Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2
  • 3

ΘΕΜΑ: τραπεζα κυπρου επιτοκια

τραπεζα κυπρου επιτοκια 26 Απρ 2011 22:10 #1

  • ΧΧΧΧ
  • Το Άβαταρ του/της ΧΧΧΧ
θα ηθελα να ρωτησω τους φιλους για ποιο επιτοκιο 6μηνης προθεσμιακης ισχυει αυτη τη στιγμη στη τραπεζα κυπρου στην κυπρο...οπως το υπολογιζω ειναι απο 3,7-4...για ποσο γυρω στις 50000ευρω μεχρι ποσο μπορω να το διαπραγματευτω?για 3μηνο ειχα παρει 3,5%.
Χριστος ανεστη και χρονια πολλα με υγεια σε ολους..
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: τραπεζα κυπρου επιτοκια 27 Απρ 2011 01:53 #2

  • billsub
  • Το Άβαταρ του/της billsub
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Junior Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 21
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 3
  • Κάρμα: 0
Και στα δύο υποκαταστήματα που έχω ρωτήσει είναι 3,5% για εξάμηνο ή χρόνο, ανεξαρτήτως ποσού.
Είναι ταρίφα τα επιτόκια αυτά ειδικά για καταθέσεις από Ελλάδα.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: τραπεζα κυπρου επιτοκια 27 Απρ 2011 09:40 #3

  • ahilleas (ahilleas69)
  • Το Άβαταρ του/της ahilleas (ahilleas69)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Junior Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 31
  • Κάρμα: 0
re paidia einai polu hamila ta epitokoia tis kyprou.....mallon prepei na koitaksoume allou..............
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: τραπεζα κυπρου επιτοκια 27 Απρ 2011 13:23 #4

  • Ανώνυμος
  • Το Άβαταρ του/της Ανώνυμος
Καλημέρα Χρόνια πολλά και Χριστός Ανέστη . Μπήκα να δω τα επιτόκια καταθέσεων στο σύνδεσμο "Καταθέσεις Εξωτερικού" και είδα επιτόκια 11% , 7%, 6,5% κ.λ.π. Ξέρει κανείς να μου πει αν όντος ισχύει αυτό και τον τρόπο που να μπορώ να πραγματοποιήσω κατάθεση , ενδιαφέρομαι για τραπεζικό κατάστημα που να μπορεί να με εξυπηρετήσει από Θεσσαλονίκη .
Ευχαριστώ.:)
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: τραπεζα κυπρου επιτοκια 27 Απρ 2011 13:31 #5

  • xxxx
  • Το Άβαταρ του/της xxxx
ΠΟΥ ΑΛΛΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΣΦΑΛΗΣ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΣ...ΕΤΣΙ ΚΙ ΑΛΛΙΩΣ 1% ΔΙΑΦΟΡΑ ΕΧΕΙ ΑΠ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ....3,5 ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ Γ 6ΜΗΝΟ ΚΑΝΑ 3,7 ΤΟ ΚΟΒΩ....ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΟΙΤΑΩ ΚΑΙ ΑΛΛΗ ΤΡΑΠΕΖΑ ΤΗΣ ΚΥΠΡΟΥ ΠΑΛΙ...H PRIVAT BANK ΕΧΕΙ ΚΑΛΑ ΕΠΙΤΟΚΙΑ ΑLLA ΔΕΝ ΑΝΗΚΕΙ ΣΤΟ ΤΑΜΕΙΟ ΕΓΓΥΗΣΗΣ ΚΑΤΑΘΕΣΕΩΝ ΤΗΣ ΚΥΠΡΟΥ...ΟΜΩΣ ΜΕ ΤΗ ΤΡΑΠΕΖΑ ΚΥΠΡΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΤΗ ΜΕΓΑΛΗ ΕΥΚΟΛΙΑ ΤΩΝ ΣΥΝΑΛΛΑΓΩΝ ΛΟΓΩ ΤΩΝ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΩΝ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ....ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΤΑ ΒΑΖΕΙ ΣΤΗ ΖΥΓΑΡΙΑ ΚΑΙ ΠΡΑΤΤΕΙ...ΓΙ ΑΥΤΟ ΖΗΤΑΩ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ....
ΓΕΙΑ ΧΑΡΑ
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: τραπεζα κυπρου επιτοκια 27 Απρ 2011 16:53 #6

