Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι
Ό,τι δεν ταιριάζει σε άλλη κατηγορία

ΘΕΜΑ: Υγεία

Υγεία 29 Νοε 2016 02:05 #100

  • PRS33 (PARIS33)
  • Το Άβαταρ του/της PRS33 (PARIS33)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 4891
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2044
  • Κάρμα: -9
“Τις Γυναίκες δεν τις χτυπάμε ούτε με τριαντάφυλλαB) :) B)



Απο γυναίκες ολοι γενιώμαστε ενώ η Ελληνική Ορθοδοξος θρησκεία την υξυμνεί με τον υμνο του Αγίου Νεκταρίου....και αυτά να τα βλέπουν οι φεμινίστριες που νομίζουν οτι η Ελληνική Ορθόδοξος θρησκεία εχει κατώτερα οντα τις γυναίκες "Χαρά Παρθενικών Χορών αγγέλων υπερτέρα Χαίρε Νυμφή Ανύμφευτε".
Ετυχε να "την βγώ" σε μια χειρουργό φίλη στην παραλία πρόσφατα οταν "μου την ειπε" οτι ειχε "στραβώσει" :silly: με την Ελληνκή Ορθόδοξο θρησκεία που εχει κατώτερα οντα τις γυναίκες ;) και μόλις τις ειπα να ανοίξει το tablet- άκι της και να διαβάσει τον υμνο του Αγίου Νεκταρίου "την εχασα" για μισή ωρα. ;)
Εντάξει αγιόπαιδο δεν ειμαι κάνω με τάξει ειδον = ταξείδια μου στα "αμαρτωλά" :P μέρη αλλά "δεν τραβάω φύλλο" :blink: αμα δεν ξέρω την τράπουλα γιατί οι καλές προθέσεις "μετράνε".Σήμερα οι ανθρωποι φοβούνται γιατί δεν γνωρίζουν και "λένε" διάφορα.
γιατί οταν ξέρεις κάτι δεν το φοβάσαι προφυλάσεσαι! :)
.......................................................................................................................................................................

Δεν είναι υποχρεωτικό να τρως μέλι και κανέλα πάντως φίλοι μου που τρώνε όπως και εγώ μέλι και κανέλα (πάντα Ελληνική) με φρυγανιές μια χαρά δυναμώνει όπως και σε πράσινο τσάι που πίνω Matcha αλλά και με πιπέρι cayenne κάνει καλό και αναζωογονεί το οργανισμό.
Το Matcha το έφερα από την Malaysia που είχα πάει φέτος τον Μάρτιο (γέμισα μισή βαλίτσα και πίνω ακόμα).
Αλλά να σε ρωτήσω κάτι την κανέλα με μέλι εσύ την πήρες……και σου έκανε κακό?
Όσοι έχουν δυσκοιλιότητα άμα πάρουν κανέλα με πράσινο τσάι το πρωί με άδειο στομάχι προκαλεί σύσπαση του εντέρου.

Όπως και η ελαιοθεραπεία στο στόμα με ηλιέλαιο που κάνω τουλάχιστον δύο φορές την εβδομάδα.
ΑΠΛΑ ΑΡΙΣΤΗ!

www.bioathens.com/ilieleo_sisameleo-ke-apotoxinosi/

Kαι το λεγόμενο «χρυσό» γάλα.
Συστατικά
1/4 φλιτζανιού κουρκούμη σε σκόνη
1/2 κουταλάκι του γλυκού πιπέρι
1/2 φλιτζάνι φιλτραρισμένο νερό

Οδηγίες
Βάλτε όλα τα υλικά σε μια μικρή κατσαρόλα και ανακατέψτε καλά. Ρυθμίστε την κουζίνα στη μεσαία θερμοκρασία και ανακατεύετε συνεχώς μέχρι το μείγμα να γίνει μια παχιά κρέμα. Αυτό δεν θα σας πάρει πολύ χρόνο, γι’ αυτό καλό είναι να μην απομακρυνθείτε.
Αφήστε το μείγμα να κρυώσει και στη συνέχεια φυλάξτε το σε ένα μικρό βάζο στο ψυγείο.

