Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι

Δημοσκόπηση: Σε πιθανές εκλογές τον Φεβρουάριο του 2017 θα ψηφίζατε κάποιο κόμμα ή θα απέχατε;

Θα ψήφιζα κάποιο κόμμα 20 69%
Θα έριχνα λευκό ή άκυρο 1 3.4%
Θα απείχα 6 20.7%
Δεν έχω αποφασίσει 2 6.9%
Συνολικός αριθμός των ψηφοφόρων: 29 Δείτε περισσότερα
Μόνο οι εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να συμμετάσχουν σε αυτή τη δημοσκόπηση

ΘΕΜΑ: Εκλογές Φεβρουάριος 2017 ?

Εκλογές Φεβρουάριος 2017 ? 10 Δεκ 2016 22:35 #73

  • batista
  • Το Άβαταρ του/της batista
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 7139
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2173
  • Κάρμα: -23 (4)
George (geo821) έγραψε:
batista έγραψε:
maria (mb361) έγραψε:
batista έγραψε:
maria (mb361) έγραψε:
batista έγραψε:
Και ακόμα περιμένω να μου πεις ποιο είναι το πρακτικό όφελος (για οποιονδήποτε).

www.tovima.gr/opinions/article/?aid=850313

Αυτό τώρα το παράθεσες ως ... απάντηση στην ερώτηση :woohoo: ;
Αν ναι τότε οφείλω να σου πω ότι συνεχίζεις το "...ότι θυμάμαι ... χαίρομαι".

Όταν θα δεις τα αποτελέσματα από την δημοσκοπηση, είμαι βεβαιη ότι θα καταπιεις την φιδισια γλωσσα σου.

Συνεχισε - αν θελεις - για να αυτό-γελοιοποιηθεις περισσοτερο !

Καλά, δεν έχεις κανέναν εκεί γύρω να σου εξηγήσει ότι και μόνο το γεγονός ότι συσχετίζεις το αποτέλεσμα μια διαδικτυακής ψηφοφορίας ενός forum, με την ορθότητα και την ... δικαίωση :woohoo: ή μη μια άποψης σε γελοιοποιεί (αυτόματα) και αποδεικνύει (πέραν πάσης αμφιβολίας) πόσο εκτός θέματος είσαι;;;
Ακόμα όμως και αν ήθελα να ακολουθήσω την ... ψεκασμένη προσέγγισή σου, μήπως έχεις παρακολουθήσει ποιο είναι το (πραγματικό) ποσοστό αυτών που συμμετέχουν σε αντιδιαστολή με το ποσοστό αυτών που απέχουν (ακόμα και με αυτούς τους διάτρητους εκλογικούς καταλόγους);;;;;
Μήπως με βάση αυτό, θα πρέπει (επιεικώς) να αναθεωρήσεις τα περί ... κατάποσης κάποιας ... φιδίσιας γλώσσας;;;; Λέω εγώ τώρα!!!

Η άγνοια φέρνει συνήθως την ευτυχία όπως λένε.... Όλοι τριγύρω σου γελοιοποιούνται με όσα λένε αλλά αν είχες διαβάσει λίγο στατιστική -όπως πολύ φιλικά σου πρότεινα- όση ώρα είχες να γράψει στο forum ίσως είχες διαφορετική άποψη για το ποιος γελοιοποιείται.
By the way, η αποχή ήταν περίπου 45% στις εκλογές του 2015. Και αν πολλοί δεν πήγαιναν να ψηφίσουν με πληρωμένα εισιτήρια συνδυάζοντας έτσι ένα 4ημερο διακοπών, πολύ φοβάμαι πως το ποσοστό θα ήταν πάνω από 50%! Αλλά δεν κάνω θόρυβο μην σε ξυπνήσω.

