Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι

ΘΕΜΑ: PrivatBank

PrivatBank 22 Νοε 2010 16:28 #28

  • Ο Τσιγκούνης (T$ig)
  • Το Άβαταρ του/της Ο Τσιγκούνης  (T$ig)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Administrator
  • Δημοσιεύσεις: 1241
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 740
  • Κάρμα: 110 (74)
Φίλε μου nai, παρακολουθώ τις εξελίξεις άγρυπνος ;)
Η τράπεζα μόλις πριν από λίγο άλλαξε το επιτόκιο στην ιστοσελίδα της privatbank.ua/files/d6_30_2_15dse.xls και αναφέρει πως είναι 11% και όχι 9,5%.
Δεν αμφιβητώ τις πληροφορίες του φίλου Δημήτρη αλλά επειδή ο πίνακας παρουσιάζει τις επίσημες τιμές των τραπεζών, αναγκαστικά περιμένουμε την επίσημη ενημέρωση.
Γνῶθι σαὐτόν
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

PrivatBank 22 Νοε 2010 17:06 #29

  • nai
  • Το Άβαταρ του/της nai
Φαινεται πως η τραπεζα το μετανιωσε τελευταια στιγμη και ειπε να μην κοψει 3%,αλλα να παρει τον μεσο ορο,δηλαδη το
1,5%.Τελικα,τα τραπεζικα προιοντα μοιαζουν ολο και περισσοτερο με χρηματιστηριο,αφου αλλαγη επιτοκιου την ιδια μερα,δεν νομιζω οτι εχει ξαναγινει.Ειναι και σημαδι ελλειψης φερεγγυοτητας της τραπεζας.Ειμαι σιγουρος πως με λιγο παζαρεμα θα τ'αφησει 12,5.Thanks Tsig!
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

PrivatBank 22 Νοε 2010 19:40 #30

Ο TSIG ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΣ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΑΞΙΟΠΙΣΤΟΣ ΚΑΙ ΕΧΩ ΒΟΗΘΗΘΕΙ ΠΟΛΥ ΑΠΟ ΤΗΝ ΟΛΗ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΠΟΥ ΚΑΤΑΒΑΛΛΕΤΑΙ ,ΑΠΛΑ ΠΗΡΑ ΣΗΜΕΡΑ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΣΤΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΣΤΗ ΛΕΥΚΩΣΙΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΑΥΤΟ ΤΟ ΕΠΙΤΟΚΙΟ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ Ο ΠΙΝΑΚΑΣ ΕΠΙΤΟΚΙΩΝ ΤΗΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΗΤΑΝ 12,5%.
ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΠΛΕΟΝΕΞΙΑ, ΑΛΛΑ ΘΕΛΩ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΔΥΝΑΤΟΝ ΕΠΙΤΟΚΙΟ ΣΕ ΠΡΟΘΕΣΜΙΑΚΗ ΚΑΤΑΘΕΣΗ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ Η ΠΙΟ ΑΣΦΑΛΕΣ ΚΑΙ ΜΕ ΤΗ ΜΙΚΡΟΤΕΡΗ ΦΟΡΟΛΟΓΙΑ ΕΠΕΝΔΥΣΗ.ΜΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΕ ΟΜΩΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΣΥΝΑΛΛΑΓΕΣ ΜΕΣΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ.
ΑΝ ΣΥΓΚΡΙΝΟΥΜΕ ΕΛΛΑΔΑ ΟΥΚΡΑΝΙΑ ΣΕ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΙΑ ΘΑ ΕΧΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ.Η ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΤΡΑΠΕΖΑ ΚΥΠΡΟΥ ΔΙΝΕΙ ΕΓΓΥΗΣΗ 100000 ΕΥΡΩ ΑΝΑ ΚΑΤΑΘΕΤΗ ΚΑΙ ΠΕΡΙΛΑΜΒΑΝΕΤΕ ΚΑΙ Η PRIVATBANK.
Τελευταία διόρθωση: 22 Νοε 2010 19:50 από Κυνηγός επιτοκίων (MITSAKLAS).
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

