Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι

ΘΕΜΑ: ΨΑΧΝΩ ΦΘΗΝΗ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΣΤΑ ΙΧ......ΟΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΑΕΙ...ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΝΟΜΙΜΟΣ..ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΞΕΦΤΙΛΑ...ΤΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ

Απ: ΨΑΧΝΩ ΦΘΗΝΗ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΣΤΑ ΙΧ......ΟΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΑΕΙ...ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΝΟΜΙΜΟΣ..ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΞΕΦΤΙΛΑ...ΤΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ 07 Μαρ 2012 19:09 #10

  • soto51
  • Το Άβαταρ του/της soto51
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 7024
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2270
  • Κάρμα: 200 (94)
PANAGIOTIS έγραψε:

να βρεις μια ασφαλιστική αξιοπιστη και για τους δυο οχι μονο απο την μερια σου

Προσπάθησε να καταλάβεις τι λέω (για την απλή ασφάλιση πάντα):

Ως προς εμένα (τον ασφαλιζόμενο), ΠΟΥ θα μου χρειαστεί η "αξιοπιστία" που μου λες να ψάξω να βρω?
ΜΑΚΡΥΑ ΑΠ' ΤΙΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Re: Απ: ΨΑΧΝΩ ΦΘΗΝΗ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΣΤΑ ΙΧ......ΟΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΑΕΙ...ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΝΟΜΙΜΟΣ..ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΞΕΦΤΙΛΑ...ΤΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ 07 Μαρ 2012 19:33 #11

  • ΕΚ
  • Το Άβαταρ του/της ΕΚ
ΚΑΛΗ ΚΑΙ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ Η ΑΝΥΤΙΜΕ, ΕΧΩ ΚΑΙ ΓΩ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ ΝΟΜΙΚΗ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑ (ΔΙΚΗΓΟΡΟ ΔΗΛΑΔΗ ΠΛΗΡΩΝΕΙ Ο ΠΑΘΩΝ ΑΠΟ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ), ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΑΝΑΦΕΡΟΥΝ...
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: ΨΑΧΝΩ ΦΘΗΝΗ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΣΤΑ ΙΧ......ΟΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΑΕΙ...ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΝΟΜΙΜΟΣ..ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΞΕΦΤΙΛΑ...ΤΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ 07 Μαρ 2012 22:22 #12

  • Ψαχνόμενος (ant)
  • Το Άβαταρ του/της Ψαχνόμενος (ant)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Gold Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 203
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 36
  • Κάρμα: 3 (-3)
Η ιντεραμέρικαν είανι εξαιρετική στις υποχρεώσεις της όπως και η anytime.
H νομική προστασία των μεγάλων εταιριών συμβουλεύει να σύρετε στα δικαστήρια μόνο ο ιδιοκτήτης και ας πάει να εισπράξει την αποζημίωση ο ίδιος από την παλιοεταιρία του. Οι εξυπνάκηδες που νομίζουν ότι θα τιμωρήσουν όποιον τράκαραν, θα δούμε αν θα τους αρέσει στα δικαστήρια να πληρώνουν από την τρυφερή τσεπούλα τους δικηγόρους
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: ΨΑΧΝΩ ΦΘΗΝΗ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΣΤΑ ΙΧ......ΟΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΑΕΙ...ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΝΟΜΙΜΟΣ..ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΞΕΦΤΙΛΑ...ΤΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ 08 Μαρ 2012 04:13 #13

  • tsifou (giorgos20581)
  • Το Άβαταρ του/της tsifou (giorgos20581)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Fresh Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 13
  • Κάρμα: 0
Τελικά το θέμα πιστέψτε με δεν είναι τι ασφάλεια έχεις εσύ αλλά τι ασφάλεια έχει ο άλλος, και ειδικά αν δεν έχει ο άλλος γιατί πλέον οι περισσότεροι κυκλοφορούν ανασφάλιστοι! Προσωπικά είμαι στο 2ο χρόνο στην anytime και δεν έχω παράπονο, αλλά πιστεύω ότι και αυτοί από εμένα γιατί δεν τους ενόχλησα ποτέ και τα χρήματά τους τα πήραν ζεστά και λαχταριστά χρεώνοντας την πιστωτική μου κάρτα. Και μάλιστα στο 2ο χρόνο είχα και μία μικρή μείωση στα ασφάλιστρα μου. Την συνιστώ..........
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: ΨΑΧΝΩ ΦΘΗΝΗ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΣΤΑ ΙΧ......ΟΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΑΕΙ...ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΝΟΜΙΜΟΣ..ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΞΕΦΤΙΛΑ...ΤΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ 08 Μαρ 2012 05:15 #14

  • soto51
  • Το Άβαταρ του/της soto51
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 7024
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2270
  • Κάρμα: 200 (94)
tsifou έγραψε:
είμαι στο 2ο χρόνο στην anytime και δεν έχω παράπονο.