Μιας που μιλάς για ... τεχνητή ... ευτυχία ως αποτέλεσμα ... άγνοιας :whistle: , αν θέλεις να παραδεχθώ ότι αν ο ... Ερμής ήταν ... ανάστροφος, η αποχή θα ήταν 99,99%, προκειμένου να ... ευτυχήσεις εσύ, η φίλη σου και η ... στατιστική (σου), να το ... παραδεχθώ.
Και πάλι όμως, όπως και η όψιμη φίλη σου, εκτός θέματος θα είσαι/στε. Ακόμα και 99% να πάει η αποχή πρέπει να βρεις κάτι να πεις για να δικαιολογήσεις την ... "επιλογή", από πλευράς ουσίας και όχι ψεκασμένης δήθεν απονομιμοποίησης που ουσιαστικά πριμοδοτεί αυτό που δήθεν θέλει να απαξιώσει .
Μέχρι τότε θα σε αφήσω να βολοδέρνεις με τις ξυπνητζίδικες ψευτο-απαξιωτικές αναφορές εναντίον μου που δεν προσφέρουν τίποτα στην συζήτηση και απλά αναγκάζουν τον T$ig να μεταφέρει (αργά ή γρήγορα) τις δημοσιεύσεις στις "Αντιπαραθέσεις".
Ίσως, λέω ίσως, να μπορούσες κάτι ... καλύτερο....
Μέτρον άριστον
Τελευταία διόρθωση: 10 Δεκ 2016 23:10 από batista.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Εκλογές Φεβρουάριος 2017 ? 10 Δεκ 2016 22:43 #74

  • batista
  • Το Άβαταρ του/της batista
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 7139
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2173
  • Κάρμα: -23 (4)
George (geo821) έγραψε:
batista έγραψε:
maria (mb361) έγραψε:
Δεν αξιζει τον κοπο να ασχολούμαστε με δαυτους.

Πίστεψέ με, η ... καλύτερή τους (by ... far).

Είτε ασχολείσαι ή όχι, γραμμένο στα παλιά τους τα υποδήματα σε έχουν !

Χωρίς να μηδενίζω (όπως εσύ) τα πάντα δεν θα διαφωνήσω, προφανώς, στην γενική αρχή αυτού που γράφεις. Η διαφορά μας είναι ότι εσύ ουσιαστικά τους πριμοδοτείς αντί να τους απαξιώνεις (όπως νομίζεις) οπότε ... μάντεψε ποιον από τους δυο μας έχουν περισσότερο ... γραμμένο.
Μέτρον άριστον
Τελευταία διόρθωση: 10 Δεκ 2016 23:07 από batista.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Εκλογές Φεβρουάριος 2017 ? 11 Δεκ 2016 02:08 #75

  • George (geo821)
  • Το Άβαταρ του/της George (geo821)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 963
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 190
  • Κάρμα: 19
batista έγραψε:
George (geo821) έγραψε:
batista έγραψε:
maria (mb361) έγραψε:
Δεν αξιζει τον κοπο να ασχολούμαστε με δαυτους.

Πίστεψέ με, η ... καλύτερή τους (by ... far).

Είτε ασχολείσαι ή όχι, γραμμένο στα παλιά τους τα υποδήματα σε έχουν !

Χωρίς να μηδενίζω (όπως εσύ) τα πάντα δεν θα διαφωνήσω, προφανώς, στην γενική αρχή αυτού που γράφεις. Η διαφορά μας είναι ότι εσύ ουσιαστικά τους πριμοδοτείς αντί να τους απαξιώνεις (όπως νομίζεις) οπότε ... μάντεψε ποιον από τους δυο μας έχουν περισσότερο ... γραμμένο.

Και τους 2 μας, ακριβώς το ίδιο.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Εκλογές Φεβρουάριος 2017 ? 11 Δεκ 2016 02:17 #76

  • George (geo821)
  • Το Άβαταρ του/της George (geo821)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 963
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 190
  • Κάρμα: 19
batista έγραψε:
George (geo821) έγραψε:
batista έγραψε:
maria (mb361) έγραψε:
batista έγραψε:
maria (mb361) έγραψε:
batista έγραψε:
Και ακόμα περιμένω να μου πεις ποιο είναι το πρακτικό όφελος (για οποιονδήποτε).

www.tovima.gr/opinions/article/?aid=850313

Αυτό τώρα το παράθεσες ως ... απάντηση στην ερώτηση :woohoo: ;
Αν ναι τότε οφείλω να σου πω ότι συνεχίζεις το "...ότι θυμάμαι ... χαίρομαι".