  • manolis002
  • Το Άβαταρ του/της manolis002
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 354
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 55
  • Κάρμα: 2
xxxx έγραψε:
ΠΟΥ ΑΛΛΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΣΦΑΛΗΣ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΣ...ΕΤΣΙ ΚΙ ΑΛΛΙΩΣ 1% ΔΙΑΦΟΡΑ ΕΧΕΙ ΑΠ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ....3,5 ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ Γ 6ΜΗΝΟ ΚΑΝΑ 3,7 ΤΟ ΚΟΒΩ....ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΟΙΤΑΩ ΚΑΙ ΑΛΛΗ ΤΡΑΠΕΖΑ ΤΗΣ ΚΥΠΡΟΥ ΠΑΛΙ...H PRIVAT BANK ΕΧΕΙ ΚΑΛΑ ΕΠΙΤΟΚΙΑ ΑLLA ΔΕΝ ΑΝΗΚΕΙ ΣΤΟ ΤΑΜΕΙΟ ΕΓΓΥΗΣΗΣ ΚΑΤΑΘΕΣΕΩΝ ΤΗΣ ΚΥΠΡΟΥ...ΟΜΩΣ ΜΕ ΤΗ ΤΡΑΠΕΖΑ ΚΥΠΡΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΤΗ ΜΕΓΑΛΗ ΕΥΚΟΛΙΑ ΤΩΝ ΣΥΝΑΛΛΑΓΩΝ ΛΟΓΩ ΤΩΝ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΩΝ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ....ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΤΑ ΒΑΖΕΙ ΣΤΗ ΖΥΓΑΡΙΑ ΚΑΙ ΠΡΑΤΤΕΙ...ΓΙ ΑΥΤΟ ο ΖΗΤΑΩ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ....
ΓΕΙΑ ΧΑΡΑ

Φίλε xxxx
Υποκαταστήματα της ΤΚ στην Πάφο και στη Λεμεσό έδιναν χωρίς διαπραγμάτευση πριν δύο μήνες 3,7% για εξάμηνο και για έτος.
Όσον αφορά την Privat νομίζω ότι καλύπτεται από το σχέδιο προστασίας καταθέσεων..
www.centralbank.gov.cy/media/pdf_gr/DPLS..._REGISTRY_050809.pdf
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: τραπεζα κυπρου επιτοκια 28 Απρ 2011 03:35 #7

  • billsub
  • Το Άβαταρ του/της billsub
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Junior Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 21
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 3
  • Κάρμα: 0
MB έγραψε:
Φίλε xxxx
Υποκαταστήματα της ΤΚ στην Πάφο και στη Λεμεσό έδιναν χωρίς διαπραγμάτευση πριν δύο μήνες 3,7% για εξάμηνο και για έτος.
Όσον αφορά την Privat νομίζω ότι καλύπτεται από το σχέδιο προστασίας καταθέσεων..
www.centralbank.gov.cy/media/pdf_gr/DPLS..._REGISTRY_050809.pdf

Λογικά το 3,7% το δίνουν εφόσον γίνει απευθείας επικοινωνία και δεν υπάρξει ο "ελληνικός" μεσάζων, δηλαδή η Τράπεζα Κύπρου στην Ελλάδα.
Σε εμένα και τα δύο υποκαταστήματα ήταν κατηγορηματικά: από τότε που ξέσπασε η κρίση δίνουν 3,5% ανεξαρτήτως ποσού.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: τραπεζα κυπρου επιτοκια 28 Απρ 2011 22:15 #8

  • XXXX
  • Το Άβαταρ του/της XXXX
σας ευχαριστω πολυ για το χρονο σας!!οτι νεοτερο εχετε απο επιτοκια προθεσμιακων,απατες, ελεγχους εφοριας κλπνα τα μοιραζομαστε αφου τωρα πια γιναμε κυπριοι!!
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: τραπεζα κυπρου επιτοκια 21 Οκτ 2011 18:33 #9

  • XXXX
  • Το Άβαταρ του/της XXXX
γεια σας φιλοι μου...οπου να ναι τελειωνει προθεσμιακη 6μηνη και αυτη τη φορα εχω πολλους δισταγμους...εννοειται δεν κανω 6μηνη ξανα...ξερετε που κυμαινεται το επιτοκιο 3μηνου?επισης ξερει κανεις για ποινη σε περιπτωση προωρου σπασιματος της ποια ειναι??προθεσμιακη καταθεση ή λογαριασμο υπο προειδοποιηση??τι ειναι καλυτερα??εχετε καμια ιδεα?
ευχαριστω εξ αρχης για το χρονο σας!!
ΧΧΧΧ
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2
  • 3
Συντονιστές: ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.079 δευτερόλεπτα