EINSTEIN : Aν κάποιος σου προτείνει κάτι τσάμπα ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΤΟ ΠΡΟΙΟΝ ΕΙΣΑΙ ΕΣΥ!!!
Να θυμάσαι όταν σου τάζουν «ελευθερία» σημαίνει ότι την εχεις ηδη χάσει!!!
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Καράντη Μαρία (cross)

Υγεία 30 Νοε 2016 17:59 #101

  • Γιώργος (ANTI)
  • Το Άβαταρ του/της Γιώργος (ANTI)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 444
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 94
  • Κάρμα: 9
ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos) έγραψε:
Γιώργος (ANTI) έγραψε:

EDIT: Κ μια κ βλέπω ότι ασχολείστε με το χώρο, θα ήθελα τη γνώμη σας για ότι έγινε με τον Μάγκο στο IFBB

Στην Αμερική είναι πολύ συνηθισμένα αυτά.
Την Παρασκευή είσαι πρώτος, το Σάββατο δεύτερος κ το αντίστροφο.
Οι κριτές σίγουρα κάνουν κ λάθη, σίγουρα κάποιες φορές δεν είναι αντικειμενικοί.
Πρώτη φορά όμως βλέπω χειροδικία..
Γιουχαρίσματα του κοινού σε κριτές, έχω δει..

Έχω δει αθλητές που αδικήθηκαν να κατεβαίνουν στους κριτές, μετά τη λήξη του αγώνα κ να ζητάνε να μάθουν το λόγο που πήραν άσχημη θέση..σε κόσμιο επίπεδο..
Βιαιπραγίες όμως...όχι..
Πρώτη φορά.
Αν έκανε σωστά;
Για μένα όχι...

Παναγιώτη συμφωνώ και επαυξάνω.

Κατά την ταπεινή μου άποψη τεχνικά ο Μάγκος ήταν πολύ ανώτερος, υστερούσε σε πόζες όχι όμως τόσο ώστε να βγει δεύτερος. Πιστεύω ότι δεν θέλαν καθαρά να του δώσουν κάρτα pro, λόγω του χαρακτήρα του, το άσχημο του οποίου επιβεβαιώθηκε περίτρανα με την απρόκλητη επίθεση του σε έναν άνθρωπο ο οποίος υστερούσε σε σωματοδομή απέναντι του.

Γνωρίζοντας ότι με την πράξη του αυτή, από τη μία θα γίνει viral παγκοσμίως στο χώρο και όχι μόνο, αλλά παράλληλα θα αποκλειστεί ισοβίως από την IFBB, ίσως να σχεδίαζε μόνο να μείνει στο αναποδογύρισμα των τραπεζιών και να μην συγκρατήθηκε για τα περαιτέρω (θυμάστε τι έγραψα για τις ψυχοσωματικές επιπτώσεις των αναβολικών, ειδικά υπό συνθήκες πίεσης). Έτσι, ίσως στο μυαλό του να σχεδίαζει να συνεχίσει την πορεία του στις άλλες ομοσπονδίες, δεδομένου και των κάκιστων σχέσεων που έχουν μεταξύ τους (IFBB, WABBA, NAC, κλπ).

Ελπίζω να είναι το τέλος της καριέρας του ως bb, να μην γίνει αποδεκτός από καμμία ομοσπονδία, δεδομένου ότι αμαύρωσε έναν χώρο στον οποίο έχω γνωρίσει μερικούς από τους εξαιρετικότερους και συνεσταλμένους χαρακτήρες ανθρώπων.

Ο αθλητισμός, ιδιαίτερα σε αθλήματα δύναμης, πρέπει να προάγει τη βοήθεια σε κάθε αδυνατότερο και σε καμμία περίπτωση να μην ταυτίζεται με συμπεριφορές τσαμπουκά και μπράβου.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Καράντη Μαρία (cross), γιώργης (yorgi)

Υγεία 01 Δεκ 2016 00:51 #102

  • ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)
  • Το Άβαταρ του/της ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Moderator
  • Δημοσιεύσεις: 2977
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 1368
  • Κάρμα: 147
Γιώργο, γνωρίζω προσωπικά έναν έλληνα πρωταθλητή bodybuider.
Έχω πάει σε κάποιους αγώνες κ παλαιότερα ασχολιόμουν περισσότερο με το ποιός κέρδισε, τη σύγκριση μεταξύ αθλητών κλπ..
Πλέον βλέπω αυτούς τους αγώνες ως κάτι το αξιοπερίεργο..
Δηλ, το που θα μπορέσει να φτάσει κάποιος το σώμα του με όλα αυτές τις ουσίες που παίρνει..
Πρωτεΐνη, κρεατίνη, αναβολικά, λιποδιαλύτες, διουρητικά, ινσουλίνες κλπ, κλπ.