Όταν θα δεις τα αποτελέσματα από την δημοσκοπηση, είμαι βεβαιη ότι θα καταπιεις την φιδισια γλωσσα σου.

Συνεχισε - αν θελεις - για να αυτό-γελοιοποιηθεις περισσοτερο !

Καλά, δεν έχεις κανέναν εκεί γύρω να σου εξηγήσει ότι και μόνο το γεγονός ότι συσχετίζεις το αποτέλεσμα μια διαδικτυακής ψηφοφορίας ενός forum, με την ορθότητα και την ... δικαίωση :woohoo: ή μη μια άποψης σε γελοιοποιεί (αυτόματα) και αποδεικνύει (πέραν πάσης αμφιβολίας) πόσο εκτός θέματος είσαι;;;
Ακόμα όμως και αν ήθελα να ακολουθήσω την ... ψεκασμένη προσέγγισή σου, μήπως έχεις παρακολουθήσει ποιο είναι το (πραγματικό) ποσοστό αυτών που συμμετέχουν σε αντιδιαστολή με το ποσοστό αυτών που απέχουν (ακόμα και με αυτούς τους διάτρητους εκλογικούς καταλόγους);;;;;
Μήπως με βάση αυτό, θα πρέπει (επιεικώς) να αναθεωρήσεις τα περί ... κατάποσης κάποιας ... φιδίσιας γλώσσας;;;; Λέω εγώ τώρα!!!

Η άγνοια φέρνει συνήθως την ευτυχία όπως λένε.... Όλοι τριγύρω σου γελοιοποιούνται με όσα λένε αλλά αν είχες διαβάσει λίγο στατιστική -όπως πολύ φιλικά σου πρότεινα- όση ώρα είχες να γράψει στο forum ίσως είχες διαφορετική άποψη για το ποιος γελοιοποιείται.
By the way, η αποχή ήταν περίπου 45% στις εκλογές του 2015. Και αν πολλοί δεν πήγαιναν να ψηφίσουν με πληρωμένα εισιτήρια συνδυάζοντας έτσι ένα 4ημερο διακοπών, πολύ φοβάμαι πως το ποσοστό θα ήταν πάνω από 50%! Αλλά δεν κάνω θόρυβο μην σε ξυπνήσω.

Μιας που μιλάς για ... τεχνητή ... ευτυχία ως αποτέλεσμα ... άγνοιας :whistle: , αν θέλεις να παραδεχθώ ότι αν ο ... Ερμής ήταν ... ανάστροφος, η αποχή θα ήταν 99,99%, προκειμένου να ... ευτυχήσεις εσύ, η φίλη σου και η ... στατιστική (σου), να το ... παραδεχθώ.
Και πάλι όμως, όπως και η όψιμη φίλη σου, εκτός θέματος θα είσαι/στε. Ακόμα και 99% να πάει η αποχή πρέπει να βρεις κάτι να πεις για να δικαιολογήσεις την ... "επιλογή", από πλευράς ουσίας και όχι ψεκασμένης δήθεν απονομιμοποίησης που ουσιαστικά πριμοδοτεί αυτό που δήθεν θέλει να απαξιώσει .
Μέχρι τότε θα σε αφήσω να βολοδέρνεις με τις ξυπνητζίδικες ψευτο-απαξιωτικές αναφορές εναντίον μου που δεν προσφέρουν τίποτα στην συζήτηση και απλά αναγκάζουν τον T$ig να μεταφέρει (αργά ή γρήγορα) τις δημοσιεύσεις στις "Αντιπαραθέσεις".
Ίσως, λέω ίσως, να μπορούσες κάτι ... καλύτερο....