PrivatBank 22 Νοε 2010 21:14 #31

  • manolis002
  • Το Άβαταρ του/της manolis002
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 354
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 55
  • Κάρμα: 2
DIMITRIS έγραψε:
Ο TSIG ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΣ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΑΞΙΟΠΙΣΤΟΣ ΚΑΙ ΕΧΩ ΒΟΗΘΗΘΕΙ ΠΟΛΥ ΑΠΟ ΤΗΝ ΟΛΗ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΠΟΥ ΚΑΤΑΒΑΛΛΕΤΑΙ ,ΑΠΛΑ ΠΗΡΑ ΣΗΜΕΡΑ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΣΤΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΣΤΗ ΛΕΥΚΩΣΙΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΑΥΤΟ ΤΟ ΕΠΙΤΟΚΙΟ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ Ο ΠΙΝΑΚΑΣ ΕΠΙΤΟΚΙΩΝ ΤΗΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΗΤΑΝ 12,5%.
ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΠΛΕΟΝΕΞΙΑ, ΑΛΛΑ ΘΕΛΩ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΔΥΝΑΤΟΝ ΕΠΙΤΟΚΙΟ ΣΕ ΠΡΟΘΕΣΜΙΑΚΗ ΚΑΤΑΘΕΣΗ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ Η ΠΙΟ ΑΣΦΑΛΕΣ ΚΑΙ ΜΕ ΤΗ ΜΙΚΡΟΤΕΡΗ ΦΟΡΟΛΟΓΙΑ ΕΠΕΝΔΥΣΗ.ΜΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΕ ΟΜΩΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΣΥΝΑΛΛΑΓΕΣ ΜΕΣΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ.
ΑΝ ΣΥΓΚΡΙΝΟΥΜΕ ΕΛΛΑΔΑ ΟΥΚΡΑΝΙΑ ΣΕ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΙΑ ΘΑ ΕΧΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ.Η ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΤΡΑΠΕΖΑ ΚΥΠΡΟΥ ΔΙΝΕΙ ΕΓΓΥΗΣΗ 100000 ΕΥΡΩ ΑΝΑ ΚΑΤΑΘΕΤΗ ΚΑΙ ΠΕΡΙΛΑΜΒΑΝΕΤΕ ΚΑΙ Η PRIVATBANK.

Φίλε Δημήτρη
Παραθέτω πιό κάτω το email που έλαβα πρίν 11 μέρες από τα κεντρικά, ενώ μέχρι προχθές ακόμα ο διευθυντής άλλου υποκαταστήματος δεν ήξερε τίποτα.
Σχετικά με την εγγύηση των 100000 ευρώ που δίνει το σχέδιο προστασίας καταθέσεων, αν δεν πτωχεύσει η τράπεζα αλλά της επιβληθεί η δέσμευση των καταθέσεων ή η αναγκαστική μετατροπή σε υποτιμιμένες γρίβνες οι καταθέτες αποζημιώνονται ή χάνουν τα χρήματά τους? Αυτό είναι που προβληματίζει εμένα..
Μπορεί ο προβληματισμός μου να είναι εξωπραγματικός..
"Αν ξέρει κανείς κάτι σς μας φωτίσει.."

από Слободян Татьяна < Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από κακόβουλη χρήση. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε την Javascript για να τη δείτε. >
προς Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από κακόβουλη χρήση. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε την Javascript για να τη δείτε.
ημερομηνία 11 Νοεμβρίου 2010 9:39 π.μ.
θέμα PrivatBank Cyprus Branch

απόκρυψη λεπτομερειών 11 Νοε (Πριν από11 ημέρες)

Dear Sirs

PrivatBank, Cyprus Branch is the member of the Deposit Protection Scheme and the max amount of guarantee is 100'000.00 eur (more information you can find on the web of Central Bank of Cyprus.

kindly ask you to notice that we are doing to change (decrease) the interest rate for long term deposit for 5 years

approximately the interest will be 10%

for more information please dont hesotate to contact me by skype ch200384stv, by phone +357-22-750378 (ext.44)

best regards
Slobodyan tetyana
manager of Deposits
Privatbank
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

