Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2

ΘΕΜΑ: Ferrari ζετα και κουλτουρα

Ferrari ζετα και κουλτουρα 04 Σεπ 2014 20:36 #10

  • soto51
  • Το Άβαταρ του/της soto51
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 7024
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2270
  • Κάρμα: 200 (94)
TEV έγραψε:
Και το χειρότερο απ' όλα είναι πως δεν υπάρχει καμία διάθεση αλλαγής.
Μα, δεν είναι θέμα διάθεσης, TEV.
Έχω καταλήξει πως δεν υπάρχει ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ αλλαγής.
Δυστυχώς, τα στοιχεία που μας έχουν καταδικάσει σε αυτές τις καταστάσεις είναι πλέον εγγενή. Έχουν μεταφερθεί στο DNA της φυλής, δεν είναι κάτι πρόσκαιρο, που μπορεί να θεραπευτεί εύκολα.
Και προσωπικά, νομίζω πως δεν θα ζήσω τόσο ώστε να τη δω αυτή τη θεραπεία να επιτυγχάνει. Να ζήσω 200, 250 χρόνια? Αποκλείεται.
Αμφιβάλλω μάλιστα αν θα τη δουν και τα παιδιά μου, μη σου πω και τα εγγόνια μου (που δεν έχουν γεννηθεί ακόμα).
ΜΑΚΡΥΑ ΑΠ' ΤΙΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Ferrari ζετα και κουλτουρα 05 Σεπ 2014 00:48 #11

  • maria (mb361)
  • Το Άβαταρ του/της maria (mb361)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 5234
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 1688
  • Κάρμα: 35 (-37)
soto51 έγραψε:
TEV έγραψε:
Και το χειρότερο απ' όλα είναι πως δεν υπάρχει καμία διάθεση αλλαγής.
Μα, δεν είναι θέμα διάθεσης, TEV.
Έχω καταλήξει πως δεν υπάρχει ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ αλλαγής.
Δυστυχώς, τα στοιχεία που μας έχουν καταδικάσει σε αυτές τις καταστάσεις είναι πλέον εγγενή. Έχουν μεταφερθεί στο DNA της φυλής, δεν είναι κάτι πρόσκαιρο, που μπορεί να θεραπευτεί εύκολα.
Και προσωπικά, νομίζω πως δεν θα ζήσω τόσο ώστε να τη δω αυτή τη θεραπεία να επιτυγχάνει. Να ζήσω 200, 250 χρόνια? Αποκλείεται.
Αμφιβάλλω μάλιστα αν θα τη δουν και τα παιδιά μου, μη σου πω και τα εγγόνια μου (που δεν έχουν γεννηθεί ακόμα).

Πολλες φορες εχω αναρωτηθει μηπως θα ηταν καλυτερο - απο την εποχη Καποδιστρια - το Ελληνικο Κρατος να ειχε χωριστει σε καντονια : Το καντονι τηςΑιτωλοακαρνανιας με Κυβερνητη τον Σταματη, καντονι της Αχαιας με Κυβερνητη τον Παπανδρεου Νο 3, των Σερρων με Κυβερνητη τον Καραμανλη κ.ο.κ.
...when the going gets tough, the tough gets going !!!

When the situation gets critical, those who aren't weak-willed, work harder and never give up.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Ferrari ζετα και κουλτουρα 05 Σεπ 2014 02:55 #12

  • soto51
  • Το Άβαταρ του/της soto51
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 7024
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2270
  • Κάρμα: 200 (94)
maria έγραψε:
Πολλες φορες εχω αναρωτηθει μηπως θα ηταν καλυτερο - απο την εποχη Καποδιστρια - το Ελληνικο Κρατος να ειχε χωριστει σε καντονια : Το καντονι τηςΑιτωλοακαρνανιας με Κυβερνητη τον Σταματη, καντονι της Αχαιας με Κυβερνητη τον Παπανδρεου Νο 3, των Σερρων με Κυβερνητη τον Καραμανλη κ.ο.κ.
Δεν ξέρω αν αυτό είναι που θα βελτίωνε την κατάσταση.
Σίγουρα πάντως υπάρχουν πράματα που θα έπρεπε να γίνουν, ώστε να βελτιωθεί η διοίκηση, που εδώ και δεκαετίες (μη πω αιώνες) είναι σκατά.
Έχω άποψη για μερικά απ' αυτά. Αλλά καλύτερα να μην αρχίσω τώρα με τέτοιες θεωρίες.
ΜΑΚΡΥΑ ΑΠ' ΤΙΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Ferrari ζετα και κουλτουρα 05 Σεπ 2014 23:44 #13

  • maria (mb361)
  • Το Άβαταρ του/της maria (mb361)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 5234
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 1688
  • Κάρμα: 35 (-37)
soto51 έγραψε:
maria έγραψε:
Πολλες φορες εχω αναρωτηθει μηπως θα ηταν καλυτερο - απο την εποχη Καποδιστρια - το Ελληνικο Κρατος να ειχε χωριστει σε καντονια : Το καντονι τηςΑιτωλοακαρνανιας με Κυβερνητη τον Σταματη, καντονι της Αχαιας με Κυβερνητη τον Παπανδρεου Νο 3, των Σερρων με Κυβερνητη τον Καραμανλη κ.ο.κ.
Δεν ξέρω αν αυτό είναι που θα βελτίωνε την κατάσταση.
Σίγουρα πάντως υπάρχουν πράματα που θα έπρεπε να γίνουν, ώστε να βελτιωθεί η διοίκηση, που εδώ και δεκαετίες (μη πω αιώνες) είναι σκατά.
Έχω άποψη για μερικά απ' αυτά. Αλλά καλύτερα να μην αρχίσω τώρα με τέτοιες θεωρίες.

Και δεν τις αρχιζεις. Ετσι κι αλλιως το Ελληνικο μορφωμα συμφεροντων δεν προκειται να χωριστει διοικητικα αυριο σε ''καντονια''....Μια ευκαιρια ηταν και περασε.
...when the going gets tough, the tough gets going !!!

When the situation gets critical, those who aren't weak-willed, work harder and never give up.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2
Συντονιστές: ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.054 δευτερόλεπτα