Μαζί μιλάμε, χώρια καταλαβαινόμαστε..
Ποιος μίλησε για 99% αποχή; Το 45% είναι ήδη εξωφρενικό και αν συνεχιστεί η κατάσταση λογικά θα αυξηθεί κι άλλο.
Όσον αφορά τα υπόλοιπα που λες, για κάποιο λόγο μπερδεύεις το μυαλό σου. :whistle:
Είναι απλούστατο: Δεν με καλύπτει κανένας, δεν ψηφίζω κανέναν. Simple as that ! Όποιος καλύπτεται με κάποιον ή όποιος θέλει να ψηφίσει κάποιον για να μην βγει κάποιος άλλος :whistle: :blink: μπορείς να πράξει αναλόγως !
Το ότι αδυνατείς να καταλάβεις απλά πράγματα, δεν σημαίνει πως ο συνομιλητής σου οφείλει να τα υπεραναλύει.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": maria (mb361)

Εκλογές Φεβρουάριος 2017 ? 11 Δεκ 2016 12:20 #77

  • batista
  • Το Άβαταρ του/της batista
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 7139
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2173
  • Κάρμα: -23 (4)
George (geo821) έγραψε:
Μαζί μιλάμε, χώρια καταλαβαινόμαστε..
Ποιος μίλησε για 99% αποχή; Το 45% είναι ήδη εξωφρενικό και αν συνεχιστεί η κατάσταση λογικά θα αυξηθεί κι άλλο.
Όσον αφορά τα υπόλοιπα που λες, για κάποιο λόγο μπερδεύεις το μυαλό σου. :whistle:
Είναι απλούστατο: Δεν με καλύπτει κανένας, δεν ψηφίζω κανέναν. Simple as that ! Όποιος καλύπτεται με κάποιον ή όποιος θέλει να ψηφίσει κάποιον για να μην βγει κάποιος άλλος :whistle: :blink: μπορείς να πράξει αναλόγως !
Το ότι αδυνατείς να καταλάβεις απλά πράγματα, δεν σημαίνει πως ο συνομιλητής σου οφείλει να τα υπεραναλύει.

Στο ότι ...

"...Μαζί μιλάμε, χώρια καταλαβαινόμαστε..."

συμφωνούμε 100% (the other way around). Είναι σαφές ότι δεν καταλαβαίνεις ή δεν θέλεις να καταλάβεις αυτό που διαβάζεις. Ξαναδιάβασε π.χ. τη φράση στην οποία αναφέρεται το 99,9% και ελπίζω αυτή τη φορά να το καταλάβεις.

Χαίρομαι όμως γιατί επιτέλους αποφάσισες να μιλήσεις στοιχειωδώς για την ταμπακιέρα, ασχέτως αν αυτά που γράφεις δεν επιβεβαιώνουν μόνο τα προαναφερόμενα, αλλά για μια ακόμη φορά αποδεικνύουν ότι ξεχνάς (μάλλον) και αυτά που έχεις γράψει προηγουμένως.
Να στα θυμίσω λοιπόν.

1) Ξεκίνησες αποκαλώντας (ουσιαστικά) και χωρίς καμία πρόκληση, αυτούς που επιλέγουν να ψηφίσουν ως ... μέτριους...

2) Σε συνέχεια του (1) (επειδή δεν σου έφτανε εκείνη η απαξιωτική έκφραση) αποκάλεσες αυτούς που επιλέγουν να ψηφίσουν ...
"...(ελεύθερα; ) ανθρωπάκια και ψηφίζουν την λιγότερο κακή μαριονέτα...".

3) Επίσης έγραψες ότι "Και η αποχή απο την ψήφο, είναι μορφή δράσης.".

Με δεδομένο λοιπόν ότι (με βάση όλα τα προαναφερόμενα) επιλέγεις όχι απλά να μας ενημερώσεις για την δική σου στάση επι του θέματος αλλά προσπαθείς να απαξιώσεις την αντίθετη στάση/άποψη, σου ζήτησα τουλάχιστον να στοιχειοθετήσεις την ουσία της δικής σου στάσης σε αντιδιαστολή με την άλλη την οποία απαξιώνεις.
Αντ' αυτού γράφεις (τώρα, ξεχνώντας όλα τα προηγούμενα που έχεις γράψει) ότι δεν είπαμε και τίποτα βρε παιδιά, δεν με καλύπτει κανένας γι αυτό και δεν ψηφίζω και όποιον τον καλύπτει να ψηφίσει κάποιον για να μην βγει κάποιος άλλος μπορεί να πράξει αναλόγως και ... "simple as that" (τι σημασία έχει άραγε αυτό το τελευταίο, όταν γνωρίζουμε ότι ιδανικές επιλογές δεν έχουν υπάρξει ούτε πρόκειται να υπάρξουν στην ζωή όχι μόνο σε ελληνικό αλλά σε παγκόσμιο επίπεδο;;; ).
Και μετά μου λες ότι δεν φταις εσύ που δεν σε καταλαβαίνουν και ότι δεν έχεις υποχρέωση να ... υπερ-αναλύεις. Μπορεί έτσι να βγάλει κάποιος άκρη μαζί σου;;;;;;
Εγώ όμως έχω υπομονή. Θα περιμένω, αφού απαξιώνεις την άλλη άποψη να μου γράψεις το πρακτικό νόημα της δικής σου.
Μέτρον άριστον
Τελευταία διόρθωση: 11 Δεκ 2016 12:39 από batista.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Εκλογές Φεβρουάριος 2017 ? 11 Δεκ 2016 12:30 #78

