτιμα μέταλλα σε βάθος 100 μέτρων.

Άρα, τα λίγα μέτρα αέρα που χωρίζουν το probe από το πατάρι της πολυκατοικίας σας, όπου έχετε κρύψει τις λίρες, δεν αποτελούν εμπόδιο στην ανίχνευση.

Αν όντως είσαι της δουλειάς, θα τα ήξερες αυτά.

Δε χρειάζεται να παραθέσω ιστοσελίδες για να δώσω ιδέες στους κλέφτες!

Εδώ μπορούν από δορυφόρο, που πετά στα 400 χιλιόμετρα ύψος, να βρουν υπόγεια πολεμικά καταφύγια, βάσεις πυραύλων, θαμμένες αποθήκες με πολεμοφόδια, πετρέλαιο, φυσικό αέριο, ουράνιο, χρυσό, ασήμι, κτλ από την πλατεία της γειτονιάς σας δε θα μπορούν;


καλώ θα ήταν να διαβάσετε και καμιά εγκυκλοπαίδεια και να ξεστραβωθείτε ο καθένας μπορεί μέσα σε ένα
forum να κάνει τον έξυπνο και τι κερδίζει με αυτό ???
επειδή προσωπικά έχω ασχοληθεί με ανίχνευση μετάλλων
αναφέρω ότι δεν υπάρχει ανιχνευτής που να ξεχωρίζει τα μέταλλα ασχέτως
που οι εταιρείες που πουλάνε τα συγκεκριμένα μηχανήματα ισχυρίζονται το αντίθετο


en.wikipedia.org/wiki/Metal_detector

whiteselectronics.com/info/faqs.html#4



πάρα πολύ σωστά οι ανιχνευτές μετάλλων δεν μπορούν να ξεχωρίσουν τα μέταλλα επίσης ένα μεταλλικό αντικείμενο στο μέγεθος ενός νομίσματος δεν μπορεί να ανιχνευθεί όταν είναι σε μεγαλύτερο βάθος από 15-20 εκατοστά μέσα στη γη
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: Τράπεζες 01 Απρ 2012 12:26 #26

  • TI?
  • Το Άβαταρ του/της TI?
ADREA TA LEOFORIA GIA SOFIA FEVGOYN KATHE MERA APO PLATIA KARAISKAKI STIS 17,30 TO THLEFONO EINE TO 2105249952.O LOGARIASMOS STIN PIREOS EINE APLOS KATATHETIKOS.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: μείωση τον καταθέσεων 01 Απρ 2012 13:22 #27

  • 505
  • Το Άβαταρ του/της 505
Αυτο σου εγραψαν παραπανω καποιοι, οτι το μηχανημα θα το χρησιμοποιησουν αφου μπουν. Τουλαχιστον αυτο καταλαβα. Σου επαναλαμβανω παντως οτι τεχνολογια που εντοπιζει μεταλλικη ραβδο συγκεκριμενου μεταλλου σε ευρεια αγροτικη εκταση υπαρχει και δεν με ενδιαφερει τι γραφει ο καθε μ στο ιντερνετ. Το συστημα εκανε επειδειξη με μολυβδο, χαλκο και αταλι. Για χρυσο φυσικα και οχιαλλα πιθανον να μπορει. Λειτουργει σαν γωνιομετρο, δηλαδη παιρνει ληψεις απο διαφορετικά σημεια και εντιπιζει τη θεση με ακριβεια. Αυτο δεν σημαινει οτι υπαρχει εμπορικο προιον, ουτε φορητο, ουτε και περισσοτερο οτι το εχουν οι διαρρηκτες. Αλλο το ενα αλλο το αλλο.
(ενστολος ειμαι δεν κανω τον ξερολα, σου λεω μονο τι εχω δει. Μην το τραβατε αλλο με ατακες ειμαι μηχανικος ορυκτων πορων, μεταλειων και σπλαιων)
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Συντονιστές: ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.068 δευτερόλεπτα