Προσωπικά είμαι αντίθετος με αυτά.
Δεν έχω πάρει ποτέ κ τίποτε ως συμπλήρωμα, εκτός απο 3-4 φακελλάκια πρωτεΐνης πριν 13 χρόνια..
Αν τρέφεσαι σωστά, για μένα, δεν χρειάζεσαι κάτι άλλο.

Είναι αστείο κάποιος να ζυγίζει 120 μυϊκά κιλά κ να μην μπορεί να ανέβει δυο ορόφους με τα πόδια..

Για καλή σωματική υγεία χρειαζόμαστε έναν συνδυασμό προπόνησης..
Βάρη, αεροβική, τρέξιμο, ποδήλατο, σουηδική κ την εκμάθηση μιας πολεμικής τέχνης.
Ποικιλία δηλ.
Αυτό θέλει το σώμα μας..

Για το άλλο θέμα που έγραψες, για μπράβους κ τσαμπουκάδες, θα σου πω το εξής:
Όσο δυνατός, ογκώδης κ τρομακτικόσ να είναι κάποιος, είναι αδύνατον να τα βάλει με κάποιον αθλητή του ΜΜΑ ή του kick boxing.
Για να μην αναφέρω το krav maga, οπου κ μόνο με την κίνηση να χτυπήσει έναν τέτοιο αθλητή, μάλλον θα το μετάνιωνε...

Σε αυτές τις περιπτωσεις μετράνε μόνο η ταχύτητα, η τεχνική κ σχεδόν καθόλου η δύναμη.
Λεφτά, στην πραγματικότητα, εχει κάποιος όταν τα έχει όλα δίπλα του.Έξω απο τις τράπεζες.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Υγεία 01 Δεκ 2016 04:28 #103

  • Γιώργος (ANTI)
  • Το Άβαταρ του/της Γιώργος (ANTI)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 444
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 94
  • Κάρμα: 9
Ο Μάγκος μέχρι τα τέλη '90 ήταν πρωταθλητής kick boxing κ γύρω στα 70 κιλά. Σε συγκρίσεις ποιος δέρνει ποιον δεν πρόκειται να μπω, είναι τουλάχιστον πέρα από το αθλητικό πνεύμα. Εάν αθλείσαι σε οποιοδήποτε άθλημα για να δέρνεις κόσμο και να σε φοβούνται, πάρε καλύτερα ένα όπλο, με μόνη προϋπόθεση ότι όταν το τραβήξεις να ξέρεις ότι πρέπει να το χρησιμοποιήσεις.

Σε κάθε περίπτωση αποκλείεται οποιοσδήποτε ασχολείται με τη σωματοδομή είτε σε φυσικό επίπεδο, είτε με αναβολικά και να μπορεί να κάνει έξι γεύματα την ημέρα χωρίς συμπληρώματα και χωρίς να διαταράξει την καθημερινότητα του.

Εάν τέλος εννοείς αθλητές bb, δεν υπάρχει περίπτωση να είναι 120 κιλά μυϊκά και να μην μπορούν να ανέβουν δύο ορόφους καθώς για να είναι χαμηλά σε ποσοστό λίπους, σίγουρα κάνουν γερή αεροβική, η οποία φυσικά περιορίζεται σε περιόδους όγκου.

Θα πρέπει να γίνει κατανοητό, ότι τα σώματα αυτά είναι αφύσικα, είναι για επίδειξη και ανάδειξη μυών και ακόμα και οι ίδιοι όταν σταματάνε το αγωνιστικό bb έρχονται σε επίπεδα φυσιολογικά, όσοι συνεχίζουν να αθλούνται και είναι πολλοί, σε επίπεδα ενός καλού αθλητικού σώματος αλλά τουλάχιστον μισοί σε όγκο από ότι στα νιάτα τους. Δυστυχώς όμως από τη χρήση που έχουν κάνει στους κύκλους τους, τα αποτελέσματα στην υγεία τους είναι μη αναστρέψιμα.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Υγεία 01 Δεκ 2016 14:43 #104

  • Sadeness1990
  • Το Άβαταρ του/της Sadeness1990
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Gold Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 264
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 130
  • Κάρμα: 19
Πέρα από τα λόγια του Αγίου Νεκταριου, τα οποια δεν εχουμε λογο να μην τα σεβομαστε, στην καθημερινή πρακτική η εκκλησία εχει δείξει πλειστες φορές πού κατατάσσει τις γυναίκες κ ποσο αμορφωτες τις θελει για να μπορεί να τις χειραγωγει. Μπορεί το τελευταίο να ομαλοποιειται κάπως αλλα συνεχίζει να υπάρχει.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Υγεία 01 Δεκ 2016 19:10 #105

  • ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)
  • Το Άβαταρ του/της ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Moderator
  • Δημοσιεύσεις: 2977
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 1368
  • Κάρμα: 147
Γιώργος (ANTI) έγραψε:
Ο Μάγκος μέχρι τα τέλη '90 ήταν πρωταθλητής kick boxing κ γύρω στα 70 κιλά. Σε συγκρίσεις ποιος δέρνει ποιον δεν πρόκειται να μπω, είναι τουλάχιστον πέρα από το αθλητικό πνεύμα. Εάν αθλείσαι σε οποιοδήποτε άθλημα για να δέρνεις κόσμο και να σε φοβούνται, πάρε καλύτερα ένα όπλο, με μόνη προϋπόθεση ότι όταν το τραβήξεις να ξέρεις ότι πρέπει να το χρησιμοποιήσεις.

Σε κάθε περίπτωση αποκλείεται οποιοσδήποτε ασχολείται με τη σωματοδομή είτε σε φυσικό επίπεδο, είτε με αναβολικά και να μπορεί να κάνει έξι γεύματα την ημέρα χωρίς συμπληρώματα και χωρίς να διαταράξει την καθημερινότητα του.

Εάν τέλος εννοείς αθλητές bb, δεν υπάρχει περίπτωση να είναι 120 κιλά μυϊκά και να μην μπορούν να ανέβουν δύο ορόφους καθώς για να είναι χαμηλά σε ποσοστό λίπους, σίγουρα κάνουν γερή αεροβική, η οποία φυσικά περιορίζεται σε περιόδους όγκου.

Θα πρέπει να γίνει κατανοητό, ότι τα σώματα αυτά είναι αφύσικα, είναι για επίδειξη και ανάδειξη μυών και ακόμα και οι ίδιοι όταν σταματάνε το αγωνιστικό bb έρχονται σε επίπεδα φυσιολογικά, όσοι συνεχίζουν να αθλούνται και είναι πολλοί, σε επίπεδα ενός καλού αθλητικού σώματος αλλά τουλάχιστον μισοί σε όγκο από ότι στα νιάτα τους. Δυστυχώς όμως από τη χρήση που έχουν κάνει στους κύκλους τους, τα αποτελέσματα στην υγεία τους είναι μη αναστρέψιμα.

Όποιος μαθαίνει πολεμικές τέχνες για να βγει κ να δέρνει κόσμο, δεν είναι μόνο άσχετος, αλλα κ επικίνδυνος.
Το Α κ το Ω σε αυτές τις περιπτώσεις συνοψίζεται πως οι πολεμικές τέχνες είναι μόνο για αυτοάμυνα..
Τελεία κ παύλα!
Σχετικά με την αεροβική των τεράστιων bodybuilders έχεις άδικο.
Δεν κάνουν γερή αεροβική, για τους εξής λόγους.
1) Παίρνουν αναβολικά, που, απο μόνα τους αυξάνουν μυϊκή μάζα κ μειώνουν λίπος.
2) Παίρνουν φάρμακα που διεγείρουν τον θυρεοειδή να λειτουργεί σε υψηλότερους ρυθμούς, δηλ μια μορφή ας πούμε ελεγχόμενου υπερθυρεοειδισμού.
Αυτό αυξάνει τον ρυθμό του μεταβολισμού κ καίνε περισσότερες θερμίδες.
Συν τα διάφορα λιποδιαλυτικά που τα έχουν πρόχειρα.
3) Δεν θέλουν να ζορίσουν την καρδιά τους αναβάζοντας την ένταση της αεροβικής.
Μην ξεχνάμε πως η καρδιά έχει πλέον να αιματώσει ιστούς σε σώμα, όχι 60-70 κιλών, αλλα 120-130 κιλών.
Σαν να έχεις μηχανή αυτοκινήτου κ να χρειαστεί να κινήσει φορτηγό.
Με όλα τα φάρμακα που παίρνουν, συν το ζόρισμα που κάνουν όταν σηκώνουν βάρη κρατώντας την αναπνοή(δοκιμασία valsalva), έχουν πάθει υπερτροφία του μυοκαρδίου.
Αυτό είναι μη αναστρέψιμο κ οδηγεί σε αιφνίδιο θάνατο.
Δεν θα αναλύσω τον μηχανισμό που συμβαίνει αυτό, δεν είναι της παρούσης..
4) Φοβούνται μήπως η αεροβική "λειώσει" τους μυς τους!