  • batista
  • Το Άβαταρ του/της batista
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 7139
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2173
  • Κάρμα: -23 (4)
George (geo821) έγραψε:
batista έγραψε:
George (geo821) έγραψε:
batista έγραψε:
maria (mb361) έγραψε:
Δεν αξιζει τον κοπο να ασχολούμαστε με δαυτους.

Πίστεψέ με, η ... καλύτερή τους (by ... far).

Είτε ασχολείσαι ή όχι, γραμμένο στα παλιά τους τα υποδήματα σε έχουν !

Χωρίς να μηδενίζω (όπως εσύ) τα πάντα δεν θα διαφωνήσω, προφανώς, στην γενική αρχή αυτού που γράφεις. Η διαφορά μας είναι ότι εσύ ουσιαστικά τους πριμοδοτείς αντί να τους απαξιώνεις (όπως νομίζεις) οπότε ... μάντεψε ποιον από τους δυο μας έχουν περισσότερο ... γραμμένο.

Και τους 2 μας, ακριβώς το ίδιο.

Μπαααα, λόγω ... αποστασιοποίησης-μη συμμετοχής, εσύ έχεις τα ... πρωτεία και ... μπράβο σου. :woohoo:
Μέτρον άριστον
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Εκλογές Φεβρουάριος 2017 ? 11 Δεκ 2016 15:49 #79

  • George (geo821)
  • Το Άβαταρ του/της George (geo821)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 963
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 190
  • Κάρμα: 19
batista έγραψε:
George (geo821) έγραψε:
Μαζί μιλάμε, χώρια καταλαβαινόμαστε..
Ποιος μίλησε για 99% αποχή; Το 45% είναι ήδη εξωφρενικό και αν συνεχιστεί η κατάσταση λογικά θα αυξηθεί κι άλλο.
Όσον αφορά τα υπόλοιπα που λες, για κάποιο λόγο μπερδεύεις το μυαλό σου. :whistle:
Είναι απλούστατο: Δεν με καλύπτει κανένας, δεν ψηφίζω κανέναν. Simple as that ! Όποιος καλύπτεται με κάποιον ή όποιος θέλει να ψηφίσει κάποιον για να μην βγει κάποιος άλλος :whistle: :blink: μπορείς να πράξει αναλόγως !
Το ότι αδυνατείς να καταλάβεις απλά πράγματα, δεν σημαίνει πως ο συνομιλητής σου οφείλει να τα υπεραναλύει.

Στο ότι ...

"...Μαζί μιλάμε, χώρια καταλαβαινόμαστε..."

συμφωνούμε 100% (the other way around). Είναι σαφές ότι δεν καταλαβαίνεις ή δεν θέλεις να καταλάβεις αυτό που διαβάζεις. Ξαναδιάβασε π.χ. τη φράση στην οποία αναφέρεται το 99,9% και ελπίζω αυτή τη φορά να το καταλάβεις.

Χαίρομαι όμως γιατί επιτέλους αποφάσισες να μιλήσεις στοιχειωδώς για την ταμπακιέρα, ασχέτως αν αυτά που γράφεις δεν επιβεβαιώνουν μόνο τα προαναφερόμενα, αλλά για μια ακόμη φορά αποδεικνύουν ότι ξεχνάς (μάλλον) και αυτά που έχεις γράψει προηγουμένως.
Να στα θυμίσω λοιπόν.

