Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2

ΘΕΜΑ: Καλύτερο πακέτο λογαριασμού μισθοδοσίας

Καλύτερο πακέτο λογαριασμού μισθοδοσίας 21 Μαρ 2011 18:56 #1

  • σντξ
  • Το Άβαταρ του/της σντξ
Τώρα που όλες οι τράπεζες έχουν φαγωθεί (λόγω έλλειψης ρευστότητας) να βγάλουν καταθετικούς λογαριασμούς για συνταξιούχους και ΔΥ ποιος πιστεύετε ότι είναι ο καλύτερος σαν συνολικό πακέτο;;;

Αυτός που μου έχει τραβήξει την προσοχή εμένα είναι της Probank που δίνει 5% για έως 5000€ και 2,5% για πάνω από 5000€ και παρέχει κάρτα αναλήψεων που μπορεί να χρησιμοποιηθεί σε όλα τα ΑΤΜ χωρίς επιπλέον χρέωση.

Δίνει και κάποιες άλλες μικροπαροχές (δωρεάν πάγιες, δωρεάν πιστωτική, δωρεάν e-banking, μηδενικές προμήθειες κλπ) αλλά τα βασικά είναι αυτά.

Νομίζω είναι το καλύτερο "πακέτο" αυτή τη στιγμή και με δεδομένο ότι έχει πλέον η συγκεκριμένη τράπεζα ένα καλό δίκτυο στα αστικά κέντρα (με καλή εξυπηρέτηση απ' όσο γνωρίζω) και δίνει και σχετικά καλό επιτόκιο και για πάνω από 5000€.

Τι λέτε εσείς; Υπάρχει κάτι καλύτερο κατά τη γνώμη σας σαν συνολικό πακέτο;;;
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: Καλύτερο πακέτο λογαριασμού μισθοδοσίας 22 Μαρ 2011 04:10 #2

  • Κώστας1 (koter)
  • Το Άβαταρ του/της Κώστας1 (koter)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Gold Boarder
  • Νυν και αεί
  • Δημοσιεύσεις: 205
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 16
  • Κάρμα: 0 (9)
Οσο αυξάνεται ο ανταγωνισμός τόσο το καλύτερο για εμάς τους καταθέτες, μετά την Alpha και την Attica τώρα και η Probank μπαίνει για τα καλά και αυτή στο χορό των λογαριασμών μισθοδοσίας.

Οντως είναι πάρα πολύ καλό πακέτο, ιδίως για κάποιους που θέλουν να έχουν σε ανοιχτό λογαριασμό μεγάλα ποσά, το 2.5% που δίνει για πάνω από τις 5.000€ (τουλάχιστον τώρα, γιατί αργότερα επίκειται αύξηση επιτοκίων από ΕΚΤ που έχει ήδη ανακοινωθεί, οπότε θα μετριαστεί κάπως αυτό το όφελος) είναι αρκετά πολύ καλή περίπτωση.

Εύχομαι (αν και πολύ αμφιβάλω) να μην είναι προσωρινή προσφορά όπως γίνεται συνήθως από αρκετές τράπεζες προς άγρα πελατών.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: Καλύτερο πακέτο λογαριασμού μισθοδοσίας 22 Μαρ 2011 17:16 #3

  • ΜΑΝΟΛΗΣ (manthe)
  • Το Άβαταρ του/της ΜΑΝΟΛΗΣ (manthe)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Junior Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 20
  • Κάρμα: 0 (1)
Θα πρότεινα να εξετάσεις και την περίπτωση της "Τ Βank", πρώην "ΑΣΠΙΣ".
Δίνει μέχρι 5000 €, 7%. Για περισσότερα χρήματα βέβαια στον ίδιο λογαριασμό, δίνει το τρέχον επιτόκιο απλής κατάθεσης ταμιευτηρίου, που είναι βέβαια πολύ μικρό.
Δίνει όμως παράλληλα τη δυνατότητα να ανοίξεις ένα τρεχούμενο λογαριασμό "Τ Απόδοση", όπως τον ονομάζει, τόσο εσύ, όσο και κάθε ενήλικο μέλος της οικογενείας σου, με επιτόκιο 3,5%, μέχρι 5000 € επισης.
Περισσότερα στο site της τράπεζας.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: Καλύτερο πακέτο λογαριασμού μισθοδοσίας 23 Μαρ 2011 21:01 #4