PrivatBank 22 Νοε 2010 22:22 #32

  • FU
  • Το Άβαταρ του/της FU
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Senior Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 41
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 1
  • Κάρμα: 0 (3)
Εγώ φοβάμαι τόσο τις off shore εταιρίες όσο και τράπεζες. Να ζεις συνέχεια με τον φόβο ότι θα χάσεις τα χρήματά σου; Άστο καλύτερα...
"Λίγα και καλά!"
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

PrivatBank 22 Νοε 2010 23:30 #33

  • Ανώνυμος
  • Το Άβαταρ του/της Ανώνυμος
μετα απο επικοινωνια που ειχα με την privat bank στην Λαρνακα με διαβαιβεωσαν οτι δεν επιτρεπεται να μπει συνδικαιουχος στους λογαριασμους της συγκεκριμένης τραπεζας παρα μόνο ενας πληρεξούσιος σε περιπτωση θανάτου ή ατυχήματος(ο οποιος δεν φένεται ως όνομα στο βιβλιάριο) και προφανώς δεν δικαιούται αποζημίωση απο το ΤΕΚΕ Κύπρου.Για ολα αυτά ήταν απόλυτοι και στο υποκατάστημα στη Λευκωσία.Σας προτείνω να το ψάξετε........
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

PrivatBank 22 Νοε 2010 23:58 #34

  • Ανώνυμος
  • Το Άβαταρ του/της Ανώνυμος
Κυρια Οξανα 0035724023020 ητν απολυτη.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

PrivatBank 23 Νοε 2010 11:18 #35

ΦΙΛΕ ΜΒ ΚΑΙ ΦΙΛΕ ΑΝΩΝΥΜΕ
ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ
ΟΙ ΑΝΗΣΥΧΙΕΣ ΚΑΙ ΟΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΜΟΙ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΜΑΣ ΑΝΗΣΥΧΟΥΜΕ,ΓΙΑ ΤΟΝ ΛΟΓΟ ΑΥΤΟ
ΨΑΧΝΟΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ,ΕΚΤΟΣ ΤΟΥ ΚΑΛΟΥ ΕΠΙΤΟΚΙΟΥ ΤΗΣ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ,ΣΑΝ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑ ΓΙΑ ΤΑ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ ΤΗΣ ΧΩΡΑΣ ΜΑΣ.
ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΚΑΙ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΩ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΔΙΚΟΥΣ ΜΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΒΑΛΩ ΣΕ ΚΙΝΔΥΝΟ ΒΙΩΣΙΜΟΤΗΤΑΣ ΤΗ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΨΑΧΝΟΝΤΑΣ ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΕΙΣΟΔΗΜΑ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΤΟΚΟΥΣ.
ΤΕΛΙΚΑ ΒΕΒΑΙΑ ΤΗ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΠΡΟΘΕΣΜΙΑΚΗ ΚΑΤΑΘΕΣΗ ΔΕΝ ΤΗΝ ΚΑΝΩ ΛΟΓΟ ΜΗ ΥΠΑΡΞΗΣ ΤΩΝ ΠΡΟΫΠΟΘΕΣΕΩΝ ΠΟΥ ΘΑ ΗΘΕΛΑ.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

PrivatBank 23 Νοε 2010 12:11 #36

  • Ακης.
  • Το Άβαταρ του/της Ακης.
Χαιρετε. Διαβασα το μυνημα σας, σχετικα με την προθεση σας, να μεταφερεται τα χρηματα σας και να ανοιξετε προθεσμιακη καταθεση, στην PRIVATBANK OF CYPRUS. Επειδη και εγω ενδιαφερομαι για μια αναλογη κινηση, θα παρακαλουσα να μου γραψετε, οποιες αλλες λεπτομερειες ξερετε και γενικα οτι θα μπορουσε να με βοηθηση. Σας ευχαριστω πολυ. Ακης.

Υ.Γ Θα παρακαλουσα επισης, οποιον η΄ οποια επιθυμει να μου δωσει πληροφοριες, παρακαλω να το κανει. Παλι σας ευχαριστω.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Συντονιστές: ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.079 δευτερόλεπτα