1) Ξεκίνησες αποκαλώντας (ουσιαστικά) και χωρίς καμία πρόκληση, αυτούς που επιλέγουν να ψηφίσουν ως ... μέτριους...

2) Σε συνέχεια του (1) (επειδή δεν σου έφτανε εκείνη η απαξιωτική έκφραση) αποκάλεσες αυτούς που επιλέγουν να ψηφίσουν ...
"...(ελεύθερα; ) ανθρωπάκια και ψηφίζουν την λιγότερο κακή μαριονέτα...".

3) Επίσης έγραψες ότι "Και η αποχή απο την ψήφο, είναι μορφή δράσης.".

Με δεδομένο λοιπόν ότι (με βάση όλα τα προαναφερόμενα) επιλέγεις όχι απλά να μας ενημερώσεις για την δική σου στάση επι του θέματος αλλά προσπαθείς να απαξιώσεις την αντίθετη στάση/άποψη, σου ζήτησα τουλάχιστον να στοιχειοθετήσεις την ουσία της δικής σου στάσης σε αντιδιαστολή με την άλλη την οποία απαξιώνεις.
Αντ' αυτού γράφεις (τώρα, ξεχνώντας όλα τα προηγούμενα που έχεις γράψει) ότι δεν είπαμε και τίποτα βρε παιδιά, δεν με καλύπτει κανένας γι αυτό και δεν ψηφίζω και όποιον τον καλύπτει να ψηφίσει κάποιον για να μην βγει κάποιος άλλος μπορεί να πράξει αναλόγως και ... "simple as that" (τι σημασία έχει άραγε αυτό το τελευταίο, όταν γνωρίζουμε ότι ιδανικές επιλογές δεν έχουν υπάρξει ούτε πρόκειται να υπάρξουν στην ζωή όχι μόνο σε ελληνικό αλλά σε παγκόσμιο επίπεδο;;; ).
Και μετά μου λες ότι δεν φταις εσύ που δεν σε καταλαβαίνουν και ότι δεν έχεις υποχρέωση να ... υπερ-αναλύεις. Μπορεί έτσι να βγάλει κάποιος άκρη μαζί σου;;;;;;
Εγώ όμως έχω υπομονή. Θα περιμένω, αφού απαξιώνεις την άλλη άποψη να μου γράψεις το πρακτικό νόημα της δικής σου.

Για άλλη μια φορά σταματώ ανάγνωση κειμένου σου στα μισά, διότι για μια ακόμα μια φορά είναι εμφανές πως άλλα διαβάζεις και άλλα καταλαβαίνεις...Πλάκα έχει...
Απλά να ξαναπώ ότι είχα γράψει πως το μη χειρον βελτιστον ως επιλογή είναι χαρακτηριστικό της μετριότητας. Από κει και πέρα πιθανόν υπάρχουν άνθρωποι που ψηφίζουν και με άλλα κριτήρια από το συγκεκριμενο.
Αυτά. Από εκεί και πέρα ο καθένας πράττει όπως νομίζει καλύτερα για τον εαυτό του και δεν καταλαβαίνω γιατί συνεχίζουμε και χάνουμε το χρόνο μας συζητώντας επ' αυτού.

ΥΓ: Κρίμα, με όσα άστοχα γράφεις και με τον τρόπο που τα γράφεις, δεν μου δίνεις τη δυνατότητα να ολοκληρώσω την ανάγνωση των απαντήσεων σου...
Τελευταία διόρθωση: 11 Δεκ 2016 15:50 από George (geo821).
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Εκλογές Φεβρουάριος 2017 ? 11 Δεκ 2016 16:02 #80

  • batista
  • Το Άβαταρ του/της batista
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 7139
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2173
  • Κάρμα: -23 (4)
George (geo821) έγραψε:
Για άλλη μια φορά σταματώ ανάγνωση κειμένου σου στα μισά...

... δεν μου δίνεις τη δυνατότητα να ολοκληρώσω την ανάγνωση των απαντήσεων σου...