Ρε tsifou, πες μου σε παρακαλώ:

1) Είχες ποτέ θέμα να ζητήσεις εσύ λεφτά από την εταιρεία και άρα έχεις εμπειρία, οπότε θα μπορούσε να σου δημιουργηθεί (ναι ή όχι)παράπονο?

2) Έκανες ατύχημα και πήγε άλλος να ζητήσει, οπότε έστω από εξιστόρηση έχεις πληροφόρηση για το πως συμπεριφέρεται?

3) Αν η απάντηση σου στα ανωτέρω 2 είναι "ΟΧΙ", τότε με βάση ποιά δεδομένα συμπεραίνεις το "δεν έχω παράπονο"?
ΜΑΚΡΥΑ ΑΠ' ΤΙΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: ΨΑΧΝΩ ΦΘΗΝΗ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΣΤΑ ΙΧ......ΟΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΑΕΙ...ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΝΟΜΙΜΟΣ..ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΞΕΦΤΙΛΑ...ΤΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ 08 Μαρ 2012 10:58 #15

  • pelatis
  • Το Άβαταρ του/της pelatis
Πελάτης από το 2007. Κανένα πρόβλημα. Έχω κάνει 1 ατύχημα και με έχουν τρακάρει άλλη 1 φορά.
Όταν το προκάλεσα εγώ, (ενεπλάκησαν 1 μηχανάκι + 1 αυτοκίνητο) ήρθε αμέσως ο υπάλληλος της interamerican, έκανε καταγραφή και έφυγε. Οι άλλοι 2 περίμεναν τους δικούς τους πάνω από 1 ώρα. Τελικά (αν και είχαν πάρει τα στοιχεία μου) δεν με ενόχλησε ούτε ένας από τους 2 που αποζημίωσε η δικιά μου. Προφαν'ως πήραν τα λευτά τους οι άνθρωποι στην ώρα τους.

Όταν με τράκαραν, πήγα στην αντιπροσωπεία, το έφτιαξα, πλήρωσα, πήρα τα τιμολόγια, πήγα στην interamerican και μου έδωσαν την επιταγή σε 10 λεπτά. Ποσό περίπου 3000 ευρώ. Εάν αντί να επιλέξω αντιπροσωπεία, πήγαινα σε συνεργαζόμενο με την interamerican, δε θα προπλήρωνα τίποτα.

Συνολική εικόνα: ΑΨΟΓΗ.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: ΨΑΧΝΩ ΦΘΗΝΗ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΣΤΑ ΙΧ......ΟΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΑΕΙ...ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΝΟΜΙΜΟΣ..ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΞΕΦΤΙΛΑ...ΤΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ 08 Μαρ 2012 11:24 #16

  • kriti
  • Το Άβαταρ του/της kriti
και εγω εχω anytime μενω κρητη και ηθελα να ταξιδέψω εξωτερικο τους πηρα τηλ και ζητησα πρασινη καρτα την αλλη μερα
μου την εστηλαν με currier !!!
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Re: Απ: ΨΑΧΝΩ ΦΘΗΝΗ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΣΤΑ ΙΧ......ΟΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΑΕΙ...ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΝΟΜΙΜΟΣ..ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΞΕΦΤΙΛΑ...ΤΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ 28 Μαϊ 2012 22:59 #17

  • Anonymous
  • Το Άβαταρ του/της Anonymous
exei nomiki prostasia, arkei na tin epilexeis. sun 15 eyro peripou.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: Re: Απ: ΨΑΧΝΩ ΦΘΗΝΗ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΣΤΑ ΙΧ......ΟΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΑΕΙ...ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΝΟΜΙΜΟΣ..ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΞΕΦΤΙΛΑ...ΤΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ 28 Μαϊ 2012 23:35 #18

  • ahilleas (ahilleas69)
  • Το Άβαταρ του/της ahilleas (ahilleas69)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Junior Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 31
  • Κάρμα: 0
eixa anytime den eixa thema alla epsaksa stin www.insurancemarket.gr kai vrika paketo me ligotera lefta kai perissotres kalipsis...koitakse to axizeii ton kopo...
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Συντονιστές: ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.103 δευτερόλεπτα