  • Ανώνυμος
  • Το Άβαταρ του/της Ανώνυμος
εγω μολις εχθες ανοιξα λογαριασμο μισθοδοσιας στην Τbank μακραν το καλυτερο επιτοκιο της αγορας 7% για τα πρωτα 5000 και 1% αν εχεις παραπάνω.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: Καλύτερο πακέτο λογαριασμού μισθοδοσίας 26 Μαρ 2011 10:17 #5

  • xatzi
  • Το Άβαταρ του/της xatzi
εγώ έχω στην Συνεταιριστική Ηπείρου με 5% έως 5.000 ευρώ και 1,5% για πάνω από 5.000 ευρώ. Επίσης πληρωμές ΔΕΚΟ κτλ χωρίς προμήθεια, πιστωτική κάρτα χωρίς συνδρομή για τον πρώτο χρόνο και δυνατότητα υπερανάληψης ενός μισθού. Και τέλος κυρίως χωρίς κρυφές προμήθειες. Σε μόνιμους υπαλλήλους δίνει και έκπτωση 2 μονάδων σε δάνεια.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: Καλύτερο πακέτο λογαριασμού μισθοδοσίας 10 Σεπ 2011 07:17 #6

  • legend
  • Το Άβαταρ του/της legend
Ποιος είναι σήμερα ο καλύτερος λογαριασμός μισθοδοσίας?
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: Καλύτερο πακέτο λογαριασμού μισθοδοσίας 10 Σεπ 2011 14:00 #7

  • manolis002
  • Το Άβαταρ του/της manolis002
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 354
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 55
  • Κάρμα: 2
Και η τράπεζα Χανίων δίνει στον μισθοδοσίας 5% για ποσό έως 5000 ευρώ.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: Καλύτερο πακέτο λογαριασμού μισθοδοσίας 11 Σεπ 2011 23:18 #8

  • Ανώνυμος
  • Το Άβαταρ του/της Ανώνυμος
legend έγραψε:
Ποιος είναι σήμερα ο καλύτερος λογαριασμός μισθοδοσίας?
T-Bank 5.5% για 5.000

μην αφήνεις όμως πάνω από 5.000 στο λογαριασμό, δεν συμφέρει.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: Καλύτερο πακέτο λογαριασμού μισθοδοσίας 12 Σεπ 2011 01:59 #9

  • Μικροκαταθέτης
  • Το Άβαταρ του/της Μικροκαταθέτης
Η T-Bank δίνει 5,5% μέχρι τις 5000 € και μετά 0,75%. Αν θες να αφήνεις λίγα παραπάνω από 5000 € συμφέρει η Attica Bank που δίνει 5,25% μέχρι 5000 €, αλλά μετά δίνει 1,50% και συμφέρει περισσότερο από την T-Bank αν το μέσο υπόλοιπο του λογαριασμού σου είναι πάνω 6.666 €.
Αυτό το νούμερο μου έβγαλαν οι υπολογισμοί μου...sorry!!! :P Θεωρώ την Attica καλύτερη επιλογή από την T-Bank για τόσο σταθερή σχέση όπως ο λογαριασμός μισθοδοσίας.

Φυσικά αν θέλετε μέγιστο κέρδος μπορείτε να έχετε λογαριασμό μισθοδοσίας στην T-Bank στον οποίο να αφήνετε μέχρι 5000 € και όσα περισσεύουν να τα βάζετε στον ανοιχτό όψεως της T-bank (Απόδοση νομίζω λέγεται) που πλέον δίνει 3% αντί για 3,5%, αλλά είναι το μεγαλύτερο για τρεχούμενο λογαριασμό. Αυτό το επιτόκιο είναι κατά πολύ μεγαλύτερο από το 0,75% ή το 1,50% που δίνουν οι δύο τράπεζες για πάνω από 5000 στο λογαριασμό μισθοδοσίας. Έτσι μπορείς να έχεις 10.000 € ανοιχτά χρήματα με μέσο επιτόκιο 5,5+3=8,5/2=4,25%.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2
Συντονιστές: ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.059 δευτερόλεπτα