Άλλος ένας λόγος που δεν καταλαβαίνεις αυτά που διαβάζεις. Σταματάς στα ... μισά. Δυστυχώς δεν μπορώ να κάνω κάτι για αυτό σου το πρόβλημα. Ξεκίνα ... γυμναστική, διάβασε τα όλα και τότε το ξανασυζητάμε.
Σου έχω όμως μια πρόταση, για να τελειώνουμε.
Απέσυρε τις (χωρίς καμία, μα καμία στοιχειοθέτηση) απαξιωτικές εκφράσεις που σου προανάφερα (αλήθεια γιατί αναφέρθηκες μόνο στην ... "μετριότητα" και όχι στα ... "ανθρωπάκια";;;;; ) για όσους επιλέγουν (για οποιονδήποτε λόγο) την συμμετοχή στην εκλογική διαδικασία, να αποσύρω και εγώ ότι απαξιωτικό μπορεί να έγραψα σε απάντηση (και μόνο) των δικών σου και ας μείνει ο καθένας στην θέση του.
Είσαι;;;;;;;;
Μέτρον άριστον
Τελευταία διόρθωση: 11 Δεκ 2016 16:03 από batista.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Εκλογές Φεβρουάριος 2017 ? 11 Δεκ 2016 16:47 #81

  • George (geo821)
  • Το Άβαταρ του/της George (geo821)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 963
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 190
  • Κάρμα: 19
batista έγραψε:
George (geo821) έγραψε:
Για άλλη μια φορά σταματώ ανάγνωση κειμένου σου στα μισά...

... δεν μου δίνεις τη δυνατότητα να ολοκληρώσω την ανάγνωση των απαντήσεων σου...

Άλλος ένας λόγος που δεν καταλαβαίνεις αυτά που διαβάζεις. Σταματάς στα ... μισά. Δυστυχώς δεν μπορώ να κάνω κάτι για αυτό σου το πρόβλημα. Ξεκίνα ... γυμναστική, διάβασε τα όλα και τότε το ξανασυζητάμε.
Σου έχω όμως μια πρόταση, για να τελειώνουμε.
Απέσυρε τις (χωρίς καμία, μα καμία στοιχειοθέτηση) απαξιωτικές εκφράσεις που σου προανάφερα (αλήθεια γιατί αναφέρθηκες μόνο στην ... "μετριότητα" και όχι στα ... "ανθρωπάκια";;;;; ) για όσους επιλέγουν (για οποιονδήποτε λόγο) την συμμετοχή στην εκλογική διαδικασία, να αποσύρω και εγώ ότι απαξιωτικό μπορεί να έγραψα σε απάντηση (και μόνο) των δικών σου και ας μείνει ο καθένας στην θέση του.
Είσαι;;;;;;;;

Η αναφορά στα "ανθρωπάκια" είχε να κάνει με όσους ψηφίζουν με αυτό το κριτήριο. Όχι γενικά με όσους ψηφίζουν. Επομένως νομίζω πως σε κάλυψα στην προηγούμενη απάντηση μου.
Κατά τα λοιπά, δεν χρειάζεται να αποσύρω κάτι διότι σκοπός μου δεν είναι να προσβάλω κανέναν. Απλά αυτή τυγχάνει να είναι η γνώμη μου για όσους σκέφτονται και πράττουν έτσι. Ο καθένας έχει την ιδιοσυγκρασία του και τον τρόπο σκέψης του, επομένως αν εσύ αισθάνεσαι καλά, μικρό το κακό για το τι λέω εγώ. Όπως επίσης δεν με απασχολεί το αν θα αποσύρεις τα όσα έχεις πει. Αλίμονο αν χαλούσα τη ζαχαρένια μου με όσα μου σέρνει ο οποιοσδήποτε συνομιλητής μου...

ΥΓ: Σταματώ την ανάγνωση στα μισά όχι επειδή θίγομαι, αλλά επειδή διαπιστώνω πως δεν επικοινωνούμε (άλλα λέω - αλλα θες να καταλάβεις) κι επειδή δεν υπάρχει και απεριόριστος χρόνος για αντιπαραθέσεις ή χαβαλέ (όπως το βλέπει ο καθένας).
Τελευταία διόρθωση: 11 Δεκ 2016 16:48 από George (geo821).
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Συντονιστές: ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.104 δευτερόλεπτα