Στα τόσα χρόνια που είμαι στα γυμναστήρια, έχω δει ελάχιστους τεράστιους να κάνουν αεροβική...κ όταν το κάνουν, περιορίζονται σε ελαφρύ περπάτημα στο διάδρομο.
Έχεις δει πολλούς ογκώδεις να κάνουν τρέξιμο;

Παράδειγμα..
Χθες στο γυμναστήριο ήρθε ο γνωστός μου πρωταθλητής.
Εγώ έκανα διάδρομο κ αυτός ήταν δίπλα μου.
Έκανα 6km σε μισή ώρα, με εναλλαγές απο περπάτημα σε έντονη ανηφόρα, τρέξιμο χαλαρό 12km/h, έντονο τρέξιμο 17 km/h κ γρήγορο περπάτημα 7,5 km/h.
Ο τεράστιος δίπλα μου έκανε αργό περπάτημα με 6 km/h ανα ώρα, κρατώντας μάλιστα κ τις λαβές του διαδρόμου!!
Λεφτά, στην πραγματικότητα, εχει κάποιος όταν τα έχει όλα δίπλα του.Έξω απο τις τράπεζες.
Τελευταία διόρθωση: 01 Δεκ 2016 19:14 από ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos).
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Καράντη Μαρία (cross)

Υγεία 01 Δεκ 2016 20:40 #106

  • Γιώργος (ANTI)
  • Το Άβαταρ του/της Γιώργος (ANTI)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 444
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 94
  • Κάρμα: 9
Το λίπος καίγεται όταν η ένταση της αεροβικής είναι χαμηλή. Κ εγώ το ίδιο κάνω σε ελειπτικό προσπαθώντας να μην ανεβάζω παλμούς. Πολύ σωστά έκανε για το σκοπό που το ήθελε. Έτσι με σταθερό ρυθμό ανεβαίνει τις σκάλες που έθεσες ως παράδειγμα, χωρίς να ανεβάζει παλμούς και καίγοντας το ελάχιστο ποσοστό μυών.

1,2,3 συμφωνούμε το 4 όμως δεν έχει καμμία βάση. Όποιος ασχολείται με τη σωματοδομή και έχει ένα στοιχειώδες μυαλό, ξέρει πέντε πράγματα να κάνει στην αεροβική. Εν ολίγοις δεν νοείται bb χωρίς καλή αεροβική, στα πλαίσια που ανέφερα και σοβαρές διατάσεις πριν και μετά. Κ δεν εννοώ κάτι τεράστιους τύπους που τους ενδιαφέρει καθαρά η δύναμη και όχι τα ποσοστά λίπους, με εμφάνιση Πολωνών οικοδόμων θα μπουν με το καλημέρα να κάνουν πάγκο 150 κιλά
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Υγεία 01 Δεκ 2016 21:56 #107

  • ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)
  • Το Άβαταρ του/της ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Moderator
  • Δημοσιεύσεις: 2977
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 1368
  • Κάρμα: 147
Συμφωνώ με αυτά που έγραψες, σχετικά με την καύση του λίπους.
Να προσθέσω κ για τους υπόλοιπους που μας διαβάζουν, τα εξής..

Κάνοντας αεροβική με χαμηλή ένταση(55-60% ), ναι μεν καίμε λιγότερες θερμίδες σε σχέση με την αεροβική υψηλής έντασης, αλ!α το ποσοστό των θερμίδων που καίγονται προέρχονται κατα 80% περίπου απο την κινητοποίηση των λιπαρών οξέων.
Με μια προυπόθεη όμως..
Η διάρκεια της άσκησης να διαρκει τουλάχιστον 1 ώρα.
Πριν, καις κυρίως το αποθηκευμένο γλυκογόνο του ήπατος.
Γιαυτό, καλό θα ήταν η αεροβική να γίνεται μετά την προπόνηση με βάρη, όταν θα έχουν μειωθεί κάπως τα επίπεδα γλυκογόνου.
Λεφτά, στην πραγματικότητα, εχει κάποιος όταν τα έχει όλα δίπλα του.Έξω απο τις τράπεζες.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Υγεία 01 Δεκ 2016 22:25 #108

  • Thanasis (atsi)
  • Το Άβαταρ του/της Thanasis (atsi)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 390
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 164
  • Κάρμα: 12
Για πείτε και για μας τους άσχετους, οταν λέτε αεροβική χαμηλής έντασης είναι πχ το ποδήλατο;
Lagom
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Συντονιστές: ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.324 δευτερόλεπτα